REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podpowiadamy co warto wiedzieć przed wyjazdem – Grecja kontynentalna cz. II

Kajetan Puszek
Grecja
Grecja

REKLAMA

REKLAMA

Podróżując po Grecji kontynentalnej poznamy obyczaje, prawa i system funkcjonowania tego śródziemnomorskiego kraju. Grecka kuchnia pozwoli nam na degustację śródziemnomorskich smaków a dziedzictwo kulturowe przeniesie nas do starożytnych czasów.

Jadąc samochodem do Grecji przejedziemy całą Europę i będziemy mieli okazję poznać bałkańskie kraje tj. Węgry, Serbia, Czarnogóra czy Macedonia. Mimo ogromnego dystansu jaki dzieli Polskę od Grecji – wynosi on kilka tysięcy kilometrów – warto zdecydować się na podróż samochodem.

REKLAMA

Przelot samolotem, który trwa kilka godzin nie pozwoli nam na poznanie po drodze innych krajów. Czterodniowa eskapada na pewno sprawi, że długo będziemy wspominać tę podróż. Warto dobrze przygotować się do tak dalekiej podróży – sprawdzić powietrze w kołach, zapoznać się z przepisami krajów, przez które będziemy przejeżdżać.

Warto też zabrać ze sobą zestaw narzędzi przydatnych np. do zmiany koła. W czasie takich wypraw kluczowe jest dobre przygotowanie samochodu. Pozwala to uniknąć korzystania z pomocy drogowej, której wezwanie, w niektórych krajach, nie należy do najłatwiejszych zadań.

Zobacz również: Jak omijać miejsca tworzenia się korków?

Kuchnia śródziemnomorska

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Grecy preferują prostą kuchnię. Głównym jej składnikiem są owoce morza, świeże sałatki, mięso z grilla. Część z greckich przysmaków została już dawno zaadaptowana na polski grunt, jak na przykład, znana wszystkim, sałatka grecka. W sezonie letnim często obowiązuje zakaz połowu ryb.

Dlatego podróżując po tej części Europy w wakacje, niestety będziemy musieli zadowolić się owocami morza. Nie oznacza to bynajmniej, że ta część greckiej kuchni nie jest warta rekomendacji. Krewetki tygrysie podawane z przepyszną salsą z mango i chilli bądź smażone tradycyjnie na patelni i serwowane z odrobiną masła, to prawdziwy raj dla podniebienia.

Zobacz również: Ubezpieczenie assistance a wyjazd zagraniczny

Jeżeli uda nam się kupić świeże ryby w sezonie to cena za kilogram będzie na pewno astronomiczna. Może nawet wynosić do kilkudziesięciu euro za kilogram. Mimo tego ten duży wydatek na pewno będzie się opłacał. Inne dania serwowane na greckim kontynencie to m.in. grillowana ośmiorniczka, która dla turystów z Polski jest egzotycznym daniem.

W Grecji oprócz tradycyjnej kuchni możemy spotkać także wiele barów typu Fast food oraz restauracji serwujących kuchnię z Europy i całego świata. W modzie są angielskie czy amerykańskie śniadania, dania kuchni włoskiej czy francuskiej. Nawet najbardziej wymagający konsumenci znajdą w tym kraju coś, co zaspokoi ich kulinarne potrzeby.

Co warto zobaczyć?

Grecja kontynentalna to kraj słynący z bogactwa zabytków. Perłą tego państwa są Ateny, w których możemy zobaczyć m.in. Świątynię Panteon. Nieopisanych wrażeń dostarczy nam również klasztor w Meteorach czy też na terytorium Sparty. Podróżując po Grecji będziemy poruszać się historycznym szlakiem wiodącym m.in. przez Trację – region związany ze Spartakusem – inicjatorem legendarnego buntu niewolników w Starożytności.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

REKLAMA

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

REKLAMA

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA