REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zestawy naprawcze w sprayu – czy to działa, kiedy można je stosować, kiedy nie uszczelnią opony

Zamiast 9 kilogramów gumy i stali 200-gramowy pojemnik z pianką i elektryczna pompka do kół. Zestawy do naprawy przebitej opony coraz częściej stanowią standardowe wyposażenie auta. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Jakie ma wady i zalety?

Wymiana opon parami – o czym warto pamiętać, kiedy można wymienić opony na osi, a kiedy trzeba wszystkie naraz?

Polskie przepisy dopuszczają jazdę z różnymi oponami na poszczególnych osiach pojazdu. To daje kierowcy możliwość wymiany opon/kół stopniowo – parami. Warsztaty wulkanizacyjne patrzą na taką formę „oszczędzania” bardzo nieprzychylnie. Dlaczego? Czy chodzi tylko o sprzedanie nam od razu czterech opon?

Volkswagen... który prowadzi się sam

Temporary Auto Pilot to nowy system Volkswagena, który sam będzie kierował autem w czasie jazdy. System ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez zmęczenie, błąd lub nieuwagę kierowcy.

Jakie dokumenty trzeba mieć aby zastosować 0 proc. VAT przy eksporcie

Jakie dokumenty są niezbędne do zastosowania 0 proc. stawki podatku VAT przy usługach związanych bezpośrednio z eksportem towarów.

REKLAMA

Krawczyk zrezygnował z funkcji przewodniczącego RN PLL LOT

Jacek Krawczyk złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej PLL LOT - poinformował rzecznik spółki Leszek Chorzewski. Krawczyk nadal będzie zasiadał w Radzie.

Ford Focus MK1: wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego to jedna z czynności, którą musimy wykonywać regularnie. W poradniku tym pokażemy jak samemu przeprowadzić wymianę oleju silnikowego w modelu Focus MK1.

Ford Focus MK1: pomiar ciśnienia sprężania

Wykonanie ciśnienia sprężania pozwala na uzyskanie wiarygodnej informacji dotyczącej stanu technicznego naszego silnika. Oto opis jak wykonać to samemu.

Czy wiesz jak dopełnić formalności przy zakupie auta używanego w Polsce?

Kupno samochodu używanego w Polsce jest bardzo proste i wymaga właściwie tylko wizyty w urzędzie skarbowym i dzielnicy lub gminy. Sprawdź, jakie zarejestrować używane auto.

REKLAMA

Ponad 10 proc. spadek ładunków w transporcie morskim w 2010 r.

W 2010 r. polscy przewoźnicy morscy przewieźli 8362,3 tys. ton ładunków (spadek o 10,8% w porównaniu do roku 2009), wykonując pracę przewozową 19,8 mld tonokilometrów tj. o 17,1% mniejszą w porównaniu z rokiem poprzednim.

Czy wiesz jak wymienić wycieraczki?

Wycieraczki warto wymieniać regularnie, nawet raz do roku. Ich poprawne działanie wpływa na nasze bezpieczeństwo. Poniżej krok po kroku opisuję, jak wymienić wycieraczki w samochodzie.

Fotorelacja ze zlotu zabytkowych Mercedesów w Warszawie

Przedstawiamy fotorelację z X Zlotu Zabytkowych Mercedesów - STAR DRIVE 2011. 25 czerwca 2011 roku na warszawskim Wilanowie już po raz 10. spotkali się członkowie Klubu Zabytkowych Mercedesów. Star Drive Poland to największy zlot miłośników legendarnej marki z gwiazdą na masce, obchodzącej w tym roku swoje 125 urodziny. W imprezie udział wzięło ponad 100 załóg z Polski i zagranicy. Najstarszy Mercedes liczył sobie blisko 100 lat!

Jak wybrać ciche opony? Jakie opony są bardziej ciche i dlaczego?

Szum opon może stanowić nawet 1/3 niechcianych dźwięków docierających do uszu pasażerów w kabinie auta. Dobór odpowiednich opon może zmniejszyć natężenie nieprzyjemnych dźwięku nawet o 3-4 dB. Dla ludzkiego ucha to duża różnica – 3 dB mniej to blisko dwukrotnie ciszej!

Jak obniżyć spalanie – co zrobić, żeby samochód mniej palił – wyższe ciśnienie w oponach ile można zyskać?

Temat ograniczenia spalania przez zmianę ciśnienia w kołach to wykorzystanie czystych praw fizyki i... niestety łamanie zasady stosowania się do zaleceń producenta.

Indeks prędkości opon – jak odczytać, co oznaczają poszczególne znaki, jaki indeks powinny mieć opony do auta rodzinnego?

Indeks prędkości opony, podobnie jak indeks nośności, powinien być dostosowany do możliwości auta - do jego prędkości maksymalnej – nie do „założeń” kierowcy. Jeśli nasze auto może jechać ponad 200 km/h nie powinno się stosować opon z niższym indeksem prędkości niż H i nieważne czy korzystamy z pełni możliwości auta czy nie.

Czym grozi jazda z niewyważonymi kołami? Jak często trzeba wyważać koła?

Niewyważone koło daje nieprzyjemne efekty akustyczne i drgania na kierownicy, ale nie tylko! Niewyważone koło daje podobny efekt, jakby ktoś systematycznie walił młotkiem w zawieszenie naszego auta. Dlatego warto wyważać koła przynajmniej raz w sezonie. To może nam oszczędzić wydatków na remont zawieszenia.

Opony wzmacniane XL. Kto musi je kupować i dlaczego?

Opony wzmacniane na pierwszy rzut oka mogą niczym nie różnić się od tych „normalnych”, a zazwyczaj są od nich wyraźnie droższe. Dlaczego? I kiedy bezwzględnie trzeba stosować ogumienie z oznaczeniem XL, a kiedy jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto?

Toyota GRMN SPORTS HYBRID Concept II na torze Nurburgring

Toyota zaprezentuje GAZOO Racing Master of Nürburgring Sports Hybrid Concept II, podczas rozpoczynającej się właśnie 39 edycji 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego na torze Nürburgring, który odbędzie się 23-26 czerwca

Prezentujemy Renault Koleosa po face liftingu

Znany od kilku lat Renault Koleos, w najbliższym czasie przejdzie face lifting mający na celu podniesienie sprzedaży francuskiego crossovera.

Kiedy wystawić fakturę z tytułu wykonania usługi spedycyjnej?

Kiedy trzeba wystawić fakturę w przypadku świadczenia usług spedycyjnych na rzecz polskiego przedsiębiorcy? Czy faktura może być wystawiona w ciągu 7 dni od wykonania usługi?

Kia Sportage zwyciężyła w kategorii „Znak Czasów” wg jury plebiscytu magazynu Playboy

Kompaktowy SUV koreańskiej marki Kia Sportage zwyciężył w kategorii „Znak Czasów” w 18-stej edycji plebiscytu Samochód Roku 2011

Opony deszczowe – czy warto kupić, co dają, jak wypadają na tle klasycznej opony letniej?

Opony deszczowe stają się coraz bardziej „modne”. Kierowcy cenią takie ogumienie głównie za duży margines bezpieczeństwa nawet na kiepskiej jakości nawierzchniach i za wysoki komfort. Opony deszczowe maja jednak i swoje wady – jakie? O czym warto wiedzieć przed zakupem?

71 zabitych, 650 rannych: bilans długiego weekendu na drogach

71 osób zginęło, a 650 zostało rannych. To bilans 525 wypadków, do których doszło na polskich drogach podczas długiego czerwcowego weekendu. Policjanci zatrzymali aż 2794 nietrzeźwych kierowców.

Czy testy opon są miarodajne. O czym warto wiedzieć czytając testy opon?

Przeglądając czasopisma motoryzacyjne każdy z nas natknął się na taki czy inny test opon. Z reguły testy wykonywane są przed sezonami wymian i teoretycznie maja one ułatwić zadanie kupującemu. To istna „pigułka wiedzy” na temat nowości oponiarskich i możliwości nowych produktów. Warto jednak nie podchodzić do takich porównań zupełnie bezkrytycznie.

Weekendowe zakazy ruchu dla ciężarówek pow. 12 ton

Od piątku 24 czerwca do ostatniego weekendu sierpnia będą obowiązywały czasowe ograniczenia w ruchu ciężarówek - poinformował rzecznik Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Ciężarówki w określonych godzinach nie będą mogły wyjechać na drogi.

Gwarancja na opony – jak działa, co obejmuje, jak można zareklamować opony?

Opona jak każdy inny produkt objęta jest gwarancją producenta. Długość trwania gwarancji na opony, warunki oraz odpowiedzialność producenta, zawarte są w "Karcie Gwarancyjnej". Ten dokument wyznacza zatem zakres obowiązków, które spoczywają na producencie, sprzedawcy i kupującym. W gwarancji znajdziemy również pełne informacje o tym, co kwalifikuje oponę do wymiany, czego gwarancja nie obejmuje oraz jakie kroki należy poczynić chcąc zgłosić reklamację opony.

Jak marka opony wpływa na jej cenę – ile procent ceny to marka, a ile technologie?

Markowe opony są zazwyczaj dużo droższe od tych produkowanych przez zupełnie nieznanych producentów. Wielkie korporacje zawsze tłumaczą, że cena wynika z nowatorskich technologii zastosowanych w oponach, najwyższej jakości materiałów, czy nowatorskich „patentów”. Ile jednak kosztuje sama marka?

Opel Astra H i Zafira B: przegląd układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy jest bardzo ważny w każdym samochodzie. Wszelkie niedociągnięcia mogą być tragiczne w skutkach. Oto opis krok po kroku jak przeprowadzić taki przegląd.

Opel Astra H i Zafira B: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Podczas przeglądu układu kierowniczego warto podjąć się sprawdzenia zawieszenia przedniego. W poradniku tym dowiesz się jak zrobić to samemu.

Opel Astra H i Zafira B: kontrola skrzyni biegów

W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu skrzyni biegów w modelu Opel Astra H i Opel Zafira B. Cała operacja przebiega bardzo szybko i nie przysparza żadnych problemów.

Opel Astra H i Zafira B: wymiana świec zapłonowych

Wymiana świec zapłonowych w modeli Opel Zafira II i Opel Astra III nie jest trudna. W poradniku tym znajduje się opis krok po kroku jak samemu dokonać wymiany świec zapłonowych w tych modelach.

Opel Astra H i Zafira B: wymiana i odwadnianie filtra paliwa w silniku wysokoprężnym

W poradniku tym pokażemy jak szybko i sprawnie odwodnić i wymienić filtr paliwa w silniku wysokoprężnym. Cała operacja jest łatwa i bezproblemowa.

Opel Astra H i Zafira B: wymiana oleju silnikowego

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany oleju silnikowego w Oplu Zafirze II i Oplu Astrze III. Oto opis krok po kroku przedstawiający prawidłową wymianę oleju silnikowego.

Peugeot 206: kontrola i regulacja hamulca ręcznego

Niewielu kierowców pamięta o regularnej kontroli hamulca ręcznego. W poradniku tym pokażemy jak ją przeprowadzić oraz przy okazji dokonamy regulacji hamulca awaryjnego.

Peugeot 206: wymiana klocków i tarcz przednich

Wymiana klocków i tarcz w Peugeocie 206 to jedna z wielu czynności, które możemy wykonać samemu. W poradniku tym pokażemy jak szybko i sprawnie wymienić klocki i przednie tarcze w Peugeocie 206.

Peugeot 206: odpowietrzenie układu i wymiana płynu hamulcowego

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany płynu hamulcowego. Przy okazji tej pracy wykonamy odpowietrzenie całego układu hamulcowego.

Samochodem do Norwegii

Podróż do Norwegii wymaga znajomości przepisów drogowych. Zimą obowiązuje inny zestaw regulacji prawnych dotyczących poruszania się po drogach. Warto przemyśleć podróż kamperem latem do tego kraju skandynawskiego. Przedstawiamy najważniejsze przepisy drogowe obowiązujące na terytorium Norwegii.

Podróż samochodem do Luksemburga

Przedstawiamy podstawowe przepisy drogowe i regulacje, obowiązujące w Luksemburgu.

Samochodem do Hiszpanii

Oto poradnik dotyczący wyjazdu samochodem do Hiszpanii. Przedstawiamy trasy i koszty, podstawowe informacje odnośnie przepisów prawa ruchu drogowego oraz adresy polskich placówek dyplomatycznych w Hiszpanii.

Peugeot 206: wymiana szczęk i bębnów hamulcowych

W poradniku tym pokażemy jak wymienić szczęki oraz bębny hamulcowe w Peugeocie 206.

Peugeot 206: kontrola układu hamulcowego

Przegląd układu hamulcowego jest bardzo ważny. Należy go przeprowadzić dokładnie i wnikliwie. Wszelkie niedociągnięcia mogą być powodem poważnej awarii podczas jazdy.

Kia Soul – którą wybrać? Poradnik kupującego

Kia Soul dostępna jest w jednej wersji nadwoziowej, z dwoma rodzajami silników oraz w trzech wersjach wyposażenia. Podpowiadamy, która konfiguracja Kii Soul jest najbardziej optymalna.

Test Kia Soul: w duchu praktyczności

Kia Soul to z pozoru auto, w którym niebanalny wygląd wziął górę nad praktycznością nadwozia. Tymczasem okazuje się, że nietuzinkowy Soul to jedno z najpraktyczniejszych aut w klasie.

Transport morski: 0,7 mln ton przewiezionych ładunków w maju 2011 r.

W maju 2011 w portach przeładowano 4,8 mln ton ładunków. Największy wzrost w grupie kontenerów.

Nowa chińska marka aut na polskim rynku

Spółka Automotive Europe Corporation (AEC) została generalnym importerem marki BYD na Polskę. Firma BYD jest producentem samochodów zarówno z napędem tradycyjnym, hybrydowym jak i elektrycznym.

Specjalna oferta ubezpieczeniowo-kredytowa na SEATy z rocznika 2011

SEAT przygotował promocyjny kredyt 2,9% wraz z promocyjnym ubezpieczeniem 4,3% wartości pojazdu. Oferta skierowana jest do wszystkich modeli samochodów marki SEAT z rocznika 2011.

GUS: W maju przewóz ładunków wzrósł o 10,6 proc.

Przewozy ładunków ogółem w maju 2011 r. wyniosły 38,7 mln ton, tj. o 10,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – informuje Główny Urząd Statystyczny.

Jak złożyć reklamację usługi spedycyjnej

Warto zadbać o właściwe sformułowanie umowy spedycyjnej. W przypadku reklamacji szczegółowe zapisy mogą być decydujące. Może się okazać, że to co miało być spedycją jest tylko przewozem.

Samochodem do Czech

Wybierając się do Czech, żeby np. zwiedzić Pragę, warto wiedzieć, jakie są zwyczaje oraz przepisy drogowe. Przedstawiamy podstawowe przepisy drogowe oraz regulacje, które należy poznać przed wyjazdem do Czech.

Samochodem do Włoch

Włochy to częsty cel wakacyjnego wypoczynku Polaków. Mamy możliwość dojazdu samochodem do Włoch dwoma rodzajami tras, który należy dostosować do miejsca startu podróży. Warto przeliczyć koszty benzyny oraz noclegu, które poniesiemy podczas przejazdu przez kraje europejskie. Na miejscu będziemy zwiedzać Rzym i nadmorskie kurorty – wówczas niezbędna okaże się wiedza na temat przepisów drogowych, obowiązujących we Włoszech.

Samochodem do Grecji

Przed wyjazdem samochodem do Grecji warto zapoznać się z szeregiem najważniejszych przepisów i regulacji prawnych oraz zwyczajów, które dadzą nam wyobrażenie o ruchu drogowym w tym państwie.

REKLAMA