REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Premiery Jeepa na targach w Genewie

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowano 3 nowe odmiany znanych już na rynku modeli Jeepa: Wrangler Mountain, Grand Cherokee Sports Concept , Compass „Black”.

Pierwsza jazda: Toyota Aygo 2012

Toyota zaprezentowała właśnie odświeżony model Aygo. Nowa oferta japońskiego producenta w segmencie A ma być teraz jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb ich statystycznego klienta. Jakie zmiany wprowadzono w Toyocie Aygo i jak sprawdzają się one w praktyce?

Dodge Dart i Travis Pastrana: mieszanka wybuchowa?

W Global RallyCross Championship w 2012 r. pojawi się pewna nowość. Mianowicie za kierownicą Dodge Darta usiądzie Travis Pastrana, czterokrotny zwycięzca Rally America.

Pamela Anderson wystartuje z własnym zespołem

Nikt by się nie spodziewał, że Pamela Anderson wystartuje z własnymi samochodami w wyścigach. Oczywiście, to nie ona będzie prowadzić pojazdy, lecz stanie się idealną oprawą dla całego zespołu. Team nazywa się Downforce 1 by Pamela Anderson. Kierowcy tego zespołu wystąpią w wyścigu Le Mans i International GT Open. Poprowadzą oni Astony Martin Vantage GTE w kolorze błękitu.

REKLAMA

Dodatkowe bagażniki w kabrioletach

Decydując się na kupno małego, dwuosobowego kabrioletu nie kierujemy się rozumem czy funkcjonalnością. Szukając małych roadsterów typu Mazda MX-5 czy Fiat Barchetta priorytetem jest przyjemność z jazdy i wygląd auta. Często taki pojazd jest drugim lub nawet trzecim w rodzinie.

Kobiecy Samochód roku 2011

Plebiscytów samochodów wybieranych przez kobiety jest całkiem sporo. Już po raz piąty zorganizowano konkurs w RPA, który ma największą renomę na świecie. Godny podkreślenia jest to, że został on wymyślony przez kobiety zebrane wokół magazynu Women on Wheels i to wyłącznie one oddają głos.

Test Skoda Roomster: Fabia w wersji Lifestyle

Skoda Roomster to dla wielu taka zmieniona Fabia. Zatem w czym Roomster jest od Fabii lepszy?

Audi A8 Hybrid: czas na "eko" Audi

Na rynku motoryzacyjnym bycie „cool” oznacza wprowadzanie modeli, które są przyjazne środowisku. Dlatego też zaprezentowano nową odmianę Audi A8: Hybrid. Auto dostępne będzie w standardowej wersji A8, podobnie jak w wersji wydłużonej A8L.

REKLAMA

DSV dla dystrybutora zabawek

Baltlicon: Wybór właściwego kontenera pozwala zmniejszyć koszty

W 2011 port DCT w Gdańsku przeładował 650 tys. TEU, czyli o ponad 200 tys. TEU więcej niż w roku 2010. Według operatorów efektywność kosztowa i prostota wykorzystania będą dalej stymulować rozwój rynku transportu kontenerowego.

DHL Express w gronie Najlepszych Pracodawców

DHL Express zajął 5 miejsce wśród laureatów IV edycji Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2012 roku. Organizatorem badania jest  Instytut Great Place To Work®.

DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker jeden z operatorów logistycznych Euro 2012, rozpoczął już przygotowania do imprezy. 

Jak osiągnąć dobrą współpracę na linii spedytor - przewoźnik?

Kto na kim najbardziej zarabia - spedytor na przewoźniku czy przewoźnik na spedytorze? Współpraca tych dwóch kontrahentów może przebiegać bezproblemowo, jeśli ich relacje opierają się na zasadzie "wygrany - wygrany" (win - win). Czyli każdy z nich czerpie z tej współpracy korzyści w takim wymiarze, który daje mu pełną satysfakcję ze wspólnego biznesu.

Jak dobrać narzędzia informatyczne do zarządzania kadrami?

Gotowe czy szyte na miarę - to pytanie zawsze powstaje przy doborze narzędzi pracy, które trzeba dopasować do specyfiki działalności naszej firmy. Zwłaszcza jeśli chodzi o systemy IT w zarządzaniu kadrami i czasem pracy w logistyce, gdzie wymagana jest spora doza elastyczności.

Podlaskie/ Mniejsza kolejka ciężarówek w Kuźnicy

Kierowcy ciężarówek na przejściu granicznym z Białorusią (Kuźnica, Podlaskie) czekają już tylko 19 godzin. Wtorkowy protest przyniósł efekty. Wcześniej kierowcy czekali na wyjazd nawet 35 godzin.

Porysowana szyba – polerować czy wymienić?

Szyby w kilku i kilkunastoletnich samochodach z reguły są porysowane. Często jest to wina kiepskich wycieraczek oraz nieostrożnego skrobania w zimie. Rysy mogą być również spowodowane przez uderzające w nasze auto kamyczki.

Marcin Lisek rozpocznie starty w Rajdach Samochodowych

Marcin Lisek – zawodnik z Częstochowy, który zaczynał od rallycrossu i z tego jest gównie znany w tym sezonie rozpocznie przygodę z Rajdami Samochodowymi. Po startach w 2006/2007r. zrobił sobie przerwę i teraz powraca.

Giełda ładunków TimoCom po raz kolejny ze znakiem jakości "Zakup ładunków"

Przejrzyste oprogramowanie, prostota użytkowania bezpieczeństwo przetargów zdecydowało, że giełda TimoCom otrzymała certyfikat "Zakup ładunków".

Podczas igrzysk olimpijskich transport jest najważniejszy

Jak logistyka i transport wpływa na wyniki sportowców uczestniczących w igrzyskach olimpijskich? - portal Pracujwlogistyce.pl zapytał o to sportowca, Szefa Misji Olimpijskiej Pekin 2008 - Kajetana Broniewskiego medalistę olimpijskiego w wioślarstwie jedynkowym.

Test Ford Fiesta 1.6 Sport: Spotkanie z borsukiem

Spokojnie, nie przejechaliśmy żadnego z nich. Nie będziemy także przedstawiać leśnych historii o ochronie zwierząt zagrożonych wyginięciem. Co zatem wspólnego ma Fiesta z borsukiem?

Koniec z tanimi zamiennikami?

Nowelizacja ustawy Prawo o Ruchu Drogowym przygotowana przez Ministerstwo Transportu przewiduje wprowadzenie zakazu handlu częściami zamiennymi, które nie zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. W praktyce oznacza to wycofanie tanich zamienników z rynku.

Kierowcy ciężarówek już nie blokują drogi do granicy

Kierowcy ciężarówek blokowali drogę dojazdową do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy (Podlaskie). Domagali się m.in. usprawnienia odpraw. Dzisiaj protest został zakończony.

DHL stosuje procedurę uproszczoną na terminalu Cargo w Warszawie

DHL Global Forwarding (fracht morski i lotniczy w Deutsche Post DHL), jako pierwszy operator logistyczny w Polsce, uzyskał pozwolenie na stosowanie procedury uproszczonej w imporcie towarów na terminalu Cargo w Warszawie. Obsługa będzie znacznie krótsza.

NIK: Inspekcja Transportu Drogowego źle przeprowadza kontrole

Zbyt łatwo jest uniknąć kontroli Inspekcji Transportu Drogowego uważa Najwyższa Izba Kontroli. Wykorzystują to nieuczciwi przewoźnicy. ITD prowadzi kontrole z reguły na drogach krajowych.

Mercedes klasy G z silnikiem V12

Pod maskę odświeżonego Mercedesa klasy G trafi po raz pierwszy silnik V12. Nowy model z widlastą dwunastką zyska oznaczenie G65 AMG.

DHL zwiększa ilość połączeń na trasie Hong Kong, Los Angeles i Lipsk

DHL zwiększa wydajność i możliwości realizacji międzykontynentalnych dostaw. Firma wprowadziła nowe loty łączące Hong Kong, Los Angeles i Lipsk.

Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 6

Ukazał się nowy numer Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 6

Przewoźnicy kolejowi przeciw podwyżce opłat za tory

Przewoźnicy kolejowi chcą, aby prezes Urzędu Transportu Kolejowego nie zatwierdzał proponowanych przez PKP PLK stawek opłaty za dostęp do infrastruktury. Przy fatalnym stanie polskich torów, opłaty są za wysokie.

e-petrol.pl: Cenowa równowaga

Średnia cena oleju napędowego na stacjach paliw w Polsce nie uległa zmianie. Za litr diesla płacimy podobnie jak przed tygodniem 5,74 zł. Nowością jest to, że olej napędowy nie jest już droższy niż benzyna.

DB Schenker Rail: Podwyżki opłat za tory nieuzasadnione

Firma DB Schenker Rail Polska wystąpiła do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) o niezatwierdzanie nowych, wyższych stawek za korzystanie z infrastruktury kolejowej. Zdaniem przewoźnika, podwyżki są nieuzasadnione.

Co wolno rowerzyście na ulicy?

Rowerzysta w Polsce nie jest mile widziany ani na ulicy ani tym bardziej na chodniku. Mimo, iż ma on prawo poruszać się po drogach publicznych tak jak motocykle czy samochody, to często jest obiektem wyzwisk ze strony kierowców. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko jest określone kodeksem o ruchu drogowym.

Volkswagen przegrał walkę z Suzuki o prawa do znaku GTI

Volkswagen nie może sprzeciwiać się wykorzystaniu znaku Swift GTI przez markę Suzuki - zadecydował sąd Unii Europejskiej, do którego skierował skargę niemiecki koncern.

Zakończono wdrażanie sieci do obsługi viaToll

Hughes Europe i IT Partners instalują sieć obsługującą viaToll - elektroniczny system pobierania opłat drogowych w Polsce.

Co musi wiedzieć osoba ubiegająca się o kartę rowerową?

Może się wydawać, że jazda na rowerze to nic trudnego. Utrzymać równowagę potrafi większość z nas, ponieważ uczyliśmy się tego w dzieciństwie. Ale jeśli mamy zamiar poruszać się po ulicach, gdzie obok nas jeździć będą samochody to znajomość przepisów jest bardzo ważna.

DSV: 12 tys. m2 w Prologis Park Poznań II

Firma DSV renegocjowała i rozszerzyła umowę najmu około 12 000 m2 w parku magazynowym Prologis Park Poznań II, oferującym łącznie 120 000 m2.

Gdzie i jak uzyskać kartę rowerową?

Karta rowerowa to nic innego jak pozwolenie na jazdę rowerem po drogach publicznych. Jest świadectwem znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i zagrożenia płynącego z poruszania się po ulicy.

Zgoda na otwarcie mostu Skłodowskiej-Curie

Po kilku dniach niepewności wiadomo już, że zaplanowane na sobotę otwarcie mostu Marii Skłodowskiej-Curie odbędzie się bez przeszkód. Nadzór budowlany dał właśnie zielone światło.

Yamaha YZF 600 R Thundercat – Poradnik kupującego

Yamaha w połowie lat 90 wypuściła na rynek model o przydomku Thundercat, który był następcą znanej i lubianej FZR-y. Konstrukcja praktycznie została bez zmian, tak samo jak silnik praktycznie żywcem przeniesiono z poprzedniego modelu. Zastosowano sprawdzone rozwiązania, co przyczyniło się do tego, ze motocykl ten był produkowany przez prawie dekadę bez większych zmian.

Polskie realia motocyklowe

Polskie realia motocyklowe nie są różowe, tyczy się to ogólnie motoryzacji w kraju nawiślańskim. Zacząć należy od ogólnej świadomości motoryzacyjnej naszego społeczeństwa, która jest dosyć mała. Świadczą o tym chociażby statystyki zatrzymanych dowodów rejestracyjnych za brak badań technicznych, czy popularne „załatwianie” sobie tych badań. Nie rzadkie są w naszym kraju przypadki starych, zużytych nie nadających się do jazdy opon, cieknących olejem silników czy kół zamocowanych na dwie śruby.

Jak przygotować motocykl do podróży?

Podróżowanie na motocyklu to dla wielu osób najlepszy sposób na spędzenie urlopu. Niby nie różni się wiele od jazdy samochodem, jednak doznania są całkiem inne, a rzesza globtroterów jednośladowych rośnie z roku na rok.

Motocyklowe SUVy

W ciągu ostatnich paru lat mogliśmy zaobserwować na rynku motocyklowym znaczny wzrost popularności motocykli z segmentu ciężkich enduro. Chyba każdy słyszał o BMW GS 1200, Yahasze Tenere, czy chociażby KTM-ie Adventure. Praktycznie każdy producent posiada w swojej ofercie chociaż jeden taki sprzęt, na którym teoretycznie można objechać cały świat.

Street View czyli najnowsza usługa Google dostępna jest już w Polsce

22 marca w Warszawie podczas konferencji zorganizowanej w Pałacu Kultury przez firmę Google, zaprezentowana została jej najnowsza usługa - Street View. Co oferuje swym użytkownikom najnowszy produkt międzynarodowego potentata w oprogramowaniu komputerowym?

Pierwszy motocykl - najgorsze wybory

Motocykle w porównaniu do samochodów są pojazdami, które od samego początku eksploatacji wymagają o wiele więcej od swoich kierowców. O ile w samochodach wsiadamy i jedziemy nie bojąc się o to, że możemy się przewrócić, o tyle poruszając się motocyklem bardzo duże znaczenie ma jego masa, środek ciężkości czy nawet pozycja za kierownicą. Oto krótka lista 10 najmniej rozsądnych pomysłów na pierwszy motocykl.

Opony motocyklowe - fakty i mity

Dobór opon w motocyklu to kluczowy element bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do samochodu, jednoślad ma tylko dwa punkty kontaktu z podłożem, a często tylko jeden. Poniżej przedstawiamy fakty i obalamy mity na temat opon motocyklowych.

Zakup używanego motocykla

Przed zakupem używanego motocykla trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze trzeba wybrać motocykl, na którym będziemy chcieli jeździć, po drugie musimy zebrać jak najwięcej informacji o tym motocyklu, najlepiej przejrzeć fora użytkowników danej maszyny, no i po trzecie będziemy musieli się zdecydować na konkretny egzemplarz.

Akcesoria motocyklowe zwiększające finkcjonalność

Przeglądając katalogi akcesoryjne producentów, można dojść do wniosku, że z każdego motocykla jesteśmy wstanie zrobić wehikuł, którym przemierzymy Saharę, bądź wyścigówkę, która będzie porównywanie szybka ze sprzętami z Moto GP. Co właściwie możemy zaliczyć do tematu akcesoriów motocyklowych i w co warto zainwestować pieniądze, aby nie pójść z torbami, kiedy chcemy jedynie przystosować nasz jednoślad do codziennego użytku?

Prawidłowa zmiana biegów

Zagadnienie zmiany biegów jest bardzo istotne z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa jazdy jak i zdrowia samej maszyny. Jako, że motocyklowe skrzynie biegów nie posiadają synchronizatorów, to kierowca powinien poświęcić więcej uwagi podczas zmiany przełożenia.

Wyjazd motocyklem w długą trasę

Jazda motocyklem w dłuższej trasie różni się nieco od jazdy codziennej. Różnice polegają na przygotowaniu motocykla i własnego ciała do takiej podróży.

Najlepszy tor jazdy w zakręcie

Właściwy tor jazdy w zakręcie jest zagadnieniem mającym znaczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy motocyklem. Jednoślad jest pojazdem znacznie trudniej sterowalnym w zakręcie niż samochód. Z racji tego przygotowanie do wejścia w łuk powinno być należycie wykonane.

Jak prawidłowo składać się w zakręcie?

Składanie się w zakręcie to czynność mająca na celu przeniesienie ciężaru ciała motocyklisty na jednośladzie w sposób korzystny dla jakości pokonania zakrętu. Należy zastanowić się czy taka technika jazdy w codziennym poruszaniu się po drogach jest wskazana lub przydatna chociaż w najmniejszym stopniu. Postaramy się przybliżyć to zagadnienie i rozwiać wątpliwości.

REKLAMA