REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Odebranie prawa jazdy po zdanym egzaminie

Odebranie prawa jazdy zazwyczaj oznacza wielką radość. Podpowiadamy, co należy przygotować i na jakie koszty się nastawić, aby odebrać swój nowy dokument.

Na czym polega teoretyczny egzamin na prawo jazdy?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy to test komputerowy, mający na celu sprawdzenie, czy przepisy o ruchu drogowym są nam znane na tyle dobrze, że możemy poruszać się po drogach publicznych. Podpowiadamy, jak wygląda taki test.

Montaż tarczy hamulcowej w samochodzie Mazda MX-3

Jak każda część samochodu, hamulce zużywają się i wymagają napraw. Podpowiadamy więc, jak samodzielnie zamontować nową tarczę hamulcową krok po kroku.

Montaż klocków hamulcowych w samochodzie Mazda MX-3

Naprawa hamulców jet konieczna raz na jakiś czas, ponieważ efekt ich pracy jest możliwy dzięki ich zużywaniu się. Podpowiadamy, jak samodzielnie zamontować klocki hamulcowe w samochodzie Mazda MX-3, po uprzednim demontażu zużytych.

REKLAMA

Manewry podczas egzaminu na prawo jazdy

Podczas egzaminu na prawo jazdy sprawdzana jest nasza umiejętność manewrowania. Kiedyś manewry sprawdzano na placu w ośrodku egzaminacyjnym, teraz są one testowane na mieście, w naturalnych warunkach.

Jak wygląda i pracuje tłok silnika czterosuwowego?

Silnik to serce naszego samochodu. Składa się z wielu różnych części, a napędzanie kół samochodu jest możliwe dzięki ruchom tłoków. Przybliżamy, jak to działa.

Jak wygląda wstęp do praktycznego egzaminu na prawo jazdy?

Praktyczny egzamin na prawo jazdy to nie tylko bezbłędna jazda po mieście. Sprawdza on także różne inne, przydatne kierowcy umiejętności. Podpowiadamy, jak będzie wyglądał prawidłowo przebiegający egzamin.

Jak wygląda kurs nauki jazdy?

Aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, musimy ukończyć kurs przygotowujący nas do samodzielnego kierowania pojazdem. Przybliżamy, jak taki kurs wygląda.

REKLAMA

Jak wygląda egzamin praktyczny z jazdy samochodem?

Każdy egzamin to wyzwanie i sytuacja stresująca. Egzamin na prawo jazdy również jest takim testem, podpowiadamy więc, jak wygląda sprawdzian naszych umiejętności podczas jazdy.

Jak pracuje rozrząd i zawory w silniku?

Zadaniem układu rozrządu i zaworów jest doprowadzenie mieszanki paliwowo-powietrznej do komory spalania, a także prawidłowe odprowadzenie spalin do układu wydechowego. Podpowiadamy, jak to działa.

Jak działa tłok w silniku dwusuwowym?

Silnik dwusuwowy znacznie różni się od czterosuwowego, szczególnie pod względem działania. Tłok również jest inaczej skonstruowany ze względu na połączenie dwóch suwów w jeden.

Jak działa tłok w silniku czterosuwowym?

Tłoki to jeden z głównych elementów silnika. Napędzają pośrednio ruch kół naszego samochodu. Przybliżamy poniżej jak działają.

Jak działa silnik Wankla?

Silnik Wankla dla niektórych może być jeszcze zagadką. Wynaleziony został dawno, ale udoskonalany jest dopiero w dzisiejszych czasach. Podpowiadamy więc jak działa.

Mazda MX-3: demontaż klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych to naprawa, której musimy raz na jakiś czas dokonać. Możemy zaoszczędzić pieniądze, jeśli zrobimy to sami, podpowiadamy więc, jak najpierw zdemontować klocki.

Czym różni się silnik benzynowy od wysokoprężnego?

Silnik Diesla w porównaniu do jednostki benzynowej ma większą sprawność. Nie oznacza to jednak, że jest lepszym rozwiązaniem dla auta. Dlaczego? O tym dowiecie się w poniższym artykule.

Co to jest silnik Wankla?

Wankel - w środowisku motoryzacyjnym ostatnio często słyszy się tą nazwę silnika. Jest to jednostka napędowa z wirującym tłokiem, którego zasada działania znacznie różni się od tradycyjnego silnika spalinowego. Podpowiadamy więc, co to jest silnik Wankla.

Suzuki Kizashi: nowy gracz w segmencie D

Slogan reklamowy firmy Suzuki (Albo Suzuki, albo nic), w przypadku Kizashi bliski jest prawdy. Nowy, flagowy model ujrzał światło dzienne w 2010 roku. Pozycjonowany w segmencie D samochód ma wielu uznanych konkurentów.

