REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy warto kupić opony z kevlaru?

Do zakupu opon z kevlaru odstraszać może cena, ale miłośnicy szybkiej jazdy będą je uwielbiać, ponieważ kojarzą się z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Czy sprawdzą się podczas codziennej jazdy?

Opony z kevlaru - czy warto?

Bardzo wysoka cena opon wykonanych z kevlaru, działa odstraszająco. Jednak nie na miłośników szybkiej jazdy, którzy kojarzą je z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Ale czy takie opony mają zastosowanie w codziennej jeździe?

Jakie są zalety zawieszenia opartego na kolumnach McPhersona?

Kolumny McPhersona uwielbiają mechanicy samochodowi, ponieważ kolumny mają nieskomplikowany sposób montażu. Użytkownicy McPhersonów cenią sobie przede wszystkim komfort i cenę.

Jak samodzielnie zamontować tarcze hamulcowe?

Ci kierowcy, którzy zdecydują się na samodzielną wymianę, muszą pamiętać, że tarcze hamulcowe nie będą funkcjonowały prawidłowo, jeżeli zamontujemy niezgodnie z instrukcją.

REKLAMA

Jak dobrze wybrać koło pasowe?

Przy wyborze koła pasowego należy kierować się technologią stosowaną przez producenta pojazdu. W tym przypadku nie warto oszczędzać na zakupie tańszych kół metalowych.

Co powoduje przeciążenie termiczne uszczelki głowicy cylindrów?

Mocno napęczniały materiał miękki przy kanałach wody w uszczelce pod głowicą może być efektem niedostatecznego odpowietrzenia systemu chłodzenia silnika. Może to prowadzić do uszkodzenia uszczelki pod głowicą cylindrów.

Czym różnią się silniki OHC od OHV i SOHC od DOHC?

W nowoczesnych silnikach stosowane są różne rozwiązania dotyczące rozrządu, sterującego pracą zaworów wtryskowych i wydechowych. Podpowiadamy, czym różnią się te rozwiązania.

Jak działają cylindry w silniku?

Cylindry to niezbędna część każdego silnika tłokowego. To w nich zaczyna się praca silnika, w nich poruszają się tłoki i zachodzi spalanie. Podpowiadamy, jak działają.

REKLAMA

Demontaż tarczy hamulcowej w samochodzie Mazda MX-3

Jeśli nasz samochód przestał efektywnie hamować, a do tego podczas hamowania czujemy charakterystyczne bicie w kierownicy, najpewniej tarcze hamulcowe kwalifikują się do wymiany. Podpowiadamy, jak zrobić to samodzielnie.

Wady i zalety silnika Wankla

Silnik Wankla nie jest jeszcze popularną jednostką napędową dla samochodów. Dzieje się tak dlatego, że prace nad nim zostały dość niedawno wznowione. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety takiego silnika.

Wady i zalety silnika dwusuwowego

Silnik dwusuwowy jest bardzo wydajny w porównaniu do silnika czterosuwowego, ale ma też swoje wady. Są one powodem wycofania tego typu silników z rynków samochodowych. Przybliżamy więc zarówno wady, jak i zalety tych konstrukcji.

Wady i zalety silnika czterosuwowego

Silnik czterosuwowy to obecnie najpopularniejsza jednostka napędowa dla samochodów osobowych. Podpowiadamy, jak działa taki motor.

Wady i zalety silnika benzynowego i wysokoprężnego

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Stając dzisiaj przed wyborem samochodu z silnikiem benzynowym lub Diesla, musimy zastanowić się, co dla nas jest najważniejsze.

W jakim przypadku egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Przystępując do egzaminu musimy wiedzieć, w jakim przypadku egzaminator może przerwać nasz praktyczny egzamin. Zdecydowanie są to sytuacje, w których stwarzamy zagrożenie. Podpowiadamy więc, na co szczególnie uważać.

Odebranie prawa jazdy po zdanym egzaminie

Odebranie prawa jazdy zazwyczaj oznacza wielką radość. Podpowiadamy, co należy przygotować i na jakie koszty się nastawić, aby odebrać swój nowy dokument.

Na czym polega teoretyczny egzamin na prawo jazdy?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy to test komputerowy, mający na celu sprawdzenie, czy przepisy o ruchu drogowym są nam znane na tyle dobrze, że możemy poruszać się po drogach publicznych. Podpowiadamy, jak wygląda taki test.

Montaż tarczy hamulcowej w samochodzie Mazda MX-3

Jak każda część samochodu, hamulce zużywają się i wymagają napraw. Podpowiadamy więc, jak samodzielnie zamontować nową tarczę hamulcową krok po kroku.

Montaż klocków hamulcowych w samochodzie Mazda MX-3

Naprawa hamulców jet konieczna raz na jakiś czas, ponieważ efekt ich pracy jest możliwy dzięki ich zużywaniu się. Podpowiadamy, jak samodzielnie zamontować klocki hamulcowe w samochodzie Mazda MX-3, po uprzednim demontażu zużytych.

Manewry podczas egzaminu na prawo jazdy

Podczas egzaminu na prawo jazdy sprawdzana jest nasza umiejętność manewrowania. Kiedyś manewry sprawdzano na placu w ośrodku egzaminacyjnym, teraz są one testowane na mieście, w naturalnych warunkach.

Jak wygląda i pracuje tłok silnika czterosuwowego?

Silnik to serce naszego samochodu. Składa się z wielu różnych części, a napędzanie kół samochodu jest możliwe dzięki ruchom tłoków. Przybliżamy, jak to działa.

Jak wygląda wstęp do praktycznego egzaminu na prawo jazdy?

Praktyczny egzamin na prawo jazdy to nie tylko bezbłędna jazda po mieście. Sprawdza on także różne inne, przydatne kierowcy umiejętności. Podpowiadamy, jak będzie wyglądał prawidłowo przebiegający egzamin.

Jak wygląda kurs nauki jazdy?

Aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, musimy ukończyć kurs przygotowujący nas do samodzielnego kierowania pojazdem. Przybliżamy, jak taki kurs wygląda.

Jak wygląda egzamin praktyczny z jazdy samochodem?

Każdy egzamin to wyzwanie i sytuacja stresująca. Egzamin na prawo jazdy również jest takim testem, podpowiadamy więc, jak wygląda sprawdzian naszych umiejętności podczas jazdy.

Jak pracuje rozrząd i zawory w silniku?

Zadaniem układu rozrządu i zaworów jest doprowadzenie mieszanki paliwowo-powietrznej do komory spalania, a także prawidłowe odprowadzenie spalin do układu wydechowego. Podpowiadamy, jak to działa.

Jak działa tłok w silniku dwusuwowym?

Silnik dwusuwowy znacznie różni się od czterosuwowego, szczególnie pod względem działania. Tłok również jest inaczej skonstruowany ze względu na połączenie dwóch suwów w jeden.

Jak działa tłok w silniku czterosuwowym?

Tłoki to jeden z głównych elementów silnika. Napędzają pośrednio ruch kół naszego samochodu. Przybliżamy poniżej jak działają.

Jak działa silnik Wankla?

Silnik Wankla dla niektórych może być jeszcze zagadką. Wynaleziony został dawno, ale udoskonalany jest dopiero w dzisiejszych czasach. Podpowiadamy więc jak działa.

Mazda MX-3: demontaż klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych to naprawa, której musimy raz na jakiś czas dokonać. Możemy zaoszczędzić pieniądze, jeśli zrobimy to sami, podpowiadamy więc, jak najpierw zdemontować klocki.

Czym różni się silnik benzynowy od wysokoprężnego?

Silnik Diesla w porównaniu do jednostki benzynowej ma większą sprawność. Nie oznacza to jednak, że jest lepszym rozwiązaniem dla auta. Dlaczego? O tym dowiecie się w poniższym artykule.

Co to jest silnik Wankla?

Wankel - w środowisku motoryzacyjnym ostatnio często słyszy się tą nazwę silnika. Jest to jednostka napędowa z wirującym tłokiem, którego zasada działania znacznie różni się od tradycyjnego silnika spalinowego. Podpowiadamy więc, co to jest silnik Wankla.

Suzuki Kizashi: nowy gracz w segmencie D

Slogan reklamowy firmy Suzuki (Albo Suzuki, albo nic), w przypadku Kizashi bliski jest prawdy. Nowy, flagowy model ujrzał światło dzienne w 2010 roku. Pozycjonowany w segmencie D samochód ma wielu uznanych konkurentów.

Racjonalne zaplanowanie podróży cz.II

Podróżowanie musi łączyć się z racjonalnymi metodami przygotowania się do podróży. Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, jak należy przygotować nasze auto do drogi.

Citroen Saxo: wymiana przednich sprężyn


Wymiana przednich sprężyn wiąże się z demontażem kolumny McPhersona. W poradniku tym znajdziesz opis, krok po kroku, jak samemu wykonać wymianę sprężyn.

Renault Megane II: wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych nie ominie żadnego kierowcy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i zrobić to samemu. Sami zrobimy wszystko tak, jak należy i zaoszczędzimy trochę pieniędzy.

Hyundai Coupe: skrócenie lewarka


Zbyt długi lewarek do zmiany biegów może być nieporęczny a nawet sprawić, że wnętrze auta straci na atrakcyjności. W poradniku tym pokażemy, jak zmodyfikować lewarek biegów w Hyundaiu Coupe.

Hyundai S Coupe: demontaż turbosprężarki

Uszkodzona turbosprężarka oznacza wymianę na nową lub jej regenerację. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak zdemontować turbo w Hyundaiu S Coupe.

Hyundai Accent II: naprawa wycieraczek


Powolna praca wycieraczek, oraz czasowe zacinanie się podczas pracy, oznaczają konieczność naprawy mechanizmu. Nie należy z tym czekać, brak wycieraczek w deszczowy dzień to najgorsze co mogłoby nas spotkać.

Kolejne Gordini w ofercie Renault


Renault poszerza ofertę samochodów z serii Gordini o małe Twingo w usportowionej wersji. Do tej pory auto oznaczone było jako GT.

Honda Civic VI: wymiana przednich tulei stabilizatora


Głuche stuki podczas jazdy naszą Hondą oznaczają konieczność wymiany tulei stabilizatora. Ten nieprzyjemny dźwięk jesteś w stanie wyeliminować sam we własnym zakresie.

Jak kontrolować bilans energetyczny w samochodzie?

Zimą najważniejszym parametrem naszych pojazdów jest ilość energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze. Gdy będzie jej zbyt mało rozruch zimnego silnika nie będzie możliwy.

Jak parkować na swojej posesji lub w jednym z szeregowych garaży?

Parkowanie nie jest sztuką łatwą, o czym można przekonać się każdego dnia na ulicach. Ale chyba parkowanie na własnej posesji lub w garażu, którego drzwi prowadzą na ulicę lub drogę osiedlową nie powinno nastręczać trudności?

Honda Civic: wymiana żarówki zegarka

Niedziałające podświetlenie zegarka jest bardzo kłopotliwe. Zazwyczaj gdzieś się spieszymy i nie możemy odczytać godziny. Powodem jest przepalona żarówka. W poradniku tym dowiesz się, jak ją wymienić.

Jak obliczyć koszty podróży samochodem?

Planując wyjazd na urlop, czy choćby w tzw. podróż w interesach, warto zrobić wstępną kalkulację kosztów przedsięwzięcia, aby uniknąć potem niemiłych niespodzianek. Ile kosztuje wyprawa samochodem?

Renault 19: wymiana końcówki drążka kierowniczego

Stukanie w kole podczas jazdy na nierównej powierzchni może oznaczać konieczność wymiany końcówki drążka. Chociaż powodów może być wiele, warto zacząć od tego. Naprawa jest łatwa i szybka, co więcej bez problemu wykonasz ją sam.

Jak uchronić się przed kradzieżą auta na postoju?

Samochody wyposażane są w coraz nowocześniejsze i coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia przeciwkradzieżowe, a mimo to są nadal kradzione przez amatorów łatwego zarobku.

Renault 19: wymiana sworznia wahacza


Wymiana sworznia wahacza to jedna z łatwiejszych napraw, które możemy wykonać we własnym zakresie. Naprawa nie zajmie dużo czasu nawet mało doświadczonej osobie.

Renault 19: wymiana przegubu napędowego

Uszkodzony przegub napędowy w Renault 19 to jedna z droższych awarii, jaka może się przytrafić. Cena zakupu części i tak jest wysoka, dlatego warto samemu wymienić przegub. W poradniku tym dowiesz się jak poradzić sobie z wymianą przegubu napędowego w Renault 19.

11-krotny wzrost zysku BMW

Niemiecki producent aut BMW w trzecim kwartale 2010 zanotował ogromny wzrost zysków. Wracają dobre czasy dla aut klasy premium?

Test długodystansowy: Dacia Logan MCV 1.5 dCi 68 KM

Koniec września 2007 to początek testu długookresowego Dacii Logan MCV 1.5 dCi 68 KM. Wyznacznikiem testu jest czas, gdyż dystansu produkować na siłę nie będę. Dlaczego? Otóż samochód został po prostu kupiony przez mnie od Renault Polska, które wcześniej udostępniało go do normalnych testów dla dziennikarzy. Teraz Logan będzie spełniał zadanie, do jakiego został stworzony – uniwersalnego auta do komunikacji powszedniej i weekendowej. Przebieg roczny zakładam na poziomie 15 tysięcy kilometrów

Jak perfekcyjnie wyczyścić reflektory?

Reflektory często wymagają wymycia i odświeżenia, szczególnie w przypadku starszych modeli aut. Jakość ich wyczyszczenia rzutuje na bezpieczniejszą jazdę podczas podróży samochodem.

REKLAMA