REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezes DSV Road: Niepokojąca "ucieczka" polskiego taboru zagranicę

Piotr Krawiecki

REKLAMA

REKLAMA

Widmo nieopłaconych rat leasingowych i kart paliwowych często zmusza więc przewoźników do realizacji zleceń przewozowych po minimalnej marży lub nawet poniżej kosztów.

Przewoźnicy drogowi słabo rozpoczęli rok 2012, a końcówka 2011 była najgorszym końcem roku od czasów wielkiego kryzysu gospodarczego w roku 2008. W pierwszym kwartale tego roku podaż ładunków w stosunku do wolnych przestrzeni ładunkowych była o 20 proc. niższa jak w tym samym okresie poprzedniego roku.

REKLAMA

W tym samym czasie co 20 firma transportowa w Europie ogłosiła upadłość. Jak rynek transportowy będzie dalej rozwijał się w kolejnych miesiącach? Wpływ na to będzie miała na pewno sytuacja związana z kryzysem w strefie Euro. Czy dojdzie do kolejnych załamań i jaki to będzie miało wpływ na europejską branżę transportową?

Komentuje Piotr Krawiecki, prezes zarządu DSV Road

REKLAMA

- Począwszy od marca br. obserwujemy wyraźne obniżenie międzynarodowej i krajowej wymiany towarowej. Skutkuje to zmniejszoną podażą masy przewozowej i rosnąca nadpodażą taboru. Sytuacja ta powoduje u przewoźników dużą presję na pozyskanie frachtów, co bezwzględnie starają się wykorzystać firmy dysponujące masą towarową. Widmo nieopłaconych rat leasingowych i kart paliwowych często zmusza więc przewoźników do realizacji zleceń przewozowych po minimalnej marży lub nawet poniżej kosztów.

Coraz więcej przedsiębiorstw transportowych przenosi swoje floty poza Polskę, do wyłącznej obsługi rynków zagranicznych np. przewozów z Niemiec, czy Wielkiej Brytanii do innych krajów tzw. „starej” Unii. W tych krajach pomimo recesji można uzyskać wyższe przychody i rentowność, z uwagi na nadal znacznie niższe koszty polskich przewoźników, w stosunku do przewoźników w tych krajach. Ta „ucieczka” polskiego taboru za granicę bardzo mnie niepokoi. W dłuższej perspektywie może znacznie wydrenować polski rynek i ograniczyć nasz dostęp do taboru

W 2011 w porównaniu do roku 2010 przewieziony tonaż był wyższy o ponad 22 proc.. Osobiście wątpię, aby ten pozytywny trend miał się nadal utrzymać. Długie weekendy w maju i czerwcu, Mistrzostwa Euro 2012, a potem letnie wakacje. Polacy w tym okresie będą więc mniej pracować a więcej odpoczywać. Nie obędzie się bez strat dla biznesu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

REKLAMA

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

REKLAMA

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.

REKLAMA