REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy warto hydrofobizować szyby?


Dzięki coraz lepszemu wyposażeniu wielu warsztatów zajmujących się naprawą i wymianą szyb hydrofobizacja przestała być luksusem wyłącznie dla posiadaczy aut luksusowych.

Jakie są skutki niewłaściwego ciśnienia w oponach?

Z pozoru błahy element codziennej eksploatacji samochodu może mieć wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na ekonomikę jazdy.

Niewłaściwie ciśnienie w oponach i jego konsekwencje

Wielu kierowcom wydaje się, że opony zmieniane sezonowo, bezproblemowo poradzą sobie do następnej wymiany bez ich ingerencji. Tymczasem taka ignorancja niekorzystnie wpływa na komfort jazdy i jej ekonomię.

Jak wybrać alarm samochodowy?

Wybór jest naprawdę szeroki. Kierowcy mogą decydować czy chcą, aby ich samochód chronił jedynie alarm z tradycyjnymi czujnikami otwarcia klapy i drzwi czy nowoczesny wyposażony w czujniki położenia samochodu.

REKLAMA

Jak odpalać samochód podczas zimy?

Przy spadku temperatury przepływ oleju jest ograniczony a części silnika nie są odpowiednio smarowane. Może to stać się przyczyną poważnych uszkodzeń, które przejawiają się w postaci np. nadmiernego zużycia oleju silnikowego, niskiego ciśnienia sprężania i spadku mocy silnika.

Jak często zmieniać pióra wycieraczek?

Najłatwiejszą odpowiedzią było by stwierdzenie, że należy wymienić wycieraczki wtedy, gdy aktualnie używane nie zapewniają nam odpowiedniej widoczności. Jednak najlepiej robić to regularnie, czekanie do ostatniej chwili może być niebezpieczne.

Dlaczego mycie samochodu zimą jest droższe?

Niestety za czystość naszego auta podczas zimowych miesięcy zapłacimy więcej niż latem. Chociażby, dlatego, że krocie stracimy na poszukiwanie myjni, która przed wpuszczeniem na automat oferuje ręczne mycie wstępne.

Czy powinno się zmieniać ciśnienie w oponach na zimę?

Opona napompowana do wartości 2 barów w warunkach garażowych w temperaturze ujemnej straci na wartości ciśnienia nawet 0,5 bara.

REKLAMA

Czy na zimę jest zalecane inne ciśnienie w oponach?

Opona napompowana do wartości 2 barów w warunkach garażowych w temperaturze ujemnej straci na wartości ciśnienia nawet 0,5 bara.Opony samochodowe w ujemnych temperaturach potrafią stracić nawet 0,5 bara w stosunku do standardowej wartości 2 barów jaką mają w momencie kiedy auto znajduje się w warunkach garażowych.

Czy zmieniać olej na zimę?

Wymiana olej na zimę nie jest konieczna, ale warto pamiętać, że przy niskich temperaturach olej w silniku gęstnieje. Powoduje to wolniejsze jego rozprowadzanie. Aby wydłużyć żywotność silnika po uruchomieniu poczekaj, aż temperatura podniesie się - olej rozrzedzi się i odzyska swoje właściwości.

Jak walczyć z upałem w samochodzie bez klimatyzacji?

Klimatyzacja samochodowa zdecydowanie uprzyjemnia jazdę w gorące dni. Co robić, gdy jesteśmy właścicielami auta bez takiego udogodnienia?

Jak jeździć z przyczepą?

Jazda z przyczepą nie jest trudna, ale wymaga przyzwyczajenia. Przyczepa sprawia, że auto jest bardziej obciążone i dłuższe. Podpowiadamy jak bezpiecznie jeździć z przyczepą.

Jak często wymieniać filtr kabinowy?

Filtr kabinowy jest w stanie zatrzymać blisko 100 proc. alergicznych pyłków oraz kurzu. Jednak wyłącznie wtedy, gdy nie będzie zbyt mocno zużyty.

Czy brak nagrzewania kabiny powinien nas zaniepokoić?

Niedogrzanie może być symptomem usterek. Zwykle dotyczą układu chłodzenia, a ich zlekceważenie może spowodować poważne awarie.

Czy można prowadzić samochód będąc na lekach przeciwbólowych?

Lekarstwa mogą wprowadzać organizm w stan podobny do tego po spożyciu alkoholu. Oprócz senności powodują zawroty głowy, zaburzenia równowagi, widzenia, a przede wszystkim senność i wydłużenie czasu reakcji.

Peugeot 206

Peugeot 206 to ładne i zgrabne francuskie autko, które z jednej strony do dziś zasila szeregi miejskich samochodzików, z drugiej zaś - stało się dawcą karoserii do jednego z najlepszych aut WRC.

VW Golf IV TDI: wymiana świec żarowych

Żeby zachować równą i prawidłową prace silnika na wszystkich cylindrach należy, co około 50 tysięcy kilometrów, wymieniać świece żarowe w Volkswagenie Golfie IV z silnikiem Diesla TDi.

Ford Focus: wymiana łącznika stabilizatora

Dochodzące z okolic układu zawieszenia delikatne stuki mogą mieć wiele powodów. Jednym z nich może być uszkodzony łącznik stabilizatora. Jego wymiana jest bardzo prosta i nie powinna zająć nam więcej niż pół godziny.

Honda Civic V: demontaż zegarów

Trudno jest znaleźć instrukcję, mówiącą o tym, jak zdemontować konsolę zegarów. Dla każdego, kto chce lub zamierza ją wymienić, poniżej przedstawiamy wskazówki, jak się za to zabrać.

BMW E46: wymiana pompy wspomagania

Awaria pompy wspomagania podczas jazdy po mieście może być bardzo kłopotliwą usterką, której raczej nie powinniśmy ignorować. Koszta serwisu ASO BMW mogą być dość wysokie, dlatego spróbujmy wymienić ją sami.

Audi A6 C5: wymiana tulei dolnego wahacza

Podczas jazdy samochodem z zużytymi tulejami będziemy słyszeć delikatne stukanie i drgania układu kierowniczego. Nie wymaga to natychmiastowej naprawy, ale pogłębiający się hałas może tylko doprowadzić do szybszego zużycia innych podzespołów.

Honda Civic VI: wymiana sworzni górnego wahacza

Jeśli podczas jazdy usłyszymy dziwne dźwięki i zaczniemy odczuwać coraz mocniejsze drgania kierownicy. Oznacza to, że należy sprawdzić cały układ kierowniczy i zawieszenie naszego auta.

Ford Fiesta 1.4: wymiana pompy wody

Podczas podróży autem awaria pompy wody może szybko i niepostrzeżenie doprowadzić do przegrzania silnika w Fordzie Fiesta 1,4. Wiąże się to z poważnym uszkodzeniem, z powodu, którego możemy narazić się na konieczność naprawy silnika.

Opel Vectra 2.5 V6: wymiana termostatu

Uszkodzenie termostatu może doprowadzić do przegrzania silnika. Gdy termostat jest niesprawny, może nie załączać głównego obwodu chłodzącego w jednostce napędowej. Oto jak wymienić termostat w Oplu Vectrze 2,5 V6.

Fiat Panda: naprawa mechanizmu wycieraczek

Jednym z najczęstszych powodów uszkodzenia mechanizmu wycieraczek jest pęknięty przegub kulowy. Pomimo skomplikowanego dostępu do mechanizmu, pokażemy jak we własnym zakresie dokonać jego wymiany.

Opel Vectra 2,5 V6: wymiana termostatu

Uszkodzenie termostatu może doprowadzić do przegrzania silnika, a co za tym idzie do jego poważnego remontu. Koszta takiej naprawy mogą w dużym stopniu przekroczyć wartość silnika w naszym Oplu.

Honda Civic V gen 1,6 V-tec: wymiana termostatu

Aby uniknąć awarii i przegrzania silnika w naszej Hondzie Civic warto co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wymienić termostat układu chłodzenia. Poniżej kilka wskazówek, jak wymienić termostat w Civicu 1,6 we własnym zakresie.

Jak wymienić olej w moście BMW E36 328i Coupe?

W aucie dysponującym tak dużą mocą, przenoszoną na tylne koła za pośrednictwem mostu, należy pamiętać o okresowej wymianie oleju.

Renault Kangoo: wymiana klocków

Proces wymiany przednich klocków jest na tyle prosty, że poświęcony czas na znalezienie warsztatu i wymianę na pewno przewyższy wykonanie tego zadania samemu, poświęcając maksymalnie półgodziny na każde kolo.

Honda Civic VI: wymiana klocków

Każdy właściciel auta spod znaku Hondy może nie tylko pochwalić się jej niezawodnością, ale również prostotą konstrukcji, co sprawia, że wymiana choćby klocków, nie powinna sprawić większych trudności.

Fiat Panda: regeneracja hamulca

W momencie kiedy zaczniemy odczuwać, że hamulce w naszym aucie zaczynają niedomagać oznacza to, że zbliża się czas ich regeneracji. Poniżej znajduje się wskazówka, jak dokonać tego we własnym zakresie.

Jak wymienić filtr paliwa w Renault Kangoo 1.5 dCi?

Wymiana filtra paliwa jest ważnym elementem podczas okresowej wymiany płynów i filtrów eksploatacyjnych w naszym aucie. Oto jak wymienić filtr paliwa w Renault Kangoo 1.5 dci.

Jak wymienić alternator w VW Golf IV 1.6?

Jeśli krótko po naładowaniu akumulatora nasz Volkswagen Golf 1,6 nie chce znowu zapalić, oznacza to iż mamy problem z alternatorem. Dysponując garażem i zestawem kluczy możemy w dość krótkim czasie wymienić go sami.

Awaria zaworu n75 w VW Passat 1.9TDi – jak to naprawić?

Podczas jazdy autem z wysokoprężnym silnikiem diesla z turbo, wyczuwalnym problemem jest turbo dziura. Niekiedy ta przypadłość jest bardziej odczuwalna, a to za sprawą uszkodzonego zaworu N75. Oto jak naprawić zawór N75 w Volkswagenie Passacie 1,9 TDi.

Test Hondy Accord Type S: Zmienić przyzwyczajenia

Sedanom klasy średniej stawia się coraz większe wymagania. Mają byc eleganckie, reprezentacyjne i miec przestronne wnętrze. A już na pewno nie zaszkodzi, jeśli mają też nieco sportową duszę.

Jak wymienić olej w układzie wspomagania w Mercedesie W210?

Wymiana oleju pompy wspomagania układu kierowniczego powinna nastąpić średnio co 100 tysięcy kilometrów.

Strażnik na nowo - Ford Ranger

Nowy Ford Ranger to najnowsza propozycja w coraz szerszej gamie modeli Forda opracowywanych z myślą o rynku globalnym. Auto po zmianach zadebiutowało podczas salonu samochodowego w Sydney.

Czyszczenie termostatu w Fordzie Focus 1.6 - jak to zrobić?

Czyszczenie termostatu w Fordzie Focusie 1,6 wbrew pozorom nie jest tak trudne. Każdy z podstawowym zestawem narzędzi może sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić taką operację.

Volkswagen Golf III: naprawa regulacji świateł

Uszkodzenie regulatora przednich reflektorów w Volkswagenie Golfie III może oślepiać innych kierowców i stanowić także zagrożenie dla nas. Warto zatem kontrolować stan techniczny układu regulacji świateł w naszym Golfie.

Jak wyczyścić przepustnice w Renault Kangoo 1.2 16v?

Przyczyną nierównej pracy motoru, w Renault z tym silnikiem może być zanieczyszczona przepustnica. Na szczęście jest to proste zadnie. Do wyczyszczenia potrzebować będziemy kilku narzędzi oraz godzinę wolnego czasu.

Naprawa pompy wody w Oplu Astra F 1.4

Jedną z seryjnych usterek Astry jest uszkodzenie króćca pompy wody, który w pierwszych latach produkcji produkowany był z plastiku.

Jak wymienić pompę paliwa w Alfa Romeo 166?

Awaria pompy paliwa w Alfie Romeo 166 wymaga jej wymiany, ponieważ koszta regeneracji i naprawy mogłyby dorównać, lub nawet przekroczyć jej wartość.

Jak wymienić pasek wielorowkowy w Alfie Romeo 147 2.0TS?

Okresowa wymiana paska wielorowkowego w Alfie Romeo 147 2,0 TS może odbyć się bez potrzeby ingerencji mechanika. W ciągu około 30 minut, nawet niedoświadczony właściciel auta, może własnoręcznie dokonać wymiany paska.

Co warto zwiedzić we Włoszech?

Włochy to kraj o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Ponadto należą one do państw o ogromnej ilości zabytków, które obejrzymy na terenie Rzymu czy też Watykanu.

Czyszczenie silniczka wolnych obrotów w Mitsubishi Galant

Jednym z ważnych elementów eksploatacji silników starszego typu jest konserwacja silniczka wolnych obrotów. Oto, jak wyczyścić silniczek wolnych obrotów w Mitsubishi Galant.

Opel Vectra B: wymiana zewnętrznego lusterka

Nawet najlepszemu kierowcy może przydarzyć się, że niechcący pozbędzie się lusterka, podczas wjazdu do garażu. Na szczęście koszt nowego lusterka jest niski, a wymianę możemy wykonać sami.

Jak wymienić końcówkę drążka w Oplu Astra G?


Przyczyną drgań układu kierowniczego podczas jazdy może być zużyta końcówka drążka kierowniczego.

VW Golf III: wymiana filtra kabinowego

Wymiana filtra kabinowego jest nie czynnością obowiązkową podczas eksploatacji auta, lecz ważną dla naszego zdrowia. Dlatego polecamy rozważenie wymiany filtra w swoim samochodzie.

Jak wyczyścić silnik krokowy w Fordzie Focus 1.6?

W momencie kiedy silnik zaczyna nierówno pracować, a obroty zaczynają bez przyczyny falować, oznaczać może to zanieczyszczenie silnika krokowego.

Toyota Corolla E10: wymiana tylnych amortyzatorów

Wydawać by się mogło, że taka czynność może być trudna, czasochłonna i niemożliwa dla przeciętnego użytkownika auta. Jak jest naprawdę? Czy możemy pokusić się o samodzielną wymianę?

REKLAMA