REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Honda Accord V: regulacja popychacza i pedału sprzęgła


Możliwe, że nazwa wykonywanej czynności może zniechęcać, jednak, nie jest to nic trudnego. Nie musisz być doświadczonym mechanikiem, żeby wyregulować popychacz sprzęgła, jak i sam pedał sprzęgła w swojej Hondzie Accord.

Honda Accord: montaż głośników wysokotonowych

Głośniki wysokotonowe nie znajdują się w wyposażeniu starszych modeli Hondy Accord. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu je zamontować.

Honda Accord: wymiana tylnych tarcz i klocków hamulcowych - poradnik


Samodzielna wymiana tarcz i klocków hamulcowych pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. Będzie to kolejna wymiana, którą przeprowadzimy od początku do końca sami.

Honda Accord: czyszczenie przepustnicy i EGR


Wyczyszczenie EGR i przepustnicy może diametralnie zmienić nasz samochód. Okaże się, że obroty przestały falować, a nasz samochód ma lepsze przyspieszenie.

REKLAMA

Łada Priora mistrzem oszczędności

Niemiecka organizacja ADAC stworzyła ranking najtańszych w eksploatacji aut klasy niższej – średniej. Pierwsze miejsce zajęła... Łada Priora 2171.

Hyundai Coupe: wyciszanie komory bagażnika

Jeśli chcemy wyciszyć komorę bagażnika, nie musimy zlecać tego specjalistycznej firmie. Wystarczy trochę wolnego czasu, odpowiednie materiały i narzędzia.

Honda Accord: demontaż oryginalnego radia

Model Accord został wyposażony w odtwarzacz marki Bose. Jednak niektórzy kierowcy wolą markowe odtwarzacze, które mają więcej możliwości i zazwyczaj zapewniają lepszy dźwięk.

Honda Civic V: demontaż wkładki zamka tylnej klapy

Uszkodzona wkładka zamka tylnej klapy może przysporzyć wiele problemów. Mogą wystąpić problemy z otwarciem bagażnika lub zamknięciem bagażnika na klucz. Oto opis jak przeprowadzić demontaż wkładki.

REKLAMA

Honda Civic V: wymiana wkładu lusterka zewnętrznego

Pęknięty wkład lusterka zewnętrznego znacznie pogarsza widoczność z tyłu auta. Co więcej, jazda staje się niebezpieczna. Pomijamy już fakt, że policjant może ukarać nas mandatem. Dlatego jak najszybciej trzeba wymienić uszkodzone lusterko.

Honda Civic V: demontaż drzwi

Umiejętność demontażu drzwi jest bardzo przydatna. Jeżeli będziemy chcieli wymienić drzwi po stłuczce lub wymienić sworzeń zawiasa drzwi, będziemy musieli je zdjąć. Poniżej znajduje się opis, jak wykonać to samemu.

Honda Civic V: wymiana żarówek lamp przednich. Krok po kroku

Konieczność wymiany żarówki może nastąpić w każdej chwili. Warto wiedzieć jak wymienić żarówkę w przedniej lampie, tym bardziej, że nie wiąże się to tylko z wyjęciem i włożeniem żarówki. Oto jak wymienić żarówki lamp przednich w Hondzie Civic V-tej generacji.

Hyundai Coupe: czyszczenie przepustnicy


Falujące obroty są najczęściej efektem zabrudzonej przepustnicy. Wyeliminowanie tej usterki nie jest trudne, co więcej nie zabiera dużo czasu. Poniżej opis, jak wykonać to samemu.

Opel Corsa C: polerowanie przednich lamp soczewkowych. Poradnik

Z biegiem lat klosze w Oplu Corsie C stają się coraz mniej przezroczyste. Zanim zdecydujemy się na zakup nowych, warto spróbować je wypolerować. Tutaj znajduje się opis jak wypolerować przednie lampy w Oplu Corsie C , krok po kroku.

Nissan Almera N15 1.4 i 1.6: wymiana filtra powietrza

Filtr powietrza pomimo swojej stosunkowo niewielkiej ceny jest bardzo ważnym elementem samochodu, którego stan ma bezpośredni wpływ na dynamikę oraz spalanie naszego auta.

Nissan Primera P10 i P11: wymiana filtra paliwa

Samodzielna wymiana filtr paliwa nie należy do trudnych, a pozwala dodatkowo zaoszczędzić czas potrzebny na oczekiwanie w serwisie i pieniądze, które byśmy na to wydali.

Nissan Almera N15 1.4 i 1.6: wymiana uszczelki pokrywy zaworowej

Ubytki stanu oleju mogą wynikać z bardziej prozaicznych dysfunkcji niż zużycie pierścieni tłokowych czy uszczelniaczy zaworowych. Warto dokładnie obejrzeć nasz silnik i zlokalizować prawdziwą przyczynę strat oleju, zanim podejmiemy pochopną decyzję o remoncie silnika.

Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Mimo tego, że w myjni bezdotykowej wszystko musimy zrobić sami, procedura ta nie wymaga specjalnego doświadczenia czy też wysiłku. W naszym poradniku opowiemy, jak obsługiwać myjnię bezdotykową.

Wszystko o myjni bezdotykowej

Czym właściwie jest myjnia bezdotykowa? Jest to ogólnodostępna jednostka myjąca obsługiwana przez właściciela samochodu. Cały proces mycia wykonujemy samodzielnie.

Jak zapalić auto „na popych”?

Wielu kierowcom zdarza się konieczność odpalenia samochodu w ten sposób. Dzieje się tak głównie na skutek nieoczekiwanego rozładowania akumulatora, kiedy zmagazynowana w nim energia nie wystarcza, aby poruszyć rozrusznikiem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak odłączać i podłączać akumulator?

Akumulator to źródło prądu w samochodzie. Jak wiadomo, tam, gdzie jest prąd, jest i niebezpieczeństwo. Ze względu na sprzeczności w różnych instrukcjach odłączania i podłączania akumulatora, wyjaśniamy konsekwencje dwóch sposobów.

Jak odpalić samochód z pomocą kabli rozruchowych?

Połączenie akumulatora kablami rozruchowymi wzbudza wątpliwości i narosło wokół tego wiele powtarzanych mitów. Łączyć plus do plusa, czy plus do minusa? A co z tzw. masą?

Jak działa hamulec bębnowy i tarczowy?

Hamulce to jeden z najważniejszych układów naszego samochodu. Dzięki nim możemy bezpiecznie zatrzymać pojazd, więc podpowiadamy, jak działają dwa, stosowane w samochodach rodzaje hamulców.

Jak dbać o samochód typu kabriolet?

Jeżdżenie samochodem bez dachu w letnie, ciepłe wieczory to niewątpliwie wspaniała przyjemność, ale musimy też pamiętać, że jest to pojazd wyjątkowy i powinniśmy o niego dbać bardziej, niż o samochód tradycyjny. Podpowiadamy, jak to robić.

Ekologia na niby

Ostatnio zapanowała moda na samochody elektryczne. Miejmy jednak nadzieję, że jak każda moda, również i ta minie lub ewoluuje w coś bardziej praktycznego.

Dobra żarówka, czyli jaka? Poradnik

Pisaliśmy już o tym, że nie zawsze warto kupować żarówki o zwiększonej mocy w stosunku do poprzedniej szczególnie, gdy nie zaleca tego producent. Ale jak odróżnić dobrą żarówkę od złej?

Jak jeździć po nierównościach?

Wielu fachowców powie…w ogóle nie jeździć, bo dziur jest tyle, że nie da się ich ominąć. Są jednak sposoby przejeżdżania przez nie bezpieczne dla naszego samochodu.

Dlaczego pedał hamulca „wciska się” do podłogi?

Jeżeli podczas hamowania zauważyłeś, że pedał jest „luźny” to znak, że jeden z obwodów hamulcowych może być nieszczelny lub układ jest zapowietrzony. Poniżej kilka potencjalnych przyczyn.

Na kierownicę, sprzęgło czy skrzynię biegów – jaką blokadę wybrać?

Zazwyczaj najlepsze rozwiązania są najdroższe. Dbając o bezpieczeństwo naszego samochodu czasami, więc bardziej opłaca się zamontować jedną droższą blokadę niż dwie tańsze.

Jak jeździć i nie zepsuć samochodu?

Trzymanie nogi na sprzęgle, jazda bez odpowiedniego ciśnienia i na rezerwie to najkrótsza droga do awarii naszego samochodu. Technika jazdy ma wpływ na żywotność pojazdu.

Czym różnią się nawigacje dedykowane od tradycyjnych?


Nawigacje dedykowane zdecydowanie różnią się od tradycyjnych map elektronicznych dostępnych nawet w najtańszych marketach. Śmiało można je nazwać multimedialnymi kombajnami.

Jak wjeżdżać na krawężniki?

Oczywiście lepiej unikać wjeżdżania na krawężniki, ale jesteśmy do tego zmuszeni to powinniśmy zrobić tak, aby wytrzymało to zarówno nasze zawieszenie jak i opony i felgi.

Ile kosztuje wynajem samochodu na Majorce?

Posiadanie samochodu na Majorce jest bardzo wygodne, gdyż umożliwia dojazd do odległych zatok i plaż, które są prawdziwą ozdobą archipelagu. Za małe auto zapłacimy ok. 30 euro za dzień.

Czym jest tzw. martwy punkt?

Jeżeli podczas zmiany pasa spowodowaliście stłuczkę, to pewnie jej przyczyną był tzw. „martwy punkt”. Choć wydaje się wam, że zrobiliście wszystko zgodnie z przepisami, prawo nie będzie po waszej stronie. "Martwy punkt" to prawdziwa pułapka na nieostrożnych kierowców.

Fotelik dla niemowlaka (0-13 kg), – na co zwrócić uwagę?

Dla dziecka od pierwszych dni życia, do chwili, gdy osiągnie wagę 13 kg przeznaczone są foteliki przenośne. W nim dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, a fotelik montowany jest 3-punktowymi samochodowymi pasami bezpieczeństwa lub wpinany jest do bazy.

Jak myć podwozie?

Mycie podwozia powinno stać się naszym nawykiem nie tylko po długiej zimie. Warto sprawdzić czy nasza ulubiona myjnia oferuje taką opcję, sami tego nie zrobimy.

Dlaczego wysokie auta dachują częściej?

Dachowania są charakterystyczne dla pojazdów typu SUV, pickup i aut terenowych z powodu znajdującego się wysoko środka ciężkości.

Czy można zminimalizować ryzyko urazu podczas dachowania?

Nawet, jeśli w przyszłości wszystkie pojazdy będą wyposażone w ESP, wciąż będzie dochodziło do dachowań. I choć tylko 3% wszystkich kolizji kończy się dachowaniem to w przypadku śmiertelnych wypadków, aż 20% dochodzi na skutek dachowania .

Test Suzuki SX4: Napęd jest bezcenny

Trudno nie patrzeć na ten samochód przez pryzmat napędu. Przeniesienie mocy i momentu obrotowego na cztery koła to jeden z atutów tego auta. Przyda się nie tylko w zimie, ale przez cały rok, na gorszej nawierzchni.

Mazdy 2 Facelifting

Nowa Mazda2 to ewolucja dynamicznego charakteru pierwszej wersji. Wciąż dostępna jest jako auto trzy- i pięciodrzwiowe, a nowy przód sprawia, że bardziej pasuje do obecnej gamy modelowej producenta.

Jak używać kobyłek?

Kobyłki to narzędzie, które przyda się każdemu samochodowemu majsterkowiczowi. Podpowiadamy, jak je wybrać i jak poprawnie z nich korzystać.

Jak wyłączyć zablokowany klakson?

Małe zwarcie czasem może być przyczyną ogromnego problemu. Gdy staniemy na skrzyżowaniu, a nasz samochód nagle zacznie trąbić, musimy szybko poradzić sobie z problemem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wyłączyć alarm samochodowy, jeśli pilot nie działa a alarm hałasuje?

Niejeden kierowca już spotkał się z tego rodzaju usterką, kiedy to alarm samochodowy hałasuje i nie chce się wyłączyć. Podpowiadamy, jak tymczasowo poradzić sobie z tym problemem.

Jak usunąć gumę do żucia z tapicerki?

Guma do żucia na tapicerce samochodowej to nie lada problem. Jest bardzo trudna do usunięcia i szczególnie nieestetyczna, dlatego podpowiadamy, jak skutecznie usunąć ją z wnętrza naszego pojazdu.

Jak usunąć czekoladę z tapicerki?

Jeśli mamy dzieci, zabrudzenia z czekolady na tapicerce nie są dla nas nowością. Wgnieciona w teksturę czekolada może być trudna do usunięcia, dlatego podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić taką plamę.

Jak uniknąć zamarzania wycieraczek?

Zamarzające wycieraczki to uciążliwy problem w sezonie zimowym. Są one niezwykle ważne w kwestii naszego bezpieczeństwa na drodze, dlatego podpowiadamy, jak uniknąć ich zamarzania.

Jak szybko wypolerować samochód?

Często myjemy nasz samochód, odkładając polerowanie na później, ponieważ nie mamy na to czasu. Podpowiadamy, jak można przyspieszyć ten zabieg.

Jak rozpoznać rodzaj wyciekającego płynu?

Żaden kierowca nie powinien ignorować wyciekającego z samochodu płynu. Niedobór któregoś z nich może spowodować zaburzenia pracy, któregoś z układów. Podpowiadamy, jak sprawdzić, który płyn cieknie.

Jak sprawdzić bęben hamulcowy?

Hamulce to najważniejszy element samochodu zapewniający nam bezpieczeństwo. Warto dbać o to, aby zawsze były w jak najlepszym stanie, dlatego podpowiadamy, jak zbadać sprawność bębnów hamulcowych.

Jak pozbyć się problemu insektów na przedniej szybie?

Insekty na przedniej szybie to problem niejednego kierowcy, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim. Podpowiadamy, jak sobie z nim poradzić.

Czy porysowaną szybę można naprawić?

Przednia szyba to jeden z newralgicznych elementów samochodu, narażona na porysowanie. Łatwo można ją zarysować podczas skrobania lodu w zimę, zniszczyć może je też choćby wylatujący spod koła ciężarówki kamień.

REKLAMA