REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kulinarne podróże: co jada się w Warszawie?


Kuchnia charakterystyczna dla Stolicy nie zawsze pokrywa się tą, która jest rozpowszechniona w województwie. Ma ona swoje własne cechy. Historycznie kuchnia warszawska czerpała pełnymi garściami z prostej kuchni wiejskiej oraz z różnych europejskich kuchni tj: francuskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

Kulinarne podróże: jaka jest naprawdę kuchnia galicyjska?

Kuchnia galicyjska po dziś dzień króluje na stołach krakowskich restauracji. Z tą różnicą, iż coraz częściej jest modyfikowana i ubarwiana akcentami europejskimi.

Kulinarne podróże: co jada się na Warmii i Mazurach?


Mazury to atrakcyjny turystycznie region także podczas zimy. Bogactwo fauny i flory tego regionu oraz duża ilość zabytków nie może nam przysłonić złożoności tamtejszej kuchni.

Kulinarne podróże: jakie potrawy wybierać w kuchni góralskiej?


W sezonie zimowym wybieramy się w góry na narty czy snowboard. Na stoku często zastanawiamy się co wybrać z obszernej karty menu. Oto kilka rekomendacji kulinarnych, które pozwolą nam przygotować się do kulinarnej uczty.

REKLAMA

Kulinarne podróże: co warto wiedzieć o kuchni kujawskiej

Kuchnia kujawska to we współczesnym rozumieniu obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Jej głównym składnikiem jest gęś, kaczka czy też drób, który uzupełniany jest obecnością śledzia na stole.

Kulinarne podróże: co jada się na Podlasiu?

Czy wybierając się na wycieczkę objazdową samochodem po Podlasiu jesteśmy przygotowani na lokalną kuchnię? Jeśli nie wiemy za dużo na jej temat to warto przed wejściem do samochodu zapoznać się z kilkoma informacjami na ten temat. Poskutkuje to celniejszym wyborem naszych ulubionych dań.

Kulinarne podróże: co jada się na Kresach Wschodnich?


Przy okazji podróży po kresach wschodnich wcześniej czy później będziemy musieli spróbować tamtejszej kuchni. Przed wyjazdem do tej krainy geograficznej warto znać kilka szczegółów na temat jej charakterystyki.

Kulinarne podróże: co jedzą na Kaszubach i Pomorzu?

Podróżując zimą po rejonie Kaszub zwiedzimy wiele ciekawych zakątków tej części Polski. Przy okazji tych eksploracji warto zaznajomić się z lokalną kuchnią, która obfituje w ryby.

REKLAMA

Nissan NV 200 Combi: auto rodzinne?


Czy stosunkowo niedrogie auto dostawczo-osobowe jest uniwersalne na tyle, że nadaje się do wożenia nim rodziny? Jeżeli to Nissan NV200, to okazuje się że tak.

Nissan Leaf to European Car of the Year 2011


Leaf to kompaktowy pojazd Nissana o napędzie elektrycznym. Na pełnych akumulatorach może on pokonać około 160 kilometrów. Z domowego gniazdka ładowanie litowo-jonowych baterii trwa 8 godzin. 

Nissan Leaf zdobył tytuł European Car of the Year 2011

Tytuł europejskiego samochodu roku 2011 przypadł elektrycznemu Nissanowi Leaf. Auto pokonało m.in. Alfę Romeo Giulietta, Dacię Duster, Volvo S/V60

Co zabrać na wyprawę turystyczną z przyczepą campingową lub camperem?

Turystyka motorowa, zwłaszcza ta najbardziej zaawansowana, z własnym hotelem na kółkach, rządzi się swoimi prawami. Jedno z nich mówi o konieczności posiadania ze sobą wszystkich niezbędnych przedmiotów, narzędzi i przyrządów.

Jak uniknąć zimowych niespodzianek?

Najtrudniejszy dla kierowców jest okres przejściowy pomiędzy jesienią i zimą. To czas, kiedy mogą na drogach wystąpić niespodziewane oblodzenia, nawet gdy panują minimalnie dodatnie temperatury.

Jak uniknąć jesiennych niespodzianek?

Jesień jest bardzo trudną porą dla kierowców. Czasem przypomina lato, częściej ma w sobie wiele z nadchodzącej zimy. To czas na pozbycie się letnich nawyków.

Jak omijać przeszkody?

Manewr omijania nieruchomych przeszkód, jakie mogą znajdować się na drodze, wbrew pozorom nie należy do łatwych, a i przepisy nie są w tym przypadku jednoznaczne.

Jak parkować z przyczepą campingową?

Samo holowanie przyczepy stanowi dla kierowcy sporą niedogodność. Jest ona tym większa, im większa i cięższa jest przyczepa. Najgorzej jest w przypadku przyczepy campingowej.

Jak efektywnie zarządzać energią elektryczną w samochodzie?

Dość częstym zjawiskiem jest samoistne rozładowanie się akumulatora w samochodzie, pozostawionym na dłuższy postój. Można temu zaradzić.

Jak przygotować się do trudnych zimowych rozruchów silnika?

Zima to trudny okres dla naszych pojazdów. Zwłaszcza dla zamontowanych w nich urządzeń elektrycznych. Trzeba o nie zawczasu troskliwie zadbać. Podpowiadamy, jak uniknąć trudnych zimowych rozruchów silnika.

Jak naprawić dmuchawę?

Dmuchawa odpowiada za nawiew zimnego bądź ciepłego powietrza do kabiny pasażerskiej. Jej elementem napędzającym jest silnik prądu stałego, często wyposażony w regulację prędkości obrotowej.

Jak naprawić dwubiegowe wycieraczki szyby przedniej? Część 2

Oprócz opisanych w części 1 uszkodzeń i usterek wycieraczek samochodowych występują także inne, łatwe do zdiagnozowania, a trudniejsze do usunięcia.

Jak naprawić wycieraczki szyby przedniej? Część 1

Wartość poprawnej pracy wycieraczek przedniej szyby docenia się dopiero podczas opadów deszczu. Zwykle dopiero wtedy ujawniają się ich drobniejsze lub poważne uszkodzenia.

Jak eksploatować samochód w zimie?

Zaatakowała cię zima? Nie możesz uruchomić samochodu? Boisz się wyjechać na drogę? Specjalnie dla kierowców przygotowaliśmy zimowy poradnik o eksploatowaniu i jeżdżeniu autem zimą.

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante


Najnowsza wersja Gallardo napędzana jest silnikiem V10 o pojemności 5,3 litra, który generuje moc 562 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 324 km/h. Zaprezentowany model waży o 65 kg mniej od seryjnej odmiany LP 560-4 Spyder. W celu zredukowania masy auta konstruktorzy zrezygnowali z elementów wyposażenia takich jak klimatyzacja czy elektryczne sterowanie szybami.

Renault Latitude już od 79 900 zł


Opublikowany został cennik promocyjny debiutującego na polskim rynku Renault Latitude. Auto w podstawowej wersji Expression kosztować będzie od 79 900 zł.

Nowy Nissan GT-R na 2011

Nissan pokazał nowego GT-R'a na 2011 rok. Postawił jednak nie na zmianę wyglądu zewnętrznego, a na cały szereg drobnych modyfikacji mających poprawić właściwości jezdne auta.

Pomorze zimą: Dom Sybiraka

Kaszuby zaskakują złożonością nie tylko fauny i flory , lecz również za sprawą dziedzictwa kulturowego. Podczas eksploracji tych terenów nie zapominajmy o odwiedzeniu Domu Sybiraka czy też chat kanadyjskich osadników pochodzących z Kaszub.

Pomorze zimą: czyli na tropie kanadyjskich osadników na Kaszubach

W Szymbarku w gminie Stężyca dostępnych jest wiele atrakcji muzealnych związanych z kulturą i historią Kaszubów. Nowo otwarta ekspozycja to łakomy kąsek dla wielbicieli historii zarówno Kaszub jak i Kanady.

Kaszubski entertainment – czyli czas wolny w Stężycy cz. II

Wydawać by się mogło, iż w sezonie zimowym w województwie pomorskim panuje martwy sezon. Teoria w tej kwestii nie pokrywa się z całkowicie z praktyką. Bowiem podczas zimy teren Kaszub oferuje turystom równie dużo atrakcji co latem.

Kaszubski entertainment – czyli czas wolny w Stężycy cz. I

Kaszuby oferują całą gamę rozrywek turystycznych, które mogą być uskuteczniane zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Zapraszamy na wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach województwa pomorskiego.

Pomorze zimą: Dwór Salino

Pomorze to region atrakcyjny nie tylko latem. Potwierdzeniem tej tezy może być znajdujące się na Kaszubach Centrum Edukacji i Promocji Regionu, które jest bardzo różnorodne pod względem historycznym, przyrodniczym oraz kulturowym. Zapraszamy na wycieczkę po historii dworu Salino.

Muzea motoryzacji: Poznań

Na terenie poznańskiego muzeum znajdziemy kilkadziesiąt eksponatów. Będą to nie tylko zabytkowe modele samochodów tj. Willys MB z 1942, ale również ciekawe okazy motocykli czy rowerów.

Muzea Motoryzacji: Gdynia

W Polsce jest wiele muzeów poświęconych motoryzacji. Jednym z nich jest ekspozycja znajdująca się w Gdyni. W tym miejscu fani motoryzacji będą mogli podziwiać zabytkowe modele mercedesów czy też motocykli.

Pomorze zimą: Stół Noblisty

Na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w gminie Stężyca mieści się najdłuższa deska na świecie. Dorównać temu rekordowi może jedynie największy stół świata, przy którym może jednocześnie zasiadać 230 osób.

