REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Alfa Romeo Giulietta nagrodzona przez dziennikarzy


Alfa Romeo Giulietta zdobyła tytuł Auto Europa 2011. Jest to nagroda przyznawana przez Włoskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych. Alfa pokonała 40 innych pojazdów biorących udział w konkursie.

Czy stary prywatny samochód może być kosztem firmy?

Warto wiedzieć, że można wrzucić w koszty firmy cenę jaką zapłaciło się nawet kilka lat temu za swój prywatny samochód. Trzeba jednak wprowadzić swój stary samochód do firmy jako środek trwały.

Jak odzyskać pieniądze od zarządcy drogi za uszkodzone auto?


Najważniejsze to dobrze zebrać dowody i udokumentować, że szkoda faktycznie spowodowana jest niedoskonałością jezdni.

Jak nie dać się oszukać podczas badania w ASO?

Wizyty w autoryzowanych stacjach obsługi przed transakcją zakupu używanego samochodu stają się coraz popularniejsze.

REKLAMA

Badanie w ASO przed zakupem – podpowiadamy za co warto dopłacić?

W dobrym warsztacie lista czynności wykonywanych w ramach kontroli i oceny stanu technicznego pojazdu jest długa i tak naprawdę wystarczająca. Ci najbardziej przezorni, za dodatkową opłatą mogą jednak uzyskać wiele uzupełniających informacji.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Norwegii?


Wiele płatnych dróg, drogie ceny paliw i jazda z prędkością maksymalną 80 km na godzinę – to wszystko czeka kierowców, którzy tę mroźną, ale przepiękna krainę zamierzają zwiedzać samochodem.

Wakacje w Egipcie – czy warto wynająć samochód?

Do ziemi Faraonów możemy przyjechać własnym samochodem i po spełnieniu licznych warunków spokojnie podróżować nim po kraju, ale lepiej chyba jednak jest wynająć auto na miejscu.

Przenośny odtwarzacz DVD – radość dzieci, spokój kierowcy

Jeżeli Twój samochód nie został wyposażony w fabryczny Car Entertiment i nie stać Cię na zakup porządnego systemu multimedialnego powinieneś zainteresować się rozwiązaniami alternatywnymi.

REKLAMA

Kino w samochodzie – czy palmtop i laptop wystarczą?

Rozwiązaniami alternatywnymi dla systemów kina samochodowego jest użycie palmtopa, komórki z palmtopem albo notebooka. Do wszystkich tych urządzeń można dokupić zasilacze samochodowe. Niestety wszystkie mają sporo wad.

Kiedy włączyć halogeny bez ryzyka otrzymania mandatu?

Wielu kierowców uważa, że w nocy przednie światła przeciwmgielne pomagają oświetlić pobocze, zauważyć dziury w drogach czy nieoświetlonych rowerzystów. Niewielu wie, kiedy można z nich korzystać zgodnie z prawem.

Test Hyundai ix35 2WD: Uśmiechnięty mięśniak

Kompakt na podwyższonym podwoziu zwany crossoverem, a czasem, trochę na wyrost, SUV-em, to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się klasa aut. Najmniejszy z rekreacyjnych modeli firmy Hyundai nosi oznaczenie ix35.

Opel Omega B: awaria zamkniętego obiegu

Kolejną częstą awarią w Oplu Omega B jest pękający bolec dźwigni zamykania obiegu wewnętrznego. Poniżej podpowiemy, jak rozwiązać ten problem we własnym zakresie.

Jak wymienić reflektor w Oplu Omega B?

Wymiana reflektora w Oplu Omedze B jest jedną z najprostszych czynności, jakie możemy zrobić sami. Z pomocą kilku narzędzi wymiana reflektora w Oplu Omedze B powinna trwać około pół godziny.

Jak wymienić pompę paliwa w Oplu Omega 2.5 TD?

Wymiana pompy paliwa w Oplu Omega 2,5 TD należy do jednej z prostszych czynności, dlatego możemy obyć się bez pomocy mechanika i serwisu.

Jak wymienić podporę wału w Oplu Omega MV6?

Jeśli podczas ruszania Oplem Omegą MV6 słyszeć odgłosy dudnienia to znak, że prawdopodobnie należy jak najszybciej wymienić podporę wału.

Jak wymienić olej w tylnym moście Opla Omegi?

Jeśli podczas jazdy wyraźnie słychać dziwne dźwięki z okolic tylnego mostu, to znak, że czas na wymianę oleju w moście. Oto, jak przeprowadzić taką wymianę w Oplu Omedze.

Jak wymienić łącznik stabilizatora w Oplu Omega B?

Zużycie łącznika powoduje głuche odgłosy stukania z zawieszenia. Ignorowanie tego typu usterki może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń zawieszenia, a co za tym idzie poważniejszych kosztów naprawy.

Opel Omega B: awaria przełącznika kierunkowskazów

Jedną z częstych awarii elektromechanicznych w Oplu Omega B jest uszkodzenie przełączujnika kierunkowskazów. Poniżej przedstawimy, jak sobie z tym poradzić we własnym zakresie.

Opel Omega MV6: wymiana silnika dmuchawy

Koszt naprawy awarii silnika dmuchawy zapewne dorównałyby cenie zakupu nowego silnika, który na szczęście nie jest taki drogi i możemy wymienić go sami.

Awaria szyberdachu w Oplu Omega B – jak to naprawić?

Niestety awaria mechanizmu otwierania szyberdachu może być dość dokuczliwa, zwłaszcza gdy przydarzy nam się to podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Opel Omega B: awaria podświetlenia panelu klimatyzacji

Wymiana żarówki podświetlenia konsoli to zadanie, którego nie musimy powierzać serwisowi ASO. Jest to rzecz na tyle prosta, że każdy użytkownik samochodu jest sobie w stanie z tym poradzić.

Jak wymienić czujnik wałka rozrządu w Oplu Omega MV6?

Jedną z przyczyn problemów z uruchomieniem silnika w Oplu Omega MV6 z silnikiem 3,2 V6 może być uszkodzenie czujnika rozrządu.

Problemy z aparatem zapłonowym w Mitsubishi Space Star

Nierówna praca silnika to zawsze niepokojąca oznaka, sugerująca, że należy sprawdzić w Mitsubishi Space Start kilka rzeczy. Jedną z nich to aparat zapłonowy.

Opel Omega: naprawa hamulca ręcznego

Częstym powodem uszkodzenia hamulca ręcznego w Oplu Omedze są zardzewiałe gniazda mocowania trzpieni szczęk. Poniżej wskazówki, jak sobie poradzić z tym problemem.

Wymiana łożysk w tylnych kołach Hondy Civic


Koszt zakupu nowego kompletu łożysk waha się pomiędzy 200 a 350 złotych, zatem warto zaoszczędzić na naprawie i zrobić to w zaciszu własnego garażu, w przeciągu 1 godziny.

Jak wymienić żarniki lamp ksenonowych w Oplu Omedze?

W momencie kiedy zużyje się lub uszkodzi jeden z żarników przednich reflektorów ksenonowych w Oplu Omedze, dla równowagi natężenia promienia światła, zalecana jest wymiana obu żarówek.

Mitsubishi Space Star: naprawa wyświetlacza komputera

Jednym z objawów uszkodzenia zimnych lutów na płytce wyświetlacza są zanikające znaki na wyświetlaczu. Poniżej przedstawimy, jak samodzielnie dokonać takiej naprawy.

Jaki będzie podatek od środków transportowych w 2011 roku?

Znamy już maksymalne stawki podatku od środków transportowych w 2011 roku. Minister finansów opublikował obwieszczenie w tej sprawie (dotyczy wszystkich podatków i opłat lokalnych).

TATA Aria – terenowy van z Indii

Aria to nowy crossover firmy TATA, który zadebiutował właśnie na rynku indyjskim. W Polsce auto ma pojawić się w pierwszej połowie 2011 roku.

Skoda Felicja: wymiana regulatora napięcia

Regulator napięcia utrzymuje na stałym poziomie wytwarzane przez alternator napięcie. Niestety czasem trzeba wymienić ten element. W poradniku dowiesz się, jak we własnym zakresie wymienić regulator napięcia.

Jak poprawnie wymieniać świece w silnikach TDI?


Wymiana świec w silnikach Diesla bywa kłopotliwa. Może się to wydać niemożliwe, ale ponad 70% świec ulega uszkodzeniu podczas wykręcania. W poradniku tym podpowiemy, jak bezpiecznie wykręcić świece.

Daewoo Nubira

Nubira to po koreańsku „możliwość pójścia wszędzie”. Fakt, nie jest to najgorsze auto, ale do ideału sporo mu brakuje.

Jak naprawić tylną wycieraczkę w Golfie MKIII?


Powodem awarii tylnej wycieraczki jest zazwyczaj zatarcie się trzpienia. Jeżeli w Twoim golfie tylna wycieraczka przerywa lub nie powraca na miejsce, może to oznaczać zatarcie trzpienia.

Jak pozbyć się odgłosu obijania szyby przy otwartych drzwiach?


Problem obijającej się szyby przy zamykaniu drzwi jest dosyć popularny. Objawia się najczęściej przy opuszczonej szybie. Możemy też się z tym spotkać podczas jazdy po nierównościach.

Przepisy drogowe w Norwegii

Norwegia to kraj przepysznego łososia, przepięknych górskich krajobrazów oraz dużej ilości stoków narciarskich. Podróż samochodem po terytorium tego kraju jest pasjonującym przeżyciem, które wymaga perfekcyjnego przygotowania naszego wozu.

Jak przygotować się do wyjazdu do Kazachstanu?

Kazachstan to państwo, w którym panują trudne warunki atmosferyczne. Z powodu srogiej zimy, niewystarczającej ilości znaków drogowych oraz rozległych, niezamieszkałych przestrzeni, lepiej unikać podróżowania po Kazachstanie w zimie.

Wyjazd samochodem do Włoch


Droga z Polski do Włoch może wieść przez Niemcy i Austrię. Alpejskie krajobrazy i górzysty krajobraz umilą nam długie godziny podróży. Musimy pamiętać jednak o perfekcyjnym przygotowaniu naszego samochodu do tej długiej ekspedycji.

Wyprawa samochodem na Rodos

Podróż samochodem po greckich wyspach to niezapomniane przeżycie pełne licznych atrakcji. Trasa naszej wycieczki rozpoczyna się w urokliwej i tętniącej życiem Stolicy – Rodos, w miejscu, w którym według legendy w starożytności w miejscowym porcie stał fenomenalny i potężny Kolos Rodyjski.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Macedonii?

Macedonia to kraj o niskim standardzie placówek medycznych, wysokich karach za wykroczenia i przestępstwa oraz wymagającym od nas dużej ilości formalności przy wjeździe do kraju np: posiadania zielonej karty oraz obowiązkowego meldunku.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Islandii?

Islandia to piękny kraj o zimnym klimacie. Jest bardzo atrakcyjny turystycznie, szczególnie zimą. Panują tu jedne z najtrudniejszych warunków meteorologicznych na świecie.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Holandii?

Ulicami Rotterdamu codziennie porusza się ogromna liczba rowerzystów. Możemy zdobyć się na oryginalność i podróżować samochodem. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na tę opcję, możemy wypożyczyć samochód.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Hiszpanii?

Do słonecznej ojczyzny flamenco i mrożącej krew w żyłach korridy możemy się wybrać różnymi środkami transportu. Jeśli siedzi w nas zamiłowanie do przygód i jesteśmy nastawieni na zwiedzanie to powinniśmy pojechać tam naszym samochodem.

Samochodem do „Złotych Piasków” - Bułgaria

Jeżeli nie zaliczasz się do ludzi, którym do szczęścia potrzebne jest wygodne siedzenie samolotu pierwszej klasy, to powinieneś zdobyć się na podróż własnym samochodem do Bułgarii.

Wyjazd samochodem do Czech

Czechy to mały kraj, w którym dominują duże przestrzenie oraz rolnicze pola uprawne. Na tle małych miasteczek i wsi wyróżnia się turystyczna stolica kraju – Praga, która zachwyca bogactwem zabytków.

Przepisy drogowe w Czechach

Wyjeżdżając do Czech powinniśmy znać przepisy ruchu drogowego w tym kraju. Nieznajomość przepisów ruchu drogowego w Czechach może skutkować zapłaceniem wysokiego mandatu.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Bośni i Hercegowinie?

Republika Bośni i Hercegowiny została proklamowana w 1992 roku. Ten kraj powstały na gruzach byłej Jugosławii charakteryzuje się górzystym ukształtowaniem terenu. Cały kraj w 2/3 stanowi Bośnia a Hercegowina zajmuje 1/3 reszty powierzchni państwa.

Wyjazd samochodem do Andory

Andora to kraj będący wcześniej pod protektoratem Francji, współcześnie jako niezależne państwo oferuje bogatą ofertę turystyczną i rozrywkową. Podróżując po tym kraju zimą pamiętajmy o niezbędnym wyposażeniu naszego pojazdu tj.: koło zapasowe, sprawne hamulce oraz łańcuchy przeciwślizgowe.

Podróże po Europie - Francja

Piękno Paryża, urok Nicei czy też niepowtarzalność Bordeaux – to atrybuty Francji. Bogactwo i złożoność tego europejskiego kraju daje wiele możliwości podróżowania samochodem po tej części Europy.

Przepisy drogowe w Belgii

Podróżując po jednym z krajów Beneluksu – Belgii nieznajomość całej gamy przepisów drogowych może prowadzić do otrzymania wysokiego mandatu.

Jak naprawić luźne kratki nawiewu?


Kratki nawiewu najczęściej ulegają poluzowaniu z powodów eksploatacyjnych. Jednak nie jest to powód, żeby kupować nowe kratki nawiewu. Z naszą pomocą sam naprawisz luźne kratki nawiewu.

REKLAMA