REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Skoda Fabia 2: automatyczne otwieranie bagażnika

Robert Kuśpiel
Fabia
Fabia

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób zrobić otwieranie klapy bagażnika pilotem. Jak wiadomo w standardowym wyposażeniu, nie ma takiej opcji. Jednak, skoro istnieje taka możliwość, warto wykonać taką modyfikację.

Cały proces nie jest zbyt skomplikowany i nie wymaga montażu dodatkowych, skomplikowanych mechanizmów.
Co będzie nam potrzebne?
• 2 rurki z PCV (średnica zewnętrzna 10mm, wewnętrzna 8mm, długość 13mm)
• 2 sprężyny
• 2 o – ringi 7x2mm
• 2 podkładki stalowe (średnica zewnętrzna 24mm, wewnętrzna 8,5mm, grubość 2mm)
• 2 śrubokręty płaskie (większy i mniejszy)
• Imadło
• Klucz boczny 17

REKLAMA

Na samym początku warto wspomnieć, że zalecana jest pomoc drugiej osoby. Będzie nam o wiele łatwiej wykonywać poszczególne operacje. Zaczynamy od uniesienia klapy bagażnika. Osoba, która nam pomaga podtrzymuje klapę, my natomiast zabieramy się za demontaż teleskopu. Śrubokrętem podnosimy zapięcie górnego mocowania teleskopu i demontujemy go z kołka wkręconego w nadwozie samochodu. Wyjmujemy teleskop z auta, podobnie postępujemy z tym po drugiej stronie klapy.

Zobacz również: Jak usunąć kamień kotłowy z układu chłodzenia?

Opuszczamy delikatnie klapę i zabieramy się za modyfikację teleskopów. Należy uważać przy zamykaniu klapy, wbrew pozorom, jest bardzo ciężka. Pod żadnym pozorem, nie należy jej puszczać. Zapinki na teleskopach przesuwamy do takiej pozycji, w jakiej znajdują się, gdy były zamontowane. Za pomocą ręcznika owijamy tłoczysko teleskopu i wkręcamy w imadło.

Robimy to bardzo ostrożnie i z dużą uwagą, nie możemy dopuścić do pogięcia tłoczyska, bądź zarysowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kluczem 17 odkręcamy plastikową główkę tłoczyska. Dokładnie tę, na której odpinaliśmy górne zapięcie. Przystępujemy do najważniejszej czynności, czyli montażu poszczególnych elementów. Zakładamy je w następującej kolejności: o – ring, podkładka stalowa, sprężyna i na końcu rurka z PCV. Teraz możemy nakręcić główkę tłoczyska. Należy uważać, żeby nie zrobić tego za mocno, gdyż ma plastikowy gwint i łatwo go uszkodzić.

To samo robimy w przypadku drugiego teleskopu. Jeżeli mamy przygotowane dwie sztuki, możemy przejść do montażu. Najpierw należy się upewnić, czy nie odpięły się zapinki na końcach teleskopów. Podnosimy klapę bagażnika, oczywiście druga osoba ją nam podtrzymuje. Zakładamy teleskopy, wystarczy wcisnąć, zapięcie zatrzaśnie się samo. Sprawdzamy poprawność montażu bardzo uważnie.

Zobacz również: Jak wymontować uszkodzony zbiornik paliwa?

Kilka razy sprawdzamy jak się otwiera klapa, czy wszystko dobrze współpracuje ze sobą. Jeżeli nie mamy zastrzeżeń, zamykamy klapę i otwieramy bagażnik pilotem. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, klapa powinna się sama unieść do góry.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA