REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Case study: Globalny standard GS1 w znakowaniu wina

Anna Gagaczowska
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Dbając o dostosowanie się do wymagań odbiorców, firma Piwnice Win Importowanych Vinfort z Krakowa zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych z globalnym standardem GS1.

Spółka Piwnice Win Importowanych Vinfort z Krakowa od 1950 roku zajmuje się importem i butelkowaniem wysokiej klasy win gronowych. Firma wiele gatunków win z większości państw europejskich, m.in. Węgier, Chorwacji, Rumunii, Słowenii, Mołdawii, Hiszpanii, a także z krajów Ameryki Południowej, takich jak Argentyna, Chile czy Brazylia oraz z egzotycznej Afryki Południowej.

REKLAMA

Do tej pory w Piwnicach Win podczas znakowania produktów posługiwano się etykietami, które były wykonane według własnych projektów, a co za tym idzie - nie były dostosowane do wymagań wszystkich kontrahentów.

W związku z tym spółka zdecydowała się ustandaryzować oznakowanie.
Eksperci z SKK zaproponowali system służący do wydruku etykiet logistycznych zgodnych z globalnym standardem GS1.

W ramach przeprowadzonego wdrożenia SKK dostarczyła oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 do wydruku etykiet logistycznych, uruchomiła system i przeszkoliła pracowników oraz zaprojektowała etykiety zgodne ze standardem GS1.

Co to jest GS1

REKLAMA

Standard GS1 umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów do identyfikacji dóbr, usług, zasobów i lokalizacji na całym świecie. Numery te mogą być przedstawione w postaci kodów kreskowych. Umożliwia to zautomatyzowany odczyt wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba w procesach logistycznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Etykiety logistyczne są nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy (producent, przewoźnik, dystrybutor, detalista) porozumiewają się wspólnym językiem. W wymianie handlowej zgodnej z systemem GS1 ważne jest, aby każdy uczestnik łańcucha dostaw miał zestandaryzowany kod, który zawiera standardowe dane. Obecnie duże sieci handlowe wymagają, aby dostarczany im towar był oznaczony w systemie GS1. 

SKK Etykieta Logistyczna GS1 to oprogramowanie służące do projektowania i drukowania etykiet. Wszystkie wersje programu SKK Etykieta Logistyczna GS1 mają przejrzysty i przyjazny interfejs użytkownika oraz całą gamę nowoczesnych narzędzi, które sprawiają, że projektowanie etykiet jest łatwe i szybkie.

REKLAMA

Oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 występuje w polskiej wersji językowej i umożliwia skonfigurowanie tzw. serwera wydruku, który automatyzuje proces wprowadzania danych potrzebnych do wydruku etykiet. Rozwiązanie zastosowane w Piwnicach Win zostało zintegrowane z systemem informatycznym firmy.

Oznacza to, że dane na etykietę są pobierane automatycznie z systemu informatycznego. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego wprowadzania danych przed wydrukiem etykiety, co pozwala na wyeliminowanie błędów oraz ograniczenie kosztów. Wprowadzone rozwiązanie doceniają również klienci. Dzięki wdrożeniu nowego systemu znakowania, Piwnice Win dołączyły do grona firm funkcjonujących zgodnie ze standardami GS1 i mogą teraz współpracować z wszystkimi dużymi sieciami handlowymi.

Największą korzyścią po wdrożeniu systemu zaproponowanego było spełnienie wymagań odbiorców, a tym samym możliwość dostarczania produktów do wszystkich sieci handlowych, które wymagają stosowania standardów GS1. Ponadto firma nie ponosi kosztów związanych z nieprawidłowym oznakowaniem produktów, ponieważ system jest zaprogramowany w taki sposób, aby etykiety były drukowane zgodnie z zasadami. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu udało się także obniżyć koszty wewnętrznego oznakowania produktów.

Nowy system znakowania wprowadzony w dystrybucji win jest również korzystny dla odbiorców, ponieważ na każdej etykiecie znajdują się szczegółowe dane dotyczące konkretnego produktu, takie jak numer partii produkcyjnej, co ułatwia szybką identyfikację towaru.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA