PKP Cargo wozi do Belgii
REKLAMA
REKLAMA
PKP cargo 1500 km w dwa dni
REKLAMA
Pociąg inaugurujący obecność PKP CARGO na terenie kolejnego państwa europejskiego wyruszył z Gliwic w sobotę 13 kwietnia. Skład prowadzony przez lokomotywę w barwach PKP CARGO przekroczył polsko-niemiecką granicę w okolicach Frankfurtu nad Odrą (Oderbrücke), następnie przejechał trasę o długości około 750 km przez terytorium Niemiec, pokonał przejście graniczne z Belgią (Aachen/Montzen) i po pokonaniu kolejnych blisko 300 km dotarł w poniedziałek 15 kwietnia wczesnym rankiem do Zeebrugge.
Wymogi do samodzielnych przewozów w Belgii
Samodzielny przejazd był możliwy do zrealizowania, ponieważ w październiku 2012 r. PKP CARGO otrzymało od administracji belgijskiej odpowiedzialnej za transport kolejowy Certyfikat Bezpieczeństwa w zakresie tzw. części „B”. Dokument ten uprawnia przewoźnika do samodzielnego wykonywania przewozów towarowych po sieci kolejowej Belgii.
PKP CARGO prowadzi działania zmierzające do wydłużenia tras pociągów poruszających się po kluczowych korytarzach transportowych łączących węzłowe punkty logistyczne w Europie. – Chcemy rozwijać naszą obecność poza granicami Polski. To jeden z filarów rozwoju PKP CARGO. To także krok w kierunku dywersyfikacji działalności, który uatrakcyjni naszą ofertę i zwiększy konkurencyjność – powiedział Łukasz Boroń, Prezes PKP CARGO.
PKP CARGO posiada obecnie certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnej realizacji przewozów również w Niemczech, Republice Czeskiej, Republice Słowackiej i Austrii. Spółka ubiega się o certyfikaty w kolejnych krajach, na Węgrzech i w Holandii.
PKP Cargo - coraz gęstsza sieć połączeń
Od czasu uzyskania uprawnień PKP CARGO systematycznie z roku na rok zwiększa ilość realizowanych połączeń i masę przewożonych ładunków. Dotyczy to również Europy Zachodniej. Regularne prowadzone są pociągi m.in. do Hamburga, ładunki klientów PKP CARGO docierają do Antwerpii i do granicy francuskiej (Saarbrücken). Wachlarz transportowanych poza Polską towarów jest bardzo szeroki. Są to m.in. węgiel, koks, ruda żelaza, żużel wielkopiecowy, wyroby stalowe, samochody i części samochodowe.
Źródło: Materiały prasowe PKP Cargo
REKLAMA
REKLAMA