REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Drobne naprawy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Hyundai Accent II: naprawa wycieraczek


Powolna praca wycieraczek, oraz czasowe zacinanie się podczas pracy, oznaczają konieczność naprawy mechanizmu. Nie należy z tym czekać, brak wycieraczek w deszczowy dzień to najgorsze co mogłoby nas spotkać.

Fiat Punto II: usunięcie skrzypienia pedału sprzęgła


Jazda ze skrzypiącym pedałem sprzęgła jest bardzo męcząca. Biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką go używamy, natychmiast musimy coś z tym zrobić.

BMW E36: wymiana uszczelki obudowy filtra oleju


Wymiana uszczelek zostanie przeprowadzona w BMW E36 z silnikiem M40. Cała operacja nie jest trudna i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Fiat Punto II: wymiana spryskiwaczy szyb


Wymiana spryskiwaczy szyb w Fiacie Punto II jest dosyć trudna. Istnieje dużo elementów, które można uszkodzić. Jednak postaramy się pokazać jak zrobić to bezproblemowo i bez zbędnych uszkodzeń.

REKLAMA

BMW silnik M44: czyszczenie przepustnicy


Falujące obroty, nierówna praca silnika to główne powody, z których czyścimy przepustnicę.
Operacja nie jest trudna, możemy ją wykonać w kwadrans, lub jeszcze szybciej. Efekt? Auto nie do poznania.

Audi A6 C6: wymiana filtra paliwa


Posiadając nowe Audi nie musimy z każdą wymianą jeździć do serwisu. Możemy we własnym zakresie wymienić chociażby filtr paliwa.

Audi A6: wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego

Wymianę czujnika płynu przeprowadzimy na przykładzie Audi A6 z silnikiem 3.0 V6. Cała operacja nie jest trudna, jednak przy wymianie tego czujnika trzeba być bardzo ostrożnym.

Jak naprawić zacinające się wycieraczki w Audi?


Zacinające się wycieraczki to najgorsze, co może nas spotkać podczas deszczu. Nie potrzeba kupować nowego mechanizmu. Pokażemy krok po kroku, jak naprawić mechanizm wycieraczek w Audi.

REKLAMA

Jak wymienić termostat w Audi 80 B4?

Wymiana termostatu nie wymaga wiele czasu. Jest to czynność, która możemy wykonać samemu. Po lekturze tego poradnika, dowiesz się jak wymienić termostat w swoim Audi 80.

Jak wymienić termostat w Alfa Romeo?

W poradniku tym przedstawimy wymianę termostatu w silniku 2.0 TS. Opis znajduje zastosowanie w modelach, które zostały wyposażone w ten silnik np. GTV czy 156.

Jak wymienić pasek wielorowkowy w Alfie Romeo?


Wymianę paska wielorowkowego przeprowadzimy w silniku 2.0 TS. Wymiana paska klinowego nie jest trudna, w naszym poradniku dowiesz się, jak wykonać to we własnym zakresie.

Jak wykonywać poważniejsze naprawy?

Nie święci garnki lepią, więc i nie święci naprawiają samochody. Są tacy, którzy to robią nie w ramach służbowych obowiązków, ale dla siebie, remontując i naprawiając swoje auto, często traktując je jak przedmiot kultu, do którego nie mają dostępu postronne osoby, czyli – mechanicy.

Co może być przyczyną hałasu w kabinie kierowcy?

Tak naprawdę źródeł drażniących i niepokojących nasz aparat słuchowych dźwięków może być wiele. Często przypisuje się to nieprawidłowej pracy lub usterkom amortyzatorów.

Jak wymienić chłodnicę w Skodzie Felicji?


Wymiana chłodnicy w tym modelu Skody nie należy do trudnych. Warto poświęcić trochę czasu i wykonać pracę samemu. Oto opis jak wymienić chłodnicę w Skodzie Felicji.

Jak wymienić chłodnicę?

Chłodnica jest niezbędnym elementem samochodu. Dzięki niej ciepło jest odbierane z silnika, który z kolei generuje ogromne jego ilości podczas pracy. Podpowiadamy, jak samodzielnie wymienić ten element.

Jak przepłukać układ chłodzenia?

Układ chłodzena jest jednym z niezbędnych układów samochodu. Bez niego nasz silnik przegrzałby się i zatarł lub zakleszczył. Jego części mogłyby się powyginać, a remont byłby kompletnie nieopłacalny. Podpowiadamy więc, jak zadbać o ten ważny element.

Skutki zapowietrzenia układu chłodzenia

Układ chłodzenia jest niezbędny do pracy silnika, który generuje ogromne ilości ciepła. Motor wymaga jednak pewnej stałej temperatury dla efektywnej pracy. Podpowiadamy, jakie mogą być skutki zapowietrzenia układu chłodzenia.

Jak odpowietrzyć układ chłodzenia?

Regularne odpowietrzanie układu chłodzenia może być konieczne w celu zapewnienia jak najlepszej efektywności jego pracy oraz pracy silnika. Nie jest to trudne, a my podpowiadamy, jak samodzielnie odpowietrzyć układ chłodzenia?

Jak wymienić przewody chłodnicy?

Jeśli przewody chłodnicy są nieszczelne, powinniśmy je wymienić, gdyż usterka może bardzo niekorzystnie wpływać na pracę silnika. Podpowiadamy, jak zrobić to samodzielnie.

Samodzielna naprawa szyby w samochodzie

Czy naprawa szyby domowym sposobem jest możliwa do zrealizowania? W jakich przypadkach opłacalna jest własnoręczna naprawa, a w których kupno nowej szyby jest dużo lepszym rozwiązaniem?

Jak wymienić termostat w silniku Opla?


Wymiana termostatu będzie dotyczyć jednych z najpopularniejszych silników benzynowych, czyli 1.6 i 1.8. W naszym poradniku znajdziesz opis jak szybki i sprawnie wymienić termostat.

Jak wymienić mechanizm biegów w Oplu?


Problemy z wybierakiem biegów objawiają się tym, że pojawiają się trudności z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu. Najczęściej ten problem występował w Oplu Astra. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o mechanizmie biegów.

Jak poprawnie wymieniać świece w silnikach TDI?


Wymiana świec w silnikach Diesla bywa kłopotliwa. Może się to wydać niemożliwe, ale ponad 70% świec ulega uszkodzeniu podczas wykręcania. W poradniku tym podpowiemy, jak bezpiecznie wykręcić świece.

Jak naprawić tylną wycieraczkę w Golfie MKIII?


Powodem awarii tylnej wycieraczki jest zazwyczaj zatarcie się trzpienia. Jeżeli w Twoim golfie tylna wycieraczka przerywa lub nie powraca na miejsce, może to oznaczać zatarcie trzpienia.

Jak wyczyścić rurę wydechową i zabezpieczyć ją przed rdzą?

Rura wydechowa wykonana jest z metalu, a że znajduje się pod samochodem, to często jest pomijana podczas czyszczenia. Podpowiadamy, jak o nią zadbać.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Większość kierowców zapomina o potrzebie wymiany, bądź sprawdzaniu stanu oleju przekładniowego, mając na względzie zalecenia producentów pojazdów.

Co zrobić z ukręconą świecą żarową?


Ukręcona świeca żarowa to poważny problem. Zazwyczaj kojarzy się to z potrzebą zdjęcia głowicy. Jednak, okazuje się, że są inne lepsze metody. Zanim zdecydujesz się, co zrobić, przeczytaj naszą poradę.

Jak wymienić podkładki pod końcówki wtryskiwaczy?


Mokry wtryskiwacz, nie zawsze oznacza, że trzeba go wymienić. Zazwyczaj problem leży w pokrywie uszczelniającej. W poradniku tym pokażemy jak wymienić podkładki uszczelniające.

Jak uszczelniać przewody paliwowe?


Nieszczelne połączenia przewodów paliwowych ze zbiornikiem paliwa, pompą paliwa, pompą wtryskową lub gaźnikiem mogą być przyczyną wielu kłopotów i problemów, z których największym może być pożar samochodu.

Jak wyczyścić zawór EGR?

Zawór EGR wymaga czyszczenia kiedy auto zużywa więcej paliwa, gaśnie silnik przy wciskaniu sprzęgła lub dojeżdżaniu do świateł. Problem ten jest często spotykany, niezależnie od marki.

Jak wymienić łącznik elastyczny tłumika?


Uszkodzenie łącznika elastycznego jest dosyć częstą przypadłością układu wydechowego. Wymiana nie jest problematyczna, lecz wymaga trochę czasu. Oto opis jak wymienić uszkodzoną plecionkę.

Jak uszczelnić układ wydechowy?


Czasami dochodzi do rozszczelnienia układu wydechowego i wówczas wzrasta poziom hałasu, do wnętrza kabiny pasażerskiej mogą się przedostawać spaliny.

Jak wyeliminować przyczyny nadmiernego zużycia różnych elementów samochodu?

Wszystkie elementy samochodu zużywają się w trakcie eksploatacji. Bywa jednak, że zużycie to jest znacznie szybsze. Ma na to wpływ wiele przyczyn, z których wszystkie są możliwe do wyeliminowania.

Jak postępować z cięgłem, które zacięło się w pancerzu?

Zdarza się czasem, na szczęście dość rzadko, że ważne cięgło zaczyna się blokować, pracuje z coraz większym oporem, aż w końcu zacina się na dobre.

Jak zdiagnozować różne niepokojące objawy w zachowaniu samochodu?

Kierując samochodem niejednokrotnie mamy uczucie, że zachowuje się on dziwnie. Po stwierdzeniu, że przyczyny tego nie leżą po stronie jakości drogi, oraz po stronie przyrody, usterek należy szukać w samochodzie.

Samodzielna wymiana oleju w skrzyni biegów


Samodzielnie, nie dysponując specjalistycznymi narzędziami, można wymieniać olej tylko w takich skrzyniach biegów, które mają w dnie korki spustowe. Wymiana jest czynnością prostą, ale mało przyjemną i niezupełnie bezpieczną.

Wymiana filtra paliwa w Renault Clio 1.5 dci – jak zrobić to samemu?


Filtr paliwa jest elementem, którego nie powinniśmy pominąć przy wymianie innych filtrów i oleju. Czystość benzyny również ma duży wpływ na wydłużenie żywotności silnika. Pokażemy, jak szybko i sprawnie dokonać wymiany filtra paliwa w tym modelu auta.

Jak wymienić filtr paliwa w Hondzie Civic LSI?


Wymiana filtra paliwa w hondzie jest bardzo prosta. Montaż nie należy do skomplikowanych, same filtry zaś są łatwo dostępne, co pozwala na szybkie i sprawne wymienienie tego elementu własnoręcznie. Można w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak wymienić tylną szybę w Mitsubishi Lancer?


Niestety czasem zdarza się, że jakiś drobny odprysk lub pękniecie prowadzą do rozsypania się szyby, która nie jest zabezpieczona folią. Na szczęście szybko i sprawnie możemy wymienić ją sami.

Wymiana alternatora w Seacie Cordoba Vario silnik ALM - jak zrobić to we własnym zakresie?


W zaciszu własnego garażu, przy odrobinie chęci i wiedzy motoryzacyjnej, możemy z powodzeniem sami wykonać wiele napraw swojego pojazdu. Wymiana alternatora należy do dość prostych. Powiemy, jak szybko i sprawnie jej dokonać.

Wymiana termostatu w Oplu Omega MV6


Awaria termostatu może wiązać się z poważnymi uszkodzeniami silnika, jeśli zaniedbamy konieczność jego naprawy lub wymiany. Powiemy, jak w zaciszu własnego garażu poradzić sobie z tym problemem.

Jak zmieniać pasek klinowy w starszych typach samochodów?

Wymiana paska klinowego nie należy do najprostszych czynności, zwłaszcza w przypadku, gdy silnik jest w trudno dostępnym miejscu. Podpowiadamy, jak zrobić to właściwie.

Jak usunąć przyczyny niewłaściwej temperatury pracy silnika?

Jazda z niedogrzanym silnikiem powoduje zwiększone zużycie paliwa, a w skrajnym wypadku może doprowadzić do jego awarii. Podobne skutki ma jazda z silnikiem przegrzanym.

Jak usunąć nieszczelności pomiędzy gaźnikiem i kolektorem ssącym?

Nieszczelność ta powstaje z powodu uszkodzenia uszczelki, albo w wyniku zbyt słabego dokręcenia gaźnika do kolektora ssącego lub wykrzywienia się kołnierza służącego do mocowania gaźnika do kolektora.

Jak naprawić uszkodzony zbiornik paliwa?

Niewielkie uszkodzenia zbiornika paliwa można usunąć we własnym zakresie. Jednak pamiętajmy, że trwałość naprawy może nie być długa.

Jak wymontować uszkodzony zbiornik paliwa?

Wszelkiego rodzaju prace naprawcze przy zbiorniku paliwa przeważnie wymagają jego demontażu. Radzimy jak zrobić to krok po kroku.

Jakie są podstawowe zasady BHP przy naprawach samochodów?

Nie wszystkie prace przy samochodzie są bezpieczne. Można przypadkowo wywołać pożar, łatwo o skaleczenia i zadrapania, można podczas prac pod samochodem stracić zdrowie lub życie.

Jak usunąć kamień kotłowy z układu chłodzenia?

Całoroczne płyny do chłodnic wyeliminowały zjawisko kamienia kotłowego. Jednak niektórzy kierowcy dolewają wody do układu chłodzenia, co może skutkować odłożeniem się kamienia kotłowego w układzie.

Jak odkręcać zardzewiałe śruby i wkręty, gdy polewanie coca-colą nie pomaga?

Istnieje przekonanie, że coca-cola pomaga w odkręceniu zardzewiałych lub zapieczonych śrub. Napój ten jest roztworem wodnym, a woda jak wiadomo nie zwilża tłustych powierzchni.

Jak przygotować się do prac przy samochodzie?

Prace przy samochodzie, nawet te najprostsze, nie należą do czystych. Dlatego należy liczyć się nie tylko z zabrudzeniem rąk, ale także z przypadkowym pobrudzeniem odzieży.

REKLAMA