REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zostałeś ochlapany na ulicy przez auto? Możesz podać jego kierowcę na Policję!

Każdy kto został ochlapany na ulicy przez auto, może zgłosić ten fakt Policji. Jeśli kierowca zrobił to z premedytacją, poniesie zasłużoną karę.

Rynek usług kurierskich w Polsce

Jakiego typu usługi świadczy firma kurierska? Kiedy warto z nich skorzystać? Czym charakteryzuje się rynek firm kurierskich w Polsce?

Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego (ITD)

Inspekcja Transportu Drogowego może karać i kontrolować nie tylko kierowców zajmujących się przewozem towarów i osób. Jakie mają uprawnienia inspektorzy ITD?

Akumulatory odporne na wstrząsy i wielokrotne ładowanie!

Do pojazdów wyposażonych w silniki o dużej mocy, potrzebne są specjalne akumulatory, zdolne dostarczyć ogromne porcje energii. Jednym z nich jest Jenox SHD. Co to za akumulator i jakie są jego najważniejsze cechy?

REKLAMA

Samochody z niebezpiecznym czynnikiem chłodniczym R1234yf

Pomimo ostrzeżeń ze strony różnych organizacji kilku producentów aut zdecydowało się użyć niebezpiecznego dla życia czynnika chłodniczego w swoich samochodach. Postanowiliśmy przestawić listę pojazdów, które już posiadają.

Pełny VAT od bankowozów - komentarz do decyzji

Możliwość odliczenia pełnego VAT-u od tzw. bankowozów daje argument w sporach z urzędami skarbowymi. Bo odliczenie VAT-u dotyczy pojazdu, a nie przedsiębiorstwa.

10 punktów karnych - nowy taryfikator punktów karnych 2013

Przedstawiamy listę wykroczeń drogowych, za które można dostać 10 punktów karnych. Oprócz podwyższenia liczby punktów za dane wykroczenie, zmiany objęły także sposób przyznawania ich kierowcom.

Przekroczony limit 24 punktów karnych - nowe przepisy od 2016 roku

Kurs reedukacyjny zamiast odebrania prawa jazdy. Nowe przepisy miały wejść w życie od 19 stycznia 2013 roku, ale trzeba będzie poczekać na nie do 2016 roku.

REKLAMA

Uwolnienie się z tonącego samochodu

Wydostanie się z tonącego samochodu to trudna sztuka. Ale w przypadku, gdy zachowamy zimną krew - możliwa do wykonania. Poniżej przedstawiamy, jak wydostać się z tonącego auta.

Najlepsze opony letnie w testach w 2013 r.

Które opony letnie wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże zestawienie modeli opon letnich, które uzyskały najwyższe noty w testach opon w 2013 r.

Jakie są korzyści z finansowania leasingiem?

Leasing wciąż pozostaje jedną z korzystniejszych form pozyskania środków. Jakie są korzyści z finansowania leasingiem?

Dzień tygodnia a liczba wypadków samochodowych - wybór dnia na podróż

Decydując się na wyjazd urlopowy warto wybrać odpowiedni dzień na podróż. Pozwoli to zwiększyć nasze szanse na bezpieczne dotarcie do upragnionego celu podróży.

Stan szyb w samochodzie a bezpieczeństwo

Stan przedniej szyby jest tematem przez wielu kierowców zaniedbywanym. Jej zabrudzenie, a tym bardziej mechaniczne uszkodzenie grozi nie tyko mandatem, ale i poważnym wypadkiem.

Auto od handlarza - jakie zabiegi stosuje się w celu odmłodzenia samochodu?

Szukając używanego samochodu kupujący kieruje się najczęściej przebiegiem auta oraz zużyciem poszczególnych jego elementów, zwłaszcza we wnętrzu. Jakie fortele stosują handlarze w walce o klienta?

Test Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC 4WD CVT

Najnowszy Mitsubishi Outlander z benzynowym silnikiem o mocy 150 KM I napędem na obie osie dostępny jest tylko w wersji z kontrowersyjną przekładnią CVT. Poniżej test nowego Outlandera.

Czynnik chłodniczy- czy rzeczywiście go ubywa?

Za spadek wydajności klimatyzacji samochodowej najczęściej obwinia się ubytek czynnika chłodniczego. Zaleca się jego uzupełnianie najrzadziej co 2 lata. Czy rzeczywiście trzeba tak często uzupełniać czynnik chłodniczy?

Jakie warunki musi spełnić klient by mógł skorzystać z usług CFM?

Firmy z branży Car Fleet Management są pomocne dla przedsiębiorstw wykorzystujących flotę samochodową. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z usług CFM? Dla kogo są te usługi?

Umowa spedycji, a umowa przewozu - rozróżnienia

Jeżeli przyjmuje się ofertę, w której mowa jest tylko o przewozie rzeczy, a żadne czynności konkludentne nie wskazują na istnienie dodatkowych postanowień umownych obejmujących usługi związane z przewozem, to umowa zawarta przez przyjęcie oferty jest stricte umową przewozu, a nie umową spedycji.

Przewóz chemii płynnej

Przewóz płynnych substancji chemicznych to wciąż ogromne wyzwanie dla branży transportowej. Bezpieczny i sprawny przewóz materiałów niebezpiecznych wymaga szczególnej wiedzy i doświadczenia firm transportowych.

Klimatyzacja – dlaczego warto używać jej przez cały rok?

Klimatyzacja w samochodzie to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Czy to prawda, że warto używać klimatyzacji przez cały rok?

Z tymi silnikami mogą być problemy: FIAT 1.9 JTDm 16V 150 KM

Silnik Fiata 1.9 JTDm 16V 150 KM to bardzo udana konstrukcja. Dobre osiągi idą w parze z małym zapotrzebowaniem na paliwo. Należy jednak zwrócić uwagę na główne usterki silnika 1.9 JTDm 150KM.

Kształt europejskich ciężarówek - będą miały "nosy"

Spłaszczony przód europejskich ciężarówek to efekt przepisów. Jednak Komisja Europejska szykuje zmiany, zgodnie z którymi przody europejskich ciężarówek wydłużą się.

Jak działa faktoring? Kto może skorzystać z takich rozwiązań?

Faktoring jako jedno z popularnych ostatnio narzędzi finansowania przedsiębiorców, pomaga w utrzymaniu płynności finansowej firmy. Funkcjonuje jako usługa dopasowująca się do sytuacji przedsiębiorców, zarówno w czasach stabilizacji ekonomicznej jak i dekoniunktury.

Kolizja z ciężarówką – jak jej uniknąć?

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką bardzo często kończy się tragicznie. O czym należy pamiętać, aby obniżyć do minimum ryzyko kolizji z pojazdem ciężarowym?

Magazyn konsygnacyjny - kto może założyć i komu służy?

Kto może założyć magazyn konsygnacyjny oraz w jakich sytuacjach wykorzystywanie takiego magazynu jest przydatne?

Znaki drogowe o zmiennej treści

Znaki drogowe o zmiennej treści mogą informować kierowców o objazdach, utrudnieniach i np. korkach. Mogą także wyświetlać informacje o pogodzie, np. temperaturę nawierzchni i powietrza. Znaki o zmiennej treści są elementem inteligentnego systemu transportowego (ITS).

Jak zregenerować stalowe felgi?

Największym wrogiem stalowych felg jest rdza. Jednak powierzchowna korozja nie eliminuje felg z dalszej eksploatacji. Usługa regeneracji felg w wyspecjalizowanym serwisie nie kosztuje dużo, jednak można to zrobić we własnym zakresie.

Czy autobusy komunikacji miejskiej zawsze mają pierwszeństwo?

Kierowcy poruszający się po największych miastach w Polsce często spotykają się z sytuacjami, kiedy kierowcy autobusów komunikacji miejskiej zachowują się tak, jakby mieli dodatkowe przywileje. Jak jest w rzeczywistości?

Czy dodanie współwłaściciela pojazdu należy zgłosić w urzędzie skarbowym?

Dopisanie współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego auta ma swoje plusy i minusy. Poniżej wyjaśniamy najczęściej nasuwające się wątpliwości w kwestii dodania współwłaściciela pojazdy do dowodu rejestracyjnego.

Ile kosztuje zarejestrowanie auta sprowadzonego z USA?

Sprowadzenie auta z USA generuje spore koszty, jednak ze względu na specyfikę tamtejszego rynku, wiele osób decyduje się na sprowadzenia auta z USA. Ile kosztuje zarejestrowanie takiego auta?

Ile kosztuje zarejestrowanie auta sprowadzonego z Unii Europejskiej?

Osoby które nie mają zaufania do handlarzy używanymi autami decydują się często na sprowadzenie auta we własnym zakresie. Warto wiedzieć, ile kosztuje zarejestrowanie sprowadzonego auta.

Klasyczne auto: poradnik kupującego

Przed zakupem klasycznego auta warto zastanowić się, czy lepiej wybrać już odrestaurowany pojazd, czy klasyka wymagającego remontu. To nie jedyny wybór, przed jakim stanie osoba szukająca wymarzonego oldtimera.

Przez jakie usterki auto nie przejdzie przeglądu technicznego?

Przed wizytą u diagnosty warto sprawdzić kilka elementów auta, które najczęściej są powodem negatywnego wyniku przeglądu technicznego. Odpowiednio przygotowane auto nie powinno mieć trudności z przedłużeniem badań technicznych.

O czym należy pamiętać zawierając umowę z komisem?

Rynek aut używanych przyciąga nieuczciwych handlarzy, którzy liczą na naiwność klientów, a także na ich niewiedzę. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać zawierając umowę kupna-sprzedaży z komisem samochodowym.

Auto z cofniętym licznikiem kupione w komisie. Co robić?

Jeśli po zakupie auta w komisie okazało się, że licznik przebiegu został przestawiony wstecz, należy bezzwłocznie zebrać i zabezpieczyć wszystkie dowodu oszustwa. W poniższej poradzie wyjaśniamy, co należy zrobić jeśli okaże się, że auto kupione w komisie miało cofnięty licznik.

Fotoradary - jak uniknąć punktów karnych?

W przeciwieństwie do Policjanta, fotoradar nie dopuszcza żadnej taryfy ulgowej dla osoby dopuszczającej się wykroczenia drogowego. Zatem w jaki sposób można uniknąć punktów karnych za dane wykroczenie drogowe?

EGR a klapy wirowe - czemu psują się nowoczesne kolektory dolotowe?

W nowoczesnych silnikach wysokoprężnych ogromną rolę odgrywają kolektory dolotowe. Niestety są one też coraz bardziej zawodne. Co wpływa na ich podwyższoną usterkowość? Co ma z tym wspólnego zawór EGR?

PKP Cargo wozi do Belgii

PKP Cargo zrealizowało swoją najdłuższą trasę o długości 1500 km jednocześnie inaugurując swoją obecność w Belgii.

Nowa Honda CRF250M

Honda zaprezentowała właśnie nowy model motocykla bazujący na CRF250L. Nowa Honda CRF250M cechuje się zmienionym zawieszeniem, efektywniejszym przednim hamulcem, 17” kołami i szerszymi, szosowymi oponami, oferując atrakcyjny wygląd i charakterystykę Supermoto.

Przyczyny wypadków na autostradach

Autostrady uchodzą za jeden z bezpieczniejszych i szybszych kanałów transportu. Nie mamy ich w Polsce za wiele, a tempo budowy kolejnych odcinków często pozostawia wiele do życzenia. Autostrady nie są jednak strefami wolnymi od wypadków czy kolizji. Sprawdź, gdzie i w jakich sytuacjach warto zachować szczególną ostrożność.

Kto powoduje więcej wypadków, rowerzyści czy kierowcy aut?

Rowerzystom i kierowcom trudno wypracować sposób na harmonijne i bezpieczne funkcjonowanie na drogach. Zbyt wolne tempo powstawania ścieżek rowerowych powoduje, że nadal spora grupa rowerzystów porusza się po jezdniach. Ta sytuacja sprzyja dużej ilości zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.

Jak zabezpieczyć auto przed postępującą korozją i wilgocią?

W okresie wiosennym panują idealne warunki do tego, aby korozja postępowała i niszczyła różne elementy naszego pojazdu. Warto zabezpieczyć i unieszkodliwić ogniska korozji, a także zabezpieczyć niektóre elementy preparatami antykorozyjnymi.

Co zrobić po zakupie auta z przekręconym licznikiem przebiegu?

Przekręcanie liczników w autach przed sprzedażą to bardzo popularna praktyka stosowana nie tylko w komisach samochodowych, ale także wśród prywatnych sprzedawców. Co zrobić po zakupie auta z przekręconym licznikiem przebiegu?

Czy warto kupić samochód po taksówce?

Samochód, który penił rolę taksówki charakteryzuje duży przebieg. Nie zawsze jednak trzeba rezygnować z jego zakupu, bowiem bardzo często jego stan jest naprawdę dobry. Jak to możliwe?

Zakup samochodu hybrydowego - kiedy się zwróci?

Nadwyżka w cenie przy zakupie auta hybrydowego na rynku amerykańskim zwraca się już po 4-5 latach. W polskich realiach zwrot może nastąpić szybciej. Czy zakup hybrydy się opłaca?

Kategoria prawa jazdy AM - kogo obowiązuje

Nowa kategoria prawa jazdy AM umożliwia prowadzenie skutera lub motoroweru osobom, które przed 19 stycznia 2013 r. nie skończyły 18 lat i nie miały karty motorowerowej. Co z pozostałymi?

Wymiana silnika na używany

Wymiana silnika na nowy to ostateczność. Jeśli motor uległ jednak poważnej awarii lub z innego powodu nie nadaje się już do użytku i wymaga generalnego remontu warto zastanowić się nad zakupem używanego silnika. Przeszczep używanej jednostki napędowej to znacznie tańsze rozwiązanie, niż generalny remont.

Jak rozpoznać auto po taksówce?

Większość osób poszukujących używanego auta rezygnuje z zakupu egzemplarzy służących jako taksówki z uwagi na ich duży przebieg. Jak zatem rozpoznać samochód taksówkę?

Odliczenia VAT na podstawie e-faktur

Wraz z wzrostem popularności e-faktur narosło wiele wątpliwości, co do sposobu ich przesyłania oraz przechowywania w kontekście prawa do odliczenia podatku VAT.

Dostawa artykułów spożywczych na statek powietrzny – stawka VAT

Czy w odniesieniu do realizowanych dostaw artykułów spożywczych na rzecz firmy oferującej międzynarodowe loty czarterowe znajduje zastosowanie stawka podatku VAT w wysokości 0%?

REKLAMA