REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Best of test - Lipiec 2011

Subskrybuj nas na Youtube
Mazda MX-5 Fot. Moto.wieszjak.pl
Mazda MX-5 Fot. Moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem pojazdy w kategoriach Rozum i Serce.

Poniżej znajduje się lista testowanych w tym miesiącu aut, z której wybieraliśmy zwycięzców w kategorii Serce i Rozum. Każdy z redaktorów mógł oddać jeden głos na jedno auto w danej kategorii. Oto lista aut testowanych w Lipcu 2011 roku.

REKLAMA

Zobacz test: Test Volkswagen Cross Polo: Ulubieniec surferów

Zobacz test: Test Ford Focus III: łączy cechy poprzedników

Zobacz test: Test Mazda 6 Sport: dyskretna, elegancka... i łagodna dla portfela

Zobacz test: Mazda MX-5: emocje pod kontrolą

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz test: Test Fiat Sedici MultiJet: Włoch z japońskim rodowodem

Zobacz test: Test Citroen C4: francuskie wino w niemieckiej butelce

Zobacz test: Test Skoda Octavia Tour: wybór z rozsądku

Zobacz test: Test Nissan Juke: miejski eksperyment

Zobacz test: Test Opel Insignia Sports Tourer: komfortowa jazda za niewielkie pieniądze

Wyniki:

Rozum: Mazda6

Glosowanie:

Tomek: Citroen C4

Marcin: Mazda6

Kuba: Mazda6

Mateusz:Skoda Octavia

Tomasz Korniejew: Citroen C4. Za wszystko – rozsądną cenę, dokładność wykończenia, komfort jazdy, urodę i praktyczność.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Mazda6. Jeśli szukamy szybkiego auta w segmencie D, Mazda 6 Sport z 2,2 litrowym dieslem o mocy 180 koni mechanicznych jest doskonałym wyborem. Szybka, niezwykle oszczędna (7,5 litra w mieście!), a przy tym również bardzo efektowna wizualnie... a także duża i wygodna. Czyli to, co rozum lubi najbardziej. Nawet cena zakupu wypada lepiej niż u konkurencji.

Jakub Tujaka: Mazda6 wygrywa w tej kategorii dzięki oszczędnemu silnikowi diesla. Pomimo dużej pojemności bez większego wysiłku na trasie można osiągnąć średnio poniżej 6 litrów na 100 kilometrów. Oprócz oszczędności silnik oferuje także niezłe osiągi, 180 KM zapewnia zapas mocy. Wygląd i sposób, w jaki Mazda się prowadzi to kolejne pozycje z listy zalet tego auta.

Mateusz Szymański: Skoda Octavia. Wybór w kategorii rozum, przede wszystkim za ofertę cenową (43 tys zł!), pada na doskonale znaną Skodę Octavię Tour. Nie mogę jednak pominąć Citroena C4: to auto, które ma potencjał aby sporo namieszać w klasie kompaktów. Nie odstępuje najmocniejszych rywali ani o krok, dobrze jeździ, wnętrze jest wykonane na naprawdę wysokim poziomie a rozmiar bagażnika może zawstydzić konkurentów. Nowy C4 niczego nie udaje i wreszcie nie jest przekombinowany. To po prostu bardzo dobry kompakt, a za niezłe pieniądze otrzymujemy oszczędnego i dynamicznie jeżdżącego diesla.

Serce: Mazda MX-5

Głosowanie:

Tomek: Mazda MX-5

Marcin: Citroen C4

Kuba: Mazda MX-5

Mateusz: Mazda6

REKLAMA

Tomasz Korniejew: Mazda MX-5 lub Polo Cross. W zależności od zasobności portfela. Dlaczego Mazda MX-5 nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Mocny silnik, napęd na tylną oś i świetne prowadzenie dają dużą frajdę z jazdy. A czemu Polo w wersji Cross? Przede wszystkim za niebanalny styl.

Marcin Kalinowski: Citroen C4. W porównaniu z poprzednią C4-ką skok jakościowy jest oszałamiający. Co prawda nie wygląda tak efektownie jak poprzedniczka, ale nadal jest to auto zwracające na ulicy uwagę. Sednem sprawy jest jednak to, jak się nią jeździ. Nie wiem, czy istnieje drugi taki kompakt, który oferuje taki poziom komfortu i świętego spokoju na drodze. C4ka nie sili się na sztuczną "sportowość", jest po prostu komfortowa,  wygodna i tyle. Tym podbiła moje serce.

Jakub Tujaka: Mazda MX-5. Kolejna kategoria, w której w tym miesiącu zwycięża Mazda. Auto od lat zdobywa serca klientów na całym świecie. Lekkie i mocne tylnonapędowe auto ze składanym dachem daje dużo przyjemności z jazdy.

Mateusz Szymański: Serce skłania się ku MX-5, wybieram jednak Mazdę 6. Dlaczego? Z banalnej przyczyny: MX-5 jest dla mnie po prostu zbyt mała. A "szóstka" przy znacznie większych rozmiarach nie straciła nic ze sportowego ducha mniejszego modelu. Do tego rewelacyjnie wygląda, a 2.2 litrowy diesel o mocy 180 KM odpycha auto z taką siłą, że naprawdę nie chce się z niego wysiadać. To sprawia, że jestem nawet w stanie przełknąć przeciętną jakość wnętrza. Mazda 6 to jeden z tych samochodów, którymi po prostu chce się jeździć.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA