REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Firma przewozowa stawia na rozwój transportu kolejowego

DHL Global Forwarding oferuje usługę cotygodniowego transportu kolejowego na trasie Chengdu – Łódź.
DHL Global Forwarding oferuje usługę cotygodniowego transportu kolejowego na trasie Chengdu – Łódź.
DHL

REKLAMA

REKLAMA

Znany przewoźnik stawia na rozwój połączenia kolejowego pomiędzy Polską, a Chinami. Transport odbywa się na dwóch liniach Suzhou-Warszawa oraz Chengdu-Łódź.

Produkt kolejowy na trasie Chiny-Polska stanowi rozwiązanie pośrednie między drogą morską i powietrzną. Jest skutecznym uzupełnieniem istniejących połączeń oraz dobrą alternatywą dla tańszego, ale wolniejszego frachtu morskiego oraz frachtu lotniczego, który jest znacznie szybszy, jednakże droższy od kolei. Dlatego też DHL Global Forwarding stawia na rozwój kolei, oferując 2 niezawodne połączenia importowe z Chinami:

REKLAMA

  • serwis pełnokontenerowy na linii Suzhou-Warszawa
  • serwis pełnokontenerowy (również w temp kontrolowanej) oraz drobnicowy na trasie Chengdu-Łódź

„W branży TSL zdarzają się zaskakujące sytuacje, w których usługa kolejowa stanowi idealne rozwiązanie logistyczne. Przykładem może być przeprowadzenie kanałem kolejowym dużych transportów tekstyliów na przełomie 2013 i 2014 roku. Jeden z dostawców ogólnopolskiej sieci detalicznej musiał dostarczyć do sklepów towar w ściśle określonym terminie - był to produkt promocyjny, więc przesyłka musiała dotrzeć na czas do klienta docelowego. Innym przykładem był transport sprzętu AGD, którego nie zdążono wysłać frachtem morskim, więc naturalnym rozwiązaniem logistycznym było skorzystanie z przewozu kolejowego. W przypadku transportu kolejowego nastawialiśmy się na import branży high-tech, czyli przewóz produktów wysokiej wartości, realnie jednak obsługujemy przesyłki z bardzo różnych branż i o różnej wartości, bukowane jako alternatywa dla opóźnień we frachcie morskim. - mówi Michał Kołodziejski – Dyrektor Produktu Morskiego w DHL Global Forwarding.

Zobacz też: Nowe obowiązki dla przewoźników wwożących towary do Unii Celnej

Klimat w krajach tranzytowych uniemożliwia transport niektórych wrażliwych towarów w zwykłym kontenerze, dlatego stosowane są specjalne kontenery z temperaturą kontrolowaną. Zakres temperatury chłodzenia w takim kontenerze wynosi od minus 25°C do plus 25°C. Kontenery z temperaturą kontrolowaną zapewniają bezpieczeństwo ładunków w niskich oraz wysokich temperaturach przez cały rok. Pomimo bardzo zróżnicowanych temperatur zewnętrznych występujących wzdłuż korytarza zachodniego (wahania od powyżej 26° C do co najmniej 17°C poniżej zera) klienci mają gwarancję utrzymania przez cały rok optymalnych wartości temperatur wewnętrznych dla ich przesyłek.

Zobacz też: Eksport za pośrednictwem innego kraju członkowskiego UE, a VAT

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontenery z temperaturą kontrolowaną, wykonane z aluminium i ze stali, są zarazem lekkie, jak i wytrzymałe. Posiadają własny system zasilania oparty na silnikach: elektrycznym oraz wysokosprężynowym Diesla. Kontenery są również wyposażone w zaawansowany system śledzenia, który pozwala klientom nie tylko na dokładne zlokalizowanie ich przesyłki 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, ale także na sprawdzenie wewnętrznej temperatury kontenera w czasie rzeczywistym. Dla bezpieczeństwa każdy kontener jest wyposażony w trzy czytniki temperatury, a w trakcie trwania transportu istnieje możliwość jej regulowania.

Źródło: DHL Global Forwarding

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA