REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Skoda Fabia 2: automatyczne otwieranie bagażnika

Robert Kuśpiel
Fabia
Fabia

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób zrobić otwieranie klapy bagażnika pilotem. Jak wiadomo w standardowym wyposażeniu, nie ma takiej opcji. Jednak, skoro istnieje taka możliwość, warto wykonać taką modyfikację.

Cały proces nie jest zbyt skomplikowany i nie wymaga montażu dodatkowych, skomplikowanych mechanizmów.
Co będzie nam potrzebne?
• 2 rurki z PCV (średnica zewnętrzna 10mm, wewnętrzna 8mm, długość 13mm)
• 2 sprężyny
• 2 o – ringi 7x2mm
• 2 podkładki stalowe (średnica zewnętrzna 24mm, wewnętrzna 8,5mm, grubość 2mm)
• 2 śrubokręty płaskie (większy i mniejszy)
• Imadło
• Klucz boczny 17

REKLAMA

Na samym początku warto wspomnieć, że zalecana jest pomoc drugiej osoby. Będzie nam o wiele łatwiej wykonywać poszczególne operacje. Zaczynamy od uniesienia klapy bagażnika. Osoba, która nam pomaga podtrzymuje klapę, my natomiast zabieramy się za demontaż teleskopu. Śrubokrętem podnosimy zapięcie górnego mocowania teleskopu i demontujemy go z kołka wkręconego w nadwozie samochodu. Wyjmujemy teleskop z auta, podobnie postępujemy z tym po drugiej stronie klapy.

Zobacz również: Jak usunąć kamień kotłowy z układu chłodzenia?

Opuszczamy delikatnie klapę i zabieramy się za modyfikację teleskopów. Należy uważać przy zamykaniu klapy, wbrew pozorom, jest bardzo ciężka. Pod żadnym pozorem, nie należy jej puszczać. Zapinki na teleskopach przesuwamy do takiej pozycji, w jakiej znajdują się, gdy były zamontowane. Za pomocą ręcznika owijamy tłoczysko teleskopu i wkręcamy w imadło.

Robimy to bardzo ostrożnie i z dużą uwagą, nie możemy dopuścić do pogięcia tłoczyska, bądź zarysowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kluczem 17 odkręcamy plastikową główkę tłoczyska. Dokładnie tę, na której odpinaliśmy górne zapięcie. Przystępujemy do najważniejszej czynności, czyli montażu poszczególnych elementów. Zakładamy je w następującej kolejności: o – ring, podkładka stalowa, sprężyna i na końcu rurka z PCV. Teraz możemy nakręcić główkę tłoczyska. Należy uważać, żeby nie zrobić tego za mocno, gdyż ma plastikowy gwint i łatwo go uszkodzić.

To samo robimy w przypadku drugiego teleskopu. Jeżeli mamy przygotowane dwie sztuki, możemy przejść do montażu. Najpierw należy się upewnić, czy nie odpięły się zapinki na końcach teleskopów. Podnosimy klapę bagażnika, oczywiście druga osoba ją nam podtrzymuje. Zakładamy teleskopy, wystarczy wcisnąć, zapięcie zatrzaśnie się samo. Sprawdzamy poprawność montażu bardzo uważnie.

Zobacz również: Jak wymontować uszkodzony zbiornik paliwa?

Kilka razy sprawdzamy jak się otwiera klapa, czy wszystko dobrze współpracuje ze sobą. Jeżeli nie mamy zastrzeżeń, zamykamy klapę i otwieramy bagażnik pilotem. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, klapa powinna się sama unieść do góry.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA