REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Transport

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Przyznano Medal Europejski 2013

Konkurs Medal Europejski jest organizowany przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Europejska Sieć Produktów Spożywczych

Europejska Sieć Produktów Spożywczych to porozumienie, które określa jednolite standardy dla międzynarodowych usług logistycznych dla produktów spożywczych.

Transport morski zamów przez internet

Bez względu na to, czy chcesz wysłać towar do Azji, czy go z Azji do Europy przywieźć możesz w przystępnej cenie zamówić usługę transportu morskiego przez internet.

IV regaty branży TSL w Sztynorcie

W IV regatach branży TSL w Sztynorcie na Mazurach wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób.

REKLAMA

AWT Group na polskich torach pod własną marką

AWT Group zrealizował transport surowców z Polski do Republiki Czeskiej. Pierwszy raz pod własną marką.

Logistyka płynnych produktów spożywczych

Logistyka płynnych produktów spożywczych to wyzwanie dla operatorów TSL. Wystarczy nieodpowiednio przygotować cysternę, by zniszczyć transportowany towar.

Węzeł Jordanowo już otwarty

Otwarty węzeł Jordanowo połączył drogę ekspresową S3 z autostradą A2.

Transport szkła akrylowego

Transport szkła akrylowego do pierwszego Oceanarium w Polsce został zrealizowany w połowie maja. Będzie to największe Oceanarium w Europie.

REKLAMA

Rozpraszacze do samolotów 767

Rozpraszacze stosowane przez UPS w Boeingach 767 mają na celu zmniejszenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Poprawa na rynku transportu drogowego

W pierwszym kwartale 2013 r. dał się zauważyć wzrost zapotrzebowania na usługi transportowe w Polsce.

Międzynarodowy przewóz osób podlega opodatkowaniu VAT

Międzynarodowy przewóz osób podlega opodatkowaniu VAT i to także ten okazjonalny. Taką informację podało Biuro do spraw Transportu Międzynarodowego.

Odpowiedzialność przewoźnika za bagaż podróżnego

Jak wygląda kwestia odpowiedzialności przewoźnika za bagaż podróżnego. Czy powierzając go przewoźnikowi, możemy czuć się prawnie chronieni?

Ubezpieczenie towaru podczas transportu

Ubezpieczenie transportowanego towaru jest nie tylko dowodem na odpowiedzialność. To również sposób na zarządzanie ryzykiem związanym z transportem towarów.

Autostrada A4 do węzła Dębica za 6 miesięcy?

GDDKiA podpisała umowę na kontynuację budowy odcinka autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. Inwestycja opiewa na 981,5 mln. zł.

Transport drogowy rzeczy – dokumenty kierowcy

Jakie dokumenty powinien mieć przy sobie kierowca, który przewozi towar? Nie tylko prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta.

Ekspresowy transport sprzętu medycznego

Ekspresowy transport sprzętu medycznego pozwolił uratować zranionego przez kłusowników goryla.

Weekend majowy - ograniczenia w ruchu pojazdów

W święta obowiązują ograniczenia ruchu pojazdów o masie przekraczającej 12 t. Jak ograniczenia będą obowiązywały w długi majowy weekend?

Fracht drogowy - wzrost popularności

Mimo spowolnienia gospodarczego, rynek frachtu drogowego w Polsce ma się dobrze. Kwitnie zwłaszcza handel z Niemcami.

Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego (ITD)

Inspekcja Transportu Drogowego może karać i kontrolować nie tylko kierowców zajmujących się przewozem towarów i osób. Jakie mają uprawnienia inspektorzy ITD?

Pełny VAT od bankowozów - komentarz do decyzji

Możliwość odliczenia pełnego VAT-u od tzw. bankowozów daje argument w sporach z urzędami skarbowymi. Bo odliczenie VAT-u dotyczy pojazdu, a nie przedsiębiorstwa.

Umowa spedycji, a umowa przewozu - rozróżnienia

Jeżeli przyjmuje się ofertę, w której mowa jest tylko o przewozie rzeczy, a żadne czynności konkludentne nie wskazują na istnienie dodatkowych postanowień umownych obejmujących usługi związane z przewozem, to umowa zawarta przez przyjęcie oferty jest stricte umową przewozu, a nie umową spedycji.

Przewóz chemii płynnej

Przewóz płynnych substancji chemicznych to wciąż ogromne wyzwanie dla branży transportowej. Bezpieczny i sprawny przewóz materiałów niebezpiecznych wymaga szczególnej wiedzy i doświadczenia firm transportowych.

PKP Cargo wozi do Belgii

PKP Cargo zrealizowało swoją najdłuższą trasę o długości 1500 km jednocześnie inaugurując swoją obecność w Belgii.

Dostawa artykułów spożywczych na statek powietrzny – stawka VAT

Czy w odniesieniu do realizowanych dostaw artykułów spożywczych na rzecz firmy oferującej międzynarodowe loty czarterowe znajduje zastosowanie stawka podatku VAT w wysokości 0%?

GM dofinansuje fabryki Opla w Europie

Dzięki dofinansowaniu przez koncern General Motors fabryk Opla w Europie zyska branża logistyczna.

System Schengen II wystartował - zmiany i nowości

Od dziś działa nowy system Schengen II (SIS II), który zastąpił dotychczasową generację systemu. Czym charakteryzuje się SIS II?

Autostrada A1 - widać koniec prac

GDDKiA dokonał ponownego wyboru wykonawcy na dokończenie autostrady A1. Prace na ostatnich odcinkach A1 mają ruszyć w drugim kwartale br.

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa

Nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa znacznie skraca czas dostawy towaru względem transportu morskiego i jest tańsze niż transport lotniczy.