BMW 3 czy Audi A4?

Niemieckie auta klasy średniej – dopracowane, niemal perfekcyjne. O tym, które z nich zwycięży zdecydują detale. Wybrać BMW serii 3, czy Audi A4?

Pomorze zimą: Najdłuższa deska świata

W Gminie Stężyca, powiecie Kartuzy znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Na jego terenie ulokowanych jest wiele zabytków i pomników przyrody, które przyciągają coraz większe rzesze turystów na terytorium Kaszub

Ekspert radzi: Jak ustrzec się przed zakupem kradzionego samochodu?

Kupując używany samochód istnieje ryzyko, że pojazd jest kradziony. Jak sprawdzić pochodzenie samochodu? Czy istnieje sposób gwarantujący, że kupiony samochód nie pochodzi z kradzieży?

Pomorze zimą: Dom do Góry Nogami

Kaszuby to piękny region o własnej tradycji i obyczajach. Zachęcamy do wycieczki objazdowej samochodem po tej przepełnionej ludowością krainie. Jej punktem startowym powinien być osobliwy dom, znajdujący się w Szymbarku.

Śladami Sommelierów: Winnica w Połomie Dużym

Podczas wycieczki objazdowej naszym samochodem po pięknych terenach województwa małopolskiego powinniśmy zatrzymać się w jednej z okolicznych winnic.

Śladami Sommelierów: Winnica nad Pilicą

Winnica w Dolinie Środkowej Wisły jest położona w bliskiej odległości od rzeki. Podróżując tam samochodem będziemy mogli podziwiać piękne wytwory fauny i flory a ponadto rozkoszować się produkowanym w tej części Polski winem.

Jakie są skutki odmowy przyjęcia mandatu?

Zostałem ukarany mandatem. Moim zdaniem niesłusznie. Policjant poinformował mnie, że jeżeli nie przyjmę mandatu to skieruje sprawę do sądu. Czy zawsze odmawiając przyjęcia mandatu sprawa trafia do sądu?

Metoda na liścia sposobem na fotoradar?

Zakrywanie tablic rejestracyjnych stało się sposobem na oszukanie fotoradarów. Czy tzw. metoda na liścia rzeczywiście pozwala uniknąć mandatu?

Kursant nauki jazdy może dostać mandat

Kandydaci na kierowców przygotowujący się do egzaminu na prawo jazdy mogą zostać ukarani mandatem. Jazdy samochodem zwanym popularnie „L” mogą rozpocząć się dopiero po przeprowadzeniu zajęć teoretycznych.

Czym skutkuje zatankowanie złego paliwa?

Zasada jest prosta: im nowsze auto, tym poważniejsze konsekwencje pomyłki. Najbezpieczniej nie uruchamiać silnika i prosić o odessanie go jeszcze na stacji benzynowej

Dlaczego auta z silnikami diesla powinny jeździć na długich trasach?

Nowoczesne samochody z silnikami wysokoprężnymi wymagają dłuższych podróży zwłaszcza w zimie. Inaczej bardzo szybko zużywają się świece żarowe i zapychają się filtry cząstek stałych.

Podpowiadamy jak jeździć w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza

Co prawda mandat za niewłączenie świateł przeciwmgłowych w uzasadnionych wypadkach jest wyższy niż za zbędne włączenie, ale należy ich używać z głową i dostosować do sytuacji na drodze.

Czy po zderzeniu ze zwierzęciem należy nam się odszkodowanie? Poradnik eksperta

Tylko w nielicznych przypadkach możemy liczyć na odszkodowanie po zderzeniu ze zwierzęciem. Zazwyczaj trzeba będzie pokryć likwidację szkody z polisy AC.

Kiedy opona nadaje się do wymiany?

Są dwa czynniki mające wpływ na podjęcie decyzji o wymianie opon na nowe. Pierwszy z nich to trwałość określana przez producenta. Drugim czynnikiem jest poziom zużycia bieżnika związany z jego głębokością.

Kiedy oponę zastąpić nową?

O podjęciu decyzji o wymianie opony na nową wpływ mają dwa czynniki. Pierwszym jest fizyczny poziom zużycia opony oceniany na przykład głębokością bieżnika. Drugim - trwałość określana przez producenta.

Parking depozytowy – dlaczego nie warto aby nasz samochód tam trafił?

Właśnie wchodzą w życie przepisy umożliwiające nawet przepadek samochodu, którego zbyt długo nie odbierzemy z depozytu.

Jak przewozić duże ładunki? Ekspert radzi

Samochód osobowy może przewozić ładunki wykraczające poza jego obrys, ale powinny być one dobrze oznaczone i nie zagrażać bezpieczeństwu. Szczegółowo regulują tę sytuację przepisy.

REKLAMA