REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Logistyka nie powinna budować swojej przyszłości tylko w oparciu o prognozy rynkowe

Grzegorz Lichocik
Grzegorz Lichocik
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Perspektywy dla rozwoju rynku TSL są bardzo optymistyczne. Globalny kryzys nie wpłynął negatywnie na rozwój największych graczy na rynku, więc w kontekście pozytywnych prognoz sytuacji gospodarczej tym bardziej należy spodziewać się ożywienia w branży.

Jako operator logistyczny budujemy politykę rozwoju sieci i usług nie tylko na bazie prognoz rynkowych, ale przede wszystkim w oparciu o tradycję i doświadczenia organizacji o światowym zasięgu, dlatego dziś, podobnie jak w trudnym okresie kryzysu, optymistycznie patrzymy w przyszłość.

REKLAMA

Decydującą część działalności firm z branży TSL stanowi transport drogowy. Mimo wielu zagrożeń jak rosnące ceny benzyny czy stan dróg w Polsce, prognozowany jest dalszy, dynamiczny wzrost tej grupy. Planując rozwój w kolejnych latach, stawiamy na European Logistics (transport lądowy, który w 2011 roku wygenerował aż 61proc. całego obrotu).

Kluczem do podboju rynku od wielu lat jest modernizacja i rozbudowa infrastruktury. W ciągu najbliższych 5 lat firma Dachser zainwestuje w rozwój sieci europejskiej ponad 1,3 miliarda Euro.

REKLAMA

Poprawa kondycji światowej gospodarki zapewne wymiernie przełoży się na znaczący rozwój usług logistycznych. Wśród przedsiębiorstw obserwuje się wciąż rosnącą popularność przenoszenia własnej działalności logistycznej na operatorów zewnętrznych, dlatego największy wzrost przewidujemy właśnie w segmencie kompleksowej obsługi, indywidualnie dostosowanej do wymagań klientów.

Spodziewamy się utrzymania tego pozytywnego trendu, stąd nasze plany inwestycyjne m. in. w powiększanie powierzchni magazynowej, rozwój nowych technologii IT oraz wzbogacenie palety usług dodanych (VAS).

Duże nadzieje pokładamy również w rozwoju inteligentnych usług kompleksowych Dachser DIY Logistics (ang. do it yourself). Rozwiązanie to, dedykowane specyficznym branżom m.in. dostawcom do sieci marketów budowlanych, oferuje naszym klientom obsługę całego łańcucha dostaw - od producenta aż do miejsca sprzedaży detalicznej, jest swojego rodzaju novum na rynku i z pewnością otwiera nowe możliwości, stanowiąc jednocześnie nie lada wyzwanie. Kluczowa jest tutaj właściwa segmentacja usług, kierowanych do poszczególnych branż.

Silny nacisk na ekologiczne rozwiązania i zrównoważony rozwój spowoduje zapewne, iż branża transportowa coraz częściej będzie sięgała po rozwiązania intermodalne, w większym stopniu wykorzystując np. alternatywną dla transportu drogowego kolej.

W najbliższych latach nie spowoduje to jednak rewolucji na rynku i spadku popularności transportu drogowego.

REKLAMA

Zagrożeniem płynącym z rynku jest pogarszający się stan finansów w poszczególnych krajach, którego wpływ z pewnością odczuje cała europejska gospodarka. W przypadku spowolnienia małe i średnie przedsiębiorstwa często będą musiały działać wyłącznie w oparciu o własny kapitał, co może odbić się na jakości całej gospodarki.

Zamiast inwestować, powiększając swój kapitał, będą one czekały na unormowanie się sytuacji rynkowej. Nie wszystkie jednak dysponują wystarczającym zapleczem finansowym. Dla tych firm może to być bardzo trudny okres.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

    Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

    REKLAMA

    Samochody autonomiczne. Kiedy pojawią się na drogach? Częściowo są już dziś

    W XXI wieku przemysł motoryzacyjny ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek. Zmiany te napędzają wymogi prawne, wyścigi producentów, ale też wymogi klientów. A to prowadzi do jednego wniosku. Innowacje stopniowo wprowadzają wizję aut autonomicznych do naszego codziennego życia.

    Typy ładowarek samochodowych. Moc ważniejsza od liczby punktów! Przynajmniej dla ciężarówek

    Elektryfikacja oznacza konieczność rozbudowy sieci stacji ładowania. Dziś jednak coraz jaśniejsze staje się to, że do tej pory Europa szła w złym kierunku. Bo na mapie nie liczy się wcale ilość punktów, a oferowania przez nie moc.

    Kto musi odśnieżać drogi? Czasami to obowiązek... kierowcy. Inaczej zapłaci odszkodowanie

    Kierowcy też muszą odśnieżać drogi. Co prawda nie publiczne, ale mimo wszystko obowiązek taki mają. I warto o nim pamiętać. Zwłaszcza że w razie jego zaniedbania, mandat dochodzący do 1500 zł to naprawdę najmniejszy z problemów.

    Powołanie samochodu do wojska w 2024 r. Temat powraca. Jest nowe rozporządzenie

    Temat powołania samochodu do wojska powraca. A wszystko za sprawą rozporządzenia ministra o groźnie brzmiącej nazwie. To mówi o rodzajach rzeczy ruchomych podlegających ewidencji dotyczącej świadczeń na rzecz obrony. Co to oznacza dla kierowców?

    REKLAMA

    Kara za brak przeglądu. Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    Samochód oznacza wygodę. To jednak też obowiązek. I kierowca musi pamiętać nie tylko o polisie OC, ale także ważnym przeglądzie technicznym. Jaka jest kara za brak przeglądu w samochodzie?

    Jakie diesle wjadą do strefy czystego transportu? Te silniki oznaczają spokój na lata

    Nie wszystkie diesle nie będą mogły wjechać do stref czystego transportu. Są takie, których właściciele nie muszą się obawiać zakazu wjazdu do SCT przez długie lata! Co jednak z cenami diesli?

    REKLAMA