REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wady i zalety samoobsługowej myjni bezdotykowej

Myjnia bezdotykowa to świetne rozwiązanie dla spieszących się osób. Czy jednak jest tak skuteczna, jak myjnia automatyczna bądź ręczna?

Wady i zalety myjni ręcznej

Jeśli posiadamy samochód i jesteśmy estetami, najchętniej utrzymywalibyśmy go cały czas w czystości, aby lśnił i błyszczał na drodze. Podpowiadamy, czy warto wybrać myjnię ręczną.

Wady i zalety myjni automatycznej

Myjnia automatyczna ma szereg zalet. Jak każde rozwiązanie ma także i wady. Podpowiadam kiedy warto korzystać z niej, a kiedy spróbować innych metod oczyszczania pojazdu.

Mycie samochodu w zimie

W sezonie jesiennym i zimowym samochody szybciej się brudzą, co stanowi problem dla większości kierowców. Podpowiadamy, na co należy uważać myjąc samochód w zimie.

REKLAMA

Jaki jest czas reakcji człowieka na sytuację na drodze?

Wysoka prędkość to nie tylko mniej czasu na reakcję. Wyjaśniamy, jak działa ludzki organizm podczas szybkiej jazdy i jakie niebezpieczeństwa z tego wynikają.

Modyfikacja wentylatora w Citroen AX – jak to zrobić?

Inżynierowie Citroena, nie wiadomo dlaczego, nie zastosowali możliwości dalszego chłodzenia przez wentylator silnika po jego wyłączeniu, aż do osiągnięcia określonej temperatury.

Jak kontrolować kierownicę?

Może się wydawać, że kontrola kierownicy to rzecz zupełnie intuicyjna. Niekiedy jednak nie zwracamy uwagi na to, jak ważny jest prawidłowy chwyt. Przybliżamy konsekwencje lekceważenia go.

Wymiana łożyska piasty

Podczas jazdy, do naszych uszu dochodzi wiele dźwięków. Dziwny szum, lub buczenie, które dochodzą z okolic kół i narastają wraz ze wzrostem prędkości, mogą świadczyć o zużyciu łożysk.

REKLAMA

Wymiana pompy paliwa

Dziwny hałas, bądź charakterystyczne wycie, dochodzące z okolic tylnego rzędu siedzeń może świadczyć o zbliżającym się końcu pompy paliwowej.

Kodowanie kluczyka w BMW E39 – jak to zrobić?

Po wymianie baterii w kluczyku z pilotem, lub jeśli musimy kupić nowy, będziemy zmuszeni do ponownego jego zaprogramowania.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Większość kierowców zapomina o potrzebie wymiany, bądź sprawdzaniu stanu oleju przekładniowego, mając na względzie zalecenia producentów pojazdów.

Montaż sportowego układu dolotowego

Przychodzi taki moment, kiedy osiągi naszego auta przestają być zadowalające. Jedną z najprostszych metod na podniesienie mocy jest ingerencja w układ dolotowy.

Czyszczenie wtryskiwaczy

Układ paliwowy, oprócz przewodów, regulatora ciśnienia paliwa, filtra paliwa oraz pompy, posiada jeszcze jeden ważny element – wtryskiwacze. Od ich stanu pośrednio zależy moc i osiągi auta, a w skrajnych przypadkach bezpieczeństwo jednostki napędowej.

Montaż łańcuchów

Nawet kierowcy, którzy są zaznajomieni z jazdą po zaśnieżonych i oblodzonych drogach, powinni posiadać łańcuchy. Zapewnienie bezpieczeństwa sobie i pasażerom podczas jazdy po górskich drogach, a także autostradach powinno być najważniejsze.

Jazda z użyciem łańcuchów

Stopień nachylenia górskiej drogi oraz warunki pogodowe mogą spowodować, że nawet auto z napędem na cztery koła i dobrymi zimowymi oponami, może mieć problemy z utrzymaniem się na drodze. W takich przypadkach warto posiadać łańcuchy na koła.

Jak uruchomić drugie światło przeciwmgielne w Audi A6 C5?

Producent, montując światła przeciwmgielne w obudowie wnęki w Audi A6 C5, gdzie znajduje się tablica rejestracyjna, postanowił podświetlić elektrycznie tylko jedno światło. Możliwe jest jednak uruchomienie drugiego światła przeciwmgielnego w tej generacji Audi A6.

Kino w samochodzie – na co zwrócić uwagę przed montażem?


System multimedialny poprawi komfort podróży naszych dzieci i ułatwi pokonywanie dłuższych dystansów. Jednak nie należy to do tanich inwestycji, dlatego warto dobrze się zastanowić, co chcemy uzyskać i na jak długo.

Jak zamontować monitory LCD w samochodzie?


Multimedialny zestaw samochodowy, czyli prościej mówiąc samochodowe kino możemy zainstalować samodzielnie. Nowoczesne technologie pozwalają nam na dwojaki sposób montażu ekranów.

W jaki sposób przewozić rowery samochodem?

Wyjazd nad morze, jezioro czy w góry wcale nie oznacza, że nasz rower musi zostać w domu. Najprościej skorzystać ze specjalnie przystosowanego do tego bagażnika.

Czy radio CB można zamontować w motocyklu?

Montaż CB radia w motocyklu jest możliwy. Choć nie jest to rozwiązanie popularne wśród kierowców jednośladów, to warto je rozważyć. O czym należy pamiętać?

Jak podłączyć słuchawkę do radia CB?

Okazuje się, że niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że zestaw słuchawkowy można podłączyć pod CB radio. Dzięki temu pasażerowie nie będą musieli słuchać komunikatów innych kierowców, które nie dość, że przeszkadzają w słuchaniu muzyki czy prowadzenia rozmowy, to jeszcze potrafią być bardzo wulgarne.

Jak skutecznie woskować auto?


Jest kilka sposobów na perfekcyjne woskowanie Twojego auta. Potrzebne do tego są nie tylko dobre kosmetyki samochodowe, ale również znajomość technik wcierania wosku w karoserię. Prezentujemy kilka sposobów na uzyskanie świetnego połysku na Twojej karoserii.

Test Škoda Superb 1.4 TSI: Nazwa adekwatna

Škoda stworzyła naprawdę dobrą limuzynę. Auto może śmiało konkurować z produktami bardziej prestiżowych marek, choć renoma samochodów rodem z Mladá Boleslav i tak nigdy nie była tak wysoka, jak dziś.

Co zrobić z ukręconą świecą żarową?


Ukręcona świeca żarowa to poważny problem. Zazwyczaj kojarzy się to z potrzebą zdjęcia głowicy. Jednak, okazuje się, że są inne lepsze metody. Zanim zdecydujesz się, co zrobić, przeczytaj naszą poradę.

Jak wymienić podkładki pod końcówki wtryskiwaczy?


Mokry wtryskiwacz, nie zawsze oznacza, że trzeba go wymienić. Zazwyczaj problem leży w pokrywie uszczelniającej. W poradniku tym pokażemy jak wymienić podkładki uszczelniające.

Mercedes W202: wymiana oleju w układzie wspomagania

W poradniku tym podpowiemy jak poprawnie wymienić olej w układzie wspomagania w Mercedesie W202. Wymiana nie należy do trudnych, dlatego warto ją wykonać samemu.

Zapowiedź Forda Focusa ST


Ford Focus ST zostanie wprowadzony do sprzedaży w 2012 roku. Auto zadebiutowało na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu. Wtedy też pokazano zapowiedź usportowionej wersji popularnego kompaktu.

Zapłacimy za jazdę po obwodnicach?


Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić opłaty za przejazd obwodnicami. Wpływy z tych opłat mają wynieść 1,2 miliarda złotych, donosi Gazetaprawna.pl

Ford Ranger reaktywacja


Na targach motoryzacyjnych w Sydney (Australia) Ford zaprezentował nową wersje pick-upa. Ranger to pięcioosobowy pojazd użytkowy, który będzie dostępny z dwoma wersjami silnikowymi i dwiema skrzyniami biegów.

Seat Ibiza ST: polowanie na promocję

Ibiza to auto, które przy odrobinie szczęścia mogłoby być na rynku autem popularnym. Niestety jest o wiele za drogie jak na to, co oferuje.

Fiat 500 najmniej awaryjny


Według raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego GTÜ najrzadziej psującym się autem używanym jest Fiat 500.

Test Nissan Micra 1.2: Pierwsza jazda

Nissan właśnie wprowadza na rynek nową generację swojego malucha. Auto niegdyś bardzo popularne, obecnie trochę zapomniane, dziś znów ma szansę na rynkowy sukces. Czy ją wykorzysta?

Romet 4E – prosto z Polski

Romet 4E to koncepcyjny miejski samochód elektryczny, który będzie produkowany w Polsce. Ten dwuosobowy pojazd ma być alternatywą dla skuterów i motocykli. Według producenta przejechanie 100 kilometrów nowym rometem kosztuje 5 zł.

Mitsubishi i-MIEV: ekologia za 160 tysięcy


I-MiEV został wyceniony na 160 800 złotych. Jest to pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód elektryczny. Pojazd właśnie wprowadzono do oferty producenta w Polsce.

Przepisy drogowe w Albanii

Albania – to jeden z krajów bałkańskich, w którym panował kiedyś komunistyczny reżim. Pozostałością po nim jest niewielka ilość dróg i ich opłakany stan. Jednak pod względem krajobrazu ten kraj ma wiele do zaoferowania. Jakie przepisy drogowe obowiązują w Albanii?

Test Seat Leon 1.8 TSI: Generator przyjemności

Całe szczęście, że są pojazdy, które można rozpatrywać wyłącznie w kategorii przyjemności z jazdy. Przykładem jest Seat Leon. Owszem, funkcjonalny pięciodrzwiowy kompakt. Ale najważniejsze, że daje sporo frajdy.

Salon Samochodowy - Paryż 2010

Jesień poza deszczami i początkiem roku akademickiego przynosi również pozytywne doznania. Jednym z nich jest trwający właśnie Salon Samochodowy w Paryżu, czyli nie lada gratka dla fanów motoryzacji.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji?

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji? Nasz południowy sąsiad – to kraj o dużym bogactwie przyrody ale słynie też z restrykcyjnych przepisów drogowych i wysokich mandatów.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Rodos?

Alternatywą dla stacjonarnych wakacji na jednym z wybrzeży wyspy Rodos może okazać się podróż samochodem po jednej z najpiękniejszych części Grecji.

Awaria tylnej lampy Led w BMW E39 – jak to naprawić?

Jednym z uszkodzeń oświetlenia w E39 jest awaria tylnej lampy Led. Właściciele modeli z tymi lampami mają do czynienia z zanikającym światłem w diodach.

Naprawa świateł awaryjnych w Audi A4 B5 – jak to zrobić?

Podpowiadamy jak naprawić światła awaryjne w Audi A4 B5.

Audi 80 B4

W 1991 roku na niemieckim autosalonie zaprezentowano odświeżony model Audi B4. Była to kontynuacja linii Audi 80, które produkowano od 1972 roku.

Na co wpływa zmiana rozmiaru kół?

Coraz częściej spotyka się auta na większych oponach i felgach niż standardowe. Użytkownicy nie robią tego tylko w celu polepszenia trakcji, lecz w dużej mierze dla poprawy wyglądu auta.

Wpływ rozmiaru kół na prowadzenie

Na ulicach coraz częściej pojawiają się samochody o niestandardowym rozmiarze opon i felg.  Ma to na celu nie tylko poprawienie trakcji ale również zwiększenie atrakcyjności wizualnej auta.

Jaka szerokość opony na zimę?

Powoli zbliża się sezon zimowy, czas zakupu i wyboru opon zimowych. W poradniku tym podpowiemy, jak dobrać szerokość opony na zimę. Odpowiemy także na pytanie, czy na zimę trzeba stosować węższe opony.

Jaką szerokość opon zimowych wybrać?

Sezon zimowy to czas zakupu i wyboru opon zimowych. W tym poradniku doradzimy jak wybrać opony o odpowiednich parametrach i czy stosowanie węższych opon zimą ma sens.

Jak odnowić felgi stalowe?

Na każdej feldze stalowej wcześniej czy później pojawi się rdza. Jednak nie ma potrzeby zakupu nowych felg. Pokażemy, jak domowym sposobem zregenerować felgi stalowe.

Odnawianie felg stalowych - jak to zrobić?


Stalowe felgi rdzewieją. Nie trzeba jednak wtedy kupować nowych. Można je zregenerować samemu.

Skoda Superb z nowym napędem


Napęd flagowego modelu Skody został wzbogacony o możliwość połączenia silnika Diesla z dwusprzęgłową skrzynią DSG i napędem na cztery koła.

Jak zdiagnozować drobne usterki elektryczne?

Nie trzeba być mechanikiem samochodowym, żeby poradzić sobie z drobnymi usterkami układu elektrycznego. Wystarczy wiedza z fizyki na poziomie podstawówki, klucz do klem i odrobina cierpliwości.

REKLAMA