REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Best of test - Kwiecień 2011

Fiat Punto Evo 135 KM Energy to zwycięzca kwietniowej edycji Best of Test w kategorii
Fiat Punto Evo 135 KM Energy to zwycięzca kwietniowej edycji Best of Test w kategorii "Serce" fot. moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem auta w kategoriach Rozum i Serce. W tym miesiącu na podium stanęły Seat Altea XL i Fiat Punto Evo.

Poniżej znajduje się lista testowanych w tym miesiącu aut, z której wybieraliśmy zwycięzców w kategorii Serce i Rozum. Każdy z redaktorów mógł oddać jeden głos na jedno auto w danej kategorii. Oto lista aut testowanych w Kwietniu 2011.

REKLAMA

Volvo S80
Test Volvo S80 T6: ognisty rydwan

Peugeot 207 SW
Test Peugeot 207 SW: kombi z kosmosu

Peugeot 308 SW
Test Peugeot 308 SW: Liczy się przestrzeń

Ford S-Max
Test Ford S-Max: minivan w sportowej okrasie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Seat Altea
Test Seat Altea XL: urodziwy i praktyczny

Opel Astra Sports Tourer
Test Opel Astra Tourer: wielkość nie jest najważniejsza

Fiat Punto Evo
Test Fiat Punto Evo: hot-hatch rozcieńczony

Fiat Panda
Test Fiat Panda: stworzona do miejskiej dżungli

Fiat Bravo
Test Fiat Bravo – czy warto kupować auta na F?

Rozum: Seat Altea XL

Głosowanie

Tomek: Seat Altea XL
Marcin: Seat Altea XL
Kuba: Seat Altea XL

Tomasz Korniejew: Seat Altea XL. Przestronny samochód za niewygórowaną cenę. Altea ma obszerny bagażnik, nieźle wygląda i oferuje niezły komfort jazdy. Sprawdzi się jako w miarę uniwersalne auto rodzinne.

REKLAMA

Marcin Kalinowski: Seat Altea XL. tytuł napisanego przeze mnie testu brzmiał "urodziwy i praktyczny". Taki właśnie ten samochód jest. A przy tym także wyjątkowo przyjemny w prowadzeniu (dużo przestrzeni w środku), dynamiczny i oszczędny (dwulitrowy diesel o mocy 170 KM zużywa w cyklu miejskim poniżej 8 litrów na 100 kilometrów). We wnętrzu jest cała masa różnego rodzaju schowków, dzięki czemu drobiazgi nie walają się po całym aucie. Na koniec cena: auto jest minimalnie tańsze od swoich konkurentów. Wybierając dużego rodzinnego minivana łatwo można Seata pominąć, jednak byłby to duży błąd.

Jakub Tujaka: Seat Altea XL. Wybór w kategorii rozum tym razem padł na przestronnego minivana z silnikiem diesla. Zestawienie tych właśnie cech jest synonimem rozsądku w motoryzacji. Zaletą testowanego egzemplarza była dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG, która podnosi komfort podróżowania. Nie bez znaczenia jest także wykorzystanie niemieckich technologii.

Serce: Fiat Punto Evo Energy

Głosowanie

Tomek: Fiat Punto Evo Energy
Marcin: Fiat Punto Evo Energy
Kuba: Volvo S80 T6

REKLAMA

Tomasz Korniejew: Fiat Punto Evo. Zakup tej drogiej wersji popularnego Fiata nie może być podyktowany zdrowym rozsądkiem. Bądźmy szczerzy – prezentowane w naszej recenzji Punto świetnie wygląda i bardzo przyzwoicie jeździ. Jednak jego cena jest wygórowana.

Marcin Kalinowski: Fiat Punto Evo. Auto, którego zakup bardzo trudno uzasadnić przy użyciu logiki. To najmocniejsza wersja miejskiego autka, ze 135-konnym silnikiem T-Jet i mnóstwem efektownych bajerów i dodatków, takich jak 17-calowe felgi, perłowy lakier, przyciemniane szyby etc. Taka przyjemność kosztuje ponad 60 tysięcy złotych, człek "rozumny" jednak pewnie wolałby dopłacić 12-13 tysięcy i kupić o wiele bardziej rasowego Abartha. Pomijając jednak cenę Punto Evo Energy doskonale się broni: auto jest szybkie, dobrze się prowadzi, zwraca na siebie uwagę... i odmładza kierowcę o dobre 10 lat.

Jakub Tujaka: Volvo S80 T6. W tym miesiącu najbardziej przypadł mi do gustu flagowy okręt spod bandery Volvo. Wygodna limuzyna z mocnym silnikiem pod maską pozostawił inne auta daleko w tyle. Auto potrafi przekonać do siebie nie tylko za sprawą dźwięku silnika ale i poziomu komfortu. W tej kategorii pomijamy ilość spalanej benzyny.

Seat Altea XL 2,0 TDI to zwycięzca kwietniowej edycji Best of Test w kategorii "Rozum" fot. moto.wieszjak.pl
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA