REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Używane: Honda Civic IX (2011 - 2016) - opinie i typowe usterki

Tak, to nadal UFO, jednak nieco… ugładzone. Pomysł na nowy model? Japończycy mieli prosty. Wzięli sprawdzoną konstrukcję poprzednika i dopracowali ją. Jak ta koncepcja sprawdza się w praktyce? Więcej niż dobrze!

Test: Toyota C-HR 2.0 Hybrid 184 KM Selection Orange - w miejskim stylu

Jest pomarańczowa, uśmiechnięta i hybrydowa. Nadwozie C-HR-a było inspirowane kształtem diamentu. Czy jednak samo auto jest diamentem rynku motoryzacyjnego? To mieliśmy ostatnio okazję sprawdzić. Oto test 184-konnej wersji 2.0 Hybrid Dynamic Force.

Klucz udarowy a dokręcanie koła. Czy to dobre połączenie?

Sezonowa wymiana ogumienia w pełni. A to najlepszy moment na to, aby przyjrzeć się pracy warsztatów wulkanizacyjnych. W większości z nich do dokręcenia kół używane są klucze udarowe. To jednak poważny błąd... Sprawdź czemu.

Silnik 1.4 Turbo Ecotec Opel - awarie, problemy, opinie

W roku 2010 w gamie Opla coraz swobodniej czuł się… downsizing. Dowód? Idealnym jest silnik 1.4 Turbo Ecotec. To doładowana konstrukcja z wielopunktowym wtryskiem, która niestety ma jedną, ale dość poważną wadę…

REKLAMA

Nowy Mitsubishi Outlander PHEV już w polskich salonach

Najpopularniejszy na świecie i w Europie SUV z napędem hybrydowym typu plug-in? To oczywiście Mitsubishi Outlander PHEV. Model przeszedł właśnie modernizację, a w tym otrzymał zmodyfikowany układ napędowy.

Używane: Suzuki Grand Vitara II (2005 - 2014) - opinie i typowe usterki

Wygląda jak wyciosany, ma płytę podłogową Opla Antary i silnik diesla z Renault Laguny II. Czy taki zestaw elementów dyskwalifikuje używane Suzuki Grand Vitarę II? Nie, raczej nadaje charakteru temu SUV-owi!

Czy nadszedł czas stabilizacji cen OC?

W 2018 i 2019 roku średnia wysokość składki OC utrzymywała się na podobnym poziomie. Na cenę ubezpieczenia odpowiedzialności wpływa wiele czynników, m.in. miejsce zamieszkania kierowcy, marka posiadanego przez niego samochodu oraz historia ubezpieczeniowa. Ze względu na to, że zakres ochrony nie zależy od ceny polisy, warto znaleźć najtańszą ofertę.

Silnik 1.8 VVT-i 1ZZ-FE Toyota - awarie, problemy, opinie

Silnik 1.8 VVT-i 1ZZ-FE Toyoty jest dość mocny, ma rozsądną pojemność i przyzwoite spalanie. Ideał? Z całą pewnością nie. Motor ma bowiem też jeden, ale dość kluczowy problem z trwałością. Może się zatrzeć!

REKLAMA

Nowy SUV Toyoty. Oto Yaris Cross!

Japończycy pochwalili się swoim nowym dzieckiem. Toyota Yaris Cross to SUV zbudowany na bazie małego hatchbacka. Auto ma mieć napęd na cztery koła i powstało z myślą o Europie. Rynkowy debiut został zapowiedziany na rok 2021.

Top 10: Najpiękniejsze projekty Giugiaro. Jest co podziwiać!

Z samochodami jest jak z winem. Im starsze, tym lepsze. Szczególnie jeżeli wyszły z tak renomowanej, motoryzacyjnej winiarni, jak studio projektowe Giorgetto Giugiaro. Oto 10 najlepszych nadwozi stworzonych przez włoskiego mistrza.

Kiedy OC będzie droższe od samochodu?

Młody kierowca zapłaci dużo za polisę OC. Czasem może się wręcz okazać, że roczna polisa będzie kosztować tyle samo albo więcej niż ubezpieczany samochód.

Test: Dacia Sandero Stepway TCe 100 - czy tanie auto może być za drogie?

Choć testowa Dacia Sandero była modelem prawie topowym, kosztuje nieco ponad 55 tysięcy złotych. A to w segmencie B prawdziwe grosze! Tylko czy tanio w tym przypadku nie oznacza trochę za drogo?

Zakup ubezpieczenia online. Czy to takie proste?

Ubezpieczenie samochodu z powodzeniem można kupić... bez wychodzenia z domu. A to szczególnie ważne w czasach koronawirusa. Do tego celu kierowca potrzebuje wyłącznie komputera lub komórki! Jakie dane powinien przygotować i jak wygląda zakup ubezpieczenia online?

Od 22 kwietnia wydziały komunikacji wracają do pracy!

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. mówi jasno: nie można ograniczać wykonywania zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. A do tych zaliczona została np. rejestracja samochodu.

Silnik 1.0 MPI VAG - awarie, problemy, opinie

W roku 2012 Niemcy zaprezentowali silnik 1.0 MPI. Ten ma tylko 3 cylindry, wolnossącą konstrukcję i maksymalnie 75 koni mechanicznych mocy. Potworna jednostka? Nic z tych rzeczy. Benzyniak ma bowiem serię naprawdę mocnych zalet!

Koronawirus: czy Polacy zostali w domach na Wielkanoc?

Jednym z popularniejszych ostatnio haseł jest zostań w domu. Czy Polacy w czasie Wielkanocy 2020 zastosowali się do niego? Administrator systemu Yanosik postanowił sprawdzić dane o podróżach użytkowników. Te mogą zaskoczyć!

Koronawirus a samochody używane? Kierowcy szukają mniejszych i... tańszych!

Preferencje kierowców zmieniają się często z dnia na dzień. Jakie są zatem obecne trendy? To postanowił sprawdzić Spotawheel - dealer oferujący używane auta online. Zobaczcie jakie są wyniki raportu.

Lexus szykuje nowość. NX stanie się hybrydą plug-in!

Japońska marka zarezerwowała właśnie nazwę NX 450h+. Oznaczenie wydaje się potwierdzać wcześniejsze plotki, że pierwszą hybrydą plug-in firmy będzie model NX - najchętniej kupowany samochód Lexusa w Europie.

10 milionów RAV4 - sukces "terenowej" Toyoty

Toyota RAV4 jest obecna w sprzedaży od 26 lat. W tym czasie na rynku pojawiło się pięć generacji i mocno zmienił się charakter auta. Model wyszedł z segmentu miejskiego i wszedł do klasy średniej!

Koronawirus: mandat za brak maseczki w samochodzie?

16 kwietnia 2020 roku zaczęły obowiązywać kolejne obostrzenia nałożone przez rząd. Tym razem wprowadzony został obowiązek używania maseczek. Czy dotyczy on jednak również jazdy samochodem? Oto nowe przepisy odnoszące się do epidemii koronawirusa.

Test: Nissan Micra Tekna DIG-T 117 - samuraj z… miasta rodem!

Samochody miejskie już dawno przestały skupiać się głównie na praktyczności. Przykład? Idealnym jest nowy Nissan Micra Tekna DIG-T 117. Japoński model jest ładny, dynamiczny i nieźle się prowadzi. Lista zalet stanowi jednak dopiero połowę historii tego auta…

Test: Audi Q3 Sportback S Line 45 TFSI Quattro - drogi, ale czy zbyt drogi?

Na ulicach miast Audi Q3 Sportback S Line rzuca się w oczy jak gwiazda kina! A na tym nie kończą się zalety auta. SUV świetnie się prowadzi i jest piekielnie szybki. Tylko czy kierowca przełknie jego cenę? To akurat da się sprytnie obejść… Z tekstu dowiecie się jak.

Minister zareagował! Za wymianę opon nie będzie grozić już mandat!

Interwencja PZPO, PZPM i ZDS przyniosła skutek. Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb. To oznacza, że kierowcy nie będą już karani mandatami za wizytę u wulkanizatora.

Mandat za koronawirusa. Jakie kary grożą kierowcom i jak ich uniknąć?

Kierowcy powinni się strzec. Koronawirus sprawia, że za codzienne czynności na potęgę sypią się 500-złotowe mandaty. Za co można otrzymać karę za kierownicą i jak się przed nią chronić? Przyjrzeliśmy się sprawie.

Cennik nowej Toyoty Yaris: tanio nie jest...

Czwarta generacja Toyoty Yaris oficjalnie wchodzi na polski rynek. Japończycy opublikowali cennik i wystartowali z przedsprzedażą. Za auto trzeba zapłacić co najmniej 58 900 złotych. A to sprawia, że mówmy o jednym z z droższych hatchbacków segmentu B.

Sprzedaż aut online? Koronawirus może zmienić nawyki kierowców!

Koronawirus powoduje bolesne spadki sprzedaży fabrycznie nowych samochodów. Producenci starają się jakoś sobie radzić. Dlatego chcą przenieść sprzedaż do kanałów internetowych.

W czasie koronawirusa bezpieczniejsze są... samochody! Nawet te wynajęte!

Koronawirus oznacza ograniczenie kontaktów z innymi. A ograniczenie kontaktów sprawia, że lepiej unikać... komunikacji miejskiej. Czym ją zastąpić? Najlepiej własnym samochodem! On jest dużo bezpieczniejszy.

Ważność dokumentów a koronawirus? Nowelizacja w drodze!

Jest cała seria dokumentów, które dotyczą kierowców i wymagają okresowego przedłużania. Chodzi o prawo jazdy, świadectwo kierowcy czy np. legitymację instruktora nauki jazdy. Co gdy ich ważność kończy się w czasie pandemii koronawirusa? Ministerstwo Infrastruktury ma na to pewien pomysł.

Koronawirus: czy kary za zmianę opon to dobry pomysł?

Przedstawiciele czołowych organizacji działających na rzecz rynku motoryzacyjnego w Polsce są zaniepokojeni. Okazuje się bowiem, że policja karze mandatem 500-złotowym kierowców, którzy jadą na sezonową wymianę opon w samochodzie. Kolejny absurd?

Top: Najważniejsze projekty Bertone

Świat włoskiej mody to Armani, Gucci i Dolce & Gabbana. W motoryzacji w tym samym czasie rządziła Pininfarina, Giugiaro i właśnie Bertone! Dziś przypomnimy najpiękniejsze projekty ostatniego z domów stylistycznych.

Indeks nośności opony: co powinieneś o nim wiedzieć?

Ogumienie samochodowe to nie tylko rozmiar i technologia. Ogumienie to także indeksy. Jednym z kluczowych jest indeks nośności. Co on tak właściwie oznacza i jaki powinien mieć wpływ na decyzję o wyborze nowych opon?

Używane: Skoda Roomster 5J (2006 - 2015) - opinie i typowe usterki

Ma futurystyczny kształt i typowo rodzinną praktyczność. Połączenie tych dwóch elementów sprawiło, że używana Skoda Roomster może się stać łakomym kąskiem na rynku wtórnym. Jakie jeszcze zalety ma to auto?

Samochód marzeń, czyli 50-lecie Mercedesa C111-II

Nie sposób w skrócie opowiedzieć o wszystkich innowacjach Mercedesa C111-II. Miał nowatorską bryłę o ekstremalnie niskim oporze powietrza, do napędu wykorzystywał silnik Wankla, a do tego rozwijał nawet 300 km/h. I robił to wszystko w roku... 1970! Model świętuje właśnie 50. urodziny.

Transport a koronawirus. O czym należy wiedzieć?

Koronawirus oznacza ograniczenia transportowe. Jakie regulacje aktualnie dotyczą Polski? W tym materiale opowiemy o kwarantannie kierowców, przewozie osób i leków, a także zmianie natężenia ruchu na drogach.

Seat zaczyna produkować... respiratory!

Widmo koronawirusa ogarnęło całą Europę. W walkę z chorobą i problemami służby zdrowia włączają się zatem nawet producenci motoryzacyjni. Przykład? Jeden z najlepszych daje Seat!

Nowa Toyota GT86. Jakie nowości szykują Japończycy?

Premiera kolejnej odsłony Toyoty GT86 zbliża się coraz większymi krokami. Co zmieni się w aucie? Wszystko wskazuje na to, że poza układem napędowym coupe może otrzymać też nową... nazwę!

Nowy Lexus GS będzie... wodorowy!

Japończycy najpierw postawili na hybrydy, a teraz zaczynają coraz poważniej myśleć o napędzie wodorowym. Pierwszy model zasilany ogniwem paliwowym z logo Lexusa zadebiutuje w roku 2022. I będzie to... GS!

Top 10: Czy wiesz, że... te rozwiązania w autach pochodzą z motosportu?

Świat motosportu dostarcza ważnych emocji. Świat motosportu to jednak też próbnik możliwości technologicznych dla inżynierów. Kolejne innowacje są wdrażane do samochodów sportowych, a następnie po okresie prób trafiają do segmentu aut cywilnych. Przykłady? Tych poszukamy właśnie dziś.

Indeks prędkości - bierzesz go pod uwagę przy zakupie?

Podczas zakupu opon znaczenie ma nie tylko rozmiar. Kluczowy jest też indeks prędkości! Zmiana wartości określonej przez producenta może doprowadzić w czasie jazdy do sytuacji potencjalnie niebezpiecznej!

Test: Skoda Kamiq Style 1.0 TSI 115 KM - crossover na co dzień

Ma ostrą stylizację, oszczędny i dynamiczny silnik, a do tego oferuje rodzinną przestrzeń. Poza tym Skoda Kamiq Style 1.0 TSI 115 KM to po prostu samochód do jazdy na co dzień.

Silnik N54 BMW - awarie, problemy, opinie

6-cylindrowe, rzędowe benzyniaki są głęboko wpisane w DNA bawarskiej marki. I dziś taką właśnie jednostką się zajmiemy. Oto silnik N54 BMW. Jak spisuje się w toku eksploatacji? Można go kupować w ciemno czy raczej należy go unikać na rynku wtórnym?

Oznaczenia silników Audi A3 8L. Diesel czy benzyna?

To jeden z pierwszych luksusowych hatchbacków na świecie! Samochód powstał na świetnie znanej dziś płycie podłogowej PQ34, a do tego korzysta z uznanych jednostek Grupy Volkswagena. Jakie są oznaczenia silników Audi A3 8L?

Zamykanie bloku silnika. Co to takiego?

Producenci oszczędzają na potęgę. Przykład? Tuleje cylindrów są odsunięte od czoła bloku, przez co mają słabsze podparcie. Skutek? Ścianki pękają, a motor wymaga remontu. Jak skutecznie usunąć uszkodzenie? Tylko poprzez zamykanie bloku silnika.

Używane: Mitsubishi Outlander III (2012 – 2022) - opinie i typowe usterki

Jest duży, japoński i rodzinny. Używany Mitsubishi Outlander III nie stanowi najtańszej propozycji na rynku SUV-ów. Z jakiegoś jednak powodu trzyma wartość przy odsprzedaży. Sprawdźmy co o tym decyduje.

Top 10: Najdłużej produkowane modele samochodów

Producenci motoryzacyjni potrafią przywiązywać się do nazw, które nadają swoim modelom. W efekcie część samochodów może pochwalić się nawet kilkunastoma generacjami i długimi dekadami produkcji. Jakie modele były najdłużej montowane w historii?

Test: Jeep Compass Trailhawk 2.0 Multijet II 170 KM 4x4 A9

Amerykanie chyba nie mogli wymyślić już dłuższej nazwy dla tego modelu. Te 52 znaki oznaczają jednak ciekawego SUV-a do miasta, który nie tylko chce udawać terenówkę, ale też może terenówką naprawdę być!

Mercedes 190 E 2.5-16 Evolution II - 30 lat legendy!

W marcu roku 1990 podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Mercedes zaprezentował specjalną wersję modelu 190 E. Jednym ze znaków rozpoznawczych 2.5-16 Evolution II stała się wyjątkowo mała produkcja. Powstały tylko 502 egzemplarze!

Volkswagen e-Bulli - flower power w wersji elektrycznej

Niemcy czasami potrafią wykazać się wielką fantazją. Przykład? Wzięli Volkswagena T1 Samba Bus z roku 1966, a następnie uzupełnili go napędem elektrycznym pochodzącym z roku 2020. I tak powstał niesamowicie wyglądający e-Bulli.

Toyota GR Supra tańsza! Teraz kosztuje 209 900 złotych

Początek marca stał się dla Toyoty momentem wprowadzenia do sprzedaży "bazowej" wersji modelu GR Supra. Coupe jest napędzane 258-konnym silnikiem 2.0 Twin-Scroll Turbo i kosztuje co najmniej 209 900 złotych.

Przebieg w dół, cena w górę - nawet o 26 tys. zł!

Nawet 25,8 tys. zł może wynosić różnica wartości tych samych aut, które różnią się przebiegiem o 100 tys. km - wynika z danych autoDNA. Im auto młodsze, tym korzyść z cofnięcia licznika jest większa.

REKLAMA