REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Renault Megane II

Konrad Bagiński
Renault Megane II
Renault Megane II

REKLAMA

REKLAMA

Design Megane II uznano za kontrowersyjny, acz szybko okazało się, że dzięki swojemu wyglądowi doskonale wyróżnia się z tłumu. A dziwne linie absolutnie nie przeszkadzają w jeździe.

REKLAMA

Pierwsza generacja Renault Megane niewiele różniła się od poprzedzającego ją R19 (miała nawet tę samą płytę podłogową), okazała się jednak strzałem w dziesiątkę. Druga generacja zadziwiła świat swoją nieco pokręconą linią. Ostre, drapieżne linie przodu kontrastują z krągłościami kuperka francuskiego kompaktu i udziwnioną tylną szybą. Auto ma 4,2 m długości w wersji hathback (4,5 m w wersji sedan i kombi), 1,77 m szerokości i bagażnik o pojemności 330 litrów (520l sedan i kombi).

REKLAMA

W ślad za nowatorskim designem poszła jakość wykonania. Megane II dzięki sztywnemu nadwoziu wspartemu kompletem poduszek i elektronicznych systemów była pierwszym autem swojej klasy, które zdobyło komplet pięciu gwiazdek w testach NCAP. Jest autem zaskakująco przestronnym i doskonale zestrojonym. Akuratne zawieszenie, dający pewność panowania nad samochodem układ kierowniczy, doskonałe prowadzenie – wsiadasz do Megane II i czujesz jakbyś jeździł nim od dawna.

Od oszczędności po sport

Megane II występuje w kilku wersjach nadwoziowych: trzy- i pięciodrzwiowy hathback, sedan, kombi i cabrio-coupe. Również gama silników jest spora. Podstawowy motor benzynowy 1.4 ma 82 lub 98 KM. Nieco większy 1.6 – dużo lepiej radzi sobie z tą renówką – ma 113 koni. Czystą przyjemnością jest jazda z dwulitrowym benzynowym silnikiem. W zależności od wersji może on mieć 134, 163, 224 lub 230 koni. W przypadku tych dwóch ostatnich jazda z przyjemnej staje się ekscytująca. To sportowe wersje – RS, RS F1 R26 i RS R26.R – trochę dużo tych R.

Zobacz również: Opinie kierowców o Renault Megane

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla bardziej oszczędnych jest cała gama diesli. Trzy wersje pojemności – 1.5 (82, 85, 105 KM), 1.9 (110, 115, 120 i 130 KM) i 2.0 (150 i 173 KM) dają spore możliwości wyboru. Wszystkie silniki są warte polecenia. Ich mnogość pozwala wybrać każdemu coś dla siebie – podobnie jest z wersjami nadwoziowymi. Reasumując, to pełna gama świetnych, oryginalnych aut.

Minusy Megane

Radość jazdy renówką psują, kolokwialnie rzecz ujmując, upierdliwe drobiazgi. Dobra jakość wykonania tyczy głównie podstawowych elementów samochodu, te drobne potrafią się w najmniej oczekiwanych momentach popsuć. Dobrze, że części nie kosztują majątku, bo do sklepu będziesz zaglądać dość często. Dotyczy to szczególnie elektryki i elektroniki, materiały są dość dobrej jakości, w większości wytrzymują próbę czasu.

Zobacz również: Seat Toledo II

Modele z początku produkcji można kupić już za 7-10 tys. zł, ale tym tańszym warto się dokładnie przyjrzeć. Trzy tysiące wyżej zaczyna się rocznik 2003 i 2004. W przedziale cenowym 15-20 tys. znajdziemy w zasadzie wszystkie typy, modele i roczniki. Trudno jednak określić jakieś ramy przyzwoitości cenowej – aut na rynku jest bardzo dużo, są popularne i lubiane, więc wachlarz cen musi być szeroki.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA