REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Auta Jamesa Bonda: historia Aston Martina

Aston Martin powstał w 1913 roku. Jego założycielami był Lionel Martin i Robert Bamford, którzy oryginalnie chcieli pod egidą firmy Bamford & Martin sprzedawać samochody produkcji Singera (tej samej firmy, co produkowała maszyny do szycia) i serwisować pojazdy GWK i Calthorpe.

Aston Martin Lagonda

Lagonda miała odsunąć od Astona Martina widmo bankructwa. Samochód nie tylko pomógł firmie finansowo, jest też jednym z najciekawszych projektów tej marki.

Honda Pilot

Honda Pilot pojawiła się na rynku w 2003 roku i niewiele się od tego czasu zmieniła. Nadal jest to świetne auto… jeśli tylko gustujemy w dużych SUV-ach.

Land Rover

Nie inaczej jest z marką Land Rover. Choć do miana pierwszego samochodu (nawet terenowego) bardzo jej daleko, to jednak większość ludzi na wzmiankę o aucie terenowym pomyśli właśnie o Land Roverze. Dlaczego? To bardzo proste: to jeden z tych samochodów, który pokona każdy teren.

REKLAMA

UAZ 469

Amerykanie swoją ikonę auta terenowego dostali jeszcze podczas drugiej wojny światowej – jednak Rosjanie musieli zaczekać aż do roku 1970, kiedy pojawił się UAZ 469.

Chevrolet C/K

Pick-upy pojawiły się w USA jeszcze przed drugą wojną światową i zabrały amerykańską, a potem i światową motoryzację w zupełnie nowym kierunku. Chevrolet C/K to dość ważne ogniwo ewolucyjne: pick-up tej firmy zaczął wprowadzać do tego segmentu komfort na poziomie auta osobowego.

Toyota Land Cruiser J60

Toyota Land Cruiser J60 być może jeszcze nie zasługuje na miano pełnoprawnego klasyka - auta zabytkowego. Ale poczekajmy jeszcze kilka lat...

Saleen: amerykańscy twórcy supersamochodów

Firma Saleen Incorporated została założona w 1983 roku jako zwieńczenie kariery wyścigowej Steve’a Saleena. Dziś jest to jedna z najsłynniejszych amerykańskich firm produkującej sportowe części i montująca super-samochody.

REKLAMA

Nowa wersja Mitsubishi Outlandera

Właśnie w salonach Mitsubishi pojawiła się nowa wersja popularnego SUVa Outlandera. Nowy Outlander jest dostępny z dwulitrowym silnikiem o mocy 147 koni mechanicznych, manualną przekładnią automatyczną oraz napędem na przednie koła. Bogata wersja wyposażenia Intense Plus jest dostępna w cenie 101 290 złotych.

Nowe Audi A6 Avant: 2011

Siódma generacja Audi A6 Avant zadebiutuje na rynku pod koniec 2011 roku. Długa na blisko 5 metrów wersja kombi luksusowego modelu cechuje się niezwykle lekką konstrukcją, wykonaną w 20% z aluminium, gamą wysokiej klasy jednostek napędowych i usportowionym charakterem. Nie wprowadza jednak rewolucji w wyglądzie, zachowując swoją klasyczną, elegancką sylwetkę.

Kiedy telefon działa jak alkohol?

Rozmawiając przez telefon podczas prowadzenia samochodu jesteśmy narażeni na podobne niebezpieczeństwo jak przy zawartości około 0,8 promila alkoholu we krwi, a dopuszczalna dawka alkoholu we krwi, jaką może mieć kierowca wynosi jedynie 0,2 promila.

Mazda MX-5 - którą wybrać? Poradnik kupującego

Mazda MX5 jest dostępna w jednej wersji nadwoziowej, ale w gamie znalazły się dwie jednostki napędowe.

Jones Lang LaSalle: Nowy dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowych

Jan Barbasiewicz obejmuje stanowisko Associate Director w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych w Jones Lang LaSalle w Polsce.

Nowe znaki obowiązujące na polskich drogach

Z dniem 30 czerwca zostały wprowadzone nowe znaki drogowe. Do kodeksu ruchu drogowego zastał dodany znak D-39a „ opłaty drogowe” oraz tabliczkę do znaku T-34 informującą o elektronicznym poborze opłat za przejazd drogą publiczną.

Geodis nowym klientem Prologis w Polsce

Prologis, globalny właściciel, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o wynajęciu 10 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław firmie Geodis Calberson Polska, niezależnemu dostawcy usług logistycznych i usług transportu międzynarodowego, spółce zależnej SNCF.

Tradis rozwija obsługę klientów sieciowych

Tradis, należący do Grupy Handlowej Emperia rozwija współpracę z klientami sieciowymi. Spółka już od roku współpracuje m.in. ze stacjami benzynowymi Orlen i Bliska oraz siecią MarcPol.

Konflikt Fiata z organizacją FIOM

Ambitne plany Fiata obecnie stoją pod dużym znakiem zapytania. Do sądu trafiła sprawa Fiata oraz związku FIOM.

Ford Sierra: kontrola układu hamulcowego

Układ hamulcowy jest bardzo ważny w każdym samochodzie W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu hamulcowego w Fordzie Sierra.

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana przegubów drążków kierowniczych

Jak samemu dokonać wymiany przegubów drążków kierowniczych w Volkswagenie Golf IV i Bora? Oto poradnik i opis krok po kroku.

Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu kierowniczego

Przegląd układu kierowniczego to jedna z większych i ważniejszych kontroli w modelu Golf IV i Bora. W poradniku tym pokażemy poszczególne kroki takiego przeglądu.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola i demontaż półosi

W poradniku tym pokażemy jak wykonać kontrolę półosi oraz ich demontaż w Volkswagenie Golf IV i Bora. Cała operacja nie jest trudna i jesteśmy w stanie wykonać ją sami.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola automatycznej skrzyni biegów

Celem tego poradnika jest dokonanie kontroli automatycznej skrzyni biegów w modelu Golf IV i Bora. Cała operacja nie jest trudna i możemy ją wykonać we własnym zakresie.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola manualnej skrzyni biegów

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli manualnej przekładni mechanicznej w Volkswagenie Golf IV i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: sprawdzanie układu wydechowego

W poradniku tym dokonamy sprawdzenia układu wydechowego w modelu Golf IV i Bora. Pokażemy również jak samemu dokonać wymiany elementów w układzie wydechowym.

Trzecia odsłona Toyoty Yaris

W tym roku zadebiutuje już trzecia odsłona popularnej Toyoty Yaris. Toyota Yaris będzie dostępna z trzema silnikami, z których dwa zasilane będą benzyną, a trzeci olejem napędowym. Nowy model ma mieć lepiej wyposażone i bardziej przestronne wnętrze niż poprzednicy.

Pagani Zonda Cinque: milion euro na kołach

Pagani Zonda Cinque to limitowana do pięciu sztuk edycja włoskiego supersamochodu. Auto jest napędzane silnikiem AMG generującym moc 678 KM i 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie Zondy Cinque od 0 do 100 km/h trwa 3,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h - 9,6 sekundy. Prędkość maksymalna to około 350 km/h. Wyjątkowo mała liczba wyprodukowanych egzemplarzy przyciągnęła kolekcjonerów i auta zostały sprzedane zanim wyjechały z włoskiej fabryki. Fanom Zondy nie przeszkadzała nawet cena wynosząca około milion euro.

Historia motoryzacji: kiedy powstał Bentley?

Uskrzydlona litera „B” – kto z miłośników motoryzacji nie zna tego znaku firmowego? Kto nie słyszał o legendzie brytyjskiej motoryzacji, autach skutecznie konkurujących ze słynnymi Rolls-Royce’ami? Kto dziś pamięta autora tej legendy?

Samochodem do Rumunii

Do Rumunii wbrew pozorom nie jest daleko. Od przejścia granicznego w Koniecznej w Beskidzie Niskim do miejscowości Satu Mare jest zaledwie 290 km. Odkąd Rumunia stała się członkiem Unii Europejskiej, jest znacznie śmielej wybierana jako kierunek turystyczny. Nadal jest jednak krajem nieodkrytym i nieznanym przeciętnemu Europejczykowi, dlatego przed wyjazdem do Rumunii należy zapoznać się z przepisami drogowymi i zasadami obowiązującymi w kraju Drakuli.

Nowy Chevrolet Aveo

Wygląd nowej generacji Chevroleta Aveo jest... szokujący. Auto wygląda jak nieźle stuningowany hot-hatch. A to przecież tylko zwykły "cywil".

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola pompy paliwa

Poprawnie działająca pompa paliwa jest bardzo ważna w układzie zasilania. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo dokonać kontroli pompy paliwa w Volkswagenie Bora i Golf IV.

Dodge Viper SRT10 - Bezkompromisowy

Dodge Viper SRT10 model 2008. Pod maską montowanego ręcznie w zakładach Conner Avenue Assembly Plant w Detroit, Vipera SRT10 ryczy olbrzymia jednostka napędowa V10 o pojemności niemalże, jak w czołgu - 8,4 l. Moc - 600 KM. Moment obrotowy? 760 Nm. Wygląd? Nie z tej ziemi. Wrażenia z jazdy - ekscytujące! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Dodge'a Viper'a SRT10, model roku 2008.

Historia motoryzacji: Lagonda, wielka legenda Wysp Brytyjskich

Tuż przed końcem XIX wieku, kiedy na Wyspach Brytyjskich pojawiały się, jak przysłowiowe grzyby po deszczu, kolejne firmy produkujące samochody, skromny Szkot, śpiewak operowy z Ohio, Wilbur Gunn założył w Staines w hrabstwie Essex niewielką wytwórnię motocykli. Nazwał ją „Lagonda” dla upamiętnienia rzeki, nad którą się urodził w 1859 roku w Springfield w stanie Ohio.

Best of test - Czerwiec 2011

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem pojazdy w kategoriach Rozum i Serce.

Bezpieczna jazda samochodem

Ja bezpiecznie przejeżdżać przez przejazdy kolejowe? Jak wyprowadzić auto z poślizgu? Jak hamować autem z ABS? Na te i inne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa jazdy znajdziesz odpowiedzi w dziale Bezpieczeństwo serwisu technika-jazdy.wieszjak.pl

Peugeot rośnie w siłę

Peugeot podsumował pierwsze półrocze 2011 roku z dodatnim wynikiem. Marka sprzedała na świecie ponad milion aut, a udział sprzedaży realizowanej poza Europą urósł do 44%.

Historia motoryzacji: brytyjska przedwojenna motoryzacja - elegancja i jakość

Kiedy w 1893 roku Frederick Simms kupuje patent Gottlieba Daimlera na jego silniki i uruchamia ich produkcję w Wielkiej Brytanii, nikt nie przypuszcza, że to początek motoryzacyjnej historii marki Daimler na brytyjskim rynku.

Oto nowy Opel Combo

Nowy Opel Combo zadebiutuje w pierwszych miesiącach 2012 roku. Auto stworzone na platformie Fiata Doblo, będzie dostępne w odmianie 5- i 7-osobowej oraz jako furgon.

Wiadomości motoryzacyjne

Serwis News znajdujący się pod adresem moto.wieszjak.pl/wiadomosci przeznaczony jest dla wszystkich, których interesują najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji. Każdego dnia publikujemy najnowsze doniesienia z różnych dziedzin świata motoryzacji.

Najpiękniejsze ciężarówki Europy na zlocie pod Opolem

Ponad 200 ciężarówek i vanów z całej Europy uczestniczyło w 7. Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych "Master Truck 2011" w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Przez tereny zlotu przewinęło się podczas weekendu ok. 50 tys. zwiedzających.

Land Rover Evoque: polska premiera już w sierpniu

Range Rover Evoque w Polsce zadebiutuje w sierpniu 2011 roku. Najnowszy model ze stajni Land Rovera będzie największą premierą motoryzacyjną tego lata w naszym kraju.

Nowy Golf w wersji cabrio

Volkswagen Golf Cabrio powraca po latach. Kompakt niemieckiego producenta jest dostępny z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Producent ma do zaoferowania również ciekawe wersje wyposażenia. Dla miłośników wiatru we włosach Volkswagen Golf Cabriolet powinien być interesującą ofertą.

Samochodem do Austrii

Austriacka sieć drogowa jest bardzo dobrze rozwinięta ale wybierając się samochodem do Austrii warto zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami i podstawowymi zasadami aby uniknąć kontaktu z tamtejszą, bardzo surową policją i spokojnie pokonać trasę do krainy zimowego szaleństwa. Ten alpejski kraj, pełen jezior i rozległych stoków narciarskich to stały kierunek zimowych i tranzytowych (w drodze na południe Europy) podróży Polaków.

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana filtra paliwa

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna. W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtra paliwa w silniku Diesla i benzynowym w Volkswagenie Bora i Golf.

Volkswagen Golf IV/Bora: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec zapłonowych zapewni odpowiednią pracę naszemu silnikowi. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece zapłonowe w Volkswagenie Golfie i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu wtryskowego benzyny

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy silnika warto przyjrzeć się układowi wtryskowemu. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu wtryskowego w Volkswagenie Golf IV i Bora.

Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola i wymiana paska wieloklinowego

W poradniku tym pokażemy jak dokonać kontroli i wymiany paska wieloklinowego w Volkswagenie Golf IV/Bora.

Opel Vectra B: kontrola układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Prawidłowy stan układu kierowniczego i zawieszenia przedniego jest bardzo ważny. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli zawieszenia przedniego wraz z układem kierowniczym w Oplu Vectrze B.

Opel Vectra B: kontrola paska klinowego

Kontrola paska klinowego w Oplu Vectrze B to jedna z dodatkowych czynności, które warto wykonywać. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli paska klinowego w Opel Vectra B.

Czy warto zaślepić EGR? Co to daje?

Czy zawór układu recyrkulacji spalin (EGR) może być odcięty bez konsekwencji? Dlaczego zaślepia się EGR i jakie skutki ma to dla silnika? Czy można pozbyć się zaworu EGR z układu dolotowego? Dlaczego kierowcy nie wymieniają zaworu EGR na nowy?

Jak rozpoznać jakość części zamiennych?

Jakość kupionych przez nas zamienników czasem znacząco odbiega od tego, czego oczekiwaliśmy. Wybieramy części na podstawie ceny, sprawiając sobie niemiłą niespodziankę. Są jednak kategorie, dzięki którym możemy rozpoznać, czy część jest zgodna z normami jakościowymi. Jak rozpoznać jakość danego podzespołu?

REKLAMA