REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto porady

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy warto kupić 10 letniego Priusa?

Czy warto kupić 10 letnią Toyotę Prius? Przez lata obecności na rynku, samochody hybrydowe udowodniły swoją ponadprzeciętną niezawodność. Ale, czy z upływem czasu i zwiększającym się przebiegiem baterie zasilające układ elektryczny nie zużywają się w takim stopniu, że dalsza eksploatacja nie ma sensu?

Główne zagrożenia na drodze w okresie jesieni

Jesień to szczególnie zdradliwa pora roku dla kierowców. Lokalnie pojawiające się przymrozki, zalegające na drogach liście drzew, mgły ograniczające widoczność. Jak ustrzec się niebezpieczeństwa podróżując autem w okresie jesieni?

Jak jeździć bezpiecznie autem w okresie Święta Zmarłych?

Obchody dni Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych powodują, że trackie tych dwóch dni gwałtownie wzmaga się ruch na drogach w Polsce. O czym pamiętać za kierownicą auta, aby bezpiecznie dojechać do celu podróży?

Opony zimowe – fakty i mity

Czy zawsze zakładać lepsze opony zimowe na przód? Może założyć na różnych osiach opony o różnych właściwościach? Przedstawiamy mity na temat stosowania zimowych opon.

REKLAMA

Jak dbać o uszczelki szyb w samochodzie?

Samochodowe uszczelki szyb potrafią kosztować krocie, a w przypadku starszych aut ich dokupienie może być niezwykle trudne i czasochłonne. Jak zatem dbać o nie, aby posłużyły nam dłużej?

Na co zwrócić uwagę podczas jazdy we mgle?

Jak sobie radzić podczas jazdy we mgle? Czy dobrym sposobem jest używanie długich świateł? Czy może warto jechać tuż za poprzedzającym pojazdem?

Kiedy należy zmienić opony letnie na zimowe?

Zmiana opon z letnich na zimowe nie jest powszechnym obowiązkiem w Polsce. Warto jednak ją wykonać z uwagi na na swoje i innych użytkowników drogi bezpieczeństwo.

Samochód i kierowca - przygotowanie do okresu jesienno-zimowego

Jesień w Polsce zazwyczaj bywa deszczowa. Wszechobecna wilgoć, szybko zapadający zmrok i gruntowe przymrozki wymagają od kierowcy i samochodu specjalnego przygotowania.

REKLAMA

Powstaje pierwszy ośrodek doskonalenia techniki jazdy w Warmińsko-Mazurskiem

Wraz z wejściem w życie nowych przepisów (4 stycznia 2016 r.), świeżo upieczeni kierowcy będą musieli przejść obowiązkowe szkolenie m.in. z techniki jazdy w jednym z ośrodków doskonalenia techniki jazdy. W woj. Warmińsko-Mazurskiem, nad Śniardwami powstaje pierwszy tego typu ośrodek w regionie.

Jak zdobyć większe umiejętności za kierownicą auta?

Umiejętność prowadzenia pojazdu wartość poprawić z każdym dniem. Oprócz zwykłej jazdy, warto także zastanowić się nad dodatkowym kursem doskonalącym określoną technikę jazdy.

Metody poprawy jakości dróg i poziomu ich bezpieczeństwa

Jakość infrastruktury drogowej w Polsce ulega nieustannej poprawie, ale nadal większość dróg reprezentuje dość przeciętny poziom bezpieczeństwa. W jaki sposób można poprawić na nich poziom bezpieczeństwa? Okazuje się, że są na to bardzo ciekawe metody.

Opłacalność eksploatacji instalacji LPG

Eksploatacja samochodów z instalacjami LPG jest zazwyczaj bardziej opłacalna niż pojazdów zasilanych benzyną, czy olejem napędowym.

Czy można amortyzować samochód zabytkowy?

Prowadzę działalność m.in. w zakresie wypożyczania samochodów z kierowcą na różnego rodzaju imprezy (śluby, chrzty, jubileusze itp.). Zamierzam kupić i wykorzystywać przez okres dłuży niż rok na potrzeby tej działalności samochód zabytkowy (wpisany do rejestru zabytków) wyprodukowany na początku lat 30. XX wieku (kompletny i zdatny do użytku). Czy mogę taki samochód uznać za środek trwały i go amortyzować?

Prawidłowa praca rąk na kierownicy

Od poziomu umiejętności w posługiwaniu się kierownicą zależy bezpieczeństwo jazdy. Jak powinny pracować ręce na kierownicy?

Toyota będzie drukowała fotele w technologi 3D?

Toyota prowadzi prace nad stworzeniem fotela samochodowego drukowanego w drukarce 3D. Partnerem w tym przełomowym przedsięwzięciu jest firma Materialise.

Lexus hoverboard - jak działa latająca deskorolka?

Niedawno duże zainteresowanie wzbudził film, którego głównym bohaterem jest lewitująca deska. Urządzenie istnieje i zostało wyprodukowane przez firmę Lexus. Jak działa?

Unikając skrętów w lewo, oszczędzisz paliwo

Nawet o 20% skrócisz czas dojazdu na miejsce i o tyle mniej zużyjesz paliwa, gdy podróżując do miejsca docelowego zaplanujesz trasę tak, by unikać skrętów w lewo.

Samochodem na Oktoberfest

Polacy coraz częściej biorą udział w kultowym bawarskim święcie Oktoberfest. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę gdy wybieramy się na miejsce samochodem.

Jak łapać stopa na autostradzie?

Podróżowanie autostopem powoli odzyskuje popularność. Tym bardziej, że nowoczesne technologie ułatwiają znalezienie kierowcy, który podwiezie autostopowiczów do wyznaczonego celu. A jak złapać tzw. stopa na autostradzie?

Zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA

Sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA wkracza w świat silników benzynowych, zarówno z wtryskiem bezpośrednim jak i pośrednim. Wyjaśniamy jego działanie.

Jaki potencjał skrywają najlepsze samochody elektryczne?

Ogromna moc, duży zasięg, szybkie ładowanie i zerowe spalanie - oto elektryczny samochód jutra, jaki przedstawiło Porsche pod postacią modelu Mission E. Technologia jaką to auto oferuje, wykracza poza dotąd prezentowane standardy.

Jak jeździć autem ekonomicznie?

Wpływ urządzeń mobilnych na życie ludzi

Rozwój technologii urządzeń mobilnych ma ogromny wpływ na życie użytkowników. Wile osób zwraca uwagę na zmiany negatywne. Jednak jest też tzw. druga strona medalu, technologie mobilne zbliżają rodziny.

Zakup map Here, a przyszłość motoryzacji

Co mają niemieccy producenci samochodów do map w smartfonach, tabletach, nawigacjach samochodowych i zegarkach? Całkiem sporo. Więcej niż możecie się spodziewać.

Jazda w deszczu - jak dojechać bezpiecznie?

Nadchodzi jesień, a wraz z nią częste opady deszczu. Jak zatem zachować się w trakcie jazdy autem w złych warunkach pogodowych?

Jak wrócić z imprezy autem będą w stanie nietrzeźwości?

Powrót samochodem w stanie nietrzeźwości to dobry pomysł pod jednym warunkiem - że osoba nietrzeźwa nie będzie prowadzić. Jak zatem to zrobić?

Co oznaczają kontrolki w samochodzie?

Kontrolki samochodowe odczytujemy nie tylko biorąc pod uwagę symbole, które przedstawiają. Istotny jest również kolor podświetlenia. Jak czytać kontrolki samochodowe?

Prawidłowe utrzymywanie auta w pasie jezdni

Umiejętność utrzymywania auta w pasie drogi jest szczególnie ważna na wąskich, lokalnych drogach gminnych. Jakie zachowywać się za kierownicą by zawsze trafić w środek pasa?

Jak zapanować nad autem w czasie deszczu?

Jazda na mokrej nawierzchni jest co najmniej tak samo niebezpieczna jak jazda na lodzie. Co gorsza kierowcy lekceważą deszczową aurę, nie zdając sobie sprawy z realnego ryzyka jakie ona niesie.

Na co zwraca uwagę kierowca podczas jazdy?

Badanie dotyczącego tego, na co zwracają uwagę kierowcy w czasie jazdy autem są interesujące. Okazuje się, że do prawidłowej oceny sytuacji na drodze kierowcy wykorzystują niezwykłe szczegóły w zachowaniu innych kierujących czy pieszych. O czym mowa?

Jak działa aplikacja forDrivers?

Aplikacja forDrivers ma celu nagradzać przepisową jazdę kierowców. W zależności od stylu jazdy kierowcy i respektowania przez niego przepisów ruchu drogowego będzie otrzymywał on określoną ilość punktów, które później będzie mógł wymienić na nagrody.

Jaki zbiornik LPG wybrać do samochodu?

Decydując się na samochód, bierzemy pod uwagę jego markę, gabaryty, funkcjonalność, silnik, wyposażenie, kolor. Do samochodu możemy też zamontować instalację gazową LPG. Jak się okazuje, kryteriów wyboru zbiornika gazowego jest równie dużo co samochodu.

Jak przygotować się do powrotu z wakacji?

Koniec sierpnia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Co kierowca powinien dodatkowo uwzględnić w swojej podróży, aby zakończyła się ona bezpiecznie?

System nagradzania kierowców za bezpieczną jazdę forDrivers

Nagradzanie kierowców za bezpieczną jazdę jaką zaproponowali twórcy aplikacji forDrivers to nowy sposób na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Czy ten ciekawy i niesztampowy pomysł na dotarcie do wyobraźni kierowców i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych ma rację bytu w naszym kraju? Na czym dokładnie ma on polegać?

Koniec wakacji: kierowco uważaj na dzieci

Zbliżając się do przejść dla pieszych czy szkół, kierowcy powinni zwracać baczną uwagę na dzieci znajdujące się w ich pobliżu. W przeciwieństwie do dorosłych, ich zachowania są bardziej gwałtowne a świadomość niebezpieczeństwa dużo niższa.

Przepisy dotyczące przewozu psa w samochodzie

Czy przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce określają, w jaki sposób powinniśmy przewozić psa w samochodzie? Jak przewozić psa w samochodzie?

Benzyna tanieje czy jazda na LPG się jeszcze opłaca?

Maleją ceny paliw. Czy w związku z tym montaż instalacji LPG staje się nieopłacalny? Niekoniecznie. Po pierwsze ceny LPG również maleją, po drugie montaż instalacji to inwestycja długoterminowa.

Jaki jesteś typem kierowcy?

Wyniki ogólnoeuropejskich badań kierowców przeprowadzonych przez Grupę Goodyear i LSE pozwoliły wyodrębnić kilka typów kierowców, jakich możemy spotkać na drodze. Zobacz do jakiej grupy należysz Ty!

Układ chłodzenia latem. Jak o niego dbać?

Lato, to czas w którym układ chłodzenia samochodu pracuje ze zwiększoną wydajnością. Na co zwrócić uwagę, by pracował bez zakłóceń?

Bezpłatne kursy ecodrivingu dla mieszkańców Poznania

Władze Poznania oferują mieszkańcom bezpłatne kursy ecodrivingu, czyli oszczędnej i ekologicznej techniki jazdy. W najnowszej (trzeciej) edycji programu wzięło udział 200 kursantów.

Dlaczego auta hybrydowe generują mniejsze koszty eksploatacji?

Samochody z napędem hybrydowym mają generować oszczędności nie tylko z tytułu niższego zużycia paliwa w mieście, ale i ogólnego mniejszego zużycia auta. Dlaczego?

Polacy na wakacje jeżdżą głównie samochodem

Według badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną aż 81% respondentów wybiera samochód, jako środek transportu na wakacje.

Podróż samochodem w upale

Wysokie temperatury powietrza ograniczają sprawność kierowców i elementów samochodu. Jak sobie radzić z upałem za kierownicą oraz, na które elementy samochodu zwrócić uwagę, gdy wybieramy się w podróż a na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni Celcjusza.

Dlaczego rozgrzany asfalt jest niebezpieczny?

Wysokie temperatury powodują, że asfalt na drodze zmienia swoją konsystencję, a tym samym i właściwości. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie temu zjawisku towarzyszy.

Co wymienić po zakupie używanego samochodu?

Zakup używanego samochodu, bez względu na zapewnienie poprzedniego właściciela odnośnie skrupulatnej wymiany materiałów eksploatacyjnych, zawsze powinien łączyć się z koniecznością wymiany niektórych elementów. Których?

Zasady eksploatacji akumulatora

Wbrew obiegowej opinii to nie zima jest najbardziej wymagającym okresem w pracy akumulatora. Lato stawia przed układem elektrycznym często większe wyzwania. Jakich zasad przestrzegać, by akumulator służył bezproblemowo?

OSRAM Truckstar Pro - żarówki do ciężarówek

Jakie cechy musi mieć żarówka przeznaczona do ciężarówek? Odporność na wstrząsy i trwałość to tylko jedne z nich.

Bagażnik dachowy - jak wybrać, jak pakować?

Zakup lub wypożyczenie bagażnika dachowego to skuteczny sposób na zwiększenie możliwości przewozowych samochodu. Jak wybrać boks dachowy oraz jak go pakować?

Jak zabezpieczyć pojazd z wypożyczalni przed kradzieżą?

Kradzieże samochodów z wypożyczalni nie są zjawiskiem odosobnionym. Jak zatem zabezpieczyć sprzęt aby nie dostał się w niepowołane ręce?

Jak radzić sobie z upałem za kierownicą?

Upał nie jest sprzymierzeńcem kierowcy. Podwyższona temperatura powietrza jest m.in. pośrednią przyczyną poddenerwowania i nadmiernego zmęczenia.

REKLAMA