REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Naprawa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak naprawić wyłącznik elektromagnetyczny rozrusznika?

Elektromagnetyczny wyłącznik rozrusznika jest przede wszystkim przekaźnikiem o bardzo dużej obciążalności styków, oraz elektromagnesem, który steruje ruchami posuwisto-zwrotnymi zębnika, przenoszącego napęd z rozrusznika na wieniec zębaty koła zamachowego i przez nie na wał korbowy silnika.

Jak zdiagnozować złą pracę prądnicy prądu stałego?

Wadliwej pracy prądnicy prądu stałego towarzyszą typowe, łatwe do rozpoznania objawy. Oto wykaz wszystkich objawów złej pracy prądnicy prądu stałego, łącznie z opisami uszkodzeń, które są z nimi związane.

Jak obsługiwać elektromechaniczny regulator napięcia prądnicy prądu stałego?

Prądnice prądu stałego, jakie stosowano w samochodach w czasach, gdy alternatory były nieznane lub zbyt drogie dla aut popularnych, wymagały dodatkowego osprzętu, jakim był regulator napięcia, różniący się znacznie od regulatorów, używanych z alternatorami.

Jak zbadać diody alternatora?

W niektórych, na szczęście nielicznych przypadkach zbadanie diod alternatora omomierzem lub próbnikiem żarówkowym nie jest możliwe. Wówczas trzeba je zbadać pod normalnym obciążeniem.

REKLAMA

Jak zdiagnozować przyczynę złej pracy układu zapłonowego starego typu (bez elementów elektronicznych)?

Układy zapłonowe, przed zastosowaniem w nich zdobyczy przemysłu elektronicznego, składały się z kilku zaledwie elementów. Dzięki temu ich naprawa była bardzo szybka i nieskomplikowana. Polegała głównie na wymianie uszkodzonych części na nowe.

Jak zdiagnozować przyczynę uzyskiwania niepełnej mocy z prądnicy prądu stałego?

Po stwierdzeniu, że przyczyna słabego ładowania akumulatora lub zupełny jego brak leży po stronie prądnicy, należy odszukać i usunąć występujące w niej usterki.

Jak wymienić przeguby napędowe w półosiach i w wale napędowym?

Przeguby napędowe na półosiach i wale napędowym, jeżeli są odpowiednio i w porę smarowane, wytrzymują bardzo długo i ich wymianę przeprowadza się raz na kilkaset tysięcy kilometrów. Kiedy już pojawią się w nich luzy, powodujące hałaśliwą pracę lub szarpanie podczas ruszania.

Jak lakierować plastikowe elementy? Poradnik

Malowanie plastikowych elementów nie jest skomplikowane, jeśli mamy odpowiednie materiały. W poradniku tym, zademonstrujemy w jaki sposób pomalować wszystkie plastikowe elementy nadwozia.

REKLAMA

Toyota Avensis I: wymiana i napinanie pasków klinowych

Wymiana pasków klinowych w Toyocie Avensis wydaje się łatwa. Jednak odpowiednie naciągnięcie pasków bywa już problemem. Zdarza się, że po krótkim czasie, pasek zaczyna piszczeć. W poradniku tym znajdziesz kilka ważnych informacji odnośnie wymiany pasków klinowych.

Toyota Avensis I: wymiana oleju w skrzyni biegów

W kilkunastoletnim egzemplarzu Toyoty Avensis warto wymienić olej w skrzyni biegów, zwłaszcza, jeśli auto ma duży przebieg.

Audi A3 8P: montaż turbiny BRD do silnika BKD

W poradniku tym, skupimy się na montażu turbiny BRD do silnika BKD w Audi A3. Jest to operacja czasochłonna, jednak efekt końcowy takiej modyfikacji, jest bardzo zadowalający dla każdego właściciela Audi A3.

Odczytywanie kodów błędów – Nissan Micra K11

Komputer Nissana Micry K11 zapamiętuje kody błędów, które zarejestrował sterownik silnika. Wspomniane kody błędów w Micrze K11 można w łatwy sposób odczytać, bez użycia diagnoskopu.

Volkswagen Passat B5 FL: wycięcie katalizatora. Krok po kroku

Wycięcie katalizatora w Volkswagenie Passacie B5 wymaga trochę pracy, dlatego "tłumikarze" życzą sobie za tę usługę sporo pieniędzy. Przedstawiamy, jak zrobić to samodzielnie. Pracę przeprowadzimy w Passacie 1.9 TDI o mocy 131KM.

Układ kierowniczy

Elementarny układ kierowniczy składa się z zaledwie kilku elementów. Są to: kierownica z kolumną, przekładnia kierownicza, drążki kierownicze i zwrotnice. W nowoczesnych samochodach oraz w lepszych modelach starych typów samochodów oraz w samochodach ciężarowych przekładnia kierownicza jest sprzęgnięta z urządzeniem wspomagającym, dzięki któremu kierowca może wkładać mniej siły w manewrowanie pojazdem.

Jak walczyć ze skutkami gradobicia?

Na szczęście można walczyć ze skutkami gradobicia i większość kierowców od razu zapewne pomyśli o tradycyjnej szpachli i malowaniu. Alternatywną metodą jest SMART repair.

Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym?

Nieszczelność w układzie wydechowym może przysporzyć wielu problemów tym bardziej, że zazwyczaj pojawia się nieoczekiwanie. Przekroczenie limitu głośności na drodze publicznej może poskutkować mandatem, więc podpowiadamy, jak tymczasowo poradzić sobie z tym problemem.

Volvo S40: demontaż wkładu z lusterka bocznego

Demontaż wkładu lusterka bocznego wymaga zachowania szczególnej ostrożności. W poradniku tym podpowiemy, jak wymontować wkład lusterka nie uszkadzając innych elementów.

Ford Escort: jak wymienić osłonę przegubu?

Wymiana osłony przegubu w Fordzie Escorcie nie jest problemowa. Opis tyczy się serii MK5, MK6, oraz MK7. Oto sposób na samodzielną wymianę osłony przegubu.

Fiat Stilo: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Wymianę filtra przeciwpyłkowego najlepiej przeprowadzić 2 razy w roku. W poradniku tym pokażemy, jak to zrobić na przykładzie Fiata Stilo.

Alfa Romeo 156: wymiana pompy paliwa

Wymiana pompy paliwa w Alfie Romeo 156 nie jest trudna, choć czasochłonna. Z pomocą naszego poradnika dowiesz się jak samemu wymienić pompę paliwa w Alfie Romeo 156.

Jak naprawić wycieraczki szyby przedniej? Część I

Wartość poprawnej pracy wycieraczek przedniej szyby docenia się dopiero podczas opadów atmosferycznych. Zwykle dopiero wtedy ujawniają się ich drobniejsze lub poważniejsze uszkodzenia.

Co może być przyczyną nierównej pracy silnika?

Jeżeli Twój „benzyniak” na niskich obrotach pracuje nierówno powodem może być zabrudzenie korpusu przepustnicy.

VW Golf IV TDI: wymiana świec żarowych

Żeby zachować równą i prawidłową prace silnika na wszystkich cylindrach należy, co około 50 tysięcy kilometrów, wymieniać świece żarowe w Volkswagenie Golfie IV z silnikiem Diesla TDi.

BMW E46: wymiana pompy wspomagania

Awaria pompy wspomagania podczas jazdy po mieście może być bardzo kłopotliwą usterką, której raczej nie powinniśmy ignorować. Koszta serwisu ASO BMW mogą być dość wysokie, dlatego spróbujmy wymienić ją sami.

Fiat Panda: naprawa mechanizmu wycieraczek

Jednym z najczęstszych powodów uszkodzenia mechanizmu wycieraczek jest pęknięty przegub kulowy. Pomimo skomplikowanego dostępu do mechanizmu, pokażemy jak we własnym zakresie dokonać jego wymiany.

Opel Vectra 2,5 V6: wymiana termostatu

Uszkodzenie termostatu może doprowadzić do przegrzania silnika, a co za tym idzie do jego poważnego remontu. Koszta takiej naprawy mogą w dużym stopniu przekroczyć wartość silnika w naszym Oplu.

Jak wymienić olej w moście BMW E36 328i Coupe?

W aucie dysponującym tak dużą mocą, przenoszoną na tylne koła za pośrednictwem mostu, należy pamiętać o okresowej wymianie oleju.

Jak wymienić filtr paliwa w Renault Kangoo 1.5 dCi?

Wymiana filtra paliwa jest ważnym elementem podczas okresowej wymiany płynów i filtrów eksploatacyjnych w naszym aucie. Oto jak wymienić filtr paliwa w Renault Kangoo 1.5 dci.

Jak wymienić alternator w VW Golf IV 1.6?

Jeśli krótko po naładowaniu akumulatora nasz Volkswagen Golf 1,6 nie chce znowu zapalić, oznacza to iż mamy problem z alternatorem. Dysponując garażem i zestawem kluczy możemy w dość krótkim czasie wymienić go sami.

Awaria zaworu n75 w VW Passat 1.9TDi – jak to naprawić?

Podczas jazdy autem z wysokoprężnym silnikiem diesla z turbo, wyczuwalnym problemem jest turbo dziura. Niekiedy ta przypadłość jest bardziej odczuwalna, a to za sprawą uszkodzonego zaworu N75. Oto jak naprawić zawór N75 w Volkswagenie Passacie 1,9 TDi.

Jak wymienić olej w układzie wspomagania w Mercedesie W210?

Wymiana oleju pompy wspomagania układu kierowniczego powinna nastąpić średnio co 100 tysięcy kilometrów.

Czyszczenie termostatu w Fordzie Focus 1.6 - jak to zrobić?

Czyszczenie termostatu w Fordzie Focusie 1,6 wbrew pozorom nie jest tak trudne. Każdy z podstawowym zestawem narzędzi może sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić taką operację.

Jak wyczyścić przepustnice w Renault Kangoo 1.2 16v?

Przyczyną nierównej pracy motoru, w Renault z tym silnikiem może być zanieczyszczona przepustnica. Na szczęście jest to proste zadnie. Do wyczyszczenia potrzebować będziemy kilku narzędzi oraz godzinę wolnego czasu.

Naprawa pompy wody w Oplu Astra F 1.4

Jedną z seryjnych usterek Astry jest uszkodzenie króćca pompy wody, który w pierwszych latach produkcji produkowany był z plastiku.

Jak wymienić pompę paliwa w Alfa Romeo 166?

Awaria pompy paliwa w Alfie Romeo 166 wymaga jej wymiany, ponieważ koszta regeneracji i naprawy mogłyby dorównać, lub nawet przekroczyć jej wartość.

Jak wymienić pasek wielorowkowy w Alfie Romeo 147 2.0TS?

Okresowa wymiana paska wielorowkowego w Alfie Romeo 147 2,0 TS może odbyć się bez potrzeby ingerencji mechanika. W ciągu około 30 minut, nawet niedoświadczony właściciel auta, może własnoręcznie dokonać wymiany paska.

Czyszczenie silniczka wolnych obrotów w Mitsubishi Galant

Jednym z ważnych elementów eksploatacji silników starszego typu jest konserwacja silniczka wolnych obrotów. Oto, jak wyczyścić silniczek wolnych obrotów w Mitsubishi Galant.

Opel Vectra B: wymiana zewnętrznego lusterka

Nawet najlepszemu kierowcy może przydarzyć się, że niechcący pozbędzie się lusterka, podczas wjazdu do garażu. Na szczęście koszt nowego lusterka jest niski, a wymianę możemy wykonać sami.

Jak wyczyścić silnik krokowy w Fordzie Focus 1.6?

W momencie kiedy silnik zaczyna nierówno pracować, a obroty zaczynają bez przyczyny falować, oznaczać może to zanieczyszczenie silnika krokowego.

Opel Astra F: odkręcenie przedniego zderzaka

Wymiana przedniego zderzaka w Astrze, jak również innych elementów, nie należy do najprostszych. Z pomocą naszej instrukcji pokażemy, jak to zrobić w jak najkrótszym czasie.

Awaria zaworu EGR w Oplu Zafira: jak to naprawić?

Jeśli nasz Opel Zafira traci moc silnika, przyczyna może tkwić w uszkodzeniu zaworu EGR. Oto, jak go naprawić w Oplu Zafirze.

Czyszczenie zaworu EGR w Oplu Astra G 1.7 DTI

Okresowe czyszczenie zaworu EGR w Oplu Astrze G 1,7 DTI ma znaczący wpływ na pracę i eksploatację silnika. Zaniedbanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia zaworu, a wymiana to koszt wynoszący nawet 1500 złotych.

Opel Vectra B: wymiana zamka

Uszkodzenie zamka jest usterką nienaprawialną. Inwestując w zakup nowego zamka, pokażemy jak wymienić go we własnym zakresie, oszczędzając tym samym pieniądze, które dodatkowo wydalibyśmy w serwisie.

Jak wymienić świece żarowe w silniku TDI?

Świece żarowe w silniku TDI można wymienić samemu, lecz należy pamiętać o kilku rzeczach. Szczególnie uważać trzeba, aby nie ukręcić świec w czasie ich wykręcania. Podpowiadamy, jak wymienić świece żarowe w silniku TDI.

Ford Escort Mk7: wymiana tłumików układu wydechowego

Do wymiany środkowego i końcowego tłumika w Fordzie Escorcie Mk7 potrzebny będzie kanał rewizyjny oraz narzędzia.

Mitsubishi Galant: wymiana uszczelki aparatu zapłonowego

Jeśli spod aparatu zapłonowego silnika Mitsubishi Galanta cieknie olej, nie trzeba od razu wymieniać całego aparatu. Zwykle wystarczy wymienić uszczelkę.

Mercedes W202: wymiana tulei mechanizmu zmiany biegów

Jeśli w Mercedesie W202 pojawia się hałas w okolicy drążka zmiany biegów, przyczyną jest prawdopodobnie zużyta tuleja mechanizmu zmiany biegów. Oto jak ją wymienić.

Seat Toledo: wymiana szyberdachu

W Seacie Toledo występują różne warianty szyberdachów: uchylany, odsuwany ręcznie, elektryczny i przeszklony. Oto jak wymienić go we własnym zakresie.

Opel Omega 2,5 TDS: wymiana skrzyni biegów

Wymiana skrzyni biegów w Oplu Omedze brzmi dość poważnie. Mając dodatkową pomoc jednej osoby, kanał rewizyjny i zestaw narzędzi jesteśmy w stanie wymienić skrzynię biegów w jeden dzień.

Ford Escort RS: wymiana pompy wodnej

Awaria pompy wody w Fordzie Escorcie RS to poważna usterka, która wymaga natychmiastowej naprawy. Awaria systemu chłodzenia może doprowadzić do przegrzania i zatarcia silnika.

REKLAMA