REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wpływ urządzeń mobilnych na życie ludzi

 Connected Life Magazine
Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.
Wpływ urządzeń mobilnych na życie ludzi. Fot. Fotolia
Wpływ urządzeń mobilnych na życie ludzi. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Rozwój technologii urządzeń mobilnych ma ogromny wpływ na życie użytkowników. Wile osób zwraca uwagę na zmiany negatywne. Jednak jest też tzw. druga strona medalu, technologie mobilne zbliżają rodziny.

Z badań firmy Ericsson wynika, że dzięki technologiom komunikacyjnym członkowie rodzin kontaktują się ze sobą częściej i są zdolni do lepszej organizacji codziennego życia. Wygląda na to, że nie taki smartfon straszny, jak go malują.

REKLAMA

Raport Ericsson „Bringing Families Closer Together” poświęcony jest wpływowi technologii komunikacyjnych na życie amerykańskich rodzin. Opisuje sposoby kontaktu, zarówno bezpośredniego, jak i tego przy użyciu urządzeń mobilnych oraz daje obraz zmian w życiu rodziny spowodowanych rozwojem technologii.

Zobacz też: Zakup map Here, a przyszłość motoryzacji

REKLAMA

Większość ankietowanych przyznaje, że dzięki smartfonom łatwiej jest zaplanować każdy dzień tygodnia dla całej rodziny i usprawnić codzienny kontakt, szczególnie między rodzicami a dziećmi. Różnią się oni preferowanym sposobem porozumiewania. Coraz częściej wykorzystywane są w tym celu wiadomości tekstowe. Ich udział w codziennej komunikacji zwiększa się od 2014 r. Ankietowani argumentują, że ten typ kontaktu daje pewność, że przekaz łatwo i w niezmienionej formie dotrze do wszystkich odbiorców. Połączenia głosowe używane są coraz rzadziej – większość rodziców porozumiewa się z dziećmi dzwoniąc do nich od 2 do 5 razy w ciągu dnia, przy czym częściej robią to ojcowie niż matki.

Rodzice zwykle ustanawiają własne zasady dotyczące używania telefonów przez dzieci. W prawie połowie ankietowanych rodzin (46 proc.) chodzi o określone pory dnia, najczęściej wieczory oraz weekendy. Co znamienne – 72 proc. rodziców jako karę stosuje odebranie dziecku na pewien czas smartfona, chociaż opiekunowie zdają sobie sprawę (i nad tym ubolewają), że pozbawiają się ten sposób możliwości szybkiego kontaktu z pociechami i zdalnego monitorowania ich poczynań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Skąd nawigacja GPS czerpie dane o korkach na drodze?

REKLAMA

Z badania Ericsson jasno wynika, że umiejętne wykorzystanie technologii, w tym wypadku smartfonów, może pomóc rodzinom w lepszej organizacji życia. 82 proc. przepytanych uważa, że dzięki telefonom komórkowym jest w stanie sprawniej zarządzać swoimi aktywnościami, tak aby poświęcać więcej czasu rodzinie. Czas wolny spędzany jest przede wszystkim na wspólnym oglądaniu filmów (65 proc. rodzin) i rozmowach (56 proc.).

„Korzystanie z telefonów komórkowych do komunikowania się między członkami rodzin nie dziwi. To naturalny krok na drodze rozwoju nowych technologii. W Polsce poziom smartfonizacji wynosi już ok. 60 proc., co oznacza, że 6 na 10 osób posługuje się smartfonami. W przypadku rodzin służą one nie tylko do wykonywania rozmów czy wysyłania wiadomości, ale coraz częściej także do monitorowania miejsca pobytu poszczególnych członków, zwłaszcza dzieci. Telefon z odpowiednią aplikacją połączoną z modułem GPS umieszczonym czy to w plecaku, czy w opasce znajdującej się na ręce, zapewnia opiekunom spokój” – mówi Piotr Nawrocki z firmy Trackimo oferującej lokalizatory personalne.

Tekst: Maciej Pobocha

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA