REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Speak & Go w nowych nawigacjach TomTom Via 130

 TomTom
Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.
Speak & Go to nowa funkcja w urządzeniach TomTom znacznie zwiększająca bezpieczeństwo podczas podróży z nawigacją.
Speak & Go to nowa funkcja w urządzeniach TomTom znacznie zwiększająca bezpieczeństwo podczas podróży z nawigacją.
TomTom

REKLAMA

REKLAMA

Firma TomTom zaprezentowała ostatnio nawigację TomTom Via 130, wyposażoną w nową funkcję Speak & Go. Pozwala ona na zarządzanie urządzeniem za pośrednictwem komend głosowych, co umożliwia prowadzenie samochodu bez odrywania rąk od kierownicy i skupienie się na drodze.

Speak & Go rozpoznaje ponad tysiąc komend i ich synonimów, czyli ponad pięć razy więcej niż dotychczasowe funkcje sterowania głosem. Dzięki temu kierowcy bez problemu i w sposób naturalny mogą kontrolować nawigację. Dodatkowo Via 130 dba o bezpieczną jazdę dzięki zaimplementowanej technologii Bluetooth®, co pozwala na wykonywanie i odbieranie telefonów.

REKLAMA

„Nowa funkcja Speak & Go znacząco podnosi bezpieczeństwo, m.in. poprzez skupienie kierowcy na drodze, a nie manualnej obsłudze nawigacji” – mówi Corinne Vigreux, Managing Director TomTom. – „Wystarczy powiedzieć na głos adres, podać tzw. użyteczne miejsce (ang. POI – Point of Interest) lub po prostu komendę >>do domu<<, a TomTom od razu wyznaczy odpowiednią trasę. Zarządzanie nawigacją nie była nigdy wcześniej tak proste”.

Zobacz też: Nawigacja fabryczna, czy przenośna?

REKLAMA

Via 130 to pionierskie rozwiązanie TomTom w kontekście dożywotniej, codziennej i bezpłatnej aktualizacji map. Bazują one na społeczności 21 milionów użytkowników korzystających z funkcji Map Share. Pomaga to w radzeniu sobie na drodze z ciągłymi zmianami, związanymi m.in. z ograniczeniami prędkości czy zamkniętymi drogami. Map Share do tej pory był dostępny jedynie dla osób, których mapy nie były starsze niż 12 miesięcy. Natomiast teraz jest dostępne przez całe życie urządzenia.

Wczoraj swoją premierę miał również TomTom Via 135, który ma te same funkcje, co Via 130, ale dysponuje większym ekranem. Wyświetlacz TomTom Via 130 ma 4,3”, a TomTom Via 135 – 5”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dostępność i ceny:

  • TomTom Via 130 (ekran 4,3”) – 649 PLN
  • TomTom Via 135 (ekran 5”) – 749 PLN

Zobacz też: Bluetooth w samochodzie - czy wszystkie potrafią to samo?

Ważne informacje dot. funkcjonalności:

TomTom Via 130 i 135 mają te same funkcje i różnią się jedynie rozmiarem ekranu. Wyświetlacz TomTom Via 130 ma 4,3”, a TomTom Via 135 – 5”.

Nowa funkcja dla TomTom Via 130 i 135:

  • Speak & Go - rozpoznaje ponad tysiąc komend i ich synonimów, czyli ponad pięć razy więcej niż dotychczasowe funkcje sterowania głosem. Dzięki temu kierowcy bez problemu i w sposób naturalny mogą kontrolować nawigację. Jest to istotne ulepszenie istniejącego już systemu zarządzania głosem w urządzeniach TomTom.

Zobacz też: Porównanie nawigacji na komórkę

Inne funkcje TomTom Via 130 i 135

  • Zestaw głośnomówiący przez Bluetooth – pozwala na bezpieczne wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych.
  • Asystent pasa ruchu – dodatkowe wsparcie dla kierowców, zwłaszcza na skomplikowanych węzłach komunikacyjnych.
  • Poprawione IQ Routes – korzysta z informacji dostarczanych przez miliony kierowców na świecie, by wyznaczyć najlepszą trasę i precyzyjnie oszacować czas dojazdu.
  • TomTom Map Share – dożywotnia, codzienna i bezpłatna aktualizacja map na podstawie informacji dostarczanych przez społeczność Map Share.
  • Zintegrowany uchwyt – wygodny uchwyt wbudowany w urządzenie, dostępny zawsze wtedy, kiedy jest potrzebny.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA