E-faktury w PKP Cargo
REKLAMA
REKLAMA
Korzyści z używania e-faktur
Obniżenie kosztów związanych z ewidencją faktur, możliwość wykorzystania plików do automatyzacji ewidencji księgowo-podatkowej, planowanie płatności, dostęp do archiwum faktur elektronicznych i możliwość wyszukania po numerze listu przewozowego oraz wykazu należności, awizo w formie e-mail o wystawieniu faktury czy chociażby szybszy i prostszy dostęp do dokumentacji księgowej – to tylko nieliczne z korzyści korzystania z e-faktury.
REKLAMA
Zobacz też: Jak obniżyć koszty transportu w agrobiznesie?
REKLAMA
Rozwiązanie to jest dostępne dla klientów PKP CARGO poprzez portal klienta w internecie. Dzięki nowej usłudze klienci będą mogli otrzymywać faktury elektroniczne automatycznie w formie e-mail lub poprzez ich odbiór z portalu klienta na stronie www.pkp-cargo.eu.
- Korzystanie z nowoczesnych narzędzi informatycznych to podstawa komfortowej obsługi klienta. To nie tylko mniej biurokracji i sprawniejszy proces, ale także niższe koszty. Chcemy i będziemy wykorzystywać wszelkie e-usługi do usprawniania procesu przewozowego i budowania trwałych relacji z klientami – mówi Jacek Neska, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych.
Zobacz też: Firmy transportowe z Łotwy i Estonii zyskują na Euro
Po e-fakturach czas na elektroniczny list przewozowy w komunikacji CIM
W najbliższej perspektywie na portalu klienta znajdzie się także elektroniczny list przewozowy w komunikacji CIM. Następnym krokiem na drodze do w pełni elektronicznej obsługi klientów i nadawców przesyłek, są elektroniczne dokumenty bocznicowe – wykazy zdawcze na wagony i zawiadomienia o wagonach gotowych do odebrania, czyli dokumenty, na podstawie których wagony są przekazywane na punkty ładunkowe i z nich zabierane.
- Pracujemy również nad tym, by udostępnić klientom możliwość wypełniania online harmonogramów przewozów i zamówień na wagony. Do usług, które już w tej chwili są dostępne, natomiast, które chcemy uczynić jeszcze bardziej przyjaznymi dla klientów, należy mechanizm śledzenia przesyłek całopociągowych. Klienci w każdej chwili mogą sprawdzić online, co dzieje się z ich przesyłką – mówi Wojciech Derda, członek zarządu PKP CARGO ds. operacyjnych.
W kolejnych etapach rozwoju cyfrowych rozwiązań PKP CARGO planuje uruchomienie tej usługi również w zakresie informacji o przesyłkach realizowanych w ruchu rozproszonym.
Źródło: PKP Cargo S.A.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.