REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mercedes-Benz S65 AMG W222 - 630 KM mocy i 1000 Nm!

Mercedes-Benz S65 AMG W222
Mercedes-Benz S65 AMG W222
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Benz S65 AMG W222 to najmocniejsza wersja klasy S jaka pojawiła się w seryjnej produkcji. Oto najciekawsze dane techniczne S65 AMG 2014.

Mercedes-Benz S65 AMG W222

Najmocniejsza wersja klasy S to jeden z nielicznych przedstawicieli aut osobowych wyposażonych w silnik V12. Wchodząca na rynek najnowsza odsłona tego modelu to trzecia generacja z serii S65 AMG. Pierwsza dysponowała mocą 612 KM. Zarówno druga jak i trzecia jej wersja mają dokładnie 630 KM, ale w przypadku modelu W221 tak mocny silnik pojawił się na koniec produkcji tego modelu. W przypadku W222 jest to prawdopodobnie preludium tego czego można oczekiwać w przyszłości.

REKLAMA

Zobacz też: SLS AMG GT Final Edition - koniec serii SLS

Mercedes-Benz S65 AMG W222: silnik V12

6-litrowa jednostka V12 najnowszej wersji Mercedesa S65 AMG W222 posiada szereg zaawansowanych rozwiązań niespotykanych w przeciętnym aucie. Wśród nich warto wymienić:

• podwójne turbodoładowanie;

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• aluminiowa skrzynia korbowa;

• kuty wał korbowy z wysokiej jakości stali stopowej;

• wieloiskrowy zapłon, dwie świece na cylinder;

• intercooler powietrze-woda z obiegiem niskotemperaturowym;

• system zarządzania alternatorem.

Zobacz też: Mercedes-Benz GLA - znamy już ceny

Mercedes-Benz S65 AMG W222: osiągi

Osiągi S65 AMG są imponujące. 0-100 km/h auto rozpędza się w czasie 4,3 s a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona 250 km/h. Średnie spalanie wg producenta wynosi 11,9 l. Wyjątkowo wysoki moment obrotowy sięgający 1000 Nm dostępny jest od 2000-4000 obr./min. Za skuteczne wyhamowywanie auta odpowiedzialny jest opcjonalny, ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy, wyposażony w 420 mm tarcze na przedniej osi.

Mercedes-Benz S65 AMG W222: wygląd

Wygląda Mercedesa S65 AMG W222 został podporządkowany zarówno elegancji jak i właściwościom aerodynamicznym. Masywna osłona chłodnicy z sześcioma podwójnymi, chromowanymi poprzeczkami i przedni zderzak z trzema szerokimi wlotami powietrza nadają opływowej sylwetce Klasy S agresywną twarz. Spojler przedniego zderzaka redukuje unoszenie w obrębie przedniej osi, podczas gdy szczelina nad nim odpowiada za zapewnienie optymalnego dopływu powietrza do dodatkowej chłodnicy oleju. Pojazd wyróżnia się także za sprawą sportowego układu wydechowego AMG z dwiema podwójnymi, chromowanymi końcówkami oraz emblematami "V12 BITURBO" na błotnikach.

Mercedes-Benz S65 AMG W222: wnętrze

Wnętrze także różni się od klasycznej wersji modelu S-class. Z przodu zagościły sportowe fotele standardowo wyposażone w podgrzewanie, wentylację i elektryczne sterowanie. Kierowca ma do dyspozycji dwuramienna, skórzaną kierownicę i łopatki do sterowania skrzynią biegów. Pomiędzy centralnymi kanałami wentylacyjnymi umieszczono analogowy czasomierz IWC - z trójwymiarowymi, frezowanymi wskazówkami oraz metalowymi aplikacjami. Prędkościomierz wyskalowany jest do 360 km/h (ekran TFT). W nowe klasie S debiutują także dwa nowe rozwiązania - wyświetlacz head-up oraz gładzik (touchpad). Wyświetlacz head-up podaje na przedniej szybie istotne informacje, takie jak prędkość pojazdu, obowiązujące ograniczenia prędkości, wskazówki z systemu nawigacji i układu DISTRONIC PLUS oraz znaki drogowe. Wirtualny ekran o wymiarach 21 na 7 centymetrów zdaje się unosić nad pokrywą silnika, w odległości około 2 metrów od oczu kierowcy.

Mercedes-Benz S65 AMG W222: cena i wyposażenie

Wśród standardowego wyposażenia Mercedesa S65 AMG znalazły się m.in. takie rozwiązania jak: pakiet AIR-BALANCE, dywaniki AMG obszyte skórą nappa i ozdobione metalowym emblematem, sportowe pedały AMG ze szczotkowanej stali z gumowymi wypustkami, nastrojowe oświetlenie kabiny, ATTENTION ASSIST, wysokiej klasy nagłośnienie przestrzenne Burmester® 3D, pakiet Chauffeur, pakiet Exclusive, COMAND Online, pakiet KEYLESS-GO, 10 głośników i Frontbass, LED-owe oświetenie Intelligent Light System, MAGIC VISION CONTROL, odsuwany dach panoramiczny, pakiet Parking, PRE-SAFE® PLUS, czujnik ciśnienia w ogumieniu, elektrycznie sterowane tylne fotele, pakiet Seat Comfort z funkcją masażu ENERGIZING, SPLITVIEW, pakiet Sun Protection.

Cena najnowszej, sportowej wersji klasy S to 232 050 euro. Auto, podobnie jak Mercedes SLS AMG GT Final Edition, pojawi się na rynku w marcu 2014 roku.

Mercedes-Benz S65 AMG W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S65 AMG W222 kokpit
Mercedes-Benz S65 AMG W222 prędkościomierz
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S65 AMG W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S65 AMG W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S65 AMG W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S65 AMG W222
Mercedes-Benz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA