REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Transport

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

DCT Gdańsk z nową bocznicą kolejową

Nowa bocznica kolejowa w DCT Gdańsk ma przepustowość 700 tysięcy TEU rocznie. Jak zapewnia Prezes Zarządu DCT Gdańsk S.A. kolej ma bardzo istotne znaczenie w łańcuchu dostaw na odległość powyżej 300 km.

Główne wyzwania logistyki w branży FMCG

Rynek dóbr szybkozbywalnych stanowi łakomy kąsek dla większości firm zajmujących się logistyką kontraktową. Jakie wyzwania czekają na operatorów logistycznych świadczących usługi dla branży FMCG.

Pierwsza siłownia zewnętrzna dla kierowców zawodowych

Pierwsza zewnętrzna siłownia dla kierowców zawodowych w Europie powstała w Polsce. Na parkingu tuż przy stacji benzynowej.

Polskie inwestycje na europejskim rynku kolejowym

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej gwarantuje polskim firmom m.in. dostęp do bardzo bogatego rynku zbytu. Wraz z wzrostem znaczenia transportu kolejowego w Europie polskie firmy zamierzają zwiększyć swoją obecność u naszych partnerów za granicą.

REKLAMA

PEKAES i ET Logistik razem tylko do końca maja

Współpraca PEKAES i ET Logistik potrwa tylko do końca maja br, następnie każda firma będzie rozwijała sieć przewozów drobnicowych we własnym zakresie.

Sieć Pall-Ex w Polsce się rozrasta

W sieci Pall-Ex Polska jest już zrzeszonych dwudziestu przewoźników. Najnowszym członkiem Pall-Ex jest firma zajmująca się transportem, magazynowaniem, spedycją i logistyką.

Co piąty kierowca się goli za kierownicą?

Życie przedstawicieli handlowych i kierowców zawodowych wiąże się z nieustającą podróżą. Okazuje się, że 20% kierowców goli się za kierownicą...

Lider na rynku przewozów towarowych w Polsce

Przewoźnik PKP Cargo utrzymuje pozycję lidera na rynku kolejowych przewozów towarowych na polskim rynku.

REKLAMA

Chińskie autobusy elektryczne będą jeździły po Warszawie

Producent pojazdów samochodowych - BYD, wygrał przetarg na dostarczenie dziesięciu autobusów elektrycznych, które zasilą tabor komunikacji miejskiej. Z kolei Solaris, zapowiada odwołanie.

Atrakcje tegorocznej Parady Parowozów

Tegoroczną Paradę Parowozów uświetni m.in. widowisko Wojciecha Saramonowicza "Światło, dźwięk i para". Oprawę muzyczną zagwarantował zespół Audiofeels.

Zmiany w zarządzie PKP Cargo

Do składy zarządu PKP Cargo dołączyło czterech nowych członków.

Opóźnienie pociągu sprawdź przez internet

Pasażerowie podróżujący koleją mogą sprawdzić, czy pociąg ma opóźnienie zanim pojadą na dworzec.

Import wina - na co zwrócić uwagę?

Rynek wina w Polsce rośnie. Jednak na małych importerów czeka wiele pułapek. Na co powinni zwrócić uwagę mali importerzy wina?

Laserowe reflektory są już na rynku

Laserowe reflektory trafiły do produkcji seryjnej. Najnowsza zdobycz techniki jest dostępna w BMW i8.

Na co zwrócić uwagę podczas transportu żywności?

Na co zwrócić uwagę podczas transportu żywności? Czy żywność można przewozić w każdego rodzaju transporterach?

Skład podatkowy receptą na banderolowanie wina za granicą?

Mali importerzy wina niejednokrotnie muszą słono płacić zagranicznym producentom wina za naklejenie banderol zanim butelki trafią do Polski. Czy receptą na niedogodności okażą się składy podatkowe?

Mandat za pasażera samochodu

W przypadku, gdy kierowca w niewłaściwy sposób przewozi pasażerów może zostać ukarany mandatem. W przypadku łamania przepisów, często mandat dostanie również pasażer. 

Rozbudowano europejski HUB lotniczy Kolonia/Bonn

Rozbudowa hubu lotniczego Kolonia/Bonn kosztowała 200 mln dolarów. Projekt to część realizacji strategii przygotowującej rynek na przyszłą umowę o wolnym handlu między UE i USA.

Kabotaż w UE

Dla wielu polskich przewoźników przewozy kabotażowe w Niemczech i w Francji stały się całkiem dochodową opcją. Niniejszy artykuł ma celu przybliżenie zasad, na których taki przewóz może się odbywać przez przewoźników z Polski na terytorium UE.

Platforma dla branży transportu chłodniczego

Przedsiębiorcy działający w branży transportu chłodniczego mogą dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów wykorzystując nowoczesne platformy internetowe.

Transport substancji chemicznych

Kwestie transportu substancji chemicznych oprócz przepisów ADR określają dwie istotne regulacje.

Rozkwit transportu do Niemiec

Niemiecka gospodarka rośnie i korzystają na tym polskie przedsiębiorstwa. Niektóre zwiększają intensywność transportu do Niemiec.

Nowe połączenie intermodalne między Turcją i Wielką Brytanią

Z początkiem roku rynek usług transportowych zyskał nowe połączenie intermodalne między Turcją i Wielką Brytanią

Parada parowozów w Wolsztynie

W dniach 3-4 maja 2014 r. w miejscowości Wolsztyn, na terenie ostatniej parowozowni w Europie, odbędzie się parada parowozów. Zaprezentują się parowozy z Polski i Europy.

Kiedy kurier na rowerze może jechać po chodniku?

Prawo nakazuje rowerzystom jazdę po wyznaczonych ścieżkach lub jezdniach. Są jednak sytuacje, w których rowerzysta powinien jechać po chodniku.

Transport napojów alkoholowych do Wspólnoty Niepodległych Państw

Transport napojów alkoholowych za wschodnią granicę jest trudny z dwóch względów. Sam transport alkoholu wymaga specjalistycznego podejścia, po drugie trzeba się liczyć z przepisami krajów WNP.

Nowy Podatek drogowy w Wielkiej Brytanii

Z początkiem kwietnia 2014 r. w Wielkiej Brytanii zaczął obowiązywać nowy podatek drogowy dla samochodów o DMC powyżej 12 ton.

PKP Cargo przewiezie 120 metrowe szyny

PKP Cargo S.A. zrealizuje nietypowe zlecenie transportowe. Na początku marca przewiezie szynę o długości 120 metrów.

Wzrost cen transportu w 2013 r.

W czwartym kwartale 2013 r. ceny transportu wzrosły o 1.2% w porównaniu do kwartału trzeciego.

Zasady kulturalnego zachowania na drodze

Kultura jazdy to słaba strona polskich kierowców. Bagatelizowana przez kierujących, jest powodem korków, spóźnień, stresów, kolizji i niskiej jakości życia zmotoryzowanych.

Półpalety i ćwierćpalety, zastosowanie

Prezentacja produktów w sklepach o mniejszej powierzchni nie musi oznaczać dodatkowych kosztów. Można towar przewieźć na palecie ekspozycyjnej.

Na co zwrócić uwagę przy transporcie ponadgabarytowym?

Transport ładunków ponadgabarytowych wymaga dużego doświadczenia nie tylko firmy przewozowej ale również kierowcy prowadzącego pojazd. Na co zwrócić uwagę przy transporcie ponadgabarytowym?

Dodatek za rozłąkę – skutki podatkowe

Pracodawca może rozstrzygnąć kwestie przyznania dodatku za rozłąkę w regulaminie wynagrodzeń, układzie zbiorowym lub bezpośrednio w umowie o pracę. Jakie są konsekwencje podatkowe wprowadzenia takich regulacji?

Trac Tec wygrał przetarg dla łotewskich kolei

Przetarg na dostarczenie 172 tys. podkładów strunobetonowych na potrzeby łotewskich kolei (LDz) opiewa na kwotę ponad 9 mln EUR.

Polska branża motoryzacyjna - analiza SWOT

Polska branża motoryzacyjna jest często oceniana pod kątem produkcji samochodów. Tymczasem większą potęgą jesteśmy w dziedzinie produkcji części zamiennych.

Prawidłowy uchwyt kierownicy

Nieprawidłowym chwytem kierownicy legitymuje się znaczna części polskich kierowców. W jaki sposób należy prawidłowo trzymać kierownicę?

ERTMS/ETCS poziom 2 na linii Warszawa-Łódź

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wdrożenie systemu ERTMS/ETCS poziom 2/GSM-R na odcinku Warszawa Zachodnia-Koluszki i Koluszki-Łódź Widzew. Modernizacja trasy przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz skrócenia czasu podróży.

ADR i SQAS, czyli transport niebezpiecznych materiałów

Skrót ADR odnosi się do zespołu przepisów i zasad określających transport niebezpiecznych towarów. Jakich konkretnie i co - z kolei - oznacza skrót SQAS?

Nowe ciągniki do transportu ciężkiego

Mercedes-Benz wprowadza do oferty ciągniki siodłowe przeznaczone do transportu ciężkiego Actros SLT i Arocs SLT. Pojazdy spełniają normę Euro VI.

Logistyka budynków modułowych

Budynki modułowe znacznie skracają czas budowy. Jednak transport poszczególnych modułów to nie lada wyzwanie dla każdego przewoźnika.

KE szykuje zmiany odnośnie DMC autobusów

Już niebawem mają szansę wejść w życie przepisy zwiększające dopuszczalną masę dwuosiowych pojazdów komunikacji publicznej z 18 do 19 ton.

Transport towarów do Rosji

Transport towarów do Rosji wymaga znajomości specyfiki tamtego rynku. Wybierając operatora logistycznego dla transportu towarów na wschód warto skorzystać z doświadczonego partnera.

Zasady holowania samochodu

Jak prawidłowo holować samochód? Wbrew pozorom niewielu kierowców nie łamie prawa holując inny pojazd.

Jak podjechać pod oblodzone wzniesienie?

Jednym z największych wyzwań drogowych dla kierowców samochodów w okresie zimowym jest konieczność podjazdu pod oblodzone wiadukty, czy innego typu wzniesienia. Jakich błędów unikać?

Czym jest interwencja główna w postępowaniu sądowym

Interwencja główna jest odrębnym powództwem wytoczonym przez osobę trzecią – zwaną interwenientem głównym – przeciwko obu stronom już toczącego się procesu o ten sam przedmiot lub prawo.

Prawo do odliczenia VAT w 2014 r.

1 stycznia 2014 r. weszły w życie istotne zmiany w zakresie podatku VAT. Modyfikacje dotyczą między innymi zasad odliczania podatku naliczonego, a więc kwestii dla podatników bardzo istotnej, również tych z branży transportowej.

Podstawa opodatkowania w 2014 r.

Czy w związku ze zmianą przepisów regulujących zasady ustalania podstawy opodatkowania na gruncie VAT począwszy od 1 stycznia 2014 r. w cenę towarów wkalkulować należy koszty transportu towarów, które ponosi nabywca?

Rynek usług leasingowych w 2013 r.

Rok 2013 okazał się bardzo dobry dla branży leasingowej. Specjaliści wskazują, że udało się pobić rekord ustanowiony w 2008 r.

Jak wyjść z poślizgu?

Jak prawidłowo wyjść z poślizgu? Zależy od tego, czy poślizg został spowodowany pod- czy nadsterownością samochodu.

Lotnisko na Warmii i Mazurach

Nowe lotnisko na Warmii i Mazurach staje się faktem. Władze województwa dumnie zapowiadają budowę, widząc w nim szansę na rozwój regionu.

REKLAMA