REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Gdzie opodatkować VATem załadunek oraz rozładunek towaru?

Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług zawierają specjalne regulacje w zakresie ustalania kraju opodatkowania VAT usług pomocniczych do usług transportowych. Przy czym przywołane specjalne regulacji dotyczą sytuacji gdy usługa pomocnicza do usługi transportowej wykonywana jest na rzecz tzw. „niepodatnika”.

Test Volkswagen Cross Polo: Ulubieniec surferów

Volkswagen Polo Cross to zdecydowanie najatrakcyjniejsza pod względem wizualnym odmiana małego Polo. Czy oprócz tego, że najładniejsza to wersja Cross jest również najlepsza w gamie Polo?

Sejm: Projekt wzmacniający UTK - ponownie do komisji

Projekt ustawy zakładający wzmocnienie kompetencji prezesa Urzędu Transportu Kolejowego wrócił do komisji infrastruktury. Wszystkie kluby zapowiedziały w środę w Sejmie, że będą głosować za tą nowelą, jednak w drugim czytaniu zgłoszono poprawki, którymi zajmie się komisja.

Sprawny silnik też zużywa olej

Ubywający olej nie musi być znakiem, że silnik jest niesprawny lub nadmiernie zużyty. Nawet nowe silniki zużywają olej, co jest zjawiskiem normalnym. Ile oleju może spalić silnik, kiedy zużycie jest już nadmierne?

REKLAMA

Obniż zużycie paliwa w samochodzie

Delikatne obchodzenie się z pedałem gazu - jedna z głównych zasad ecodrivingu - może dawać mizerne efekty, gdy nasze auto jest niesprawne. Żeby jeździć ekonomicznie i ekologicznie trzeba o samochód zadbać. Dawno nie serwisowane hamulce, brudny filtr powietrza, a nawet niedopompowane koła mogą negatywnie wpłynąć na spalanie.

Jak przygotować samochód do dłuższej trasy – co sprawdzić: olej, ciśnienie w oponach, wycieraczki, światła

Długie trasy to wyjątkowy sprawdzian dla pojazdu. Żeby uchronić się przed awarią w trasie warto sprawdzić w jakiej kondycji jest nasze auto. Lista czynności nie jest długa, przeprowadzenie rutynowej kontroli może oszczędzić nam nerwów, czasu i pieniędzy.

Dorabianie kluczyka nie w autoryzowanym serwisie – wady zalety, na co uważać?

Gdy zgubimy kluczyki samochodowe nie zawsze możemy sięgnąć po drugi komplet. Niestety okazuje się, że dorobienie kluczyków to spory kłopot i spore koszty, nawet gdy nie korzystamy z usług ASO.

Ford Focus III: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Ford Focus III generacji jest dostępny w trzech wersjach nadwoziowych; hatchback, sedan i kombi. W gamie jednostek napędowych nowego Focusa znajdziemy pięć diesli i cztery jednostki benzynowe. Do wyboru mamy także cztery poziomy wyposażenia. W poradniku tym podpowiadamy, jaką wersję Focusa wybrać.

REKLAMA

Tablica rejestracyjna w innym miejscu niż fabryczne

Tylne tablice rejestracyjne niektórych aut są umieszczone nie na zderzaku, lecz na pokrywie bagażnika. Czy przeniesienie tablicy na zderzak jest zgodne z prawem? Czy możemy w ten sposób "stuningować" samochód?

Jak użytkować samochód z DPF (filtrem cząstek stałych)?

Filtr cząstek stałych pojawił się w naszych samochodach z silnikami diesla, aby zredukować ich emisję. Okazuje się jednak, że nie jest to element bezobsługowy. Jak dbać o nasze auto i jak nim jeździć, by DPF służył nam jak najdłużej?

Spada Codatronca

Spada Codatronca to koncepcyjny sportowy roadster stworzony przez firmę Spada Vetture Sport.

Jak obliczyć średnie zużycie paliwa?

Nie należy w stu procentach wierzyć wskazaniom komputera jeśli chodzi o średnie spalanie, w skrajnych przypadkach mylą się one nawet o 20 procent. Niektóre auta są też pozbawione możliwości automatycznego zliczania średniego zużycia paliwa.

Jak i po co przeliczać jednostki mocy?

Przelicznik jednostek mocy czasem bardzo się przydaje. Np. w dowodzie rejestracyjnym pojazdu moc podawana jest w kilowatach (kW), zaś najpopularniejszą jednostką wśród kierowców jest koń mechaniczny (KM).

FM Logistic: Kontrakt na obsługę logistyczną LEK S.A.

Firma FM Logistic Polska podpisała umowę na kompleksową obsługę logistyczną z jednym z największych producentów leków w Polsce.

Czy istnieją silniki pięciosuwowe?

Są firmy, które próbowały już użyć takiego określenia dla swoich silników. Rezygnują z cyklu Otta i szukają nowych rozwiązań na rzecz wyższej sprawności. Czym jest dodatkowy „suw” w obiegu Atkinsona lub Millera? Jakie są inne rozwiązania?

5 zasad jazdy miejskiej

Kiedy nasz samochód najbardziej się zużywa? Odpowiedź wiele osób może zdziwić, ale prawda jest taka, że większość podzespołów doznaje największych obciążeń podczas jazdy w... mieście! Dlatego warto znać kilka podstawowych zasad jak jeździć, żeby oszczędzić samochód, a przy okazji nerwy i pieniądze na częstsze naprawy:

Im starsze tym lepsze? Auta nie starzeją się jak wino

Współczesne samochody bez problemu osiągają przebiegi, które jeszcze 10 lat temu były nie do pomyślenia. 300 tysięcy kilometrów na liczniku coraz rzadziej zniechęca do zakupu używanego auta i jest w tym wiele racji. Warto jednak pamiętać, ze nawet najlepiej utrzymany samochód z wiekiem i przebiegiem będzie jeździł inaczej niż salonowa „nówka”.

Śruby zabezpieczające do felg: czy warto je kupować?

Niemiła niespodzianka w postaci samochodu ustawionego na cegłach lub pozostawionego na płycie podłogowej będzie nas drogo kosztować. Ktoś połasił się na nasze felgi albo drogie opony? Montując śruby zabezpieczające zwiększamy szansę na uniknięcie takiej kradzieży.

"DGP": Inwazja ekologicznych tirów

Wprowadzenie e-myta to nie tylko same problemy. Jest szansa na czystsze powietrze. Firmy wymieniają tabor na nowocześniejszy, bo opłaty za przejazd są uzależnione od zużycia paliwa i emisji spalin - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Opel Astra G/Zafira A: demontaż kolumny zawieszenia

Chcąc wymienić przedni amortyzator lub sprężynę w Oplu Astra i Oplu Zafirze niezbędne jest wymontowanie kolumny zawieszenia. W poradniku tym dowiesz się jak wykonać to samemu w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić pompę paliwa w Oplu Astrze G i Zafirze A z silnikiem benzynowym. Nie jest to skomplikowana operacja.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana świec żarowych

Świece żarowe to istotny element silnika Diesla, zwłaszcza zimą. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece żarowe w modelu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana płynu hamulcowego

Wymiana płynu hamulcowego w Oplu astra i Oplu Zafira nie jest trudna. Czytając ten poradnik dowiesz się jak samemu dokonać wymiany płynu w modelu Zafira A i Astra G.

Opel Astra G/Zafira A: sprawdzanie ciśnienia sprężania

Kontrola ciśnienia sprężania pozwala nam na ocenę faktycznego stanu silnika. W poradniku tym pokażemy jak dokonać takiego sprawdzenia w Astrze G i Zafirze A.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola układu hamulcowego

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu hamulcowego w Oplu Astra G i Zafira A. Cała operacja nie jest trudna i bez problemu wykonamy ją we własnym zakresie.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola przedniego zawieszenia i układu kierowniczego

Regularny przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego pozwala zapobiec poważnym awariom. W poradniku tym dowiesz się jak to zrobić w modelu Zafira A i Astra G.

Opel Astra G/Zafira A: przegląd skrzyni biegów i półosi napędowych

W poradniku tym opiszemy czynności, jakie powinniśmy wykonać podczas sprawdzania szczelności skrzyni biegów w Astrze G i Zafirze A. Sprawdzimy poziom oleju w przekładni mechanicznej i automatycznej a na koniec skontrolujemy półosie napędowe.

Cadillac Urban Luxury Concept

Cadillac Urban Luxury Concept to nowy pomysł Cadillaca na stylowe i luksusowe poruszanie się po zatłoczonym mieście.

Historia motoryzacji: trzy litery - BMW

Drugą z najbardziej znanych niemieckich marek, obok Mercedesa, jest konkurujący z nim od blisko 100 lat BMW. Koncern ten, dziś zaliczany do największych na świecie, miał, podobnie jak wielu innych potentatów motoryzacyjnych, skromne i nie w pełni związane z branżą początki, zaczynał bowiem od produkcji... silników lotniczych i samolotów w dwóch niezależnych przedsiębiorstwach.

Tak ma wyglądać nowa Honda CR-V

W Europie nowy model Hondy CR-V zobaczymy jesienią 2012 roku. Honda CR-V to jeden z najbardziej popularnych SUV-ów na europejskim rynku.

Jak jeździć podczas upału?

Wysoka temperatura nie sprzyja dalekim podróżom samochodem i nie chodzi tu tylko o mniejszą wydolność kierowcy. W czasie upałów wiele części i podzespołów poddawanych jest dodatkowym obciążeniom, co sprzyja przede wszystkim ich znacznie szybszemu zużyciu, a nawet nagłym awariom.

Test Ford Focus III: łączy cechy poprzedników

Ford Focus to jeden z najpopularniejszych modeli aut na naszym rynku, zajmuje on zwykle jedno z czołowych miejsc w rankingach sprzedaży samochodów osobowych. Kilka miesięcy temu pojawiła się trzecia generacja Forda Focusa, która ma za zadanie podbić niemal cały świat.

Ile trzeba wydać, żeby kupić SUVa? Ranking najtańszych miejskich terenówek

SUVy wciąż biją rekordy popularności. Choć nie są ani tak pakowne jak kombi, ani nie radzą sobie w terenie to Polacy je pokochali... A to skrzętnie wykorzystują dealerzy i handlarze windując ceny. Nie trzeba wcale jednak wydać fortuny żeby stać się posiadaczem SUV-a.

Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Nadchodzące półrocze może być bardzo trudne dla naszego rynku motoryzacyjnego. Już czerwcowe wyniki są dalekie od ideału i niestety wszystko wskazuje na to, że europejski rynek nowych aut czekają dalsze spadki.

Wyniki motoeksportu do kwietnia 2011

Eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2011 roku wyniósł prawie 6,77 miliardów euro. Jest to poprawienie wyniku z zeszłego roku o 18,29%.

Obciążone auto: czy prowadzi się inaczej?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak bardzo zachowanie samochodu zmienia się w zależności od tego jaki ciężar wieziemy. Auto będzie inaczej przyspieszać, hamować, inaczej będzie reagowało na ruchy kierownicą. Ważne jest jak przewozimy nasz drogocenny – bo żywy – ładunek.

"Rz": Tiry zalały boczne drogi

Tiry rozjeżdżają lokalne trasy, by nie płacić e-myta. Ciężarówki stały się utrapieniem dla urlopowiczów i samorządowców – informuje "Rzeczpospolita".

Samochodem do Czarnogóry

Podróż samochodem do Czarnogóry to doskonały wybór jeśli szukamy punktu wypadowego – bliskość Chorwacji (Dalmacja) i Albanii sprawia, że Czarnogóra jest coraz częściej wybieranym wakacyjnym kierunkiem. Ten wielonarodowy i wielokulturowy kraj o bogatej i zróżnicowanej kulturze i historii, jest krainą błękitnego morza, słońca i skalistych gór. Podróż autem do Czarnogóry wymaga zapoznania się z przepisami i podstawowymi zasadami obowiązującymi na drogach tego młodego państwa.

Eksperci: PKP Cargo na sukces za granicą musi poczekać

Największy polski przewoźnik kolejowy - PKP Cargo - przez 10 lat istnienia przewiózł 1,5 mld ton towarów. Eksperci oceniają, że choć pozycji spółki w Polsce nic nie zagraża, to wiele lat upłynie, zanim PKP Cargo odniesie sukces za granicą.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana filtra paliwa w silniku benzynowym

Celem tego poradnika jest przedstawienie metody na wymianę filtra paliwa w silniku benzynowym. Cała operację pokażemy na przykładzie Opla Astry G i Zafiry A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana świec zapłonowych

W poradniku tym dokonamy wymiany świec zapłonowych w modelu Astra G i Zafira A. Wymiana świec nie jest trudna i bez problemu poradzimy sobie we własnym zakresie.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola układu wydechowego

W poradniku tym dowiesz się jak prawidłowo dokonać kontroli układu wydechowego w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego jest bardzo ważna. Czytając ten poradnik dowiesz się jak samemu wymienić olej w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: kontrola układu chłodzenia

Regularna kontrola układu chłodzenia pozwoli uniknąć kosztownych napraw. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu chłodzenia w Oplu Astra G i Zafira A.

Opel Astra G/Zafira A: wymiana filtru paliwa w silniku Diesla

Regularne wymiany filtrów przedłużają żywotność silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany i odwodnienia filtru paliwa w Oplu Astra G i Zafira A.

Volkswagen Polo IV: wymiana żarówek

W poradniku tym pokażemy jak wymienić żarówki w Volkswagenie Polo IV.

Seat Ibiza III: wymiana żarówek

Wymiana żarówek może okazać się bardzo problematyczna, zwłaszcza nocą. W poradniku tym dowiemy się jak samemu wymienić żarówki w Seacie Ibiza III.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: demontaż pompy paliwa

Uszkodzona pompa paliwa w Volkswagenie Polo IV, czy Seacie Ibiza III wpływa na pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany pompy paliwa w Seacie Ibiza III i Volkswagenie Polo IV.

Używana Skoda Octavia: opis modelu

Skoda Octavia to jeden z najbardziej pożądanych pojazdów na rynku wtórnym. Czeska limuzyna może poszczycić się wyjątkowo korzystnym stosunkiem funkcjonalności i jakości do ceny. Kolejną zaletą pojazdu są niskie koszty utrzymania.

Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 to następczyni równie pięknej Alfy Romeo 156. 159-tka pojawiła się na rynku w 2005 roku i mimo, że nie doczekała się nawet faceliftingu, nadal wygląda zabójczo.

REKLAMA