REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Best of test - Kwiecień 2011

Fiat Punto Evo 135 KM Energy to zwycięzca kwietniowej edycji Best of Test w kategorii
Fiat Punto Evo 135 KM Energy to zwycięzca kwietniowej edycji Best of Test w kategorii "Serce" fot. moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem auta w kategoriach Rozum i Serce. W tym miesiącu na podium stanęły Seat Altea XL i Fiat Punto Evo.

Poniżej znajduje się lista testowanych w tym miesiącu aut, z której wybieraliśmy zwycięzców w kategorii Serce i Rozum. Każdy z redaktorów mógł oddać jeden głos na jedno auto w danej kategorii. Oto lista aut testowanych w Kwietniu 2011.

REKLAMA

Volvo S80
Test Volvo S80 T6: ognisty rydwan

Peugeot 207 SW
Test Peugeot 207 SW: kombi z kosmosu

Peugeot 308 SW
Test Peugeot 308 SW: Liczy się przestrzeń

Ford S-Max
Test Ford S-Max: minivan w sportowej okrasie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Seat Altea
Test Seat Altea XL: urodziwy i praktyczny

Opel Astra Sports Tourer
Test Opel Astra Tourer: wielkość nie jest najważniejsza

Fiat Punto Evo
Test Fiat Punto Evo: hot-hatch rozcieńczony

Fiat Panda
Test Fiat Panda: stworzona do miejskiej dżungli

Fiat Bravo
Test Fiat Bravo – czy warto kupować auta na F?

Rozum: Seat Altea XL

Głosowanie

Tomek: Seat Altea XL
Marcin: Seat Altea XL
Kuba: Seat Altea XL

Tomasz Korniejew: Seat Altea XL. Przestronny samochód za niewygórowaną cenę. Altea ma obszerny bagażnik, nieźle wygląda i oferuje niezły komfort jazdy. Sprawdzi się jako w miarę uniwersalne auto rodzinne.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Seat Altea XL. tytuł napisanego przeze mnie testu brzmiał "urodziwy i praktyczny". Taki właśnie ten samochód jest. A przy tym także wyjątkowo przyjemny w prowadzeniu (dużo przestrzeni w środku), dynamiczny i oszczędny (dwulitrowy diesel o mocy 170 KM zużywa w cyklu miejskim poniżej 8 litrów na 100 kilometrów). We wnętrzu jest cała masa różnego rodzaju schowków, dzięki czemu drobiazgi nie walają się po całym aucie. Na koniec cena: auto jest minimalnie tańsze od swoich konkurentów. Wybierając dużego rodzinnego minivana łatwo można Seata pominąć, jednak byłby to duży błąd.

Jakub Tujaka: Seat Altea XL. Wybór w kategorii rozum tym razem padł na przestronnego minivana z silnikiem diesla. Zestawienie tych właśnie cech jest synonimem rozsądku w motoryzacji. Zaletą testowanego egzemplarza była dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG, która podnosi komfort podróżowania. Nie bez znaczenia jest także wykorzystanie niemieckich technologii.

Serce: Fiat Punto Evo Energy

Głosowanie

Tomek: Fiat Punto Evo Energy
Marcin: Fiat Punto Evo Energy
Kuba: Volvo S80 T6

REKLAMA

Tomasz Korniejew: Fiat Punto Evo. Zakup tej drogiej wersji popularnego Fiata nie może być podyktowany zdrowym rozsądkiem. Bądźmy szczerzy – prezentowane w naszej recenzji Punto świetnie wygląda i bardzo przyzwoicie jeździ. Jednak jego cena jest wygórowana.

Marcin Kalinowski: Fiat Punto Evo. Auto, którego zakup bardzo trudno uzasadnić przy użyciu logiki. To najmocniejsza wersja miejskiego autka, ze 135-konnym silnikiem T-Jet i mnóstwem efektownych bajerów i dodatków, takich jak 17-calowe felgi, perłowy lakier, przyciemniane szyby etc. Taka przyjemność kosztuje ponad 60 tysięcy złotych, człek "rozumny" jednak pewnie wolałby dopłacić 12-13 tysięcy i kupić o wiele bardziej rasowego Abartha. Pomijając jednak cenę Punto Evo Energy doskonale się broni: auto jest szybkie, dobrze się prowadzi, zwraca na siebie uwagę... i odmładza kierowcę o dobre 10 lat.

Jakub Tujaka: Volvo S80 T6. W tym miesiącu najbardziej przypadł mi do gustu flagowy okręt spod bandery Volvo. Wygodna limuzyna z mocnym silnikiem pod maską pozostawił inne auta daleko w tyle. Auto potrafi przekonać do siebie nie tylko za sprawą dźwięku silnika ale i poziomu komfortu. W tej kategorii pomijamy ilość spalanej benzyny.

Seat Altea XL 2,0 TDI to zwycięzca kwietniowej edycji Best of Test w kategorii "Rozum" fot. moto.wieszjak.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA