REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Top 10: Najbardziej niezawodne marki samochodów 2020 r.

Najbardziej niezawodne marki samochodów Fot. Fotolia
Najbardziej niezawodne marki samochodów Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Dowiedz się, jakie są najbardziej niezawodne samochody używane. Poznaj, w jaki sposób oceniano ich niezawodność oraz dlaczego warto przed zakupem auta zobaczyć ranking marek samochodowych.

Najbardziej niezawodne marki samochodów

Często, gdy przed zakupem auta nie mamy wybranego konkretnego modelu, który nas interesuje, przeglądamy różne rankingi samochodów, by w ten sposób przekonać się jakie auto używane będzie dla nas najlepsze. Ważnym czynnikiem rankingów jest niezawodność marki. Bezawaryjne auta są najbardziej pożądane. Warto więc wziąć pod uwagę czynnik niezawodności marki samochodu. Dzięki niemu możemy wybrać dla siebie optymalne auto, które dłużej nam posłuży.

REKLAMA

W jaki sposób oceniano niezawodność samochodu?

REKLAMA

Układając ranking niezawodnych aut różnych marek, specjaliści biorą pod uwagę kilka kryteriów. Jednym z nich jest odsetek uszkodzonych samochodów każdej marki z całkowitej puli analizowanych samochodów marki. Na przykład carVertical w swojej bazie danych posiada wiele raportów z danymi na temat historii pojazdów. Są to między innymi dane z książek serwisowych pojazdów, dane o wypadkach oraz wpisy wykonanych napraw w autoryzowanych serwisach samochodowych.

W ten sposób stworzono ranking, który uwzględnia wszystkie zgłaszane przez warsztaty i serwisy samochodowe awarie, wymieniane części oraz podzespoły. Dzięki temu opracowano procentowy udział awaryjności aut ze wszystkich analizowanych modeli danej marki.

Najbardziej niezawodne marki aut używanych

Na poniższej liście przedstawiamy ranking aut używanych pod względem ich awaryjności oraz opisujemy obok najczęstsze przyczyny wizyt w warsztatach. Dane te zostały opracowane na podstawie odsetka uszkodzonych samochodów każdej marki z całkowitej liczby analizowanych samochodów marki w bazie danych carVertical.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

1. KIA - 23,47% wszystkich analizowanych modeli KIA było uszkodzonych

Do najczęstszych usterek w modelach marki KIA należą awarie elektrycznego wspomagania kierownicy oraz problemy z hamulcem ręcznym. Często zapycha się też filtr cząstek stałych DPF.

2. Hyundai - 26,36% wszystkich analizowanych modeli Hyundai było uszkodzonych

W Hyundaiach często występuje problem korozji tylnej ramy pomocniczej. Oprócz tego często pojawiają się problemy z hamulcem ręcznym, które prowadzą do przyłożenia bardzo zróżnicowanych sił hamowania na każde z kół, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Słaba jest też konstrukcja szyb przednich.

3. Volkswagen - 27,77% wszystkich analizowanych modeli Volkswagena było uszkodzonych

W Volkswagenach częstym problemem są awarie z dwumasowym kołem zamachowym oraz pojawiają się problemy z transmisją emisji spalin. Sporo awarii powoduje system ABS i ESP.

4. Nissan - 27,79% wszystkich analizowanych modeli Nissana było uszkodzonych

W tych japońskich autach często dochodzi do awarii mechanizmu różnicowego. Powszechna jest też korozja strukturalna w środkowej szynie podwozia. Sporym mankamentem jest wymiennik ciepła automatycznej skrzyni biegów, który może ulegać awarii.

5. Mazda - 29,89% wszystkich analizowanych modeli Mazdy było uszkodzonych

W modelach z silnikami typu Skyactiv-D dochodzi do częstych awarii turbosprężarki.

Dużo problemów stwarza uszczelka wtryskiwacza paliwa w silnikach wysokoprężnych. Bardzo często dochodzi do awarii pompy ABS.

6. Audi - 30,08% wszystkich analizowanych modeli Audi było uszkodzonych

Częstym problemem w pojazdach marki Audi są nadmierne zużywanie się sprzęgła, awarie wspomagania kierownicy oraz awarie ręcznej skrzyni biegów. Dodatkowo, ceny części zamiennych są stosunkowo drogie, a ich jakość przeciętna.

7. Ford - 32,18% wszystkich analizowanych modeli Forda było uszkodzonych

W amerykańskich i europejskich modelach Forda częstą awarią jest zużycie dwumasowego koła zamachowego i sprzęgła. Obie te części należy wymieniać jednocześnie, ponieważ tylko wtedy producent gwarantuje poprawność działania tego układu. Częstym problemem są też awarie pompy wspomagania kierownicy oraz automatycznej skrzyni biegów CVT.

8. Mercedes-Benz - 32,36% wszystkich analizowanych modeli Mercedes-Benz było uszkodzonych

W Mercedesach częstą bolączką są problemy z wilgocią w reflektorach oraz awarie uszczelki wtryskiwacza paliwa w silnikach wysokoprężnych oraz bardzo częste awarie systemu hamowania Sensotronic.

9. Toyota - 33,79% wszystkich analizowanych modeli Toyoty było uszkodzonych

W Toyotach częstym problemem są awarie klimatyzacji oraz czujnika wysokości tylnego zawieszenia. Są także podatne na silną korozję.

10. BMW - 33,87% wszystkich analizowanych modeli BMW było uszkodzonych

Najczęstsze awarie dotyczą czujników kół ABS. Oprócz tego często występują problemy z elektryką oraz ze zbieżnością kół.

Źródło: Materiały prasowe carVertical

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA