REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

SLS AMG GT Final Edition - koniec serii SLS

Subskrybuj nas na Youtube
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition dysponuje mocą 591 KM i zmodyfikowanym pakietem aerodynamicznym.
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition dysponuje mocą 591 KM i zmodyfikowanym pakietem aerodynamicznym.
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Benz przygotował specjalną, limitowaną wersję modelu SLS AMG GT - Final Edition. To ostatnia szansa na zakup tego auta.

SLS AMG GT Final Edition kończy fascynujący rozdział w historii Mercedes-AMG. Ograniczona do 350 sztuk edycja specjalna odzwierciedla niespotykany sukces i unikalny charakter pierwszego auta w pełni zbudowanego przez inżynierów z Affalterbach. Dla klientów to ostatnia szansa na zakup SLS-a.

REKLAMA

SLS AMG GT Final Edition: wygląd

SLS był pierwszym modelem zaprojektowanym w całości przez zespół AMG. Pod maską standardowej wersji pracował silnik 6,2 l i mocy 571 KM. Odmiana GT miała moc podniesioną do 591 KM. Wersja Final Edition wyróżnia się za sprawą maski silnika z centralnym wlotem powietrza i pokryciem wzorowanym na elementach z włókna węglowego. Z włókna węglowego wykonano przedni spojler oraz tylne skrzydło, nawiązujące do wersji Black Series. Jeśli klient zechce auto można będzie pokryć matowym lakierem w kolorze grafitu, który dostępny był w SLS AMG GT3 "45th ANNIVERSARY". Zarówno pokrywa silnika, przedni spojler oraz tylne skrzydło - mają na celu ograniczyć unoszenie pojazdu w obrębie obu osi przy szybkie jeździe. Wlot na masce odpowiada nie tylko za odprowadzenie nadmiaru ciepła z komory silnikowej, ale również za zwiększenie docisku przedniej osi i ograniczenie współczynnika oporu powietrza.

Zobacz też: Mercedes SLS AMG GT: piekielnie szybki

SLS AMG GT Final Edition: silnik i osiągi

Jednostka napędowa SLS-a GT Final Edition z pojemności 6,2 litra generuje moc 435 kW (591 KM) przy 6800 obr./min i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4750 obr./min. SLS AMG GT Final Edition przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 3,7 s, a 200 km/h osiąga w czasie 11,2 s. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 320 km/h. Moc przenoszona jest na na potężne opony Dunlop Sport Maxx Race (265/35 R 19 przód i 295/30 R 20 tył), za pośrednictwem 7-biegowej przekładni AMG SPEEDSHIFT DCT z czterema trybami jazdy oraz funkcjami RACE START i podwójnego wysprzęglenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

SLS AMG GT Final Edition: wnętrze

Wnętrze limitowanej wersji Mercedesa SLS-a GT Final Edition zostało wyróżnione za sprawą skórzanej tapicerki designo z diamentowymi przeszyciami w centralnej części foteli i na boczkach drzwi, elementów wykończonych włóknem węglowym oraz konsolą centralną wyposażoną w tabliczkę "AMG FINAL EDITION" z numerem danego egzemplarza. Cechą charakterystyczną podkręślającą sportowy charakter auta jest pas Alcantary wszyty ręcznie w skórzane obicie deski rozdzielczej. Ten sam materiał pokrywa również kierownicę AMG Performance zdobioną srebrnym pasem na godzinie 12 i lśniącymi wstawkami z litego metalu, nawiązującymi do oprawy otworów wentylacyjnych.

Zobacz też: Elektryczny Mercedes SLS

SLS AMG GT Final Edition: ceny

Cena Mercedesa SLS-a w limitowanej odmianie Final Edition nie jest mała. Nikogo to jednak nie dziwi, wszak to auto należące do światowej elity. Na rynku niemieckim jego ceny kształtują się następująco:

• SLS AMG GT Coupé Final Edition   225 505 euro

• SLS AMG GT Roadster Final Edition   233 835 euro

Na rynku auto pojawi się w marcu 2014 roku.

Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SLS AMG Final Edition
Mercedes-Benz
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA