REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym?

Zuzanna Gawor-Kotkowska
Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym? fot. Opel
Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym? fot. Opel

REKLAMA

REKLAMA

Nieszczelność w układzie wydechowym może przysporzyć wielu problemów tym bardziej, że zazwyczaj pojawia się nieoczekiwanie. Przekroczenie limitu głośności na drodze publicznej może poskutkować mandatem, więc podpowiadamy, jak tymczasowo poradzić sobie z tym problemem.

Rodzaj nieszczelności

Nie wszystkie nieszczelności będziemy w stanie naprawić tymczasowo sami. Jeśli układ rozszczelnił się w pobliżu połączenia, z którymś z tłumików, kolektorem lub katalizatorem, powinniśmy niezwłocznie udać się do warsztatu. Jeśli zaś znajdziemy dziurę w rurze wydechowej, możemy tymczasowo zapobiec zbyt głośnej pracy samochodu.

REKLAMA

Zobacz również: Co zrobić, gdy silnik nie osiąga pełnej mocy?

Odnalezienie nieszczelności

Jest to najtrudniejsze zadanie. Wymaga podniesienia auta tak, abyśmy mogli położyć się pod nim. Będzie nam potrzebna też latarka. Niestety, nasłuchiwanie, skąd wydobywa się ów głośny dźwięk rzadko przynosi pożądany skutek, gdyż cały układ rezonuje i trudno w ten sposób odszukać uszkodzenie. Wydech musi być zimny po to, abyśmy mogli go uważnie obejrzeć i ewentualnie dotknąć. Pozostaje nam tylko prześledzenie całego układu i dokładne poszukiwanie niepożądanego otworu.

Zobacz również: Jak oczyścić gaźnik?

Naprawa

REKLAMA

Zanim zabierzemy się za naprawę, musimy udać się do sklepu z częściami samochodowymi i zakupić metalowe opaski zaciskowe oraz folię odporną na wysokie temperatury, przeznaczoną właśnie do tymczasowych reperacji układów wydechowych. Miejsce, w którym znaleźliśmy dziurę owijamy szczelnie folią. Następnie będziemy potrzebowali jeszcze puszki po napoju, którą rozetniemy na pół i pozbędziemy wieczka oraz denka w taki sposób, abyśmy mogli „owinąć” ją na dziurawej rurze. Gdy już to zrobimy, zaciskamy puszkę na rurze za pomocą opasek. Taka tymczasowa naprawa powinna wystarczyć nam na dojazd do najbliższego warsztatu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jest to rozwiązanie tymczasowe i należy w najbliższym możliwym terminie udać się do warsztatu w celu poprawnego naprawienia układu. Panują w nim ogromne ciśnienia i temperatury i żadne tymczasowe rozwiązanie nie będzie na tyle dobre, abyśmy mogli uznać je za prawidłowe.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, wjechała samochodem w dom

Pijana 36-latka wjechała reanult megane w ogrodzenie, a następnie w budynek. Właścicielka posesji, przebywająca w domu doznała obrażeń. Kierującej grozi do trzech lat więzienia.

Jak zaoszczędzić na transporcie? Oto najbardziej ekonomiczne opcje

Wydatki na transport to często całkiem spora część domowego budżetu. Paliwo, ubezpieczenie pojazdu, koszty eksploatacji, parking stanowią duże obciążenie finansowe. Jak zoptymalizować wydatki w zakresie podróżowania? Czy nowoczesne środki transportu są dobrą opcją na oszczędności? 

KGP: 100 139 interwencji, 377 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 139 interwencji.

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni

Nowe płatne drogi i autostrady od 1 listopada 2024 r. ciosem dla branży transportowej? Eksperci są zgodni. Od najbliższego piątku zacznie obowiązywać nowa, rozszerzona sieć płatnych dróg. Obejmie ona zarówno drogi ekspresowe jak i autostrady.

REKLAMA

Nie zmieniłeś opon? Możesz dostać 3000 zł grzywny

W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi i wynikającymi z tego – coraz gorszymi warunkami na drogach – listopad to najlepszy czas na wymianę opon i sprawdzenie ich stanu technicznego. Czy w Polsce wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa i w jakich sytuacjach – w związku z brakiem zmiany ogumienia samochodu – kierowca może zostać ukarany grzywną? 

Policja zatrzymała pędzące auto, które prowadził 15-latek

15-latek prowadził samochód bez uprawnień, przekroczył prędkość i wiózł pasażerów bez pasów bezpieczeństwa. Odpowie przed sądem rodzinnym. 

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Czy warto kupić całoroczne?

Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe? Lepiej założyć je o tydzień za wcześnie niż o tydzień za późno. Nie warto czekać na pierwsze przymrozki. 

Pijany przewoził autem troje dzieci

Kierowca zatrzymany do kontroli miał prawie promil alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoził trójkę dzieci. 

REKLAMA

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan

Rampy do odśnieżania na każdym MOP-ie. Czy drogowcy zaskoczą zimę? Ministerstwo Infrastruktury ma plan. Do 2026 r. na polskiej sieci dróg szybkiego ruchu ma funkcjonować ponad 70 urządzeń ułatwiających usuwanie śniegu i lodu z pojazdów ciężarowych.

KGP: 107 085 interwencji, 434 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 085 interwencji.

REKLAMA