REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aplikacje, a oszczędność czasu w transporcie

Aplikacje, a oszczędność czasu w transporcie
Aplikacje, a oszczędność czasu w transporcie
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Siadając za kierownicą raz dojeżdżamy do pracy lub szkoły szybciej, a innym razem stoimy w ciągnących się korkach. Dlatego też rzeczywisty czas jazdy kierowcy nie zależy tylko od ilości przebytych kilometrów. Utrudnia to niesamowicie planowanie podróży i zarządzanie flotą.

REKLAMA

Na drogach często spotykamy się z różnymi ”przeszkodami” spowalniającymi naszą podróż. Na ulicach większych miast można zaobserwować tak zwane „godziny szczytu”. W tym właśnie czasie kierowcy są narażeni na stanie w długich korkach. Nie jest to jednak jedyny czynnik spowalniający. Kontrole drogowe, wypadki, różnego rodzaju objazdy, ewentualne awarie to kolejne okoliczności sprzyjające wydłużaniu się czasu naszej podróży. Natomiast koszty utrzymania floty stanowią różne naprawy i holowania pojazdów. Oprócz tego w czas jazdy trzeba wliczyć wszystkie czynności związane z przewozem drogowym: załadunki i rozładunki towarów, formalności administracyjne oraz obsługę techniczną pojazdów. Należy uwzględnić wszystkie te czynniki chcąc udoskonalić efektywność działań flotowych.

REKLAMA

Na naszym rynku są dostępne różne urządzenia i aplikacje umożliwiające ostrzeganie nas o sytuacjach, które mogą spowolnić naszą jazdę. Jednym z nich jest komunikator kierowców Yanosik. Informuje nas o fotoradarach, patrolach policyjnych czy kontrolach ITD, a nawigacja online automatycznie dobiera trasę w zależności od bieżącej sytuacji na drodze. Dzięki takim udogodnieniom możemy uniknąć stania w korkach, co znacząco skraca nasz czas podróży.

Jakość assistance, a oszczędność czasu

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku awarii naszego samochodu. Decydujący wpływ na oszczędności czasu w tym wypadku ma jakość usługi assistance. Firma, którą wybierzemy powinna mieć profesjonalny, najlepiej całkowicie mobilny warsztat. Jedną z takich firm jest Starter. Posiadają oni w pełni wyposażone, specjalistyczne pojazdy umożliwiające natychmiastową pomoc w terenie. Pozwala to uniknąć holowania, gdyż mechanicy Startera naprawiają awarie na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i dodatkowe koszty związane z holowaniem oraz z przerwą w użytkowaniu pojazdu.

Monitoring czasu pracy kierowcy

W przypadku kierowców zawodowych wszystko określa kodeks pracy. Obliguje on pracodawcę do prowadzenia ewidencji czasu pracy w rozliczeniu dobowym, tygodniowym oraz w danym okresie rozliczeniowym. W organizacji działań flotowych zarówno liczy się czas jazdy, jak i czas przerwy. Kierowcy przysługuje 30 minutowa przerwa po 6 godzinach jazdy. Natomiast, gdy kierowca musi spędzić w służbowym aucie ponad 9 godzin to przerwa wydłuża mu się do 45 minut. W rozrachunku dobowym kierowcy przysługuje 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku.
W pojazdach firmowych zamontowane są systemy monitorujące. Zawierają one informacje o przerwach kierowców w trasie i o czasie postojów. Pomagają one pracodawcy weryfikować swoich pracowników. Również mają za zadanie kształtowanie w nich właściwych nawyków podczas jazdy. Zarówno zbyt długie postoje jak i unikanie przerw mogą obniżyć efektywność pracy. Takie sytuacje zmniejszają czujność i refleks kierowcy, co jest przyczyną wypadków. Warto wspomnieć, że to właśnie pracodawca, który zatrudnia kierowców na umowę o pracę, odpowiada za przestrzeganie norm ich czasu. Jeżeli przewoźnik będzie naruszał w jakikolwiek sposób te przepisy to może zakończyć się sankcjami karnymi.

Tekst: Paulina Samoraj
Źródło: Materiały Prasowe FlotisMobile.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Powołanie samochodu do wojska w 2024 r. Temat powraca. Jest nowe rozporządzenie

    Temat powołania samochodu do wojska powraca. A wszystko za sprawą rozporządzenia ministra o groźnie brzmiącej nazwie. To mówi o rodzajach rzeczy ruchomych podlegających ewidencji dotyczącej świadczeń na rzecz obrony. Co to oznacza dla kierowców?

    Kara za brak przeglądu. Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    Samochód oznacza wygodę. To jednak też obowiązek. I kierowca musi pamiętać nie tylko o polisie OC, ale także ważnym przeglądzie technicznym. Jaka jest kara za brak przeglądu w samochodzie?

    Jakie diesle wjadą do strefy czystego transportu? Te silniki oznaczają spokój na lata

    Nie wszystkie diesle nie będą mogły wjechać do stref czystego transportu. Są takie, których właściciele nie muszą się obawiać zakazu wjazdu do SCT przez długie lata! Co jednak z cenami diesli?

    Zmiany dla kierowców w 2024 r. Lista jest długa. Szykuje się kolejna rewolucja w przepisach

    Pojawią się strefy czystego transportu, konfiskata samochodu pijanych kierowców oraz obowiązkowa kamera na kierownicy i czarna skrzynka w aucie. A to dopiero początek zmian dla kierowców, które przyniesie 366 dni 2024 r. W tym materiale znajdziesz pełną listę nowości.

    REKLAMA

    Mandat za brak płynu do spryskiwaczy w 2023 r. Czy płyn jest obowiązkowy?

    Czy mandat za brak płynu do spryskiwaczy jest jedynie mitem kreowanym przez kierowców? I czym sam płyn do spryskiwaczy jest obowiązkowy w aucie? To dwa kluczowe pytania, które zostały postawione przed tym materiałem.

    Jak zrobić odmrażacz do szyb w domu? To proste i tanie

    Odmrażacze do szyb samochodowych biją rekordy popularności wśród kierowców zimą. Temu nie można się dziwić. Jedno psiknięcie wystarczy, aby szron zniknął. Bez skrobania! Czy taki płyn można jednak zrobić w domu? Sposób jest bardzo prosty, ale i tani.

    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    REKLAMA

    MAN TGE po liftingu. Model 2024 otrzyma jakby luksusowe wnętrze

    MAN TGE przechodzi właśnie drobny lifting. I ten w stu procentach skupi się na kabinie pasażerskiej. Unowocześni multimedia, ale i systemy bezpieczeństwa. Stąd nazwa Next Level. Co konkretnie się zmieni po modernizacji?

    Paliwo E10. Wyszukiwarka z szeregiem błędów. Pozwala nawet na tankowanie benzyną... diesla

    W sieci pojawiła się rządowa wyszukiwarka, w której można sprawdzić, czy twój pojazd jest kompatybilny z paliwem E10. A lista jest naprawdę ciekawa! Czasami silnik 1,6 FSI znosi nowy typ benzyny, a czasami nie. Program zaleca nawet stosowanie benzyny E10 w... dieslu. A to nie koniec błędów.

    REKLAMA