REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Top 10: Najbardziej niezawodne marki samochodów 2020 r.

Najbardziej niezawodne marki samochodów Fot. Fotolia
Najbardziej niezawodne marki samochodów Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Dowiedz się, jakie są najbardziej niezawodne samochody używane. Poznaj, w jaki sposób oceniano ich niezawodność oraz dlaczego warto przed zakupem auta zobaczyć ranking marek samochodowych.

Najbardziej niezawodne marki samochodów

Często, gdy przed zakupem auta nie mamy wybranego konkretnego modelu, który nas interesuje, przeglądamy różne rankingi samochodów, by w ten sposób przekonać się jakie auto używane będzie dla nas najlepsze. Ważnym czynnikiem rankingów jest niezawodność marki. Bezawaryjne auta są najbardziej pożądane. Warto więc wziąć pod uwagę czynnik niezawodności marki samochodu. Dzięki niemu możemy wybrać dla siebie optymalne auto, które dłużej nam posłuży.

REKLAMA

W jaki sposób oceniano niezawodność samochodu?

REKLAMA

Układając ranking niezawodnych aut różnych marek, specjaliści biorą pod uwagę kilka kryteriów. Jednym z nich jest odsetek uszkodzonych samochodów każdej marki z całkowitej puli analizowanych samochodów marki. Na przykład carVertical w swojej bazie danych posiada wiele raportów z danymi na temat historii pojazdów. Są to między innymi dane z książek serwisowych pojazdów, dane o wypadkach oraz wpisy wykonanych napraw w autoryzowanych serwisach samochodowych.

W ten sposób stworzono ranking, który uwzględnia wszystkie zgłaszane przez warsztaty i serwisy samochodowe awarie, wymieniane części oraz podzespoły. Dzięki temu opracowano procentowy udział awaryjności aut ze wszystkich analizowanych modeli danej marki.

Najbardziej niezawodne marki aut używanych

Na poniższej liście przedstawiamy ranking aut używanych pod względem ich awaryjności oraz opisujemy obok najczęstsze przyczyny wizyt w warsztatach. Dane te zostały opracowane na podstawie odsetka uszkodzonych samochodów każdej marki z całkowitej liczby analizowanych samochodów marki w bazie danych carVertical.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

1. KIA - 23,47% wszystkich analizowanych modeli KIA było uszkodzonych

Do najczęstszych usterek w modelach marki KIA należą awarie elektrycznego wspomagania kierownicy oraz problemy z hamulcem ręcznym. Często zapycha się też filtr cząstek stałych DPF.

2. Hyundai - 26,36% wszystkich analizowanych modeli Hyundai było uszkodzonych

W Hyundaiach często występuje problem korozji tylnej ramy pomocniczej. Oprócz tego często pojawiają się problemy z hamulcem ręcznym, które prowadzą do przyłożenia bardzo zróżnicowanych sił hamowania na każde z kół, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Słaba jest też konstrukcja szyb przednich.

3. Volkswagen - 27,77% wszystkich analizowanych modeli Volkswagena było uszkodzonych

W Volkswagenach częstym problemem są awarie z dwumasowym kołem zamachowym oraz pojawiają się problemy z transmisją emisji spalin. Sporo awarii powoduje system ABS i ESP.

4. Nissan - 27,79% wszystkich analizowanych modeli Nissana było uszkodzonych

W tych japońskich autach często dochodzi do awarii mechanizmu różnicowego. Powszechna jest też korozja strukturalna w środkowej szynie podwozia. Sporym mankamentem jest wymiennik ciepła automatycznej skrzyni biegów, który może ulegać awarii.

5. Mazda - 29,89% wszystkich analizowanych modeli Mazdy było uszkodzonych

W modelach z silnikami typu Skyactiv-D dochodzi do częstych awarii turbosprężarki.

Dużo problemów stwarza uszczelka wtryskiwacza paliwa w silnikach wysokoprężnych. Bardzo często dochodzi do awarii pompy ABS.

6. Audi - 30,08% wszystkich analizowanych modeli Audi było uszkodzonych

Częstym problemem w pojazdach marki Audi są nadmierne zużywanie się sprzęgła, awarie wspomagania kierownicy oraz awarie ręcznej skrzyni biegów. Dodatkowo, ceny części zamiennych są stosunkowo drogie, a ich jakość przeciętna.

7. Ford - 32,18% wszystkich analizowanych modeli Forda było uszkodzonych

W amerykańskich i europejskich modelach Forda częstą awarią jest zużycie dwumasowego koła zamachowego i sprzęgła. Obie te części należy wymieniać jednocześnie, ponieważ tylko wtedy producent gwarantuje poprawność działania tego układu. Częstym problemem są też awarie pompy wspomagania kierownicy oraz automatycznej skrzyni biegów CVT.

8. Mercedes-Benz - 32,36% wszystkich analizowanych modeli Mercedes-Benz było uszkodzonych

W Mercedesach częstą bolączką są problemy z wilgocią w reflektorach oraz awarie uszczelki wtryskiwacza paliwa w silnikach wysokoprężnych oraz bardzo częste awarie systemu hamowania Sensotronic.

9. Toyota - 33,79% wszystkich analizowanych modeli Toyoty było uszkodzonych

W Toyotach częstym problemem są awarie klimatyzacji oraz czujnika wysokości tylnego zawieszenia. Są także podatne na silną korozję.

10. BMW - 33,87% wszystkich analizowanych modeli BMW było uszkodzonych

Najczęstsze awarie dotyczą czujników kół ABS. Oprócz tego często występują problemy z elektryką oraz ze zbieżnością kół.

Źródło: Materiały prasowe carVertical

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA