REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Renault Alpine A110-50: prezent na urodziny legendy

Koncept Alpine 110-50 powstał dla upamiętnienia 50. jubileuszu rajdowego modelu Alpine 110 Berlinetta. Fot. Renault
Koncept Alpine 110-50 powstał dla upamiętnienia 50. jubileuszu rajdowego modelu Alpine 110 Berlinetta. Fot. Renault
Renault

REKLAMA

REKLAMA

Z okazji 50-lecia rajdowej legendy - Alpine 110 Berlinetta - Renault zaprezentowało koncepcyjny samochód Alpine A110-50. Zbudowany na bazie wyścigowego Megane Trophy prototyp łączy w sobie wygląd modelu DeZir z wizualnymi odnośnikami do oryginalnego A110.

Podwozie konceptu Alpine A110-50 wykorzystuje usztywnioną ramę Megane Trophy oraz niezależne zawieszenie czterech kół z podwójnymi wahaczami poprzecznymi. Auto posiada regulowane tylne skrzydło, które wraz z przednim spojlerem i tylnym dyfuzorem odpowiedzialne jest za wytwarzanie odpowiedniego docisku aerodynamicznego. A110-50 porusza się na 21-calowych kołach ze sportowym, centralnym mocowaniem.

REKLAMA

Wykonane z włókna węglowego nadwozie prototypu mierzy 4,33 m długości, 1,96 m szerokości i 1,23 m wysokości. Cały samochód waży zaledwie 880 kg. Za jego napęd służy 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 400 KM i momencie obrotowym równym 422 Nm. Benzynowy motor sprzężony jest z sześciobiegową skrzynią sekwencyjną, z której napęd trafia na tylne koła poprzez mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu.

Zobacz też: BMW M135i-najmocniejszy hatchback BMW

Odniesieniem do oryginału z 1962 roku są podwójne półkoliste pierścienie LED, które nawiązują do centralnie umieszczonych lamp przeciwmgłowych Berlinetty oraz tylna szyba, pod którą skrywa się centralnie umieszczony silnik. Ukłonem w stronę rajdowej legendy jest także malowanie w klasycznym odcieniu Alpine Blue.

Zobacz też: Audi RS Q3 Concept: wcielenie wyczynowego sportowca

Jak zapewnia Stephen Norman, dyrektor sprzedaży i marketingu Renault, seryjna produkcja konceptu Alpine A110-50 jest kwestią otwartą.

Na pierwszym planie Alpine 110-50 a w tle legendarny przodek - Alpine 110 Berlinetta. Fot. Renault
Renault
Samochód mierzy 4,33 m długości, 1,96 m szerokości i 1,23 m wysokości. Fot. Renault
Renault
Dzięki karbonowemu nadwoziu auto waży zaledwie 880 kg. Fot. Renault
Renault
Centralnie umieszczony 3,5-litrowy silnik V6 generuje 400 KM i 422 Nm. Fot. Renault
Renault
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Szkolenia redukujące punkty karne. W 10 dni WORD-y zredukowały 34 tys. punktów

    Polscy kierowcy pokochali szkolenia. Właściwie to jeden typ szkolenia. Mowa oczywiście o kursach redukujących 6 punktów karnych. Te wróciły do WORD-ów i stały się hitem. Jak informuje RMF FM, w 10 dni na szkoleniu pojawiło się blisko 6 tys. kierowców.

    Prawo jazdy plus, czyli darmowe prawo jazdy dla uczniów. Kto, co i dlaczego?

    Polacy uwielbiają słowo "darmowy". Jeszcze mocniej kochają je jednak politycy, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. PiS przedstawiło zatem swój kolejny pomysł. A tym jest darmowe prawo jazdy dla uczniów. Na czym polega program prawo jazdy plus?

    Ile czasu można przechowywać paliwo?

    Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

    Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

    Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

    REKLAMA

    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    REKLAMA

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    REKLAMA