REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dachser: 13 proc. wzrost obrotów

REKLAMA

REKLAMA

Firma Dachser odnotowała 13 procentowy wzrost obrotów w stosunku do roku poprzedniego.

W 2011 roku firma Dachser dostarczyła ponad 49 milionów przesyłek o łącznej wadze przekraczającej 37 milionów ton.

REKLAMA

„Po kryzysie rynki nieco się zregenerowały i w ciągu ostatniego roku nastąpiła stabilizacja sytuacji w naszej branży. Dlatego Dachser mógł wrócić na ścieżkę wzrostu, co uznajemy za świetny początek długookresowego trendu.” - powiedział Bernhard Simon, prezes zarządu Dachser GmbH, komentując wyniki finansowe za miniony rok.

W ciągu najbliższych pięciu lat Dachser ma w planach zainwestować ponad 1,3 miliarda Euro w swoją europejską sieć transportową.

Dachser: 21 000 pracowników logistyki

REKLAMA

Inwestowanie w przyszłe pokolenia również jest dla Bernharda Simona sprawą niezwykle istotną. „Konsekwentne inwestycje w podstawowe szkolenia oraz zaawansowane kursy są jedynym sposobem na zwalczenie deficytu wykwalifikowanej kadry.” Spośród załogi liczącej 21 000 pracowników, 12 400 osób jest zatrudnionych w Niemczech, a 8 600 w pozostałych krajach.

Dachser European Logistics- ta największa część działalności Dachser wygenerowała obrót w wysokości 2,6 miliardów euro, co stanowi 61 proc. sprzedaży całej grupy. Stanowiąca rdzeń działalności lądowa sieć transportowa w 2011 roku została jeszcze bardziej rozbudowana.


Trzy Eurohuby: w Bratysławie, Clermont-Ferrand oraz Überherrn/Saarland, dzięki pan-europejskiej sieci, umożliwiają obecnie firmie Dachser poukładać system dostaw tak, aby stał się jeszcze bardziej wyspecjalizowany i zorganizowany. Zapewnia ona klientom Dachser obsługę łańcucha dostaw oraz optymalizację procesów logistycznych, przy zachowaniu najwyższych standardów dbałości o środowisko.

Dachser Air & Sea Logistics

REKLAMA

Dzięki ożywieniu w światowym handlu, działalność Dachser Air & Sea Logistics ponownie stała się motorem wzrostu grupy w 2011 roku. Obroty tej dywizji po raz pierwszy przekroczyły miliard Euro (1,1 milarda Euro), co stanowi 17-procentowy wzrost. Firma Dachser ma jeszcze większe ambicje - w planach jest podwojenie obecnego obrotu w działalności Air & Sea Logistics do wysokości 2,2 miliarda Euro w 2017 roku.

Zatrudnienie w Dachser Air & Sea Logistics ma wynieść wówczas 5000 pracowników, liczba oddziałów – 220, a sieć ma zostać rozszerzona do 49 krajów. W roku 2011 liczby te wynosiły odpowiednio 3200 pracowników, 141 oddziałów oraz 28 krajów.

W ślad za rozwiązaniami z obszaru European Logistics również dywizja Air & Sea zamierza wprowadzić we wszystkich oddziałach jeden autorski program do obsługi przesyłek – Othello. Ma on zapewnić jeszcze większą integrację oraz standaryzację usług. Dzięki jednolitym, globalnie zintegrowanym systemom zarządzania transportem, Dachser jest w stanie zaoferować swoim klientom niezawodny, przejrzysty przepływ informacji i wysoką jakość danych, niezależnie od lokalizacji i środka transportu.

Dachser Food Logistics w 2011 roku odnotował wyraźny wzrost obrotów do wysokości 555 milionów Euro, czyli o 16 proc. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Ta działalność stanowi 13% obrotu całej grupy. Dywizja Dachser Food Logistics skupia się na dostawach żywności również w temperaturze kontrolowanej.

W przyszłym roku finansowym firma Dachser także planuje osiągnięcie dwucyfrowego wzrostu. Plany firmy obejmują dalszą ekspansję oraz inwestycje w jej europejską i światową sieć.

Działająca w Polsce Spółka Dachser w 2011 roku uzyskała przychód wyższy o 48 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Obroty firmy osiągnęły ponad 126 mln zł.
W 2011 roku Dachser Sp. z o.o. zwiększył również w Polsce całkowitą powierzchnią terminalowo-magazynową poprzez przeniesienie operacji do nowego magazynu we Wrocławiu. Zwiększyło się również zatrudnienie o 32 nowe etaty.

Blisko połowa pracowników zatrudnionych w Dachser Sp. z o.o. posiada wykształcenie wyższe.

„Polski oddział Dachser realizuje obecnie swoje usługi w oparciu o 25 codziennych bezpośrednich połączeń międzynarodowych. Dzięki połączeniu z Überherrn, nasi klienci mają dostęp do całej sieci Dachser zlokalizowanej w Europie Zachodniej. Dzięki nowemu połączeniu do Eurohubu w Lozarno (Slowacja), uzyskano stałe codzienne połączenia do wszystkich krajów europejskich położonych na Południe od Polski” - powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.

Oprócz tych nowych kierunków, oddział w Strykowie ustanowił codzienne połączenia drobnicowe do krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia), dzięki czemu stał się platformą przeładunkową dla europejskiej części sieci Dachser.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Nowa benzyna E10 od 1 stycznia 2024 r. na stacjach. Co gdy silnik nie jest dostosowany do nowego PB 95?

    1 stycznia 2024 r. na polskich stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Zastąpi oferowane dotychczas PB 95 E5. A to oznacza jedno. Właściciele starszych samochodów powinni sprawdzić, czy ich samochód jest dostosowany do nowego paliwa.

    Czy można przerobić samochód spalinowy na elektryczny?

    Przerobienie samochodu na napęd elektryczny staje się nośnym hasłem. Nośnym, ale czy realnym? Istnieje taka możliwość. Konwersje pojazdów spalinowych na elektryczne są jak najbardziej wykonalne. Takimi właśnie przeróbkami zajmuje się nawet polska firma.

    Zmiany w Park & Ride Warszawa. Ładowanie elektryków będzie płatne. Zniknie Karta Eko

    Podczas parkowania w ramach Park & Ride Warszawa kierowcy samochodów elektrycznych stracą możliwość bezpłatnego ładowania pojazdu i zniknie wydawana im Karta Eko. A to nie koniec zmian. Kiedy zaczną obowiązywać?

    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    REKLAMA

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydajną flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    REKLAMA

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    Podatek od samochodu w 2026 r. Kilka tysięcy zł rocznej opłaty jest realne?

    Podatek od samochodu w 2026 r. został zapisany w KPO. Ma dotyczyć wszystkich aut spalinowych i będzie opłacany corocznie. Jaką stawkę będą musieli płacić kierowcy? Czy nowa opłata jest pewnikiem?

    REKLAMA