REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

SLS AMG GT Final Edition - koniec serii SLS

Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition dysponuje mocą 591 KM i zmodyfikowanym pakietem aerodynamicznym.
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition dysponuje mocą 591 KM i zmodyfikowanym pakietem aerodynamicznym.
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Benz przygotował specjalną, limitowaną wersję modelu SLS AMG GT - Final Edition. To ostatnia szansa na zakup tego auta.

SLS AMG GT Final Edition kończy fascynujący rozdział w historii Mercedes-AMG. Ograniczona do 350 sztuk edycja specjalna odzwierciedla niespotykany sukces i unikalny charakter pierwszego auta w pełni zbudowanego przez inżynierów z Affalterbach. Dla klientów to ostatnia szansa na zakup SLS-a.

REKLAMA

SLS AMG GT Final Edition: wygląd

SLS był pierwszym modelem zaprojektowanym w całości przez zespół AMG. Pod maską standardowej wersji pracował silnik 6,2 l i mocy 571 KM. Odmiana GT miała moc podniesioną do 591 KM. Wersja Final Edition wyróżnia się za sprawą maski silnika z centralnym wlotem powietrza i pokryciem wzorowanym na elementach z włókna węglowego. Z włókna węglowego wykonano przedni spojler oraz tylne skrzydło, nawiązujące do wersji Black Series. Jeśli klient zechce auto można będzie pokryć matowym lakierem w kolorze grafitu, który dostępny był w SLS AMG GT3 "45th ANNIVERSARY". Zarówno pokrywa silnika, przedni spojler oraz tylne skrzydło - mają na celu ograniczyć unoszenie pojazdu w obrębie obu osi przy szybkie jeździe. Wlot na masce odpowiada nie tylko za odprowadzenie nadmiaru ciepła z komory silnikowej, ale również za zwiększenie docisku przedniej osi i ograniczenie współczynnika oporu powietrza.

Zobacz też: Mercedes SLS AMG GT: piekielnie szybki

SLS AMG GT Final Edition: silnik i osiągi

Jednostka napędowa SLS-a GT Final Edition z pojemności 6,2 litra generuje moc 435 kW (591 KM) przy 6800 obr./min i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4750 obr./min. SLS AMG GT Final Edition przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 3,7 s, a 200 km/h osiąga w czasie 11,2 s. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 320 km/h. Moc przenoszona jest na na potężne opony Dunlop Sport Maxx Race (265/35 R 19 przód i 295/30 R 20 tył), za pośrednictwem 7-biegowej przekładni AMG SPEEDSHIFT DCT z czterema trybami jazdy oraz funkcjami RACE START i podwójnego wysprzęglenia.

SLS AMG GT Final Edition: wnętrze

Wnętrze limitowanej wersji Mercedesa SLS-a GT Final Edition zostało wyróżnione za sprawą skórzanej tapicerki designo z diamentowymi przeszyciami w centralnej części foteli i na boczkach drzwi, elementów wykończonych włóknem węglowym oraz konsolą centralną wyposażoną w tabliczkę "AMG FINAL EDITION" z numerem danego egzemplarza. Cechą charakterystyczną podkręślającą sportowy charakter auta jest pas Alcantary wszyty ręcznie w skórzane obicie deski rozdzielczej. Ten sam materiał pokrywa również kierownicę AMG Performance zdobioną srebrnym pasem na godzinie 12 i lśniącymi wstawkami z litego metalu, nawiązującymi do oprawy otworów wentylacyjnych.

Zobacz też: Elektryczny Mercedes SLS

SLS AMG GT Final Edition: ceny

Cena Mercedesa SLS-a w limitowanej odmianie Final Edition nie jest mała. Nikogo to jednak nie dziwi, wszak to auto należące do światowej elity. Na rynku niemieckim jego ceny kształtują się następująco:

• SLS AMG GT Coupé Final Edition   225 505 euro

• SLS AMG GT Roadster Final Edition   233 835 euro

Na rynku auto pojawi się w marcu 2014 roku.

Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    REKLAMA

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    Fałszywy mandat od straży miejskiej. Nowy sposób złodziei w Warszawie

    Wezwanie od straży miejskiej wygląda łudząco realistycznie. Prawdziwe jednak nie jest. Fakt, że dokument sporządzili oszuści, a nie strażnicy miejscy, zdradza kilka rzucających się w oczy detali. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać.

    Wracają kontrole na granicy ze Słowacją. Czy twoje auto też skontrolują?

    Na granicy między Polską a Słowacją ponownie pojawią się strażnicy graniczni. Ci nie będą obserwować ruchu, a zatrzymywać pojazdy i je kontrolować. Na jakich autach się skupią i co ma na celu przywrócenie kontroli granicznych? O tym w tym materiale.

    REKLAMA

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami - wynika z badania zrealizowanego na potrzeby raportu „E-rewolucja w świecie motoryzacji”.

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce?

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce? Teoretycznie tak. Teoretycznie, bo przed przystąpieniem do kursu i egzaminu, musi spełnić kilka wymogów dodatkowych. O wszystkich koniecznych formalnościach opowiem w tym materiale.

    REKLAMA