REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA

 ELPIGAZ
ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.
Zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA.
Zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA wkracza w świat silników benzynowych, zarówno z wtryskiem bezpośrednim jak i pośrednim. Wyjaśniamy jego działanie.

Pierwszy zunifikowany sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA

Sterownik Stella BELLA, należący do serii EXTRAline, umożliwia konwersję na zasilanie gazem LPG (propan-butan) i CNG (sprężony metan) w silnikach 2-8-cylindrowych, zarówno z wtryskiem bezpośrednim benzyny (do komory silnika), jak i wielopunktowym wtryskiem pośrednim benzyny do kolektora ssącego. Wykorzystuje nowy algorytm, który kontroluje mieszankę paliwowo-powietrzną w różnych warunkach pracy silnika. Dodatkowo, podłączenie pod OBD pozwala na odczyt parametrów pracy silnika oraz automatyczną korekcję składu mieszanki paliwowo-powietrznej.

REKLAMA

Zobacz też: LPG - z czego się składa i jakie ma właściwości?

Jak działa sekwencyjny wtrysk gazu Stella BELLA

REKLAMA

Czujnik ciśnienia gazu i ciśnienia w kolektorze dolotowym MAP pozwala na odczyt parametrów istotnych dla poprawnej pracy na gazie. Przez podłączenie dyszy (Vacuum) do kolektora dolotowego pojazdu, sterownik Stella BELLA otrzymuje informację o obciążeniach silnika w danym momencie. Jest w stanie określić dawkę gazu zapewniającą odpowiedni skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Przez podłączenie dyszy (Pressure) do listwy wtryskiwacza gazu sterownik otrzymuje informację o ciśnieniu gazu za reduktorem. Gdy wartość ciśnienia gazu spadnie poniżej dopuszczalnej wartości, system automatycznie powróci na zasilanie benzyną.

Montaż wiązki głównej przebiega niezwykle szybko. Wszystkie połączenia wykonywane są za pomocą wtyczek. Oprogramowanie  jest przyjazne użytkownikowi, pozwala na szybką komunikację ze sterownikiem i na bieżąco diagnozuje wszystkie komponenty systemu. System współpracuje z przełącznikiem wyposażonym w kilka przydatnych funkcji. Wśród nich wybór rodzaju paliwa (benzyna/olej napędowy lub gaz) sygnalizowany diodami LED. Pokazuje także poziom gazu w zbiorniku, informuje o kończącym się gazie oraz o ewentualnym błędzie w diagnostyce za pomocą diod oraz sygnału akustycznego. W razie potrzeby umożliwia rozruch silnika bezpośrednio na gazie. 

Zobacz też: Jaki zbiornik LPG wybrać do samochodu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Homologacje

Stella BELLA, podobnie jak wszystkie oferowane przez Elpigaz instalacje, spełnia rygorystyczne wymogi jakościowe na poziomie międzynarodowym. Posiada wszelkie dopuszczenia i homologacje wymagane dla stosowania w pojazdach: EKG 67R01 (LPG) i EKG 110 (CNG).

W komplecie

Montaż kompletnych instalacji Elpigazu przekłada się na ich wieloletnie poprawne działanie i właściwą obsługę układu gazowego podczas przeglądów okresowych (zgodnie z książką serwisową, którą otrzymuje użytkownik pojazdu po zamontowaniu instalacji). Sterowniki Stella BELLA proponowane są w kompletacji z wtryskiwaczami GREY. Bardzo dobrze współpracują z silnikami wyposażonymi w bezpośredni wtrysk benzyny. Odznaczają się najwyższą wydajnością na rynku wtryskiwaczy gazowych – do 48 kW (65 KM) na jeden cylinder, krótkimi czasami wtrysku – 2,6 ms, talerzykową budową pozwalającą zachować duże przebiegi międzynaprawcze oraz uniwersalnością osiąganą dzięki możliwości montażu pojedynczych wtryskiwaczy (sekcji) z zastosowaniem oddzielnego przyłącza.

Zobacz też: Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Postawiliśmy sobie cel, by budować przewagę konkurencyjną rozwiązaniami, które stopniem zaawansowania nie tyle dorównują motoryzacji, co stoją przynajmniej krok dalej. Służy to także temu, by autogaz zyskał kolejnych zwolenników, świadomych nie tylko jego walorów ekonomicznych i ekologicznych, ale i technologicznych. Stella BELLA aspiruje do miana światowej nowinki, gdyż dzięki opatentowanym rozwiązaniom gwarantuje prawidłową pracę w silnikach zarówno z bezpośrednim wtryskiem benzyny jak i pośrednim, z turbo lub bez, z systemem Valvetronic i wyposażonych w system start-stop – mówi Grzegorz Jarzyński, Prezes Zarządu Elpigaz.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA