REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak radzić sobie w podróży z marudzącymi dziećmi? Ekspert TomTom radzi

 TomTom
Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.
Wystarczy niespełna pół godziny by nasze pociechy w samochodzie zaczęły się nudzić. Fot. TomTom
Wystarczy niespełna pół godziny by nasze pociechy w samochodzie zaczęły się nudzić. Fot. TomTom
TomTom

REKLAMA

REKLAMA

Według badań przeprowadzonych na zlecenie firmy TomTom dzieci podróżujące samochodem bardzo szybko się nudzą. Rekordzistom wystarczą zaledwie 23 minuty, żeby zacząć marudzić. Czy można temu jakoś zaradzić?

Firma TomTom, wiodący światowy dostawca przenośnych rozwiązań nawigacyjnych, we współpracy z firmami Ipsos MORI oraz HorzionResearch, przeprowadziła badanie mam dzieci w wieku 2-8 lat. Okazało się, że podczas podróży samochodem trwającej średnio 5 godzin dzieci zaczynają się nudzić już po 27 minutach. Maluchy z Australii i Wielkiej Brytanii nudzą się najszybciej, odpowiednio po 23 i 24 minutach. Najbardziej cierpliwe jest młode pokolenie z Nowej Zelandii - znudzenie dopada je dopiero po 34 minutach.

REKLAMA

Zobacz też: Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

REKLAMA

Spędzając tyle czasu w samochodzie, mamy starają się zabawić bądź odwrócić uwagę dzieci od nużącej podróży. 74 proc. wymyśla gry, 52 proc. oferuje smakołyki i nagrody, a 24 proc. przyznaje, że zaniża oczekiwaną godzinę przybycia, żeby podróż wydawała się krótsza.

60 proc. mam twierdzi, że przebywanie w rodzinnym gronie jest najlepszą częścią familijnej wyprawy, ale jednocześnie przyznaje, że bywa to stresujące. 41 proc. uważa, że jazda samochodem z dziećmi jest bardziej stresująca, niż praca w biurze, a 36 proc. często kłóci się z partnerem podczas podróży.

 „Mimo że w tym roku badania ominęły polskie mamy, można przypuszczać, że mają takie same problemy jak większość zmotoryzowanych mam na świecie. Oczywiście, nic nie poradzimy na to, że dzieci się nudzą, ale staramy się, żeby każda podróż przebiegała w dobrej atmosferze, a dotarcie do celu nie było stresującym doświadczeniem” – wyjaśnia Magdalena Marciniszyn, Marketing Manager na rynek Europy Środkowo - Wschodniej w TomTom. – „Staramy się dostarczać rozwiązania, które nie tylko skrócą podróż – jak HD Traffic i IQ Routes, ale i ją uprzyjemnią, jak Search&Go, które pozwala na znajdowanie restauracji i placów zabaw”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

W oparciu o wyniki badań i opinie konsumentów firma TomTom dąży do tego, aby rodzinne wycieczki stały się wygodniejsze, m.in. przez skracanie czasu podróży i dostarczenie przyjaznych dla kierowcy treści i usług. Zastosowane technologie pozwalają rodzinom w pełni wykorzystać spędzany wspólnie czas. Udowodniono, że kierowcy korzystający z usługi TomTom HD Traffic docierają do celu szybciej, a nowe funkcje TomTom Search & Go pomagają rodzinom znaleźć ciekawe miejsca na trasie podróży.

Badanie

Średni czas, po którym dzieci w wieku 2-8 lat zaczynają nudzić się podczas długiej jazdy samochodem:

  • Australia                 23 minuty
  • Wielka Brytania       24 minuty
  • Hiszpania                25 minut
  • Włochy                   26 minut
  • Holandia                27 minut
  • Stany Zjednoczone   30 minut
  • Francja                  30 minut
  • Niemcy                  31 minut
  • Nowa Zelandia         34 minuty

Zobacz też: Jak walczyć z sennością i zmęczeniem podczas jazdy?

REKLAMA

Średni czas, po którym dzieci zaczynają się nudzić, obliczono na podstawie odpowiedzi (2663 + dane z Nowej Zelandii) matek z dziećmi w wieku od 2 do 8 lat przy założeniu, że podróż trwa ponad 30 minut, a dzieci nie mają w samochodzie żadnej formy rozrywki, takiej jak odtwarzacz DVD. Próbę wybrano spośród wszystkich kobiet, które wzięły udział w sondażu.

Sondaż został zlecony przez TomTom i przeprowadzony przez firmę badawczą Ipsos MORI w dniach 1-19 marca 2012 r. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech, Holandii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. W sondażu wzięło udział 4113 kobiet z dziećmi w wieku od 2 do 8 lat. Dodatkowy sondaż został przeprowadzony w Nowej Zelandii przez firmę HorizonResearch.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA