REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

DCT Gdańsk z perspektywą na dalszy rozwój

DCT Gdańsk z perspektywą na dalszy rozwój.
DCT Gdańsk z perspektywą na dalszy rozwój.
DCT Gdańsk S.A.

REKLAMA

REKLAMA

Terminal DCT w Gdańsku był jednym z celów wizyty członków Australijsko-Europejskiej Rady Biznesu. Przedstawiciele australijskiego rządu, a także największych firm, potencjalnych inwestorów w Polsce, odwiedzili w niedzielę, 29 czerwca DCT Gdańsk, jako przykład wiodącej australijskiej inwestycji i teren, w który warto lokować dalsze środki.

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk jako jedyna prywatna inwestycja znalazł się na trasie prestiżowej wizyty Australijsko-Europejskiej Rady Biznesu (Australian European Business Councill, EABC). Przedstawiciele australijskiego rządu, a także największych firm, potencjalnych inwestorów w Polsce, odwiedzili w niedzielę, 29 czerwca DCT Gdańsk, jako przykład wiodącej australijskiej inwestycji i teren, w który warto lokować dalsze środki. Wizyta jest elementem dłuższej trasy obejmującej Londyn, Warszawę, Brukselę oraz Madryt.

REKLAMA

Zobacz też: Firmy transportowe z Łotwy i Estonii zyskują na Euro

REKLAMA

EABC została założona w 1999 roku, w celu połączenia działań organizacji biznesowych i agencji handlowych wspierających stosunki handlowe i inwestycyjne Europy, Australii i największych korporacji na obu kontynentach. Trasa, odbywana obecnie przez przedstawicieli Australijsko-Europejskiej Rady Biznesu, wpisuje się w działania na rzecz pogłębiania współpracy między przedstawicielami australijskiego biznesu z Polską i Hiszpanią.

- Czujemy się wyróżnieni tym, że przedstawiciele najważniejszych organizacji i korporacji australijskich odwiedzili DCT Gdańsk – mówił podczas inauguracji spotkania Maciek Kwiatkowski, prezes zarządu DCT Gdańsk. – Od lat prowadzimy działania na rzecz integracji polskiego sektora kontenerowego i wzmocnienia jego pozycji na arenie międzynarodowej tak, by mógł on z powodzeniem budować przewagę handlową Morza Bałtyckiego. Jest to dla nas ważne, że nasze wysiłki doceniane są także przez najważniejszych przedstawicieli światowego biznesu.

Zobacz też: Praca dla maszynistów w PKP Cargo

Dalszy ciąg materiału pod wideo

DCT Gdańsk odwiedzili między innymi: Alastair Walton, Prezes EABC, były przewodniczący Goldman Sachs Australia, Kevin McCann, przewodniczący Maquarie Group, Hon Nick Greiner, były premier New South Wales oraz Peter Grey, były dyrektor zarządzający Australijskiej Komisji Handlu (Austrade).

Źródło:Materiały prasowe DCT Gdańsk S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA