REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Terminale intermodalne to przyszłość łańcuchów dostaw

Artur Jadeszko
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec kwietnia uruchomiono terminal intermodalny firmy ATC Rail. Uruchomienie nowego terminalu kontenerowego w Poznaniu z pewnością usprawni procesy dystrybucyjne firm zlokalizowanych na terenie Wielkopolski, a w przepływach towarów pomiędzy portami morskimi a siecią drogową.

Wielkopolska jest silnie uprzemysłowionym regionem, świadomie stymulującym wzrost swojego potencjału gospodarczego, wspierającym nowoczesne rozwiązania w różnych obszarach w celu umacniania regionalnej konkurencyjności.

REKLAMA

Fakt zlokalizowania w takim miejscu infrastruktury intermodalnej dodatkowo podnosi jego atrakcyjność w oczach obecnych i potencjalnie zainteresowanych pojawieniem się tu przedsiębiorstw.

ATC Rail zaczął budowę własnej sieci od Poznania, ale niedługo na naszej mapie terminali intermodalnych oprócz Poznania pojawi się położone w centralnej Polsce Radomsko. Aktualnie już oferujemy połączenia do Łodzi, a na kolejnych etapach inwestycji w sieć, będziemy otwierać kolejne lokalizacje.

Intermodal ma kilka wyraźnych przewag: stabilność cen i parametrów operacyjnych, możliwość optymalizacji i obniżenia cen w stosunku do coraz droższego transportu drogowego oraz możliwość znaczącego minimalizowania kosztów społecznych.

REKLAMA

W rzeczywistości zdominowanej przez transport drogowy to argumenty, które każdy logistyk potrafi oszacować. Infrastruktura drogowa w Polsce nie spełnia potrzeb polskiej gospodarki. Nasze drogi już dziś są nieprzejezdne na wielu odcinkach, a biznes ponosi coraz wyższe koszty transportu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W sytuacji rosnących opłat za autostrady, e-myta, akcyzy, rosnących cen paliw, transport kombinowany jest świadomym, zdroworozsądkowym wyborem i trzeba tylko czasu, abyśmy stworzyli sobie odpowiednie narzędzia do przeniesienia ładunków z dróg na tory. Łatwiej budować połączenia intermodalne niż przenieść fabrykę.

Inwestycje w kolej, realizowane w ramach projektów UE, będą działać na rozwój intermodalności w Polsce jak zdrowy doping. Mamy, jako kraj, ogromny potencjał wzrostu w porównaniu do innych gospodarek europejskich.

Nie jest to dla nikogo na rynku niespodzianka. Spodziewaliśmy się tego wzrostu i jesteśmy na to przygotowani. Trudno o komentarz do wzrostu cen, który byłby pochwałą zmiany, ale najważniejsza jest umiejętność dostosowania się do sytuacji.

Między innymi odpowiedzią na wzrost stawek za dostęp do infrastruktury jest aktualnie wdrażany przez ATC Rail projekt intermodalny.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA