REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Dolomity są najbardziej znanym regionem zimowym we Włoszech, słynnym na całą Europę. Połączone regiony narciarskie otoczone najsłynniejszymi szczytami Dolomitów rozciągają się od miejscowości Moena aż do Canazei.

Dolomity są również popularne wśród polskich turystów dzięki doskonałej możliwości dojazdu na miejsce własnym samochodem (odległość z Polski można pokonać w ciągu 1 dnia). Region narciarski Dolomitów podzielony jest na dwie części. Pierwsza, większa z nich obejmujący aż 12 ośrodków narciarskich (obowiązuje tu karnet Skipass Dolomiti Superski) z 1220 km tras oraz druga znacznie mniejsza składająca się z 8 ośrodków ( 380 km tras, karnet SuperSkirama Adamello-Brenta).

REKLAMA

Zobacz także: Region Wallis/Vallee

Dolina Val di Fassa jest bardzo popularnym celem zimowych wyjazdów narciarskich, jej stoki wliczane są w skład olbrzymiego kompleksu Dolomiti Superski, ale niestety nie są ze sobą ani z regionem Dolomiti wzajemnie połączone. Miejscowość Canazei położona w bocznej części doliny Val Lasties jest głównym centrum turystycznym w górnej części Val di Fassa. Jest to doskonały punkt wypadowy dla narciarzy na słynne trasy „Sella Ronda”.

Trasy biegowe

Zostały wytyczone na dwóch poziomach, pierwszy z nich rozciąga się u podnóża Val di Fassa, drugi zaś na wysokości 2000 m n.p.m, na stromych zboczach Dolomitów. Ich różnorodność zadowoli każdego biegacza. Na 70 km trasie biegnącej przez Pozza-Canazei-Pozza-Soraga rozgrywany jest najsłynniejszy międzynarodowy masowy bieg narciarski (od 1971 roku).

Dolina Val Gardena

Idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Znajdują się tu trzy znane ośrodki narciarskie Selva (Wolkenstein), S. Cristina (St. Christina) oraz Ortisei (St. Urlich). Zapierająca dech w piersiach sceneria Dolomitów, doskonała infrastruktura narciarska oraz przyjazność i gościnność mieszkańców sprawiają, że rok rocznie spędza tu zimowy wypoczynek wielu turystów z całego świata.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Co należy wiedzieć o wyposażeniu mieszkań?

Trasy biegowe

W tym regionie pomyślano nie tylko o narciarzach, ale właśnie również o amatorach narciarstwa biegowego. Do tras na Monte Pana można dojechać samochodem lub jeśli jest wygodniej wyciągiem krzesełkowym z miejscowości St. Christina.

Val di Fiemme (Brama Dolomitów)

Od północnego wschodu przechodzi płynnie w dolinę Val di Fassa. Głównym ośrodkiem sportów zimowych jest tu Cavalese położone na wysokości 1000 m.n.p.m. Inne popularne miejscowości narciarskie to Predazzo i Moena.

Trasy biegowe

Val di Fiemme jest wprost stworzona do tego sportu i to właśnie tu został on zapoczątkowany we Włoszech.
Dla turystów przygotowano również liczne atrakcje „po nartach”: lodowiska, kryte baseny, tenis, kino lub teatr.

W jeden z marcowych weekendów organizowany jest niepowtarzalny festiwal „Femme Ski Jazz” – zespoły lub soliści z różnych państw występują bezpośrednio na górskich stokach i w położonych w dolinie wioskach.

Civetta

Dużo mniej znana część Dolomitów, polecana głównie rodzinom z dziećmi. Urocza miejscowość Alleghe leży w cieniu potężnego masywu Civetty, nad jeziorem o tej samej nazwie. Arena narciarska Civetta została otwarta w 1982 roku i obejmuje płaskowyż położony pomiędzy dolinami Zoldo, Fiorentina, Cordevole.

Trasy biegowe 

Wytyczone zostały głównie w okolicach Selva di Cadore i Zoldo. Przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i wytrawnych biegaczy. Charakteryzują się różnym stopniem długości, kilkoma pętlami oraz małą różnicą poziomów.

Dodatkowymi atrakcjami są w tej okolicy liczne stadiony pełne fanów hokeja na lodzie (okolica jest bastionem włoskiego hokeja na lodzie).

Zamów ofertę "szytą na miarę" lub zimowy katalog!

Wynajmij dom lub apartament wakacyjny w Dolomitach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA