REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Dolomity są najbardziej znanym regionem zimowym we Włoszech, słynnym na całą Europę. Połączone regiony narciarskie otoczone najsłynniejszymi szczytami Dolomitów rozciągają się od miejscowości Moena aż do Canazei.

Dolomity są również popularne wśród polskich turystów dzięki doskonałej możliwości dojazdu na miejsce własnym samochodem (odległość z Polski można pokonać w ciągu 1 dnia). Region narciarski Dolomitów podzielony jest na dwie części. Pierwsza, większa z nich obejmujący aż 12 ośrodków narciarskich (obowiązuje tu karnet Skipass Dolomiti Superski) z 1220 km tras oraz druga znacznie mniejsza składająca się z 8 ośrodków ( 380 km tras, karnet SuperSkirama Adamello-Brenta).

REKLAMA

Zobacz także: Region Wallis/Vallee

Dolina Val di Fassa jest bardzo popularnym celem zimowych wyjazdów narciarskich, jej stoki wliczane są w skład olbrzymiego kompleksu Dolomiti Superski, ale niestety nie są ze sobą ani z regionem Dolomiti wzajemnie połączone. Miejscowość Canazei położona w bocznej części doliny Val Lasties jest głównym centrum turystycznym w górnej części Val di Fassa. Jest to doskonały punkt wypadowy dla narciarzy na słynne trasy „Sella Ronda”.

Trasy biegowe

Zostały wytyczone na dwóch poziomach, pierwszy z nich rozciąga się u podnóża Val di Fassa, drugi zaś na wysokości 2000 m n.p.m, na stromych zboczach Dolomitów. Ich różnorodność zadowoli każdego biegacza. Na 70 km trasie biegnącej przez Pozza-Canazei-Pozza-Soraga rozgrywany jest najsłynniejszy międzynarodowy masowy bieg narciarski (od 1971 roku).

Dolina Val Gardena

Idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Znajdują się tu trzy znane ośrodki narciarskie Selva (Wolkenstein), S. Cristina (St. Christina) oraz Ortisei (St. Urlich). Zapierająca dech w piersiach sceneria Dolomitów, doskonała infrastruktura narciarska oraz przyjazność i gościnność mieszkańców sprawiają, że rok rocznie spędza tu zimowy wypoczynek wielu turystów z całego świata.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Co należy wiedzieć o wyposażeniu mieszkań?

Trasy biegowe

W tym regionie pomyślano nie tylko o narciarzach, ale właśnie również o amatorach narciarstwa biegowego. Do tras na Monte Pana można dojechać samochodem lub jeśli jest wygodniej wyciągiem krzesełkowym z miejscowości St. Christina.

Val di Fiemme (Brama Dolomitów)

Od północnego wschodu przechodzi płynnie w dolinę Val di Fassa. Głównym ośrodkiem sportów zimowych jest tu Cavalese położone na wysokości 1000 m.n.p.m. Inne popularne miejscowości narciarskie to Predazzo i Moena.

Trasy biegowe

Val di Fiemme jest wprost stworzona do tego sportu i to właśnie tu został on zapoczątkowany we Włoszech.
Dla turystów przygotowano również liczne atrakcje „po nartach”: lodowiska, kryte baseny, tenis, kino lub teatr.

W jeden z marcowych weekendów organizowany jest niepowtarzalny festiwal „Femme Ski Jazz” – zespoły lub soliści z różnych państw występują bezpośrednio na górskich stokach i w położonych w dolinie wioskach.

Civetta

Dużo mniej znana część Dolomitów, polecana głównie rodzinom z dziećmi. Urocza miejscowość Alleghe leży w cieniu potężnego masywu Civetty, nad jeziorem o tej samej nazwie. Arena narciarska Civetta została otwarta w 1982 roku i obejmuje płaskowyż położony pomiędzy dolinami Zoldo, Fiorentina, Cordevole.

Trasy biegowe 

Wytyczone zostały głównie w okolicach Selva di Cadore i Zoldo. Przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i wytrawnych biegaczy. Charakteryzują się różnym stopniem długości, kilkoma pętlami oraz małą różnicą poziomów.

Dodatkowymi atrakcjami są w tej okolicy liczne stadiony pełne fanów hokeja na lodzie (okolica jest bastionem włoskiego hokeja na lodzie).

Zamów ofertę "szytą na miarę" lub zimowy katalog!

Wynajmij dom lub apartament wakacyjny w Dolomitach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Uwaga kierowcy! Jest ostrzeżenie przed opadami śniegu i ślizgawicą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: dziś w nocy i jutro rano opady deszczu będą zamarzały. Jest duże prawdopodobieństwo oblodzenia. Należy więc zachować szczególną ostrożność na drodze i nie tylko. Śnieg spadnie w niedzielę.

Jakiego samochodu szukają Polacy, gdy chcą wymienić pojazd [RAPORT]

Polacy planujący wymianę samochodu rozglądają się raczej za opcją używaną z silnikiem spalinowym. Tak deklaruje 55 proc. ankietowanych raportu Santander Consumer Multirent. Jakie kwoty mają w planach przeznaczyć?

Nie słabnie popyt na nowe samochody. W listopadzie do grona liderów, w tym Toyoty, dołączył nieoczekiwanie Ford

Popyt na nowe auta – zarówno osobowe jak i dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony nie słabnie. W tej drugiej kategorii listopad przyniósł niespodziankę – Renault na fotelu lidera zajmowanym przez tę markę od niepamiętnego czasu zastąpił Ford.

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

REKLAMA

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

REKLAMA

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

REKLAMA