REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Koszt transportu lotniczego

Koszt transportu lotniczego. fot. Fotolia
Koszt transportu lotniczego. fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na ostateczny koszt transportu lotniczego składa się wiele czynników. Jakie informacje należy podać przewoźnikowi, by uzyskać dokładną wycenę usługi?

W firmach zajmujących się transportem i logistyką menedżerowie codziennie otrzymują dziesiątki zapytań dotyczących przewozu ładunków za pomocą transportu lotniczego. Większość tego typu zgłoszeń zawiera dość ogólnikową informację o charakterze przewozu. Na przykład na zapytanie o treści „Ile wyniesie dostarczenie ładunku z Chin do Moskwy samolotem?” można odpowiedzieć w mało konkretny sposób: „od 300 dolarów”.

REKLAMA

Poniżej 5 rad, które zapewnią klientowi otrzymanie szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi:

1. Dokładne określenie miejsca ładunku i rozładunku

Dość oczywiste jest to, że rozliczenie stawki za przewóz wymaga podania nie tylko kraju nadania i kraju docelowego, ale również konkretnego miasta i środka transportu. Zapytanie typu „Chiny-Moskwa” po prostu nie może być jakościowo opracowane.

2. Określenie warunków Incoterms

Warunki Incoterms w sposób bezpośredni wpływają na końcowy koszt transportu. Konkretne warunki wskażą specjaliście opracowującemu zamówienie, jakie usługi warto bądź nie, uwzględnić w końcowej ofercie.

Zobacz też: Dokumentowanie udzielenia bonusu w VAT od 1 stycznia 2014 r.

3. Podanie masy i wymiarów przewożonego ładunku

Ceny w przewozach lotniczych kształtują się ściśle według masy ładunku. Również ważne jest, aby pamiętać o tym, iż lotnicze środki transportu mają ograniczenia jeśli chodzi o wymiary ładunku - to samo dotyczy lotnisk. Na przykład prawie na wszystkich lotniskach Rosji terminalowa obsługa ładunku ważącego ponad 80kg kosztuje więcej. Dlatego też dokładna odpowiedź na pytanie dotyczące ilości i wymiarów ładunku daje możliwość prawidłowego wyliczenia ceny, określenia trasy i dobrania linii lotniczej, jak również wykonania całego zlecenie w najkrótszym możliwym czasie.

4. Informacja dotycząca ładunku

Kwestia bezpieczeństwa w przewozach lotniczych jest pierwszoplanowa. Nie bez przyczyny transport lotniczy uważany jest za najbezpieczniejszy.  Ładunki, nadawane do transportu lotniczego obowiązkowo sprawdzane są przez pracowników sekcji bezpieczeństwa lotniska. W przypadku zauważenia w ładunku elementów sypkich, płynnych, radioaktywnych, grożących wybuchem, wymagany jest dokument nazywany „certyfikatem bezpieczeństwa”, w którym podane będą informacje o możliwości/niemożliwości przewozu lotniczego oraz o warunkach takiego transportu lotniczego. Oprócz ładunków niebezpiecznych, zdarzają się również ładunki cenne lub łatwo psujące się, które wymagają transportu w temperaturze kontrolowanej.  Wszystkie te czynniki wpływają na ostateczne koszty całego zlecenia.

Zobacz też: Firmy transportowe z Łotwy i Estonii zyskują na Euro

5. Cena ładunku

Niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jaka jest cena ładunku, ponieważ może ona wpłynąć na koszt przewozu. Na przykład, jeśli 1kg ładunku kosztuje ponad 1000 dolarów, to taki ładunek, wg. standardów IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) będzie uznany za „kosztowny” (VAL). Zatem koszt transportu takiego ładunku wzrośnie. Dodatkowo cena ładunku ma bezpośredni związek z kosztami ubezpieczenia ładunku na czas przewozu.

Źródło: AsstrA Associated Traffic AG

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    MAN TGE po liftingu. Model 2024 otrzyma jakby luksusowe wnętrze

    MAN TGE przechodzi właśnie drobny lifting. I ten w stu procentach skupi się na kabinie pasażerskiej. Unowocześni multimedia, ale i systemy bezpieczeństwa. Stąd nazwa Next Level. Co konkretnie się zmieni po modernizacji?

    Paliwo E10. Wyszukiwarka z szeregiem błędów. Pozwala nawet na tankowanie benzyną... diesla

    W sieci pojawiła się rządowa wyszukiwarka, w której można sprawdzić, czy twój pojazd jest kompatybilny z paliwem E10. A lista jest naprawdę ciekawa! Czasami silnik 1,6 FSI znosi nowy typ benzyny, a czasami nie. Program zaleca nawet stosowanie benzyny E10 w... dieslu. A to nie koniec błędów.

    REKLAMA

    Miesiącami szukano sprawcy dziurawienia opon. Odkrycie, kto za tym stoi było zaskakujące

    We włoskim miasteczku od kilku miesięcy szukano sprawcy dziurawienia opon w samochodach. Odkrycia dokonano dzięki nagraniom z kamer monitoringu. Okazało się, że był to pies. Jak to się stało, że zniszczył tyle samochodów?

    Nowy Opel Corsa Hybrid. MHEV pojedzie nawet kilometr na samym prądzie

    Opel Corsa po liftingu po raz pierwszy w historii modelu otrzymał lekką hybrydę. MHEV w niemieckim hatchbacku może mieć 100 lub 136 koni mocy. A to nie koniec dobrych informacji na temat tego auta.

    Opony całoroczne a zimowe. Które są lepsze?

    Opony na zimę to opony zimowe? Dziś to już nie jest takie oczywiste. Zwłaszcza że na rynku pojawił się szereg opon całorocznych. Czy wielosezonówka może stanowić realną alternatywę?

    Mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem w 2023 r. Kara może być liczona w tysiącach

    Jazda nieodśnieżonym samochodem stanowi wykroczenie. A w 2023 r. na kierowców czeka wyjątkowo surowa kara. Bo gdy policjanci zaczną podliczać kolejne składowe wykroczenia, uzbiera się kilka tysięcy złotych. Ładna sumka!

    REKLAMA

    Płatność za paliwo samochodem, czyli aplikacja Skody Pay to Fuel

    Płatność za paliwo samochodem to nowy pomysł Skody. Kierowca po zatankowaniu pojazdu może uruchomić aplikację Pay to Fuel, wsiąść do auta i po prostu odjechać. Płatność dokona się automatycznie i w pełni zdalnie. Jak działa ten system? I jakie są jego wymagania?

    Ukrainiec ukarany za brak prawa jazdy. Choć prawo jazdy miał...

    Ukrainiec został ukarany przez polski sąd za brak prawa jazdy. Dokument wydany w Ukrainie posiadał, ale ten stracił ważność. To jednak mogło nie mieć znaczenia w świetle ustawy przedłużającej jego ważność w Polsce. Tego sąd jednak nie sprawdził. RPO wystąpił z kasacją.

    REKLAMA