REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Narty we Włoszech: Lombardia i Dolina Aosty

Warto wybrać się na narty do Włoch w rejony Lombardii i Doliny Aosty. Lombardia jest jednym z największych i najważniejszych pod względem gospodarczym regionów Włoch. Ważną rolę w Lombardii odgrywa również turystyka: do najważniejszych ośrodków turystycznych należą Mediolan, jeziora Górnych Włoch oraz liczne zabytkowe miasta. Jeśli chodzi o zimowe narciarskie kurorty to królują tu niepodzielnie Bormio i Livigno.

Francja – Alpy zimą

Odkrywajcie Francję! Poznacie kraj, który ma tak wiele do zaoferowania.

Luka prawna umożliwi odliczenie VATu od aut z kratką


Jest sposób, aby w 2011 roku odliczyć 100 procent podatku VAT od samochodów z kratką. Wystarczy podpisać umowę leasingową do 31 grudnia 2010 roku i wnieść opłatę wstępną.

Francja – Sabaudia i Alpy Sabaudzkie

W południowej części Alp Sabaudzkich ulokowanych jest kilkadziesiąt znanych ośrodków narciarskich a w nich liczne tereny narciarskie. Jedynym mankamentem jest fakt, że nie są one jeszcze w większości sobą połączone, aby tworzyć „królestwo białego szaleństwa”. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Albertville skłoniły Francuzów do poczynienia ogromnych inwestycji w infrastrukturę narciarską.

REKLAMA

Czy można jeździć z uszkodzoną tablicą rejestracyjną?


Jeżeli w jakikolwiek sposób tablica rejestracyjna naszego samochodu uległa usterce nie powinniśmy się specjalnie tym faktem zamartwiać. No chyba, że nie będziemy w stanie naprawić jej samodzielnie.

Jak często wymieniać świece zapłonowe w samochodzie z LPG?

Na pewno częściej niż w samochodach bez instalacji gazowej. Przyczyną takiego stanu rzeczy są gorsze warunki pracy silnika niż podczas spalania benzyny.

Dolomity

Dolomity są najbardziej znanym regionem zimowym we Włoszech, słynnym na całą Europę. Połączone regiony narciarskie otoczone najsłynniejszymi szczytami Dolomitów rozciągają się od miejscowości Moena aż do Canazei.

Jak nie dać się nabrać podczas wymiany opon?

To nie tak, że wszyscy wulkanizatorzy są nieuczciwi. Ale części z nich na pewno polecamy patrzeć na ręce. A może, na co innego?

REKLAMA

Jak nie zostać naciągniętym podczas wymiany opon?

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie wszyscy wulkanizatorzy są nieuczciwi.  Niestety część z nich tylko czeka aby wykorzystać okazję i naciągnąć nieświadomego użytkownika. W artykule prezentujemy na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak krok po kroku ocenić funkcjonalność samochodu?

Wcale nie musimy być wygodnymi szejkami, aby od samochodu wymagać regulowanych siedzeń czy uchwytu na napoje z możliwością dopasowania go do rodzaju butelki czy puszki. Przecież nasza podróż ma być przyjemnością.

Jak ocenić wykończenie samochodu?

Wydaje się, że wszystkie nowe samochody są takie same. Lśnią i pachną przyciągając klientów do zakupu. Niestety w wielu przypadkach to tylko efekt  pierwszego wrażenia.

Kiedy nie dostaniesz pieniędzy z polisy OC lub AC? Poradnik

Na wypłatę pieniędzy z tytułu ubezpieczenia OC i AC nie warto liczyć przede wszystkim, gdy zainteresowany odkryje, że właściciel samochodu wyrządził szkodę sam sobie, ale powodów odmowy może być, co najmniej kilka.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w San Marino?

Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek dotyczących przepisów ruchu drogowego w San Marino. Warto je zapamiętać, bo nieznacznie różnią się od tych, które obowiązują w Polsce.

Przepisy drogowe w Austrii

Przed podróżą do Austrii warto poznać podstawowe przepisy drogowe obowiązujące w tym kraju. Różnią się one nieznacznie od tych, które obowiązują w Polsce.

Jak wymienić czujnik temperatury zewnętrznej w Seacie Ibiza?

W poradniku tym pokażemy, jak wymienić czujnik temperatury zewnętrznej w Seacie Ibiza z roku modelowego 1999-2002. Wymiana będzie polegała na montażu nowego termistora.

Jak wymienić chłodnicę w Skodzie Felicji?


Wymiana chłodnicy w tym modelu Skody nie należy do trudnych. Warto poświęcić trochę czasu i wykonać pracę samemu. Oto opis jak wymienić chłodnicę w Skodzie Felicji.

Jak wymienić mechanizm opuszczania szyb w Skodzie Octavii?


Niedziałające opuszczanie szyb, jest efektem uszkodzonego mechanizmu opuszczania szyb. Powodem są uszkodzone linki. Niestety trzeba wymienić cały mechanizm.

Audi 80: wymiana kostki stacyjki

Kostkę stacyjki wymieniamy zazwyczaj z powodu problemu z elektryką. Typowy objaw to brak świateł, kierunkowskazów, klaksonu. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak samemu wymienić kostkę stacyjki.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Malcie?

Wypożyczenie samochodu na Malcie jest bardzo opłacalne i stanowi doskonałą formę spędzenia wakacji na terytorium tego państwa. Podróż po wyspach pozwoli nam na obcowanie z śródziemnomorską atmosferą i historią, która wiąże się z Zakonem Rycerzy Maltańskich.

Czy wiesz jak wymienić tapicerkę bagażnika?

Tapicerka bagażnika niszczy się bardzo szybko, jeśli przewozimy ciężkie i ostre przedmioty bez zabezpieczenia. Można dokupić oryginalny dywanik, jednak my pokażemy, jak samemu wymienić tapicerkę.

Wyjazd samochodem do Wielkiej Brytanii cz.I

Wielka Brytania to kraj o ogromnym potencjale gospodarczym. Ruch lewostronny obowiązujący na wyspie może utrudniać poruszanie się po jego terytorium nawet najlepszym kierowcom, przyzwyczajonym do systemu prawostronnego.

Śladami sommelierów – Samochodem do Mołdawii

Mołdawia to biedny kraj, który nie ma za dużo zaoferowania pod względem turystycznym. Jego największym bogactwem jest kilkusetletnia tradycja produkcji win, w największych winnicach świata tj. Milesti Mici czy Cricova.

Operatorzy fotoradarów to "sztab wyrafinowanych oszustów"


Były oficer radiolokacji złożył skargę do rzecznika praw obywatelskich. Uważa, że fotoradary wystawiane przy drogach błędnie mierzą prędkość samochodów.

Śladami Sommelierów – Węgry

Podróżując samochodem po Węgrzech będziemy mieli okazję zapoznać się z bogactwem regionów winiarskich tego kraju. Wbrew pozorom to bardzo nowatorski i różnorodny pod względem szczepów winnych kraj, który przez większość kojarzony był tylko z legendarnym Egri Bikaverem.

Śladami sommelierów – Samochodem do Włoch

Jeśli wybierzemy się do Włoch i będziemy mieli możliwość odwiedzenia takich regionów jak: Toskania, Piemont czy Sycylia, warto dowiedzieć się coś o lokalnych szczepach winorośli, z których produkuje się bardzo znane gatunki wina na świecie.

Śladami sommelierów – Samochodem do Portugalii

Podróżując samochodem po terytorium Portugalii nie możemy nie zagłębić się choć trochę w winiarski świat tego kraju. Regiony takie jak Porto czy Douro obfitują w wiele gatunków win. Najbardziej rozpowszechnionym z nich na świecie jest klasyczne, portugalskie Porto.

Auta z kratką wrócą za dwa lata


Od 1 stycznia 2011 przedsiębiorcy odliczą od aut tylko 60% VAT. Dotyczy to samochodów o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg i masie nieprzekraczającej 3,5 tony. Rada Unii Europejskiej zgodziła się na ograniczenia dla tzw. aut z kratką i kupowanego do nich paliwa. Restrykcje będą obowiązywać tylko przez dwa lata, do 31 grudnia 2012 roku.

Hyundai ix20 już w salonach


Hyundai Motor Poland rozpoczął sprzedaż nowego modelu ix20, którego premiera odbyła się podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Auto kosztuje od 44 900 złotych.

25-letni Mercedes jak nowy


Kiedy w 1985 roku pani Dagmara Albrecht kupiła Mercedesa 190D usłyszała, że jeśli po 25 latach będzie nadal nim jeździła, otrzyma specjalną nagrodę. Koncern Daimler dotrzymał słowa - i zafundował czerwonemu Mercedesowi kompletny remont.

Jak rozpoznać uszkodzoną uszczelkę pod głowicą?

Jazda z uszkodzoną uszczelką pod głowicą jest niewskazana. Można doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń. Jednak jak sprawdzić czy rzeczywiście mamy uszkodzoną uszczelkę pod głowicą?

Senat RP: na autostradach pojedziemy szybciej, straż miejska nas nie ruszy


Prędkość maksymalna na autostradach wyniesie 140 km/h, Straż Miejska nie otrzymała większych uprawnień, zaś mandat z fotoradaru będzie nam groził przez 180 dni od momentu zrobienia przez urządzenie zdjęcia.

Odpowietrzanie układu hamulcowego

Układ hamulcowy, w którym z różnych przyczyn znajdzie się powietrze, prowadzić może wprost do tragicznego w skutkach wypadku. Osłabione działanie hamulca lub dziwna praca samego pedału może na to właśnie wskazywać.

Naprawa odprysków i rys

Podczas bieżącej eksploatacji samochodu nieuniknione są zadrapania i inne uszkodzenia powłoki lakierniczej. W wielu przypadkach wystarczy polerka, w innych należy zastosować już inne środki zapobiegawcze.

Antykorozyjne zabezpieczenie profili zamkniętych

Aby w pełni zabezpieczyć samochód przed szkodliwymi czynnikami wywołującymi korozję, oprócz zabezpieczenia podwozia, warto też wykonać prace konserwujące na profilach zamkniętych. Nasz przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku.

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Samochód odpowiednio przygotowany do jazdy w naszym klimacie na pewno posłuży dłużej, niż pojazd, w którym nie wykonywano żadnych prac zabezpieczających. W naszym poradniku dowiesz się, jak wykonać podstawowe prace antykorozyjne, które przedłużą żywotność twojego auta.

Wymiana szczęk hamulcowych

Dziwne odgłosy z okolic tylnych kół mogą świadczyć o kończących się szczękach hamulcowych. Wymiana przeprowadzona samodzielnie nie należy do skomplikowanych, a może uchronić nas przed dodatkowymi wydatkami.

Wygłuszenie wnętrza

Aby zmniejszyć hałas w kabinie auta warto poddać je dodatkowo wygłuszyć. Oprócz wygłuszania drzwi, bardzo popularną metodą na poprawę własności odsłuchowych w aucie jest dodatkowe wygłuszenie kabiny. Podpowiadamy, jak wygłuszyć ją samodzielnie.

Podróż samochodem pod Kanałem La Manche

Wydawać by się mogło, iż pociągi wahadłowe podróżujące pod powierzchnią Kanału La Manche to najnowsza zdobycz techniki, która zostawia daleko w tyle tradycyjną przeprawę promem. Lecz czy aby na pewno?

Najczęstsze usterki i awarie podczas podróżowania

Przed każdą drogą samochodem sprawdźmy stan naszych opon oraz reflektorów – mają one kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa i ich prawidłowe funkcjonowanie może uchronić nas przed wypadkiem bądź kolizją.

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Skórzaną tapicerkę należy czyścić tylko za pomocą odpowiednich preparatów. Najlepsze z nich zawierają olej skórzany. Dzięki niemu skóra wydziela świeży i przyjemny zapach, jest też odpowiednio nawilżona i zabezpieczona.

Gdzie warto wybrać się samochodem w Europie?

Europa z racji swojej różnorodności i kontrastów stwarza możliwość swobodnego podróżowania samochodem po jej terytorium. Dodatkowym ułatwieniem są przepisy UE w niektórych krajach, które umożliwiają podróżowanie bez konieczności posiadania paszportu.

Jak usunąć klej z karoserii samochodu?

Każdy lakiernik wie, że nie ma nic gorszego niż klej na karoserii. Usunięcie jego jest bardzo ciężkie. Udaje się to bardzo rzadko. W poradniku tym pokażemy, jak pozbyć się kleju z karoserii.

Toyota Avensis II

Dobre, do bólu dobre. Bezawaryjne i legendarnie solidne. Nudne jak flaki z olejem. Takie jest flagowe auto Toyoty.

Renault Megane II

Design Megane II uznano za kontrowersyjny, acz szybko okazało się, że dzięki swojemu wyglądowi doskonale wyróżnia się z tłumu. A dziwne linie absolutnie nie przeszkadzają w jeździe.

Jak odgrzybić klimatyzację w Hondzie Civic?


Czytając ten poradnik dowiesz się jak odgrzybić klimatyzację w Hondzie Civic. Podstawa, to dokładanie odgrzybienie. Wtedy możemy być pewni, że przykry zapach z nawiewów zostanie usunięty.

Jak prawidłowo eksploatować samochód?


Prawidłowa eksploatacja zapewni nam bezawaryjną jazdę. Jednak większość kierowców popełnia błędy, które doprowadzają do uszkodzeń i awarii. W poradniku tym podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Volkswagena zaloty do Alfy Romeo

Koncern Volkswagen chce kupić Alfę Romeo. Prezes Fiata odpowiada stanowczo: nie.

Jak oczyścić silnik z zewnątrz?

Czyszczenie silnika raz na jakiś czas przyda się choćby po to, aby móc obserwować różnego typu usterki, objawiające się wyciekami. Podpowiadamy, jak zrobić to skutecznie.

Jak sprawdzić stan kopułki aparatu zapłonowego?

Kopułka aparatu zapłonowego ma na celu dostarczenie prądu do świec zapłonowych. Bez niej silnik w ogóle by nie działał, dlatego powinna być sprawna. Podpowiadamy, jak ją sprawdzić.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowenii?

Podróżowanie po krajach Unii Europejskiej niesie ze sobą dużo udogodnień w postaci mniejszej ilości formalności podczas przejeżdżania przez granicę czy też bardziej przyjaznego kierowcom kodeksu drogowego. Jednym z tych krajów jest właśnie Słowenia.

REKLAMA