REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Transport

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kontrakty ze spedycjami rozwiązaniem dla przewoźników?

Bolączką małych przewoźników przewożących towary do i z Europy Zachodniej jest zmienna ilość zleceń. W czasach niepewnej koniunktury warto rozważyć podpisanie stałego kontraktu ze spedycją.

Polskie porty morskie - wyniki za 2012 r. i prognoza

W 2012 r. przeładowano w największych polskich portach o 2,2% więcej ładunków w stosunku do roku 2011. Których towarów przeładowano w polskich portach najwięcej i jakie są prognozy na przyszłość?

Giełda transportowa, jak z niej korzystać?

Giełdy transportowe ułatwiają zdobycie kontaktu, obniżenie kosztów i wyszukanie partnera w branży TSL. Ale sporo osób wskazuje na ryzyka związane z korzystaniem z niesprawdzonych usługodawców. Jak korzystać z giełd transportowych, by ograniczyć ryzyko?

Nowy partner PEKAES na rynku brytyjskim

Wyspy brytyjskie to dla polskich firm z branży TSL ważny rynek. PEKAES rozpoczął współpracę z nowym partnerem działającym w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

REKLAMA

Logistyka w branży energii odnawialnej

Wzrost aktywności w zakresie produkcji paneli słonecznych oraz elektrowni wiatrowych wymógł na branży logistycznej dostosowanie swoich usług do potrzeb nowatorskiej branży energii odnawialnej.

Wolontariusze DB Schenker Logistics

Podczas wolontariatu pracowniczego DB Schenker Logistics realizowane są projekty związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Dariusz Walczak Dyrektorem Operacyjnym w PEKAES SA

Od 15 lipca 2013 r. stanowisko dyrektora operacyjnego w PEKAES SA objął Dariusz Walczak. Posiada 20-sto letnie doświadczenie w zakresie zarządzania logistyką.

Jak jeździć po autostradzie?

Jazdy po autostradzie trzeba się nauczyć i przypomnieć sobie, co na temat jazdy autostradą mówią przepisy ruchu drogowego.

REKLAMA

Program ograniczenia pustych przewozów

Rozsądnie przeprowadzony program ograniczenia pustych przewozów pozwolił zredukować łączny roczny przebieg samochodów w firmie zajmującej się wynajmem palet i kontenerów o 2,9 mln. km.

Transport towarów importowanych z Chin w procedurze 4200

Czy wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów jest przemieszczenie towaru z Niemiec do Polski, jeśli towar został wcześniej zakupiony z Chin, a następnie zaimportowany do Niemiec, jak w takim przypadku kształtują się kwestie podstawy opodatkowania i powstania obowiązku podatkowego w VAT.

Odcinek od Lublina do obwodnicy Piask gotowy

Trasa ekspresowa S17 wydłużyła się o ponad 16 km. W realizacji są jeszcze trzy odcinki o łącznej długości 31 km.

Logistyka produktów wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych

Logistyka przedmiotów dedykowanych do branż klimatyzacyjnych i grzewczych jest wyzwaniem m.in. ze względu na delikatność oraz dużą wartość transportowanego towaru.

Logistyka artykułów sezonowych - główne zagadnienia

Na co zwrócić uwagę i w jaki sposób sprawnie rozwiązać problem logistyki towaru, na który popyt trwa jedynie sezonowo.

Moment powstania obowiązku podatkowego VAT w transporcie

Przepis w sprawie momentu powstania obowiązku podatkowego VAT dotyczący świadczenia usług transportowych i spedycyjnych jest sprzeczny z unijną dyrektywą.

Kto może złożyć zabezpieczenie akcyzowe w miejsce innych podmiotów?

Czy istnieje możliwość, by zabezpieczenie akcyzowe w przypadku sprowadzania wina, w naszym imieniu zostało złożone przez inny podmiot?

Zmodernizowany Kodeks Celny od 1-go listopada 2013 r.

Data wejścia w życie Zmodernizowanego Kodeksu Celnego została przesunięta z 24 czerwca na 1-go listopada 2013 r.

Przyznano Medal Europejski 2013

Konkurs Medal Europejski jest organizowany przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Europejska Sieć Produktów Spożywczych

Europejska Sieć Produktów Spożywczych to porozumienie, które określa jednolite standardy dla międzynarodowych usług logistycznych dla produktów spożywczych.

Transport morski zamów przez internet

Bez względu na to, czy chcesz wysłać towar do Azji, czy go z Azji do Europy przywieźć możesz w przystępnej cenie zamówić usługę transportu morskiego przez internet.

IV regaty branży TSL w Sztynorcie

W IV regatach branży TSL w Sztynorcie na Mazurach wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób.

AWT Group na polskich torach pod własną marką

AWT Group zrealizował transport surowców z Polski do Republiki Czeskiej. Pierwszy raz pod własną marką.

Logistyka płynnych produktów spożywczych

Logistyka płynnych produktów spożywczych to wyzwanie dla operatorów TSL. Wystarczy nieodpowiednio przygotować cysternę, by zniszczyć transportowany towar.

Węzeł Jordanowo już otwarty

Otwarty węzeł Jordanowo połączył drogę ekspresową S3 z autostradą A2.

Transport szkła akrylowego

Transport szkła akrylowego do pierwszego Oceanarium w Polsce został zrealizowany w połowie maja. Będzie to największe Oceanarium w Europie.

Rozpraszacze do samolotów 767

Rozpraszacze stosowane przez UPS w Boeingach 767 mają na celu zmniejszenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Poprawa na rynku transportu drogowego

W pierwszym kwartale 2013 r. dał się zauważyć wzrost zapotrzebowania na usługi transportowe w Polsce.

Międzynarodowy przewóz osób podlega opodatkowaniu VAT

Międzynarodowy przewóz osób podlega opodatkowaniu VAT i to także ten okazjonalny. Taką informację podało Biuro do spraw Transportu Międzynarodowego.

Odpowiedzialność przewoźnika za bagaż podróżnego

Jak wygląda kwestia odpowiedzialności przewoźnika za bagaż podróżnego. Czy powierzając go przewoźnikowi, możemy czuć się prawnie chronieni?

Ubezpieczenie towaru podczas transportu

Ubezpieczenie transportowanego towaru jest nie tylko dowodem na odpowiedzialność. To również sposób na zarządzanie ryzykiem związanym z transportem towarów.

Autostrada A4 do węzła Dębica za 6 miesięcy?

GDDKiA podpisała umowę na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. Inwestycja opiewa na 981,5 mln. zł.

Transport drogowy rzeczy – dokumenty kierowcy

Jakie dokumenty powinien mieć przy sobie kierowca, który przewozi towar? Nie tylko prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta.

Ekspresowy transport sprzętu medycznego

Ekspresowy transport sprzętu medycznego pozwolił uratować zranionego przez kłusowników goryla.

Weekend majowy - ograniczenia w ruchu pojazdów

W święta obowiązują ograniczenia ruchu pojazdów o masie przekraczającej 12 t. Jak ograniczenia będą obowiązywały w długi majowy weekend?

Fracht drogowy - wzrost popularności

Mimo spowolnienia gospodarczego, rynek frachtu drogowego w Polsce ma się dobrze. Kwitnie zwłaszcza handel z Niemcami.

Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego (ITD)

Inspekcja Transportu Drogowego może karać i kontrolować nie tylko kierowców zajmujących się przewozem towarów i osób. Jakie mają uprawnienia inspektorzy ITD?

Pełny VAT od bankowozów - komentarz do decyzji

Możliwość odliczenia pełnego VAT-u od tzw. bankowozów daje argument w sporach z urzędami skarbowymi. Bo odliczenie VAT-u dotyczy pojazdu, a nie przedsiębiorstwa.

Umowa spedycji, a umowa przewozu - rozróżnienia

Jeżeli przyjmuje się ofertę, w której mowa jest tylko o przewozie rzeczy, a żadne czynności konkludentne nie wskazują na istnienie dodatkowych postanowień umownych obejmujących usługi związane z przewozem, to umowa zawarta przez przyjęcie oferty jest stricte umową przewozu, a nie umową spedycji.

Przewóz chemii płynnej

Przewóz płynnych substancji chemicznych to wciąż ogromne wyzwanie dla branży transportowej. Bezpieczny i sprawny przewóz materiałów niebezpiecznych wymaga szczególnej wiedzy i doświadczenia firm transportowych.

PKP Cargo wozi do Belgii

PKP Cargo zrealizowało swoją najdłuższą trasę o długości 1500 km jednocześnie inaugurując swoją obecność w Belgii.

Dostawa artykułów spożywczych na statek powietrzny – stawka VAT

Czy w odniesieniu do realizowanych dostaw artykułów spożywczych na rzecz firmy oferującej międzynarodowe loty czarterowe znajduje zastosowanie stawka podatku VAT w wysokości 0%?

GM dofinansuje fabryki Opla w Europie

Dzięki dofinansowaniu przez koncern General Motors fabryk Opla w Europie zyska branża logistyczna.

System Schengen II wystartował - zmiany i nowości

Od dziś działa nowy system Schengen II (SIS II), który zastąpił dotychczasową generację systemu. Czym charakteryzuje się SIS II?

Autostrada A1 - widać koniec prac

GDDKiA dokonał ponownego wyboru wykonawcy na dokończenie autostrady A1. Prace na ostatnich odcinkach A1 mają ruszyć w drugim kwartale br.

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa znacznie skraca czas dostawy towaru względem transportu morskiego i jest tańsze niż transport lotniczy.

E-faktura - sposób na redukcję kosztów

Jednym ze sposobów na optymalizację pracy i zmniejszenie kosztów jest wdrożenie e-faktury, zamiast tradycyjnej faktury drukowanej. Takie rozwiązania doceniają m.in. importerzy z branży motoryzacyjnej.

DCT2 w Gdańsku obsłuży największe kontenerowce na świecie

Podpisano umowę na budowę terminala kontenerowego DCT2 w porcie w Gdańsku, który będzie obsługiwał największe kontenerowce na świecie.

PKP PLK podniesie stawki - reakcja z rynku

Christian Schreyer, prezes Zarządu DB Schenker Rail Polska S.A krytycznie odnosi się do propozycji PKP PLK dot. podnoszenia średnich stawek jednostkowych opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej na lata 2014-2016.

Stabilny wzrost przychodów Trans Polonii S.A.

Grupa Kapitałowa specjalizująca się w przewozie chemii płynnej, w zeszłym roku osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 49.509 tys. zł. To 5 % wzrost w stosunku do roku 2011.

Termin wystawienia faktury dokumentującej tzw. eksport usług

Polski przewoźnik regularnie świadczy usługi transportowe na rzecz zagranicznych kontrahentów (zarówno unijnych, jak i mających siedzibę w krajach nienależących do UE).W jakim terminie powinien wystawić fakturę dokumentującą tzw. eksport usług na gruncie przepisów obowiązujących od 1-go stycznia 2013 r.?

Korekta deklaracji VAT-7, a wydłużenie terminu zwrotu podatku

Czy złożenie przedterminowej korekty deklaracji VAT-7 wydłuży termin zwrotu podatku?

REKLAMA