REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Akcesoria motocyklowe zwiększające finkcjonalność

Przeglądając katalogi akcesoryjne producentów, można dojść do wniosku, że z każdego motocykla jesteśmy wstanie zrobić wehikuł, którym przemierzymy Saharę, bądź wyścigówkę, która będzie porównywanie szybka ze sprzętami z Moto GP. Co właściwie możemy zaliczyć do tematu akcesoriów motocyklowych i w co warto zainwestować pieniądze, aby nie pójść z torbami, kiedy chcemy jedynie przystosować nasz jednoślad do codziennego użytku?

Prawidłowa zmiana biegów

Zagadnienie zmiany biegów jest bardzo istotne z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa jazdy jak i zdrowia samej maszyny. Jako, że motocyklowe skrzynie biegów nie posiadają synchronizatorów, to kierowca powinien poświęcić więcej uwagi podczas zmiany przełożenia.

Wyjazd motocyklem w długą trasę

Jazda motocyklem w dłuższej trasie różni się nieco od jazdy codziennej. Różnice polegają na przygotowaniu motocykla i własnego ciała do takiej podróży.

Najlepszy tor jazdy w zakręcie

Właściwy tor jazdy w zakręcie jest zagadnieniem mającym znaczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy motocyklem. Jednoślad jest pojazdem znacznie trudniej sterowalnym w zakręcie niż samochód. Z racji tego przygotowanie do wejścia w łuk powinno być należycie wykonane.

REKLAMA

Jak prawidłowo składać się w zakręcie?

Składanie się w zakręcie to czynność mająca na celu przeniesienie ciężaru ciała motocyklisty na jednośladzie w sposób korzystny dla jakości pokonania zakrętu. Należy zastanowić się czy taka technika jazdy w codziennym poruszaniu się po drogach jest wskazana lub przydatna chociaż w najmniejszym stopniu. Postaramy się przybliżyć to zagadnienie i rozwiać wątpliwości.

Technika przeciwskrętu

Przeciwskręt jest jedną z technik jazdy, którą powinien znać każdy szanujący się motocyklista. Pozwala ona na kontrolę motocykla w sytuacjach gdy coś zaskoczy nas na drodze, a zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych.

Technika prawidłowego hamowania

Hamowanie jest jedną z podstawowych czynności, którą należy opanować mając zamiar poruszać się motocyklem po drogach publicznych. Z pozoru czynność banalna do wykonania może okazać się przyczyną upadku jeśli zostanie wykonana w nieodpowiedni sposób.

Jak jeździć z pasażerem na motocyklu?

Podróżowanie z pasażerem to dość ważny temat dotyczący techniki jazdy. Dodatkowa osoba na tylnym siedzeniu powoduje przesunięcie środka ciężkości w górę jednośladu co skutkuje zmniejszeniem stabilności w czasie jazdy. Całkowicie inny rozkład masy motocykla zmusza kierowcę do zmiany stylu jazdy i co najważniejsze – do wcześniejszego reagowania na to co dzieje się na drodze.

REKLAMA

Jak jeździć motocyklem w korku

Jazda w korku jest stałym elementem przemieszczania się motocyklistów mieszkających w dużych miastach. Jazda taka niesie za sobą dużą odpowiedzialność, bo w razie błędu motocyklisty uszkodzeniu ulec może samochód jadący obok, który porusza się zgodnie z przepisami.

Poruszanie się motocyklem w grupie

Jedną za charakterystycznych cech kultury motocyklowej są wspólne przejażdżki. Aby podczas grupowych wojaży nie wydarzyło się nic złego należy zapoznać się z podstawowymi zasadami poruszania się grupie.

Jazda motocyklem po mokrej nawierzchni

Jazda motocyklem po mokrej nawierzchni niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Drastycznie zmniejszająca się przyczepność jest powodem dla którego wielu motocyklistów boi się lub nawet rezygnuje z jazdy w czasie deszczowej pogody.

Jazda motocyklem po drodze z koleinami

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że koleiny są niebezpieczne dla motocyklisty. Jazda po rozjeżdżonej przez ciężkie samochody drodze nie należy do najprzyjemniejszych i niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

Nocna jazda motocyklem

Zapewne każdy motocyklista kiedyś jechał lub będzie jechał nocą. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do jazdy po zmroku. Nie chodzi jedynie o ekwipunek, ale także o wiedzę, która pozwoli cało wrócić do domu po nocnej eskapadzie.

Kia Picanto vs Fiat Panda vs Volkswagen up! : który najlepszy?

Fiat Panda jest największym „wyjadaczem” na rynku pośród całej trójki. Debiut Fiata Pandy przypadł na rok 2003. Przez 8 lat produkcji, sprzedano ponad 1.5 mln egzemplarzy. Czy nowe modele: Kia Picanto i Volkswagen up! zagrożą debiutującej nowej Pandzie w pozycji lidera wśród aut miejskich?

Nowości Hondy na 2012: NC 700S i NC 700X

Honda wychodzi naprzeciw potrzebom „szarych użytkowników” jednośladów, którzy marzą o zgrabnym, ekonomicznym sprzęcie do codziennych dojazdów do pracy. NC 700S to zupełnie nowy naked-bike, a jego brat NC 700X narobi pewnie sporo zamieszania w klasie crossover.

Nowość 2012: Junak JetMax 250

Junak debiutuje na polskim rynku skuterowym, oferując swoim klientom od razu produkt w wersji maxi. Jak JetMax 250 poradzi sobie z konkurencją w postaci azjatyckich skuterów?

Kymco Agility

Kymco Agility to najpopularniejszy skuter tajwańskiego producenta. Często spotykamy go również na polskich ulicach. Dostępny jest w różnych wersjach silnikowych – dwu- i czterosuwowych, 50 i 125 ccm.

Keeway Matrix 50

Sportowy nowoczesny look i stosunkowo mała awaryjność to sekrety sukcesu Matrixa – flagowego jednośladu marki Keeway. Jak na chiński skuter, Matrix cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Vespa LX

Jeśli skuter, to tylko Vespa – tak myśli niejeden z miłośników jednośladów. Vespa LX to flagowy model włoskiego producenta Piaggio, cieszący się od lat niesłabnącym zainteresowaniem.

Nowość 2012: Zipp Parco 50

Miłośnicy skuterów zwykle na pierwszym miejscu cenią sobie walory praktyczne swoich pojazdów, walor ekonomiczny w szczególności. Nowa propozycja marki Zipp – skuter Parco 50 jest właśnie do takich klientów skierowana, gdyż jej najważniejsza zaleta to niskie spalanie.

Zipp Pro 50 2012

Motorower, który wygląda jak motocykl? To marzenie niejednego młodego kierowcy, stąd popularność modelu Pro 50. Zipp Pro 50 to taki mały ścigacz, na którym można jeździć bez prawa jazdy kategorii A.

Nowość 2012: Yamaha Xenter 150

Xenter 150 to nowy, miejski skuter, który ma sprawdzić się w najróżniejszych sytuacjach i warunkach. Żwawy silnik, elastyczne zawieszenie i wygodne parametry to główne zalety modelu według producenta. Przyjrzyjmy się bliżej propozycji Yamahy na 2012 rok.

Nowości Harley-Davidson: Sportster 72 i Softail Slim

Na 2012 rok firma Harley-Davidson przygotowała dwa nowe oldschoolowe modele o zupełnie różnej stylizacji. Od początku lutego są one dostępne również w Polsce.

Honda Integra – skuter czy motocykl?

Na rok 2012 Honda przygotowała wiele niespodzianek dla fanów jednośladów. Maszyna o nazwie Integra to swego rodzaju hybryda skutera z motocyklem. Czy okaże się strzałem w dziesiątkę?

Honda Gold Wing 2012

Honda GL 1800 Gold Wing to jeden z najbardziej niesamowitych motocykli na rynku. Luksusowy gigantyczny krążownik budzi mieszane uczucia, ale na pewno zwraca uwagę. Co Honda proponuje swoim klientom na 2012 rok?

Honda CBR 1000RR Fireblade 2012

Rok 2012 jest jubileuszowy dla Hondy Fireblade – oznacza 20 lat produkcji tego przebojowego modelu. Zobaczmy, jakie niespodzianki zostały przygotowane dla miłośników sportowego wcielenia CBR o pojemności 1000 ccm.

Opel ecoFLEX: art eco

Opel stosując nowe technologie ecoFLEX stara się zwiększyć efektywność silników, zoptymalizować proces spalania i ograniczyć nadmierną masę komponentów. Dla Opla numerem 1 jest ekologia i ochrona środowiska, a jednocześnie bycie przyjaznym dla samych kierowców.

Honda CB500

Nazywana pieszczotliwie Cebulką Honda CB500 to zarówno dobra propozycja na pierwszy motocykl, jak i odpowiedni sprzęt dla spokojnych, oszczędnych jeźdźców.

Honda VFR 750/800/1200

Od pogromcy toru do turystyka dla wymagających – tak w skrócie opisać można historię VFR-ki. Honda produkuje ten model nieprzerwanie od 1986 roku, co jest niewątpliwym wyznacznikiem sukcesu.

Jak wybrać szkołę jazdy na motocyklu?

Większość Ośrodków Szkolenia Kierowców obecnie oferuje również kursy na prawo jazdy kategorii A. Żeby jednak nie zmarnować czasu i pieniędzy, warto wybrać szkołę, która nie tylko przygotuje nas do egzaminu, ale i nauczy dobrych podstaw jazdy na motocyklu.

Jak przewozić bagaże na motocyklu?

Turystyka motocyklowa z założenia wymaga przewożenia ze sobą pewnego ładunku. Producenci oferują wiele różnych rozwiązań na długie trasy. Które z nich wybrać i w jaki sposób zapakować bagaż na motocyklu?

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Ochrona motocykla przed kradzieżą to sprawa, która spędza sen z powiek niejednemu riderowi. Producenci oferują coraz bardziej zaawansowane technologicznie zabezpieczenia – warto zapoznać się z ich możliwościami.

Jak zabezpieczyć motocykl przed skutkami wywrotki?

Poślizgi, mniej lub bardziej poważne stłuczki, gleby parkingowe – takie sytuacje prędzej czy później przytrafiają się każdemu czynnemu motocykliście. Jak ochronić maszynę przed skutkami kontaktu z asfaltem czy inną nieprzyjazną powierzchnią?

Obowiązkowe wyposażenie motocykla

Przepisy w Polsce dotyczące wyposażenia jednośladów nie są bardzo restrykcyjne. Warto jednak się z nimi zapoznać, aby na przykład w razie konfrontacji z policją wiedzieć, co może być nam zarzucone. W co według polskiego prawa musi być wyposażony motocykl?

Broń w przesyłce: Ewakuowano pracowników firmy kurierskiej w Warszawie

W firmie kurierskiej na warszawskiej Ochocie, z jednej z paczek wypadł granat. W środku była broń.  Ewakuowano 120 osób - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Jak przygotować skuter do sezonu?

Wraz z nadejściem wiosny pojawia się chęć odpalenia nieużywanego od tygodni skutera. Odpowiednie przygotowanie jednośladu do sezonu to podstawa. Nawet jeśli sprzęt pali na zawołanie, nie zapomnijmy o kilku podstawowych czynnościach serwisowych, zanim ruszymy w drogę.

Jak przygotować się do dłuższej trasy?

Podróże na dwóch kółkach dają mnóstwo frajdy i możliwości. Turystyka motocyklowa wymaga jednak przygotowań, które pomogą uniknąć niemiłych niespodzianek na trasie. Jak najlepiej przygotować się do wyjazdu?

Jak przygotować motocykl do dłuższej trasy motocyklem?

Turystyka motocyklowa jest jednym z najprzyjemniejszych aspektów jazdy jednośladami. Wiele osób nie wyobraża sobie motocyklizmu bez dalekich wypraw. Przed wyjazdem w trasę należy jednak dokonać przeglądu sprzętu i odpowiednio przygotować motocykl do podróży.

Dlaczego opony w motocyklu przedwcześnie się zużywają?

Opony motocyklowe wytrzymują oczywiście znacznie krótsze przebiegi od samochodowych. Częstym problemem jest jednak nadmierne zużycie opon, które już po 5 000 km nadają się do wymiany. Jakie są tego przyczyny? Jak zapobiec szybkiemu zużyciu opon?

Jak przygotować motocykl do sezonu? Część 2

Zadbaliśmy o motocykl przed zimą i wraz z ociepleniem planujemy w końcu wyjechać z garażu. Co jeszcze nas czeka po wykonaniu podstawowych czynności serwisowych?

Jak przygotować motocykl do sezonu? Część 1

Sumienne przygotowanie maszyny do sezonu to podstawa. Pozwoli nam uniknąć niebezpiecznych niespodzianek na drodze i kosztownych napraw. Jakie czynności należy wykonać, by motocykl na początku sezonu był w pełnej gotowości?

Dlaczego motocykl po zimie nie chce odpalić?

Gdy pojawiają się pierwsze cieplejsze dni, mamy ochotę w końcu dosiąść naszej maszyny. Niestety, problemy z odpaleniem motocykla po zimie są bardzo częste i wynikają przede wszystkim z zaniedbania. Jak sobie z nimi poradzić?

Używany Peugeot 406 Coupe: cień Ferrari

Peugeot 406 Coupe – francuskie Ferrari, jak niektórzy go nazywają – to nietuzinkowy samochód. Mimo, iż od zakończenia produkcji tego modelu minęło już 8 lat, stylowe coupe sygnowane przez Pininfarinę nadal przyciąga wzrok kierowców i cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym.

Bentley EXP 9 – nowy potężny arystokrata

Bentleya EXP 9 zaprezentowano na tegorocznych targach międzynarodowych w Genewie i od początku zaczął wzbudzać skrajne emocje. Czy Bentley EXP 9 zagrozi pozycji stałych graczy i odbierze klientów Porsche Cayenne, Range Roverowi i Audi Q7?

Jak transportować motocykl?

Zdarzają się sytuacje, gdy musimy przetransportować motocykl z jednego miejsca do drugiego, a nie możemy po prostu nim pojechać – np. po zakupie maszyny w innym kraju. Jak bezpiecznie transportować motocykl, by go nie uszkodzić?

Do Gdyni wpływa największy masowiec w historii portu

Dzisiaj do Gdyni wpływa największy masowiec w historii tego portu. Na ładowni ma 75 tysięcy ton australijskiego węgla. 

Still: PalletShuttle - system do składowania i transportu wewnętrznego

PalletShuttle to półautomatyczny system zarówno do składowania, jak i do transportu wewnętrznego towarów. Składa się ze sterowanej satelitarnie platformy oraz z wyposażonego w szyny, wielopoziomowego regału.

Rodzaje silników motocyklowych

Silnik to serce motocykla, od jego właściwości zależy charakterystyka całej maszyny. Konstruktorzy przez lata doskonalili jednostki napędowe i wykorzystywali w ich budowie różne patenty. Jakie są rodzaje silników motocyklowych?

Jakie są rodzaje motocykli?

Motocykle dzielimy ze względu na ich wygląd i przeznaczenie. Choć nie ma tu konkretnych definicji, większość maszyn możemy przyporządkować do jednej z kategorii. Zobaczmy więc, jakie są najważniejsze typy motocykli.

Motocykl dla kobiety

Widok przedstawicielki płci pięknej na jednośladzie ciągle jeszcze robi wrażenie, ale nikogo już chyba specjalnie nie dziwi. Kobiety, choć widywane są na motocyklach rzadziej, potrafią jeździć równie dobrze, jak mężczyźni. Czy więc pojęcie „kobiecy motocykl” ma w ogóle rację bytu?

REKLAMA