REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Test Volkswagen up! 1.0/75 KM

Volkswagen niedawno zmodernizował swój najmniejszy model up! Choć zmiany nie są rewolucyjne, mają wpływ na wygodę użytkowania samochodu. W naszym teście Volkswagen up! z silnikiem o mocy 75 KM.

Test Lexus LS600h L

Lexus LS łączy w sobie wszystko, co w tej chwili japoński producent ma najlepszego do zaoferowania. W wersji L, czyli dłuższej o 12 cm od standardowej, jest przeznaczony dla nabywców, którzy na co dzień korzystają z usług kierowcy. W naszym teście Lexus LS 600h L, hybryda o mocy 445 KM.

Profesjonalne tablice rejestracyjne – do czego posłużą i jak je uzyskać?

Projekt nowelizacji ustawy wprowadzającej profesjonalne tablice rejestracyjne, czyli nową formę czasowej rejestracji pojazdów został przyjęty przez Radę Ministrów. Możliwe będzie użycie jednego kompletu tablic rejestracyjnych na wiele pojazdów.

Nie trzeba będzie wymieniać dowodu rejestracyjnego, gdy skończy się miejsce na pieczątki?

Być może nie trzeba będzie wymieniać dowodu rejestracyjnego, w przypadku, gdy skończy się w nim miejsce na pieczątki potwierdzające pozytywny wynik badania technicznego.

REKLAMA

Rodzaje haków holowniczych, który wybrać?

Na rynku są dostępne różne rodzaje haków holowniczych i montowane z nimi różne wiązki elektryczne. Na jakie rozwiązanie się zdecydować? To zależy w dużej mierze od tego, jakie mamy potrzeby i jakim budżetem dysponujemy.

Skąd firmy wypożyczające samochody na minuty, wiedzą co się z nimi dzieje?

Zauważalnie coraz więcej firm oferuje w Polsce krótkoterminowy wynajem aut. Liczony nawet w minutach. W jaki sposób świadczące takie usługi przedsiębiorstwa gromadzą informacje na temat tego, co się dzieje z ich samochodami?

Czy silniki Diesla będą w Polsce zakazane?

Słychać coraz więcej głosów podsycających informacje o tym, że niedługo na terenie UE będzie prawnie zakazana eksploatacja samochodów z silnikami Diesla. Czy to tylko działania lobbystów firm, które nie mają w ofercie wielu silników wysokoprężnych, czy jest w tym ziarnko prawdy?

Magazyn bez włączników świateł

Ile wynoszą koszty energii elektrycznej w magazynie? Czy w obecnych czasach jest sens montowania włączników świateł w magazynach, czy wystarczy wyposażyć hale w układy zarządzania oświetleniem?

REKLAMA

Jak uzyskać odszkodowanie, gdy sprawca nie ma OC?

Jeżeli sprawca wypadku nie ma wykupionej polisy OC nie oznacza to, że nie uzyskamy odszkodowania za szkodę, którą wyrządził. Jak w takim przypadku uzyskać odszkodowanie?

Rowerem po chodniku i pieszo po ścieżce rowerowej

Zasady poruszania się rowerem poza jezdnią (chodniki, ścieżki rowerowe pasy) i pieszo ścieżką rowerową przedstawia radca prawny Mirosław Siwiński. Autor wyjaśnia m.in. za co rowerzysta może otrzymać mandat, czy może używać dzwonka jadąc chodnikiem i z jaką prędkością może się poruszać.

Wystartowała druga edycja Praktycznej Akademii Forda

Praktyczna Akademia Forda to cykl ośmiu bezpłatnych szkoleń dla kadry z małych i średnich przedsiębiorstw. Szkolenia odbywają się we współpracy z ekspertami z Polityki Insight.

Usługi transportu towarów na rzecz kontrahenta spoza UE

Polscy przedsiębiorcy mogą świadczyć usługi transportu towarów na rzecz firm spoza UE. W takich przypadkach należy rozpatrzyć, w jaki sposób takie transakcje są traktowane z puntu widzenia podatku VAT.

Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na paliwo do samochodów zastępczych

Na czas naprawy samochodu firmowego często przedsiębiorcy otrzymują pojazd zastępczy. Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na zakup paliwa do samochodów zastępczych?

Jakie ubezpieczenia powinien wybrać motocyklista?

Zgodnie z literą prawa każdy zarejestrowany motocykl musi być objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Czy warto do obowiązkowego OC dla jednośladu dobrać np. autocasco i NNW?

Ustawa regulująca czas pracy na statkach śródlądowych została przyjęta przez sejm

W myśl nowej ustawy przyjętej przez sejm, pozostawanie w stanie gotowości do pracy, będzie się liczyć jako czas pracy.

Przez jakie usterki samochód nie przejdzie przeglądu technicznego?

Zaostrzenie przepisów dotyczących przeglądu technicznego i większe kontrole stacji diagnostycznych mogą sprawić, że w tym roku więcej samochodów niż zwykle nie przejdzie przeglądu technicznego. Z jakimi usterkami auto nie przejdzie przeglądu technicznego?

Co grozi za ukrywanie wad auta przy sprzedaży?

Na rynku samochodów używanych znajdziemy wiele ofert pojazdów z ukrytymi wadami lub zafałszowana historią. Co grozi za ukrywanie wad auta przy sprzedaży?

Co grozi za spowodowanie wypadku?

Jest wiele czynników, które decydują o tym, jak bardzo dotkliwa będzie kara za spowodowanie kolizji lub wypadku. Co dokładnie grozi za spowodowanie wypadku, a co za spowodowanie kolizji?

Bezszkodowa jazda jest coraz więcej warta

Okazuje się, że zdarzenie drogowe w postaci stłuczki kosztuje dziś kierowców o wiele więcej niż kosztowało w roku 2016. Wystarczy drobna kolizja, by składka OC zdrożała o 100%.

Jak długo potrwa budowa drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do Obwodnicy Grójca?

Jak długo potrwa budowa drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do Obwodnicy Grójca? Wszyscy startujący w przetargu wykonawcy zaoferowali, że zrealizują inwestycję w 34 miesiące (nie wliczając przerw zimowych) od daty podpisania umowy.

Czy ufamy ludziom, których spotykamy korzystając z BlaBlaCar?

Czy ufamy ludziom, których spotykamy korzystając z BlaBlaCar? Okazuje się, że budowana w internecie reputacja staje się coraz silniejszą walutą, która sprawia, że bardziej ufamy osobom ze zweryfikowanymi profilami w mediach społecznościowych niż sąsiadom, a nawet znajomym z pracy!

Czy gratisowe ubezpieczenia NNW lub assistance dodawane do OC mają znacznie ograniczony zakres ochrony?

Kierowcy kupujący obowiązkowe ubezpieczenia OC, często są zachęcani do nabycia dodatkowych polis. Wspomniane polisy czasem są nawet bezpłatnym gratisem do OC, czyli głównego produktu ubezpieczeniowego. Niezależnie od tego, ile kosztowała dodatkowa polisa (NNW lub assistance), warto poznać zasady jej funkcjonowania. Istnieje bowiem obawa, że ubezpieczenie sprzedawane jako tani dodatek lub gratis do OC, posiada dość mocno ograniczony zakres ochrony.

Test Volkswagen Polo Cross 1.2 TSI 110 KM DSG

Polo Cross to najdroższa i jednocześnie najefektowniej wyglądająca wersja Polo. Sprawdziliśmy, jak jeździ odmiana napędzana przez 110 konny silnik benzynowy w zestawieniu z siedmiobigową przekładnią DSG.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy część X – Instrukcja postępowania na egzaminie teoretycznym

Stworzyliśmy szczegółowy instruktaż prezentując dokładnie to, co osoby zdające zobaczą na ekranie monitora w WORD. Będzie to szczególnie pomocne tym zdającym, którzy sami przygotowują się do egzaminu teoretycznego. Taki szczegółowy i bardzo dokładny, a zarazem przystępny instruktaż przyda się zresztą wszystkim przystępującym do egzaminu.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy część IX – jak przebiega egzamin teoretyczny?

Jak przebiega egzamin teoretyczny na prawo jazdy? Udajemy się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na egzamin państwowy. Przypomnę, że do tej części egzaminu możemy przygotowywać się samodzielnie, bez zapisywania się na kurs do ośrodka szkolenia kierowców.

Pierwszeństwo łamane, a sygnalizacja świetlna

Na temat tzw. pierwszeństwa łamanego i sygnalizacji świetlnej występujących jednocześnie na skrzyżowaniu krążą różne domorosłe teorie, niestety często błędne. Chcemy dziś przypomnieć, jak powinien postępować kierujący pojazdem na takim skrzyżowaniu.

Kiedy nie wolno zawracać na tzw. światłach?

Nie wszyscy kierowcy znają znaczenie sygnalizatorów kierunkowych S-3, a w szczególności zasady zawracania na takich skrzyżowaniach. Nie można też wykluczyć, że są tacy zmotoryzowani, którzy te zasady świadomie lekceważą. Tak czy owak warto przypomnieć znaczenie sygnalizatorów kierunkowych i uzmysłowić kierowcom, jakie zagrożenie może w pewnych sytuacjach spowodować niezastosowanie się do wskazań tych sygnalizatorów.

Zasady związane z zakazem skręcania i zakazem zawracania

Na pozór znaki „zakaz skręcania” i „ zakaz zawracania” nie powinny budzić żadnych wątpliwości wśród kierowców. Okazuje się jednak, że nie wszyscy wiedzą, jaki jest zakres obowiązywania zakazów wyrażonych tymi znakami i czy na przykład widząc zakaz zawracania możemy skręcić w lewo…

Pierwszeństwo podczas zawracania

Zawracanie na skrzyżowaniach jest manewrem, który powoduje wiele nieporozumień, kolizyjnych sytuacji, a nawet zderzeń. Wynikają one z nieznajomości przepisów u kierowców, a więc dziś wyjaśnimy, kto ma w takiej sytuacji pierwszeństwo.

Jak się zachować, gdy dwa pasy ruchu przechodzą w jeden?

Na drogach zdarzają się zwężenia, na których jezdnia dwupasowa przechodzi w jezdnię o jednym pasie dla danego kierunku ruchu. Jeżeli w takiej sytuacji spotkają się dwa pojazdy i obaj kierowcy chcą wjechać na ten sam pas, często dochodzi do rozmaitych nieporozumień, a nawet kolizji.

Używane: Fiat 500 (od 2007) – opinie użytkowników

Fiat 500 to bez wątpienie jeden z najlepiej zaprojektowanych współczesnych samochodów. Produkowany od 10 lat zdobył popularność na wielu rynkach, w tym polskim. Choć, jako nowy jest stosunkowo drogi, osiąga przystępne ceny na rynku używanych. Jakie są na temat tego modelu opinie użytkowników?

Używane: Honda Jazz III (2008 - 2014) – opinie użytkowników

Honda Jazz III generacji mimo wysokiej ceny zyskała sobie rzeszę fanów. Sympatię budziła stosunkowo prosta konstrukcja samochodu, która dawała nadzieję na bezproblemową eksploatację. Jakie są opinie użytkowników o używanych Hondach Jazz?

Używane: Lexus CT I (2010 – 2022) – opinie użytkowników

Lexus CT pierwszej generacji spotkał się z ciepłym przyjęciem rynku i zaczął się sprzedawać jak ciepłe bułeczki. Dzisiaj to najczęściej kupowany samochód spalinowo-elektryczny japońskiej marki. Czy jest warty zainteresowania również na rynku używanych?

Używane: Kia Optima I (2010 - 2015) – opinie użytkowników

Choć Kia Optima pierwszej generacji nie osiągnęła spektakularnego sukcesu rynkowego, nie oznacza, że nie jest godna uwagi na rynku wtórnym. Jak sprawują się używane limuzyny z Korei?

Używane: Lexus IS II (2005 - 2013) – co się psuje?

Lexus IS pierwszej generacji choć był autem naprawdę świetnie wyglądającym, w Europie nie odniósł sukcesu. Drugą generacja modelu, której największą siłą była wysoka jakość prowadzenia zdobyła większą popularność. A czy jest warta zainteresowania na rynku używanych?

Używane: Audi A4 B8 (2008-2015) – typowe usterki

Audi A4 B8 wciąż prezentuje się świetnie. Ale, czy to dobra oferta na rynku używanych? Jak jest z trwałością tego modelu?

Używane: Mercedes-Benz GLK X204 (2008 - 2015) – co się psuje?

Mercedes-Benz dosyć długo ociągał się z wprowadzeniem do sprzedaży średniej wielkości SUV-a. GLK trafił na rynek w roku 2008, podczas gdy BMW miało podobny model w ofercie już od roku 2003. Jakie są główne bolączki tego ciepło przyjętego przez rynek modelu?

Gdzie w Polsce zachodzi największe ryzyko wypadku?

Więcej wypadków drogowych zdarza się podczas dobrej pogody niż podczas złej. Ale, gdzie w Polsce ryzyko wystąpienia wypadku drogowego jest największe? Okazuje się, ze wcale nie jest to województwo Mazowieckie.

System autogaz STAG 500 DIS – zasilanie gazowe bez udziału benzyny

AC S.A. przedstawiło nowatorski system autogaz STAG 500. Według zapewnień producenta jest to pierwsza instalacja LG na świecie, która pracuje w 100% na zasilaniu gazowym, bez udziału benzyny.

Różne rodzaje leasigu na samochód

Na polskim rynku jet dostępnych coraz więcej opcji dających możliwość nie tyle zakupu, co korzystania ze skonfigurowanego przez nad samochodu. Przedstawiamy najpopularniejsze.

Jakie są zasady przedawniania roszczeń wobec ubezpieczycieli?

W ostatnim czasie można było przeczytać, że do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) zgłaszają się osoby z roszczeniami za wypadki i kolizje sprzed kilkunastu lat. Jakie są zasady przedawniania roszczeń wobec ubezpieczycieli?

Test Toyota RAV4 Hybrid 2,5 (197 KM) E-CVT

Toyota konsekwentnie rozszerza swoje portfolio modeli z napędem hybrydowym. Obecnie najmocniejszą, bo 197 konną wersją popularnego SUV-a - RAV4, jest właśnie odmiana hybrydowa. W teście sprawdziliśmy, jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu.

Test Audi A5 coupe 2.0 TFSI 252 KM Quattro

Najnowsze Audi A5 coupe, pod względem wizualnym, tylko nieznacznie różni się od poprzednika. Za konstrukcyjnie dzieli je przepaść. W naszym teście egzemplarz napędzany przez czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 252 KM.

Kiedy rowerzysta ma pierwszeństwo przejazdu? Czyli zasady poruszania się na rowerze w ruchu drogowym

Rowerzystów, jak wszystkich uczestników ruchu obowiązuje kodeks ruchu drogowego. Kiedy rowerzysta ma pierwszeństwo przejazdu, a kiedy powinien ustąpić?

Jak się zachować w przypadku rozerwania opony?

Nagłe rozerwanie opony podczas jazdy zdarza się stosunkowo rzadko, niemniej warto być przygotowanym na taką ewentualność. Jak się w takim przypadku zachować?

Czy PLL LOT wciąż szukają inwestora?

Realizowany od kilku lat plan naprawy funkcjonowania Polskich Linii Lotniczych LOT chyba przynosi spodziewane efekty. Jak poinformował obecny prezes spółki Rafał Milczarski – LOT nie szuka inwestora ale partnera strategicznego. Co to oznacza?

Auto Partner otworzy filię za granicą

Auto Partner, polskie przedsiębiorstwo zajmujące się importem i dystrybucją części samochodowych otworzy pierwszą zagraniczną filię. Firma stawia także na rozwój placówek w kraju.

Czy cena OC zależy od rodzaju nadwozia samochodowego?

Czy cena OC zależy od rodzaju nadwozia samochodowego? Choć może się to wydawać absurdalne to po analizie wysokości składek okazuje się, że tak. Z czego wynika fakt, że właściciele kabrioletów i coupe płacą za OC więcej niż właściciele pickupów.

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Specjaliści z Forda przeprowadzili badania mające na celu odpowiedzieć na pytanie – jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną. To poważny problem, z którym boryka się nawet dwie trzecie podróżujących.

System opłat za przejazd niemieckimi autostradami naruszy unijne zasady?

Według Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa planowane wprowadzenie opłat za przejazd niemieckimi drogami stanowi naruszenie zasady niedyskryminacji zapisanej w art. 18 Traktatu o Funkcjonowaniu UE. Wątpliwości budzą plany w ramach których niemieccy obywatele mieliby uzyskiwać ulgę podatkową w wysokości poniesionych opłat za korzystanie z dróg.

REKLAMA