Racjonalne zaplanowanie podróży cz.II

Podróżowanie musi łączyć się z racjonalnymi metodami przygotowania się do podróży. Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, jak należy przygotować nasze auto do drogi.

Citroen Saxo: wymiana przednich sprężyn


Wymiana przednich sprężyn wiąże się z demontażem kolumny McPhersona. W poradniku tym znajdziesz opis, krok po kroku, jak samemu wykonać wymianę sprężyn.

Renault Megane II: wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków hamulcowych nie ominie żadnego kierowcy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i zrobić to samemu. Sami zrobimy wszystko tak, jak należy i zaoszczędzimy trochę pieniędzy.

Hyundai Coupe: skrócenie lewarka


Zbyt długi lewarek do zmiany biegów może być nieporęczny a nawet sprawić, że wnętrze auta straci na atrakcyjności. W poradniku tym pokażemy, jak zmodyfikować lewarek biegów w Hyundaiu Coupe.

Hyundai S Coupe: demontaż turbosprężarki

Uszkodzona turbosprężarka oznacza wymianę na nową lub jej regenerację. Czytając ten poradnik dowiesz się, jak zdemontować turbo w Hyundaiu S Coupe.

Hyundai Accent II: naprawa wycieraczek


Powolna praca wycieraczek, oraz czasowe zacinanie się podczas pracy, oznaczają konieczność naprawy mechanizmu. Nie należy z tym czekać, brak wycieraczek w deszczowy dzień to najgorsze co mogłoby nas spotkać.

Kolejne Gordini w ofercie Renault


Renault poszerza ofertę samochodów z serii Gordini o małe Twingo w usportowionej wersji. Do tej pory auto oznaczone było jako GT.

Honda Civic VI: wymiana przednich tulei stabilizatora


Głuche stuki podczas jazdy naszą Hondą oznaczają konieczność wymiany tulei stabilizatora. Ten nieprzyjemny dźwięk jesteś w stanie wyeliminować sam we własnym zakresie.

Jak kontrolować bilans energetyczny w samochodzie?

Zimą najważniejszym parametrem naszych pojazdów jest ilość energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze. Gdy będzie jej zbyt mało rozruch zimnego silnika nie będzie możliwy.

Jak parkować na swojej posesji lub w jednym z szeregowych garaży?

Parkowanie nie jest sztuką łatwą, o czym można przekonać się każdego dnia na ulicach. Ale chyba parkowanie na własnej posesji lub w garażu, którego drzwi prowadzą na ulicę lub drogę osiedlową nie powinno nastręczać trudności?

Honda Civic: wymiana żarówki zegarka

Niedziałające podświetlenie zegarka jest bardzo kłopotliwe. Zazwyczaj gdzieś się spieszymy i nie możemy odczytać godziny. Powodem jest przepalona żarówka. W poradniku tym dowiesz się, jak ją wymienić.

Jak obliczyć koszty podróży samochodem?

Planując wyjazd na urlop, czy choćby w tzw. podróż w interesach, warto zrobić wstępną kalkulację kosztów przedsięwzięcia, aby uniknąć potem niemiłych niespodzianek. Ile kosztuje wyprawa samochodem?

Renault 19: wymiana końcówki drążka kierowniczego

Stukanie w kole podczas jazdy na nierównej powierzchni może oznaczać konieczność wymiany końcówki drążka. Chociaż powodów może być wiele, warto zacząć od tego. Naprawa jest łatwa i szybka, co więcej bez problemu wykonasz ją sam.

Jak uchronić się przed kradzieżą auta na postoju?

Samochody wyposażane są w coraz nowocześniejsze i coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia przeciwkradzieżowe, a mimo to są nadal kradzione przez amatorów łatwego zarobku.

Renault 19: wymiana sworznia wahacza


Wymiana sworznia wahacza to jedna z łatwiejszych napraw, które możemy wykonać we własnym zakresie. Naprawa nie zajmie dużo czasu nawet mało doświadczonej osobie.

Renault 19: wymiana przegubu napędowego

Uszkodzony przegub napędowy w Renault 19 to jedna z droższych awarii, jaka może się przytrafić. Cena zakupu części i tak jest wysoka, dlatego warto samemu wymienić przegub. W poradniku tym dowiesz się jak poradzić sobie z wymianą przegubu napędowego w Renault 19.

11-krotny wzrost zysku BMW

Niemiecki producent aut BMW w trzecim kwartale 2010 zanotował ogromny wzrost zysków. Wracają dobre czasy dla aut klasy premium?

Test długodystansowy: Dacia Logan MCV 1.5 dCi 68 KM

Koniec września 2007 to początek testu długookresowego Dacii Logan MCV 1.5 dCi 68 KM. Wyznacznikiem testu jest czas, gdyż dystansu produkować na siłę nie będę. Dlaczego? Otóż samochód został po prostu kupiony przez mnie od Renault Polska, które wcześniej udostępniało go do normalnych testów dla dziennikarzy. Teraz Logan będzie spełniał zadanie, do jakiego został stworzony – uniwersalnego auta do komunikacji powszedniej i weekendowej. Przebieg roczny zakładam na poziomie 15 tysięcy kilometrów

Jak perfekcyjnie wyczyścić reflektory?

Reflektory często wymagają wymycia i odświeżenia, szczególnie w przypadku starszych modeli aut. Jakość ich wyczyszczenia rzutuje na bezpieczniejszą jazdę podczas podróży samochodem.

Żółte Anioły – czyli pomoc drogowa przyszłości

Czy długie oczekiwanie na pomoc drogową irytuje Cie od dłuższego czasu? Czy wypadek, bądź kolizja muszą pokrzyżować Ci wakacyjne plany? Okazuje się, że nie, ale tylko pod warunkiem, że na horyzoncie pojawią się „żółte anioły”.

Wyjazd samochodem kempingowym w podróż

Posiadanie kempingu daje nam możliwość nieograniczonego przemieszczania się po całej Europie bez potrzeby bukowania miejsca w pokoju hotelowym.

Racjonalne rozplanowanie podróży

Niebagatelny wpływ na jakość jazdy będzie miało wyznaczenie jak najkrótszej trasy, optymalne rozplanowanie postojów czy też zadbanie o zmianę kierowcy po maksymalnie czterech godzinach prowadzenia samochodu.

Jak radzić sobie z ptasimi odchodami na karoserii?

Ptasie odchody i robaki rozbijające się o naszą szybę wywołują zabrudzenia, które nie usunięte od razu, są bardzo trudne do całkowitego usunięcia. Co zrobić aby nie mieć już więcej problemu z ptasimi odchodami?

Polityka zdrowotna w UE

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest bardzo przydatna podczas przebywania za granią. Dzięki niej leczymy się za darmo w krajach Unii Europejskiej, na warunkach określonych przez państwo w którym przebywamy.

Zakup białego samochodu: plusy i minusy

 Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są klienci, którzy są entuzjastami śnieżnobiałych karoserii.

Najniebezpieczniejsze drogi Europy

Przedstawiamy ranking najbardziej niebezpiecznych dróg w Europie sporządzony przez unijne biuro statystyczne UE.

Jak ustrzec się przed wypadkiem?

Jeśli podczas podróżowania samochodem, dojdzie do wypadku, musimy przestrzegać kilka ważnych reguł, które mogą ocalić nas i innych pasażerów od pogorszenia stanu zdrowia czy nawet śmierci.

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu jakim dana firma dysponuje.

Jak samodzielnie naprawić szybę w samochodzie?

Czy naprawa szyby domowym sposobem jest możliwa do zrealizowania? W jakich przypadkach opłacalna jest własnoręczna naprawa, a kiedy kupno nowej szyby jest dużo lepszym rozwiązaniem?

Czym polska drogówka różni sie od brytyjskiej?

Angielska policja drogowa odznacza się skutecznością działania, najnowocześniejszym sprzętem oraz posiadaniem własnych informatyków, którzy ułatwiają policjantom pracę i sprawiają, że ich interwencję są perfekcyjnie i błyskawicznie przeprowadzane.

Fotelik samochodowy z systemem ISOFIX - czy warto go kupić?

Na rynku standardem są obecnie foteliki mocowane w systemie ISOFIX. System ten polega na stałym zamontowaniu bazy fotelika na tylnej kanapie. Czy warto kupić fotelik z systemem ISOFIX?

Subaru Forester tS tylko dla Japończyków


Specjalna edycja Subaru Forestera została przygotowana przez inżynierów z oddziału STi, którzy wzorowali się na koncepcyjnej wersji auta nazwanej S-Edition zaprezentowanej na australijskich targach motoryzacyjnych.

Ford Escort MK7: wymiana tarcz i klocków hamulcowych


Wymiana tarcz i klocków hamulcowych jest standardową czynnością, jaką wykonujemy przy naszym aucie. Poniekąd można zaoszczędzić trochę pieniędzy wykonując te wymiany we własnym zakresie.

REKLAMA