E-faktura - sposób na redukcję kosztów

Jednym ze sposobów na optymalizację pracy i zmniejszenie kosztów jest wdrożenie e-faktury, zamiast tradycyjnej faktury drukowanej. Takie rozwiązania doceniają m.in. importerzy z branży motoryzacyjnej.

DCT2 w Gdańsku obsłuży największe kontenerowce na świecie

Podpisano umowę na budowę terminala kontenerowego DCT2 w porcie w Gdańsku, który będzie obsługiwał największe kontenerowce na świecie.

PKP PLK podniesie stawki - reakcja z rynku

Christian Schreyer, prezes Zarządu DB Schenker Rail Polska S.A krytycznie odnosi się do propozycji PKP PLK dot. podnoszenia średnich stawek jednostkowych opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej na lata 2014-2016.

Stabilny wzrost przychodów Trans Polonii S.A.

Grupa Kapitałowa specjalizująca się w przewozie chemii płynnej, w zeszłym roku osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 49.509 tys. zł. To 5 % wzrost w stosunku do roku 2011.

Termin wystawienia faktury dokumentującej tzw. eksport usług

Polski przewoźnik regularnie świadczy usługi transportowe na rzecz zagranicznych kontrahentów (zarówno unijnych, jak i mających siedzibę w krajach nienależących do UE).W jakim terminie powinien wystawić fakturę dokumentującą tzw. eksport usług na gruncie przepisów obowiązujących od 1-go stycznia 2013 r.?

Korekta deklaracji VAT-7, a wydłużenie terminu zwrotu podatku

Czy złożenie przedterminowej korekty deklaracji VAT-7 wydłuży termin zwrotu podatku?

Transport chłodniczy - rezerwacja przez komputer

Nowoczesne narzędzia wymiany informacji o ładunkach i przewozach chłodniczych ułatwią planowanie kursów nie tylko w gorącym okresie przedświątecznym.

Płynny asfalt – jak go przewozić?

Płynny asfalt to ładunek, którego transport wymaga bardzo wąskiego i wysoce wyspecjalizowanego procesu logistycznego. Jak go przewozić?

Obwodnica Raszyna i Janek - budowa ruszy w kwietniu?

W piątek GDDKiA wybrała wykonawcę, który zaprojektuje i zbuduje odcinek drogi ekspresowej S8 omijającej permanentnie zakorkowane "wyloty" z Warszawy w Raszynie i Jankach.

Przyszłość frachtu morskiego - kontrakty długoterminowe

Rynek frachtu morskiego jest dość stabilny. Obecne tendencje wskazują na fakt, że uczestnicy skłaniają się ku kontraktom długoterminowym i stabilizacji wolumenu.

Kraków Airport z certyfikatem LVTO

Dzięki certyfikatowi LVTO samoloty mogą startować z lotniska w Krakowie w warunkach ograniczonej widoczności. To ułatwienie nie tylko dla pasażerów lecz także dla przesyłek Cargo.

Największe kontenerowce będą wpływać do Gdańska

Największy na świecie kontenerowiec Triple-E o pojemności 18 tys. TEU podczas swojego pierwszego rejsu, wpłynie do portu w Gdańsku.

Szanse dla młodych w branży logistycznej

Nowoczesny program stażowy wdrożony przez DB Schenker Logostics ma na celu wsparcie procesu rekrutacji i pozyskania do firmy młodych, zdolnych pracowników.

Fracht drogowy w 2013 r. - tendencje na rynku

W branży frachtu drogowego da się wyczuć konflikt. Klienci szukają doraźnych oszczędności, a firmy logistyczne walczą o stałe kontrakty, które pozwolą im się rozwijać. Jakie perspektywy na rynku frachtu drogowego rysują się w 2013 r.?

Jak wydłużyć żywotność kontenera?

Odpowiednia konserwacja i serwisowanie kontenera może wydłużyć jego żywotność nawet o 15 lat. Jak często serwisować kontenery i jak wybrać odpowiedni warsztat?

Trans Polonia S.A. laureatem Gazeli Biznesu 2012

Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku.

Obwodnica Raszyna i Janek na przełomie 2015/16 r.

Według informacji GDDKiA odcinek drogi ekspresowej S8 gwarantujący wygodny wyjazd z Warszawy w stronę Krakowa i Katowic ma być gotowy na przełomie roku 2015 i 2016.

Powrotny import towarów, a prawo do odliczenia podatku VAT

Spółka wysyła towar za granicę, a odbiorca reklamuje dostawę i odsyła z powrotem do Polski. Zwrócony towar zostanie sprzedany innemu kontrahentowi. Jak w takim przypadku rozliczać VAT?

Transport pasażerski - kasa fiskalna

Czy prowadząc usługi przewozu osób na przykład na rzecz biura podróży i okazjonalnie na rzecz osób fizycznych trzeba mieć kasę fiskalną?

Kierowcy pracujący na własny rachunek, a czas pracy

Restrykcje dotyczące czasu pracy i odpoczynku kierowców dotyczą kierowców pracujących dla przedsiębiorstw transportowych. Ale KE, chce by przepisy obowiązywały także kierowców pracujących na własny rachunek.

Nowy terminal cross-dockingowy na Pomorzu

W gminie Pruszcz Gdański powstał nowy terminal cross-dockingowy. Placówka obsługuje klientów od 18-stego lutego.

Eksport usług, a faktura VAT

Od początku 2013 r. zmieniło się rozporządzenie w sprawie faktur w eksporcie usług. W jakim momencie należy wystawić fakturę dokumentującą eksport usług?

REKLAMA