REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wymienić podkładki pod końcówki wtryskiwaczy?


Mokry wtryskiwacz, nie zawsze oznacza, że trzeba go wymienić. Zazwyczaj problem leży w pokrywie uszczelniającej. W poradniku tym pokażemy jak wymienić podkładki uszczelniające.

Mercedes W202: wymiana oleju w układzie wspomagania

W poradniku tym podpowiemy jak poprawnie wymienić olej w układzie wspomagania w Mercedesie W202. Wymiana nie należy do trudnych, dlatego warto ją wykonać samemu.

Zapowiedź Forda Focusa ST


Ford Focus ST zostanie wprowadzony do sprzedaży w 2012 roku. Auto zadebiutowało na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu. Wtedy też pokazano zapowiedź usportowionej wersji popularnego kompaktu.

Zapłacimy za jazdę po obwodnicach?


Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić opłaty za przejazd obwodnicami. Wpływy z tych opłat mają wynieść 1,2 miliarda złotych, donosi Gazetaprawna.pl

REKLAMA

Ford Ranger reaktywacja


Na targach motoryzacyjnych w Sydney (Australia) Ford zaprezentował nową wersje pick-upa. Ranger to pięcioosobowy pojazd użytkowy, który będzie dostępny z dwoma wersjami silnikowymi i dwiema skrzyniami biegów.

Seat Ibiza ST: polowanie na promocję

Ibiza to auto, które przy odrobinie szczęścia mogłoby być na rynku autem popularnym. Niestety jest o wiele za drogie jak na to, co oferuje.

Fiat 500 najmniej awaryjny


Według raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego GTÜ najrzadziej psującym się autem używanym jest Fiat 500.

Test Nissan Micra 1.2: Pierwsza jazda

Nissan właśnie wprowadza na rynek nową generację swojego malucha. Auto niegdyś bardzo popularne, obecnie trochę zapomniane, dziś znów ma szansę na rynkowy sukces. Czy ją wykorzysta?

REKLAMA

Romet 4E – prosto z Polski

Romet 4E to koncepcyjny miejski samochód elektryczny, który będzie produkowany w Polsce. Ten dwuosobowy pojazd ma być alternatywą dla skuterów i motocykli. Według producenta przejechanie 100 kilometrów nowym rometem kosztuje 5 zł.

Mitsubishi i-MIEV: ekologia za 160 tysięcy


I-MiEV został wyceniony na 160 800 złotych. Jest to pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód elektryczny. Pojazd właśnie wprowadzono do oferty producenta w Polsce.

Przepisy drogowe w Albanii

Albania – to jeden z krajów bałkańskich, w którym panował kiedyś komunistyczny reżim. Pozostałością po nim jest niewielka ilość dróg i ich opłakany stan. Jednak pod względem krajobrazu ten kraj ma wiele do zaoferowania. Jakie przepisy drogowe obowiązują w Albanii?

Test Seat Leon 1.8 TSI: Generator przyjemności

Całe szczęście, że są pojazdy, które można rozpatrywać wyłącznie w kategorii przyjemności z jazdy. Przykładem jest Seat Leon. Owszem, funkcjonalny pięciodrzwiowy kompakt. Ale najważniejsze, że daje sporo frajdy.

Salon Samochodowy - Paryż 2010

Jesień poza deszczami i początkiem roku akademickiego przynosi również pozytywne doznania. Jednym z nich jest trwający właśnie Salon Samochodowy w Paryżu, czyli nie lada gratka dla fanów motoryzacji.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji?

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji? Nasz południowy sąsiad – to kraj o dużym bogactwie przyrody ale słynie też z restrykcyjnych przepisów drogowych i wysokich mandatów.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Rodos?

Alternatywą dla stacjonarnych wakacji na jednym z wybrzeży wyspy Rodos może okazać się podróż samochodem po jednej z najpiękniejszych części Grecji.

Awaria tylnej lampy Led w BMW E39 – jak to naprawić?

Jednym z uszkodzeń oświetlenia w E39 jest awaria tylnej lampy Led. Właściciele modeli z tymi lampami mają do czynienia z zanikającym światłem w diodach.

Naprawa świateł awaryjnych w Audi A4 B5 – jak to zrobić?

Podpowiadamy jak naprawić światła awaryjne w Audi A4 B5.

Audi 80 B4

W 1991 roku na niemieckim autosalonie zaprezentowano odświeżony model Audi B4. Była to kontynuacja linii Audi 80, które produkowano od 1972 roku.

Wpływ rozmiaru kół na prowadzenie

Na ulicach coraz częściej pojawiają się samochody o niestandardowym rozmiarze opon i felg.  Ma to na celu nie tylko poprawienie trakcji ale również zwiększenie atrakcyjności wizualnej auta.

Na co wpływa zmiana rozmiaru kół?

Coraz częściej spotyka się auta na większych oponach i felgach niż standardowe. Użytkownicy nie robią tego tylko w celu polepszenia trakcji, lecz w dużej mierze dla poprawy wyglądu auta.

Jaką szerokość opon zimowych wybrać?

Sezon zimowy to czas zakupu i wyboru opon zimowych. W tym poradniku doradzimy jak wybrać opony o odpowiednich parametrach i czy stosowanie węższych opon zimą ma sens.

Jaka szerokość opony na zimę?

Powoli zbliża się sezon zimowy, czas zakupu i wyboru opon zimowych. W poradniku tym podpowiemy, jak dobrać szerokość opony na zimę. Odpowiemy także na pytanie, czy na zimę trzeba stosować węższe opony.

Jak odnowić felgi stalowe?

Na każdej feldze stalowej wcześniej czy później pojawi się rdza. Jednak nie ma potrzeby zakupu nowych felg. Pokażemy, jak domowym sposobem zregenerować felgi stalowe.

Odnawianie felg stalowych - jak to zrobić?


Stalowe felgi rdzewieją. Nie trzeba jednak wtedy kupować nowych. Można je zregenerować samemu.

Skoda Superb z nowym napędem


Napęd flagowego modelu Skody został wzbogacony o możliwość połączenia silnika Diesla z dwusprzęgłową skrzynią DSG i napędem na cztery koła.

Jak zdiagnozować drobne usterki elektryczne?

Nie trzeba być mechanikiem samochodowym, żeby poradzić sobie z drobnymi usterkami układu elektrycznego. Wystarczy wiedza z fizyki na poziomie podstawówki, klucz do klem i odrobina cierpliwości.

Jak samemu wymienić kompresor klimatyzacji w Oplu Vectra B?

Wymiana kompresora klimatyzacji w ASO jest dość kosztowna. Samodzielna wymiana jest dość trudna ze względu na słabą dostępność kompresora, ale do wykonania przez każdego.

Wymiana przednich piast w BMW E34 – Jak to zrobić

Pozornie tego typu operacja może wydawać się trudna, jednak przy odrobinie chęci możemy dokonać jej sami.

Jak odgrzybić klimatyzację w Audi B4?

Z powodów zdrowotnych należy przynajmniej raz na rok poddać układ klimatyzacji odgrzybianiu. Zabieg ten można wykonać w serwisie lub zrobić to samemu.

Czyszczenie i smarowanie wirnika nawiewu powietrza w Fiacie Grande Punto – jak to zrobić?

Gdy po włączeniu nadmuchu powietrza w naszym aucie usłyszymy piski lub inne dziwne dźwięki to znaczy, że czas na wyczyszczenie i nasmarowanie łożyska wirnika nawiewu.

Wymiana łącznika stabilizatora – jak to zrobić w Oplu Astrze G

Jeśli podczas jazdy słyszymy dziwne stukanie, jak gdyby pasażer kopał nogą w podłogę, oznacza to, że czas na wymianę łączników stabilizatora.

Czy można jeść w czasie jazdy?

Badania brytyjskich naukowców wykazały, że jedzenie w czasie jazdy dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. To więcej niż rozmowa przez telefon komórkowy, choć różnica jest niewielka.

Jak wymienić uszkodzony mechanizm podnoszenia szyby w Oplu Omega C?

Jednym z częstszych uszkodzeń układów elektromechanicznych w Oplach jest awaria mechanizmu podnoszącego szyby. Jego naprawa jest możliwa tylko poprzez jego całkowitą wymianę na nowy lub używany.

VW Golf IV: wymiana gum stabilizatora

Gdy podczas codziennej jazdy autem zaczniemy słyszeć dziwne stukanie lub skrzypienie, to znak, że zbliża się czas wymiany zużytych gum stabilizatora.

Jak sprawić, by wnętrze naszego samochodu wyglądało, jak nowe?

Jeśli nie stać nas na nowy samochód nie oznacza to, że jesteśmy skazani na korzystanie ze zniszczonego i brudnego wnętrza. Usługi smart repair w Polsce są coraz łatwiej dostępne.

Jak wymienić tuleje wspornika drążka w Mercedesie W202

Zużyta tuleja wspornika drążka jest jedną z przyczyn luzów układu kierowniczego. Jeśli poruszając wspornik ręką odczuwamy luz, należy jak najszybciej wymienić tuleje aby uniknąć kolejnych uszkodzeń.

Ubezpieczenie Assistance a wyjazd zagraniczny

Wakacyjny wyjazd, zwłaszcza zagranicę, kojarzy nam się z czymś przyjemnym, jednak widmo stłuczki może zepsuć nam dobre samopoczucie. Komfort psychiczny zapewni nam ubezpieczenie Assistance.

Jakie opony kupić, nowe czy używane?

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, minimum dwa razy w roku. Zakup opon to ważna i kosztowna sprawa. W poradniku tym podpowiemy, które opony będą lepsze, nowe czy używane.

Opona używana czy opona nowa?

Zakup opon to kosztowna sprawa. Dlatego wielu kierowców staje przed dylematem, czy wybrać opony tańsze ale częściowo już zużyte, czy opony nowe prosto ze sklepu. W tym poradniku podpowiemy, co będzie lepszym i bezpieczniejszym wyborem.

Opony asymetryczne czy kierunkowe?

Szukając opon mamy zawsze ten sam problem, jaki rodzaj bieżnika wybrać? Czy wybrać opony asymetryczne, czy może kierunkowe? Pamiętajmy, że poza ładnym i efektownym wyglądem opona musi dobrze jeździć. Postaramy się przybliżyć poszczególne wzory bieżnika.

Jakie wybrać opony: asymetryczne czy kierunkowe?

Wybór rodzaju bieżnika zawsze stawia nas przed dylematem. Aspekt wizualny nie może przeważyć nad tym jak opona zachowuje się na drodze. Przybliżamy wzory bieżników jakie możemy spotkać w ofercie współczesnych producentów.

Jak sprawdzić stan rozrządu?

Kupując samochód bez historii serwisowej ciężko nam ocenić stan rozrządu. Nalepki na obudowie silnika nie zawsze pokazują autentyczny stan. Podpowiemy, jak samemu sprawdzić rozrząd - choć najlepiej jest zawsze, profilaktycznie, rozrząd wymienić.

Honda Civic po faceliftingu


Honda zmodernizowała model Civic. Zmiany dotyczą głównie wyposażenia wnętrza, materiałów użytych do jego wykończenia i palety dostępnych kolorów nadwozia.

Subaru Impreza

Subaru nigdy nie grzeszyło urodą. Wielbiciele tej marki kierują się innymi względami. Wszystkie modele przyciągają wzrok i urzekają zarówno kierowców, jak i przechodniów.

Seat Toledo II

Druga generacja Seata Toledo była najładniejszą i najbardziej udaną wersją tego auta. Pierwsza dość się już zestarzała, trzecia – której linie rysował Walter da Silva – słabo się sprzedawała.

Renault Laguna II

Duże i wygodne francuskie auto. Jedni je chwalą, inni unikają jak ognia. Co czeka na nabywców flagowej limuzyny Renault – miłość, czy nienawiść?

Jak korzystać z klimatyzacji zimą?

W wilgotnym i zimnym okresie zimowym kierowcy często muszą walczyć z zaparowanymi szybami. Niewielu z nich wie, że w usuwaniu wilgoci z powietrza skutecznie może wspomóc ich sprawnie działająca klimatyzacja oraz jej filtr kabinowy.

Jak przewozić samochodem osobowym przedmioty o dużych gabarytach?

Często, z oszczędności lub z braku innych możliwości, samochód osobowy traktuje się jak dostawczy lub ciężarowy, przewożąc nim mniejsze meble i inne sprzęty gospodarstwa domowego, albo różnorodne pakunki.

Jak kierowca powinien chronić oczy przed słońcem?

Jazda w słoneczny dzień jest przyjemna wówczas, kiedy słońce znajduje się wysoko nad horyzontem. W przeciwnym wypadku jego blask może oślepić kierowcę, a to może mieć bardzo przykre następstwa.

Jak sprawdzić termostat?


Prawidłowo pracujący termostat jest gwarancją zarówno ekonomicznego zużycia paliwa, jak i trwałości silnika. Trzeba więc o niego troszczyć się, jak o inne bardzo ważne elementy samochodu.

REKLAMA