REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Najdziwniejsze przesyłki kurierskie

Co ludzie przesyłają korzystając z usług firm kurierskich? Poniżej zbiór najciekawszych przesyłek kurierskich na świecie.

Samochodem na obserwację Zorzy Polarnej w Skandynawii

Kto z nas nie marzy o zobaczeniu zorzy polarnej. Aurora Borealis od lat przyciąga miłośników tego zjawiska do Skandynawii. Jak samochodem dotrzeć w dogodne miejsce w Skandynawii?

Uszczelka głowicy – funkcja i potencjalne problemy

Jakie problemy niesie za sobą uszkodzona uszczelka głowicy? Ogromne! Uszczelka głowicy to newralgiczny element silnika. Jej awaria może doprowadzić nawet do zniszczenia silnika.

Mercedes Benz klasy C (W202) - ostatni prawdziwy Mercedes? - raport po 300 tysiącach kilometrów.

Mercedes od zawsze kojarzy się z luksusem i wyjątkowa estymą. Czy warto kupić używany, blisko 13-letni egzemplarz?

REKLAMA

Przeprawa mostowa w Chełmku

Budowa przeprawy mostowej w Chełmku zakończy się w listopadzie 2013 r. Most połączy Małopolskę z Śląskiem.

Jak tanio usunąć rysy z nadwozia?

Przy użytkowaniu auta na co dzień powłoka lakiernicza może ulegać zniszczeniu, nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne ale również przez nieumiejętne mycie karoserii. Jak tanim sposobem usunąć rysy z nadwozia?

Technika jazdy podczas przymrozków

Kierowcy poruszający się samochodami jesienią powinni być wyczuleni na możliwość wystąpienia poślizgu na drodze. Pułapką dla prowadzących są przymrozki, ostre słońce i zalegające na drodze mokre liście.

Poranne przymrozki - technika jazdy autem

Jesienią wyraźnemu pogorszeniu ulegają warunki do podróżowania autem. Przygruntowe przymrozki czy zalegające na drodze liście zmniejszają przyczepność auta do drogi. Jak radzić sobie w takich warunkach za kierownicą samochodu?

REKLAMA

Nowe BMW R 1200 GS Adventure: motocykl wielozadaniowy

BMW wprowadza do swojej oferty nowy motocykl z dobrze znanej serii GS. BMW R 1200 GS Adventure adresowany jest do pasjonatów turystyki motocyklowej. Oto najważniejsze cechy nowego GS-a.

Ogrzewanie postojowe - rodzaje systemów

Od jakości wybranego ogrzewania postojowego zależeć będzie komfort użytkowania auta przy ujemnych temperaturach. Warto sprawdzić co oferują nowoczesne układy tego typu!

Ogrzewanie postojowe - co to takiego?

Aby skutecznie walczyć z ujemnymi temperaturami zimą, kierowcy coraz częściej decydują się na montaż ogrzewania postojowego. Co to takiego?

Elektryczne ogrzewanie postojowe

Elektryczne ogrzewanie postojowe jest bardzo popularne w Skandynawii. Jakie korzyści wynikają z instalowania w samochodach elektrycznego ogrzewania postojowego.

Best of test: wrzesień 2013 r.

Redakcja Moto.wieszjak.pl wybiera każdego miesiąca spośród recenzowanych samochodów zwycięzców w kategoriach Rozum oraz Serce.

Best of test: sierpień 2013 r.

Redakcja Moto.wieszjak.pl wybiera każdego miesiąca spośród recenzowanych samochodów zwycięzców w kategoriach Rozum oraz Serce.

Wpływy z fotoradarów - znacznie mniejsze niż zakładano!

Zamiast 1,5 miliarda złotych fotoradary zarobią w 2013 roku jedynie 82 miliony złotych. Skąd ta ogromna różnica?

Ciąża a zapinanie pasów bezpieczeństwa

Prowadzenie auta czy nawet podróżowanie nim w ciąży rodzi pewne wątpliwości na temat zapinania pasów bezpieczeństwa. Czy czynność ta nie zagraża kobiecie, a przede wszystkim jej dziecku?

Używane Audi TT 8N (1998-2006) – usterki i problemy

Od premiery pierwszego Audi TT minęło już 15 lat, tymczasem auto wciąż budzi pożądanie i przyciąga wzrok przechodniów. Nazwa TT została zaczerpnięta od corocznych wyścigów motocyklowych Tourist Trophy, co jednoznacznie wskazuje na sportowy "charakter" pojazdu. Sprawdźmy jak auto znosi upływ czasu. Czy warto kupić używane Audi TT?

Przewożenie dużego ładunku samochodem, przepisy

Przewożenie ładunków o dużych gabarytach wymaga nie tylko pomyślunku w odpowiednim rozmieszczeniu bagaży w przestrzeni bagażowej. Sposób przewozu dużych przedmiotów określają przepisy.

Kierunkowskazy, jak używać?

Niemal co piąty polski kierowca nie ma nawyku używania kierunkowskazów. Tę przerażającą statystykę przytaczają trenerzy Szkoły Jazdy Renault. Kiedy i jak powinno się używać kierunkowskazów?

Co to jest Leasing Europejski?

Leasing Europejski jest produktem stworzonym w oparciu o uzyskane od międzynarodowych instytucji finansowych niskooprocentowane pożyczki. Dzięki temu wyróżnia się niższymi kosztami oferty leasingowej.

Leasing samochodów osobowych dla firmy

Auta firmowe są dzisiaj niemal niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Jest dostępnych wiele źródeł ich finansowania. Co oferuje branża leasingowa, która w dużym stopniu zapewnia finansowanie pojazdów dla przedsiębiorstw.

Z Trójmiasta do Łodzi, czy jechać autostradą?

Ile zyskamy poruszając się autostradą z Trójmiasta do Łodzi? A może zaoszczędzony czas nie jest wart zwiększonych kosztów podróży i lepiej pokonać ten dystans poruszając się po drogach krajowych, na których dopuszczalna prędkość jest niższa?

Jak prawidłowo rozmieścić ładunek na samochodzie?

Niewłaściwe rozmieszczenie ładunku w przestrzeni bagażowej samochodu ciężarowego może skutkować grzywną w wysokości 15 000 zł. Na co zwrócić uwagę ładując towar na pakę?

Jak prawidłowo zamocować ładunek?

Właściwe zamocowanie ładunku na samochodzie dostawczym ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na co zwrócić uwagę mocując towar w przestrzeni ładunkowej?

Młodzi kierowcy - najczęstsze mandaty

Młody kierowca nawet niewielki swój błąd może przypłacić wysoką ceną. Zobacz jakie problemy z jazdą autem mają młodzi kierowcy?

Nowe BMW M3 i M4 Coupe - pierwsze dane techniczne

Nowe BMW M3 i M4 Coupe będą dysponować mocnym silnikiem turbo i niską masą. Zobacz co znajdzie się pod maską topowej odmiany BMW serii 3 i 4.

Doskonalenie techniki jazdy w MINI!

Szybkie auto wymaga od kierowcy wysokich umiejętności. Właśnie dlatego MINI oferuje dla swoich klientów kursy doskonalenia techniki jazdy!

Opony, a zużycie paliwa

Na zużycie paliwa przez samochód ma wpływ nie tylko styl jazdy. Jedną z kluczowych spraw dla kosztów pokonania 100 km jest dobór odpowiedniego ogumienia.

Jazda na oleju rzepakowym - o czym trzeba wiedzieć?

Czy można tankować olej rzepakowy do auta z silnikiem Diesla? Jaki jest wpływ oleju rzepakowego na kondycję silnika? Zobacz czym różnią się oba paliwa od siebie i jakie problemy może powodować olej rzepakowy.

Reklamacja naprawy samochodu

Przedsiębiorca korzystający z usług serwisu samochodowego w ramach prowadzonej przez siebie działalności znajduje się w mniej korzystnej sytuacji od przysłowiowego Kowalskiego, który jako konsument podlega szczególnej ochronie prawnej. Pomimo tego firma nie jest pozbawiona środków umożliwiających dochodzenie swoich praw.

Jak naprawić szkody na koszt ubezpieczycieli?

Menedżerowie aut służbowych niekiedy stosują różnego rodzaju sztuczki, by za naprawy nie płaciło macierzyste przedsiębiorstwo, tylko zewnętrzny partner. Jeden z menedżerów podał kilka przykładów.

Przyciemnianie szyb samochodowych - przepuszczalność światła

Dopuszczalna przepuszczalność szyb w samochodzie jest określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Mało osób zdaje sobie sprawę, że dwa lata temu przepisy te zostały zmienione. Jakie są aktualne normy dotyczące przepuszczania światła przez szyby pojazdu?

Kontrola drogowa - weryfikacja stanu techniczego pojazdu

Wiele osób bagatelizuje kompetencje policjanta w w weryfikacji stanu technicznego pojazdu. Jak się okazuje, Polica coraz częściej wyposażona jest w sprzęt precyzyjnie określający stan techniczny auta.

Konserwacja akumualtora w przyczepie

Akumulatory zainstalowane w przyczepach kempingowych i Camperach zazwyczaj pozostają nieużywane w okresie zimowym. Początek października to ostatni moment na ich odpowiednie zabezpieczenie i konserwację.

Jak wybrać opony idealne?

Opony to jedyny element samochodu łączący pojazd z nawierzchnią i stanowiący w głównej mierze o bezpieczeństwie na drodze. W zmiennych warunkach klimatycznych, takich jak w Polsce, opony mają kluczowy wpływ na zachowanie pojazdu, niezależnie od umiejętności kierowcy. Jak wybrać opony idealne?

Jasienią za kierownicą

Jesienią odnotowuje się najwięcej dni deszczowych w porównaniu do innych pór roku. Pada mniej intensywnie niż latem, ale za to zdecydowanie częściej. Kierowcy muszą dostosować sposób prowadzenia samochodu do tych bardziej niebezpiecznych warunków jazdy.

Mandat za wymuszenie pierszeństwa na pieszym

W zeszłym roku doszło do 10 309 wypadków drogowych z udziałem pieszych. Ze statystyk policyjnych wynika, że zazwyczaj wina leży po stronie kierowcy. Na co zwrócić uwagę podczas obcowania z pieszymi na drodze?

Tramwaj na rondzie - kiedy ma pierwszeństwo?

Kierowcy bardzo często uważają, że tramwaj ma zawsze pierwszeństwo na rondzie. Ustępując mu miejsca blokują ruch na skrzyżowaniu. Zobacz w jakich przypadkach tramwaj ma obowiązek przepuścić auto osobowe.

Kiedy Policja może zabrać dowód rejestracyjny?

Utrata dowodu rejestracyjnego może nastąpić z kilku powodów. Co robić gdy do tego dojdzie? Jak odzyskać dowód rejestracyjny?

Audi RS 7 Sportback jest już na polskim rynku!

Najmocniejsza wersja Audi A7, oznaczona symbolem RS, dostępna jest już w ofercie polskich salonów Audi.

Przednia szyba z wyświetlaczem HUD - ile kosztuje jej wymiana?

Uszkodzono przednia szyba niesie za sobą niemałe wydatki. W przypadku najbardziej zaawansowanych rozwiązań jej koszt może przekroczyć ponad 3000 zł. Zobacz ile kosztuje szyba współpracująca z wyświetlaczem HUD.

Kiedy dowód rejestracyjny może zostać zatrzymany?

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego samochodu może nastąpić nie tylko na podstawie przeprowadzonego badanie technicznego. Policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny w przypadku, gdy jego wątpliwość wzbudzi stan techniczny pojazdu lub jego wpływ na środowisko.

Co wpływa na komfort kierowcy?

Porządek w kabinie, poprawność działania np. wycieraczek i... prawidłowo ustawiony fotel. To tylko niektóre z istotnych punktów, które wpływają na komfort prowadzącego samochód kierowcy.

10 najważniejszych zasad ekologicznej jazdy

Świadomy kierowca, który jeździ zgodnie z zasadami tzw. ecodrivingu może zmniejszyć spalanie nawet o 20 proc. Jak to zrobić? Stosując się do porad, które znajdują się w przygotowanym przez nas poradniku.

Kierowca kontra pieszy - kto ma pierwszeństwo i kiedy?

Kierowca, w konkretnych sytuacjach ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Problem w tym, że świadomość na temat tego kiedy to zrobić jest wśród użytkowników aut nadal zbyt mała. Poz tym , pieszy nie jest "świętą krową" na drodze i również musi przestrzegać pewnego kanonu zachowań.

Test KIA Optima Hybrid - oszczędna limuzyna

KIA Optima Hybrid wyposażona w silnik elektryczny wyróżnia się elegancką linią nadwozia, bogatym wyposażeniem i 7-letnią gwarancją. Czy zatem może stanowić realną konkurencję dla najbardziej znanych aut hybrydowych z Japonii?

Koło dwumasowe w silniku benzynowym - koszt wymiany

Zamachowe koło dwumasowe coraz częściej pojawia się w autach z silnikiem benzynowym. Z jakimi wydatkami należy się zatem liczyć w przypadku jego awarii?

Wymiana płynów eksploatacyjnych - co ile?

Do sprawnego funkcjonowania samochodu niezbędna jest regularne wymiana płynów eksploatacyjnych. nie chodzi tylko  o olej silnikowy i płyn hamulcowy. co ciekawe w kontroli interwału wymiany płynów może pomóc monitoring floty.

Rozwój infrestruktury, a rynek magazynowy w Polsce

Rozwój infrastruktury drogowej sprawił, że okolice Strykowa stały się jednym z najważniejszych regionów na rynku powierzchni magazynowych. 

Opony kierunkowe, to opony deszczowe?

Według statystyk pogodowych, w Polsce przez 140 dni w roku pada deszcz. W takich warunkach klimatycznych warto wziąć pod uwagę zakup opon deszczowych. Czym się charakteryzuje takie ogumienie?

REKLAMA