REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zawieszenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Alfa Romeo 156: wymiana przednich amortyzatorów i sprężyn


Wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów wymaga trochę czasu. Jednak, nie jest to taka naprawa, z którą nie poradzimy sobie sami. Poniżej opis, jak wyjąć przednie amortyzatory i sprężyny.

Co robić, gdy samochód „ściąga”?

Przyczyn, z powodu których samochód nie utrzymuje kierunku do jazdy na wprost jest kilka. W niektórych przypadkach może być to dla kierowcy sygnał, że niedługo będzie trzeba sięgnąć do portfela.

Ford Focus: wymiana łącznika stabilizatora

Dochodzące z okolic układu zawieszenia delikatne stuki mogą mieć wiele powodów. Jednym z nich może być uszkodzony łącznik stabilizatora. Jego wymiana jest bardzo prosta i nie powinna zająć nam więcej niż pół godziny.

Audi A6 C5: wymiana tulei dolnego wahacza

Podczas jazdy samochodem z zużytymi tulejami będziemy słyszeć delikatne stukanie i drgania układu kierowniczego. Nie wymaga to natychmiastowej naprawy, ale pogłębiający się hałas może tylko doprowadzić do szybszego zużycia innych podzespołów.

REKLAMA

Honda Civic VI: wymiana sworzni górnego wahacza

Jeśli podczas jazdy usłyszymy dziwne dźwięki i zaczniemy odczuwać coraz mocniejsze drgania kierownicy. Oznacza to, że należy sprawdzić cały układ kierowniczy i zawieszenie naszego auta.

Jak wymienić końcówkę drążka w Oplu Astra G?


Przyczyną drgań układu kierowniczego podczas jazdy może być zużyta końcówka drążka kierowniczego.

Toyota Corolla E10: wymiana tylnych amortyzatorów

Wydawać by się mogło, że taka czynność może być trudna, czasochłonna i niemożliwa dla przeciętnego użytkownika auta. Jak jest naprawdę? Czy możemy pokusić się o samodzielną wymianę?

Audi 80 B4: wymiana łączników stabilizatora

Wymiana łączników, jest to jedna z szybszych napraw, które możemy wykonać sami. Potrzebujemy tylko chwilę wolnego czasu i kilka kluczy, aby samemu wymienić łączniki stabilizatora.

REKLAMA

Audi 80 B4: wymiana tulei dolnego przedniego wahacza

Delikatne stuki i dziwne drgania dochodzące podczas jazdy Audi 80 B4 po nierównych drogach to prawdopodobnie wyrobione już tuleje wahacza. Poniżej kilka słów o tym, jak zrobić to samodzielnie.

Honda Accord VII: wymiana sworzni górnego wahacza

Wymianę sworznia górnego wahacza w Hondzie Accord VII możemy przy odrobinie chęci i za pomocą prostych narzędzi przeprowadzić sami.

Jak wymienić tuleje wahacza przedniego?

Tuleje wahacza są to elementy, które zużywają się stosunkowo szybko. W poradniku tym pokażemy, jak wymienić tuleje wahacza przedniego na przykładzie Audi.

Jak wymienić sworzeń wahacza w Audi 80 B4?

Wymiana sworznia wahacza nie jest trudnym zadaniem. Wszystko można wykonać samemu, bez wizyty w warsztacie. W poradniku tym dowiesz się, jak to zrobić.

Jak poprawnie mocować koła?

Poprawne mocowanie kół jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa. Źle przykręcone śruby mogą spowodować nieprawidłowe zużycie elementów kół, a w najgorszym przypadku odłączenie się któregoś z nich od samochodu. Podpowiadamy, jak przykręcić je poprawnie.

Jak wymienić łączniki stabilizatora w Oplu Zafirze?


Wyraźne stuki w zawieszeniu sugerują konieczność wymiany części zawieszenia. Najczęściej wystarczy wymienić łącznik stabilizatora. W tym poradniku przedstawimy wymianę w Oplu Zafira.

Jak wymienić łącznik stabilizatora w Oplu Omega B?

Zużycie łącznika powoduje głuche odgłosy stukania z zawieszenia. Ignorowanie tego typu usterki może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń zawieszenia, a co za tym idzie poważniejszych kosztów naprawy.

Wymiana łożysk w tylnych kołach Hondy Civic


Koszt zakupu nowego kompletu łożysk waha się pomiędzy 200 a 350 złotych, zatem warto zaoszczędzić na naprawie i zrobić to w zaciszu własnego garażu, w przeciągu 1 godziny.

Ford Fiesta MK3: wymiana tylnych amortyzatorów

Wydawać by się mogło, że taka czynność może być trudna, czasochłonna i niemożliwa do wykonania dla przeciętnego użytkownika samochodu. Jednak czy rzeczywiście tak jest?

Wymiana górnych wahaczy w Mercedesie W210 E200

Tym razem pokażemy, jak w zaciszu własnego garażu, dokonać wymiany górnych wahaczy.

Jak wymienić zwrotnicę przednią?


Demontaż przedniej zwrotnicy nie jest kłopotliwy. Wystarczy dobry komplet kluczy i trochę chęci, aby samemu wymienić zwrotnicę. Postaramy się przybliżyć temat wymiany, tak, żeby nie była trudna.

BMW E46: wymiana tylnych sprężyn

Nie tak często, ale jednak czasami, dochodzi do pęknięcia jednej ze sprężyn. W tym poradniku podpowiemy, jak poradzić sobie z pęknięciem jednej z tylnych.

Wymiana łożyska piasty

Podczas jazdy, do naszych uszu dochodzi wiele dźwięków. Dziwny szum, lub buczenie, które dochodzą z okolic kół i narastają wraz ze wzrostem prędkości, mogą świadczyć o zużyciu łożysk.

Wymiana przednich piast w BMW E34 – Jak to zrobić

Pozornie tego typu operacja może wydawać się trudna, jednak przy odrobinie chęci możemy dokonać jej sami.

Wymiana łącznika stabilizatora – jak to zrobić w Oplu Astrze G

Jeśli podczas jazdy słyszymy dziwne stukanie, jak gdyby pasażer kopał nogą w podłogę, oznacza to, że czas na wymianę łączników stabilizatora.

VW Golf IV: wymiana gum stabilizatora

Gdy podczas codziennej jazdy autem zaczniemy słyszeć dziwne stukanie lub skrzypienie, to znak, że zbliża się czas wymiany zużytych gum stabilizatora.

Jak wymienić tuleje wspornika drążka w Mercedesie W202

Zużyta tuleja wspornika drążka jest jedną z przyczyn luzów układu kierowniczego. Jeśli poruszając wspornik ręką odczuwamy luz, należy jak najszybciej wymienić tuleje aby uniknąć kolejnych uszkodzeń.

Jak wymienić drążki kierownicze?


Drążki kierownicze są to elementy układu kierowniczego, które wymagają częstszej wymiany, niż inne elementy. W poradniku tym podamy sposób na samodzielną wymianę drążków kierowniczych.

Jak wymienić przegub napędowy?


Jeśli podczas jednoczesnego skręcania i przyspieszania słyszymy donośne pukanie dochodzące z kierunku napędzanych kół, oznacza to, że mamy uszkodzone przeguby napędowe.

Jak zdejmować i zakładać łożyska?


W praktyce warsztatowej dość często zachodzi konieczność wymiany łożysk. Wiąże się to z usunięciem starych, zużytych i zastąpieniem ich nowymi.

Diagnoza usterek zawieszenia – czy możemy zrobić to sami?


Gdy w czasie jazdy usłyszymy jakiś niepokojący dźwięk, przypominamy sobie, że części auta się zużywają i należy dbać o ich stan. Takim podzespołem jest niewątpliwie zawieszenie auta. Czy możemy sami zdiagnozować usterkę?

Jak wymienić łożysko kolumny McPhersona?

Jeśli zauważymy, że kierownica w naszym aucie obraca się z podejrzanym oporem, a układ wspomagania jest sprawny, konieczna może być wówczas wymiana łożyska kolumny zawieszenia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wyeliminować drgania kierownicy?

Drgania kierownicy są męczące podczas jazdy i uszkadzają zawieszenie. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie drgań kierownicy, które utrudniają nam podróż.

Jak wymienić łączniki stabilizatora?

Wymiana łączników stabilizatora jest najłatwiejszą naprawą, jaką możemy wykonać w garażu lub na podwórku. Uszkodzone łączniki stabilizatora znacznie obniżają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jak wyeliminować trzeszczenie zawieszenia?

Trzeszczenie zawieszenia jest trudne do zlokalizowania, a usunięcie jego przyczyn kosztowne. W poradniku przedstawimy gdzie i jak szukać źródła skrzypiącego zawieszenia.

Jak wymienić koło?

Każdy kierowca powinien być przygotowany na sytuację, w której niezbędna będzie samodzielna wymiana koła w jego pojeździe. Podpowiadamy krok po kroku, jak wygląda ta procedura.

REKLAMA